Jump to content

Samsung Galaxy S20 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την οθονη στα 120 την καταλαβαινεις την διαφορα σε σχεση με το Νοτε???

 

Οχι, σχεδόν καθόλου. Θα βάλω δίπλα δίπλα με s20 plus κολλητου και θα σου πω αλλά γενικά δεν αξίζει να παίζεις στα 120. Εξάλλου για ποιο λόγο ? Για να έχεις ένα κλικ καλύτερο σκρολ ? Λες και όλη τη μέρα δεν έχουμε τι να κάνουμε και σκρολαρουμε πάνω κάτω ...

Κατά τα άλλα για να δω διαφορά έπαιζα επί 5 λεπτά, με το αριστερό κουμπί των προσφατων εφαρμογών, κάνοντας άμεσα αλλαγή ρύθμισης και σκρολ.. Μόνο έτσι είδα. Αν το έχω γενικά στα 120 δεν υπάρχει διαφορά

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 χρόνια με κάρτα 128GB πήρα σήμερα την "Samsung Evo Plus 512GB Class 10 U3" :)

 

https://www.electroholic.gr/el/product/ACSSAM01532

 

Χθες την παρήγγειλα κι εγώ. Αύριο μάλλον θα παραλάβω.

Ακόμα πελαγοδρομω στο θέμα θήκη. Έχω καταλήξει σε 2 original της Samsung. Την δερμάτινη και τη σιλικόνη. Και για τις δύο έχω ερωτηματικά για την αίσθηση. Η μεν πρώτη αν γλιστράει και αν αντέξει στο χρόνο (ξεφλούδισμα) ή δε δεύτερη αν κολλάει σκόνη επάνω (όπως οι προηγούμενες).

Πήγα σε Κωτσόβολο, public, γερμανό, Samsung και 3 άλλα αποφασισμένος να πάρω οποία βρω πρώτη αλλά δεν είχε κανένας οπότε αύριο θα παραγγείλω (και δεν ξέρω ποια).....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάντα τα Samsung πέφτουν κατευθείαν στο 99.. Αντίθετα με LG, Huawei, Apple που παίζει να είναι 8 ώρες στο 100, και μετά νεράκι κατά κάτω. Εγώ είμαι τώρα στο 55% με 3.5 ώρες οθόνη και 1 ομιλία τουλάχιστον. Κυρίως wifi χρήση, κάμερα, βίντεο κλπ. Δεν είναι ότι με τρελαίνει αλλά δεν την λες κακή αυτονομία

 

βγαζω περιπου 5:30 ωρες οθονη.... αν και θελει περιπου 7 μερες μεχρι να σε μαθει η συσκευη την χρηση που κανεις για να στρωσει λιγο η μπαταρια...! εχει αρκετα θεματακια παντως... σιγουρα βλεπω καποια bugs παρολαυτα ειναι αρχη ακομα σιγουρα με updates η samsung θα κανει καλη δουλεια... ενα αλλο προβλημα ειναι η θερμοκρασιες... η συσκευη αναλογα και την χρηση καποιες φορες μπορει να ζεματαει..... μακαρι να ειχαμε στην Ελλαδα την εκδοση με τον snapdragon 865...... εκει θα ηταν πιο καλα τα πραγματα... το θετικο απο ολα αυτα ειναι η γρηγορη φορτιση με αποτελεσμα να μην εχεις το ανχος της μπαταριας..

 

για την καμερα θα ελεγα οτι εχει αρκετα θεματα με το focus πιστευω αν κανει λιγο δουλεια η samsung στο software της καμερας θα εχουμε εξαιρετικες φωτογραφιες.... θα μπορουσε σιγουρα αυτος ο φακος που εχει με το καταλληλο software να κανει θαυματα...!!

Link to comment
Share on other sites

Πως εξαφανιζουμε τις ειδοποιήσεις σε μορφή "φούσκας (αναπάντητες, SMS)?? Είναι κάποια ρύθμιση ή το έφερε το Android 10?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πως εξαφανιζουμε τις ειδοποιήσεις σε μορφή "φούσκας (αναπάντητες, SMS)?? Είναι κάποια ρύθμιση ή το έφερε το Android 10?
Αν και δεν έχω το ίδιο κινητό υποθέτω πως είναι το ίδιο.

Settings-advance features - pop-up view

 

Υπάρχει από την 9.

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχω το ίδιο κινητό υποθέτω πως είναι το ίδιο.

Settings-advance features - pop-up view

 

Υπάρχει από την 9.

 

Ok, αυτό ήταν.

