Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανει αυτόματη βελτίωση της φωτογραφίας. Αν βγεις στην αρχική οθόνη μολις τραβήξεις φωτο εμφανιζει πανω στην κουρτίνα ειδοποιήσεων ότι κάνει βελτίωση φωτογραφίας.
:w00t: STERGIOS :w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Είναι φοβερό ποσό αργό είναι όταν το ανοίξω από σβηστό. Μου θυμίζει αρχαίο κομπιούτερ με windows που προσπαθεί να φορτώσει και να σταθεροποιηθεί.

Καμία βελτίωση στη κάμερα. Οι φωτογραφίες παραμένουν πλαστικές. Στην οθόνη του τηλεφώνου δείχνουν καλές, σε οθόνη λαπτοπ 4κ είναι απογοήτευση.

Link to comment
Share on other sites

Τι αλλο θα ακουσουμε;;; Πουληστε τη τη μπακατελα!!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι φοβερό ποσό αργό είναι όταν το ανοίξω από σβηστό. Μου θυμίζει αρχαίο κομπιούτερ με windows που προσπαθεί να φορτώσει και να σταθεροποιηθεί.

 

Καμία βελτίωση στη κάμερα. Οι φωτογραφίες παραμένουν πλαστικές. Στην οθόνη του τηλεφώνου δείχνουν καλές, σε οθόνη λαπτοπ 4κ είναι απογοήτευση.

Τι εννοεις Αργο στο Ανοιγμα?

Αργει το face unlock?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις Αργο στο Ανοιγμα?

Αργει το face unlock?

Έτσι όπως το γράφει μάλλον εννοεί μετά από επανεκκίνηση.

 

Καλύτερα να πάρει ένα με κουμπιά ftw

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις Αργο στο Ανοιγμα?

Αργει το face unlock?

 

Είναι αργό μετά το άνοιγμα από off η επανεκκίνηση. Περνούν αρκετά λεπτά μέχρι να σταθεροποιηθεί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι εννοεις Αργο στο Ανοιγμα?

Αργει το face unlock?

 

Αυτό δουλεύει σπάνια. Ίσως πρέπει να το ξαναπεράσω. Τη νύχτα δεν δουλεύει ποτέ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι αλλο θα ακουσουμε;;; Πουληστε τη τη μπακατελα!!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν υπήρχε κάτι καλύτερο σε Android να είσαι σίγουρος θα είχε φύγει. Δεν θέλω να πάω σε κινεζικό. Δεν έχουν σχέση σε ποιότητα κατασκευής τα τελευταία της σειράς s από το s9 και μετά.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα μερικες μερες να κανω επανεκκινηση και ειπα να δω μηπως αλλαξε κατι. Καπου 20 δευτερα μεχρι να να μου ζητησει τον κωδικο pin της καρτας. Εβαλα και το μοτιβο αλλα 2-3 δευτερολεπτα και ανοιξε χωρις κανενα προβλημα. Σταθεροτατο....

Οσο για τις φωτος δεν θα πω τπτ. Ο καθενας βλεπει διαφορετικα τι να πω. Το αξιοπιστο DXomark το εχει πληρωσει η Samsung για να τα εχει ψηλα τα S20....

Link to comment
Share on other sites

Περνούν αρκετά λεπτά μέχρι να σταθεροποιηθεί.

 

ε οχι και αρκετα λεπτα αν ειναι δυνατον... καποια δευτερολεπτα ισως....

τι αλλο θα ακουσουμε? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σε τοσο μεγαλο ζουμ δεν υπαρχει τρικ... Εκει χρειαζεσαι τηλεφακο...

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε τοσο μεγαλο ζουμ δεν υπαρχει τρικ... Εκει χρειαζεσαι τηλεφακο...

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τουλάχιστον να μπορούμε με κάποιο τρόπο να είναι πιο καθαρές...πχ..έβγαλα φεγγάρι και δεν είναι τόσο καθαρες ενώ φίλος με άλλο καλύτερα έβγαλε....με ίδιο ζουμ

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον να μπορούμε με κάποιο τρόπο να είναι πιο καθαρές...πχ..έβγαλα φεγγάρι και δεν είναι τόσο καθαρες ενώ φίλος με άλλο καλύτερα έβγαλε....με ίδιο ζουμ

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με ποιο άλλο έβγαλε ο φίλος σου;;;

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εβγαλε με διαφορετικη καμερα; Λογικα την καλυτερη αποδοση στο ζουμ θα εχει η 4:3 64αρα...
Link to comment
Share on other sites

Μηπως εβγαλε με διαφορετικη καμερα; Λογικα την καλυτερη αποδοση στο ζουμ θα εχει η 4:3 64αρα...
Ίσως δεν δοκίμασα με 64αρα....θα το δω ....

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω θέμα με το κινητό μου..αλλά.. Πάντως...προχειρότητα στο φουλ η Samsung ένα σωρό ενημερώσεις για να κάνει το Hardware τις να δουλέψει όπως έχει υποσχεθεί και διαφημίσει,(30χ ζουμ, 100χ ζουμ κτλ) και τελικά βγάζει αναβάθμιση που "πατσαρει" τις φώτο μετά από την λήψη για να φαίνονται πιο ωραίες..κρίμα..

A good wife always forgives her husband when she's wrong.