Ευχαριστώ

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα όλους. Το έχω δύο μέρες και με έχει απογοητεύσει πάρα πολύ η φωτογραφία του και το βίντεο του. Είχα galaxy s8 και ηταν πολύ καλύτερο. Βγάζω φωτογραφία με ζουμ και υπάρχει πολλή θολούρα και στα βιντεάκια επίσης όταν κάνω ζουμ.

Εύχομαι να ισχύει ότι λέτε και ότι ακούγεται ότι πρέπει να γίνει ένα update πού θα βγει και θα το διορθώσει.

Αλλά έβλεπα στο YouTube κι άλλα βλέπω στην πράξη.

Και από ότι άκουσα μόνο το ultra τα κάνει αυτά τα προβλήματα.

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας ατρόμητος που να έβγαλε το screen protector να μας πει εντυπώσεις με protector και χωρίς ;σκέφτομαι σοβαρά να το βγάλω.

 

Λάζαρος.. Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα όλους. Το έχω δύο μέρες και με έχει απογοητεύσει πάρα πολύ η φωτογραφία του και το βίντεο του. Είχα galaxy s8 και ηταν πολύ καλύτερο. Βγάζω φωτογραφία με ζουμ και υπάρχει πολλή θολούρα και στα βιντεάκια επίσης όταν κάνω ζουμ.

Εύχομαι να ισχύει ότι λέτε και ότι ακούγεται ότι πρέπει να γίνει ένα update πού θα βγει και θα το διορθώσει.

Αλλά έβλεπα στο YouTube κι άλλα βλέπω στην πράξη.

Και από ότι άκουσα μόνο το ultra τα κάνει αυτά τα προβλήματα.

 

Όταν λες ζουμ, πόσο???

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ισχυει ακομα το οτι αν βαλεις για πρώτη φορα sim το τηλεφωνο κάνει hard reset αυτόματα?

Για να ξερω πριν περασω εφαρμογές, ρυθμισεις κλπ να βάλω τη sim. Μην τα σβησει και πρεπει να τα ξαναπερναω....

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ισχυει ακομα το οτι αν βαλεις για πρώτη φορα sim το τηλεφωνο κάνει hard reset αυτόματα?

Για να ξερω πριν περασω εφαρμογές, ρυθμισεις κλπ να βάλω τη sim. Μην τα σβησει και πρεπει να τα ξαναπερναω....

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εμενα δεν μου εκανε

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ισχυει ακομα το οτι αν βαλεις για πρώτη φορα sim το τηλεφωνο κάνει hard reset αυτόματα?

Για να ξερω πριν περασω εφαρμογές, ρυθμισεις κλπ να βάλω τη sim. Μην τα σβησει και πρεπει να τα ξαναπερναω....

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

επανεκκινηση ζηταει υποχρεωτικα και αλλαζει ο κωδικος χωρας, δυστυχως.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να ξεκλειδώνει με το πρόσωπο και να μη χρειάζεται μετά να κάνουμε swipe την οθόνη??

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να ξεκλειδώνει με το πρόσωπο και να μη χρειάζεται μετά να κάνουμε swipe την οθόνη??

 

settings -> biometrics and security -> face recognition -> stay on lock screen (off)

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

settings -> biometrics and security -> face recognition -> stay on lock screen (off)

 

Είχα σπάσει το κεφάλι μου.....

Σε ευχαριστώ πολύ. Όλα οκ τώρα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αφου εκανα hard reset την συσκευη μου, εβαλα απο την αρχη τα apps και ολα τα σχετικα... στης ρυθμισης>εφαρμογες δεν μου διχνει τον αριθμο πανω πχ πριν εγραφε 120 εφαρμογες... τωρα δεν το βλεπω αυτο... υπαρχει καποια ρυθμιση ? Edited by omorfonios
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα, εχει προσεξει κανεις ενα μενου εκει στη διαχειριση της μπαταριας οπου εχεις την επιλογη να βαλεις εφαρμογες σε ΠΛΗΡΗ ΑΔΡΑΝΕΙΑ?

Μεχρι τωρα ειχαμε εφαρμογες σε αδρανεια και εξαιρουμενες εφαρμογες.

Αυτο δεν το εχει το σ10 πχ.

Τωρα γιατι το αναφερω..

Διοτι εβαλα εφαρμογες εκει, και απο τοτε παρατηρω το εξης: Στην side bar που εχω μια στηλη με συντομευσεις εφαρμογων, εξαφανιζονται σιγα σιγα ολες. Δηλαδη ειχα τον file manager, το ρολοι, το ημερολογιο κλπ κλπ και ενα ενα ολα εφευγαν απο εκει, εμενε κενη η θεση.

Αν δεν φταιει κατι αλλο θεωρω οτι φταιει αυτο.

το εχει παρατηρησει κανεις?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Από κάμερα σε σχέση με το Huawei p30 pro μπορώ να πω ότι είναι ακόμα καλύτερο. Ακόμα δεν το έχω τεστάρει εκτενώς αλλά βραδυνές που έβγαλα είναι εξαιρετικές. Θα έλεγα καλύτερες από το P30 pro που ακόμα και στο ζουμ δεν βλέπεις εμφανή θόρυβο. Στο p30 pro δεν το είχες αυτό. Θα επανέλθω τις επόμενες μέρες με εκτενέστερη δοκιμή

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Από κάμερα σε σχέση με το Huawei p30 pro μπορώ να πω ότι είναι ακόμα καλύτερο. Ακόμα δεν το έχω τεστάρει εκτενώς αλλά βραδυνές που έβγαλα είναι εξαιρετικές. Θα έλεγα καλύτερες από το P30 pro που ακόμα και στο ζουμ δεν βλέπεις εμφανή θόρυβο. Στο p30 pro δεν το είχες αυτό. Θα επανέλθω τις επόμενες μέρες με εκτενέστερη δοκιμή

 

Πες μας και για τη βασική κάμερα, αν πιάνει καλή λεπτομέρεια κλπ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πες μας και για τη βασική κάμερα, αν πιάνει καλή λεπτομέρεια κλπ

 

Και στις πρωινές εξαιρετική με πολύ πιο δυνατό και καθαρό ζουμ από το P30 pro. Απλά δεν έχω ακόμα κάνει εκτενείς δοκιμές, αλλά απλά μερικές γρήγορες λήψεις. Θα ήθελα περισσότερο χρόνο και δοκιμές. Πάντως οι πρώτες εντυπώσεις είναι άριστες. Το κινητό είναι εξαιρετικό παντού. Μόνο η μπαταρία του είναι μέτρια στα 120 hz. Στα 60 δεν το έχω δοκιμάσει. Βλέπω όμως και σχετικά μεγάλο drain με κλειστή την οθόνη όταν είναι ανοικτά WiFi και δεδομένα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απο τη Δευτέρα που παρελαβα το κινητό(S20 Ultra) εχω να πω τα εξής:(προερχομενος απ ολα τα προηγούμενα της σειράς Note ).

1.H οθόνη:) ειναι εξωπραγματική.Πραγματικα μενεις αφωνος με τη σταθερότη και την απόδοση των χρωμάτων.

2.Η μπαταρία;) ειναι μεχρι στιγμης στα ιδια επειπεδα με το Note10+ με τα παντα ανοιχτα, και συνδεδεμενα (ΒΤ- SWatch-ear buds wi-fi-120HZ)με βγαζει περιπου 17-18 ωρες.Υποθετω, σε απολυτη αναμονη θα χτυπαει 2 μερες κοντά.Αλλα μιλαμε επι πραγματικού:rolleyes:Ισως μελοντικα να στρωσει με καποιο update.

3.O ήχος:) επίσης ειναι πολυ καθαρός,και δυνατότερος,ιδιαιτερα στις κλησεις HD σταματησε να μικροφωνιζει,και δεν τριζει οπως το Note

4.Οι φωτογραφιες :cool:: αψογες οι νυχτερινες,αλλα στα υπολοιπα δεν μπορω να δω διαφορές(δεν ειμαι και ειδικός)Στη selfie camera εχει πεσει πολυ δουλεια.Οι φωτογραφιες(την ημερα παντα)ειναι καλυτερες απο ποτέ.Το Zoom μεχρι Χ40 (την ημέρα πάντα)ειναι πολυ καλό,μετα θελει δουλειά ακομη

5.Στο Wi-Fi :)παλι δεν ειδα κατι που να με κολλησει...λειτουργει μια χαρά

6.Στα 120hz:) λειτουργιας το τηλεφωνο ειναι "βουτυρο",φευγει αερα,και φαινεται η διαφορα απο τα 60hz (αλλα λογικα σκοτώνει τη μπαταρία).Αν είχαμε και την επιλογή στα 90hz θα ητανε το ιδανικο ,νομιζω.

7.Τελος:) (για τα δικα μου δεδομενα παντα)ειναι η πιο στιβαρη συσκευη που εχει βγαλει η Samsung τα τελευταία χρονια.Ευχαριστιεσαι να το κρατάς.Δε γλυστράει δεν φοβασαι να το πιασεις χωρίς θηκη,και το πάχος ειναι οσο πρέπει.

9. :XΔεν ξερω αν υπαρχει(σοβαρός) λόγος να κανει καποιος αλλαγη απο τα 10αρια (S-Note)στα 20,εκτος αν ειναι Psycho σαν τον υποφαινόμενο:X

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...