Φιλιππος

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω θέμα με το κινητό μου..αλλά.. Πάντως...προχειρότητα στο φουλ η Samsung ένα σωρό ενημερώσεις για να κάνει το Hardware τις να δουλέψει όπως έχει υποσχεθεί και διαφημίσει,(30χ ζουμ, 100χ ζουμ κτλ) και τελικά βγάζει αναβάθμιση που "πατσαρει" τις φώτο μετά από την λήψη για να φαίνονται πιο ωραίες..κρίμα..
Παντα γινοταν και γινεται επεξεργασια στην φωτογραφια ....δεν καταλαβαινω που ειναι το θεμα

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν βλέπω το πρόβλημα. Πάντα επεξεργασία γινόταν μετα την λήψη. Αν δεν θες επεξεργασία κλείσε το optimizer. Και ας αποφασίσουμε πλέον τι θέλουμε. Δίνει ενημερώσεις αβέρτα γκρινιάζουμε, δεν δίνει ενημερώσεις πάλι γκρινιάζουμε.... Μην δημιουργούμε εντυπώσεις εκεί που δεν υπάρχουν.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω θέμα με το κινητό μου..αλλά.. Πάντως...προχειρότητα στο φουλ η Samsung ένα σωρό ενημερώσεις για να κάνει το Hardware τις να δουλέψει όπως έχει υποσχεθεί και διαφημίσει,(30χ ζουμ, 100χ ζουμ κτλ) και τελικά βγάζει αναβάθμιση που "πατσαρει" τις φώτο μετά από την λήψη για να φαίνονται πιο ωραίες..κρίμα..

 

Όταν έχεις τόσο μεγάλη αλλαγή σε hw λογικό είναι να κάνεις αναβαθμίσεις εκ των υστερων..όσες δοκιμές και να γίνουν στο εργαστήριο δεν συγκρίνεται με το feedback των χρηστών που είναι εκατομμύρια δεδομένα σε ελάχιστο χρόνο, επομένως ήταν λογικό και αναμενόμενο... Σε αντίθεση με άλλες εταιρίες που δεν λύνουν προβλήματα, τουλάχιστον η Samsung τα λύνει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν βλέπω το πρόβλημα. Πάντα επεξεργασία γινόταν μετα την λήψη. Αν δεν θες επεξεργασία κλείσε το optimizer. Και ας αποφασίσουμε πλέον τι θέλουμε. Δίνει ενημερώσεις αβέρτα γκρινιάζουμε, δεν δίνει ενημερώσεις πάλι γκρινιάζουμε.... Μην δημιουργούμε εντυπώσεις εκεί που δεν υπάρχουν.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

 

* Δεν γίνονταν πάντα επεξεργασία!Και όταν κλείσεις το optimizer πάλι κάνει edit τι φώτο μετά την λήψη. (όχι ότι έχει και καμιά διαφορά αλλά λέμε τώρα)... Τι εννοείς "δημιουργούμε εντυπώσεις"? Υποστηρίζουμε κάτι συγκεκριμένο εδώ η απλά μεταφέρουμε εμπειρίες χρήσης!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν έχεις τόσο μεγάλη αλλαγή σε hw λογικό είναι να κάνεις αναβαθμίσεις εκ των υστερων..όσες δοκιμές και να γίνουν στο εργαστήριο δεν συγκρίνεται με το feedback των χρηστών που είναι εκατομμύρια δεδομένα σε ελάχιστο χρόνο, επομένως ήταν λογικό και αναμενόμενο... Σε αντίθεση με άλλες εταιρίες που δεν λύνουν προβλήματα, τουλάχιστον η Samsung τα λύνει..

 

Λογικό Όντως και οι ενημερώσεις ευπρόσδεκτες..

 

Παράλογο όμως που δεν βρέθηκε κατά τις δοκιμές το θέμα του Zoom, το focus, η υπερθέρμανση του, η και η διάρκεια της μπαταρίας του, που δεν χρειάζονται και πολλές ώρες δοκιμών, αλλά απλά μερικές ήμερες χρήσης για να τα διαπιστώσεις. Οι περισσότεροι χρήστες αυτά τα είδαν με τις πρώτες μέρες κατοχής του. Καλό βέβαια που προσπαθεί να τα λύσει.

Edited by philip_1

A good wife always forgives her husband when she's wrong.

Φιλιππος

Link to comment
Share on other sites

Όσο για υπερθέρμανση...άστο... αυτές τις μέρες με την ζέστη....έχει καεί το χέρι μας...με εφαρμογή που μέτρησα είδα πήγε μεχρι 45 βαθμούς....
Link to comment
Share on other sites

Όταν έξω έχει 40αρια παιδιά και σε ήλιο κατευθείαν τι περιμένετε.

Σήμερα διαβάζα το συγκριτικο τους xda ανάμεσα σε αυτό και το op8pro που έχει τον 865 και δεν αναφερε σημαντικές διαφορές στη ζέστη τους.

Εγώ πάντως χτες το δουλεύα στη παραλία έξω σε ντάλα ήλιο και δεν είδα να με ανησυχεί. Εντάξει ζεσταίνεται λογικό είναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σκέφτομαι να το παρω το κινητό . Κολλάω λίγο στο θέμα μπαταρία και νυχτερινές φωτό. Μετά τις αναβαθμίσεις πως τα παει η συσκευή;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

με aod ανοιχτο 10 με 12 μεσανυχτα. 4g wifi 30 70 120hz μονιμα βγαζω 5ωρο περιπου καθημερινα μεχρι το 20 25% που το βαζω στον ασυρματο

 

και εγω το φοβομουν στην αρχη αλλα βγαζει τη μερα ανετα, δυσκολα 2η μερα παντως ετσι και αλλιως ειμαι απο αυτους που καθε βραδυ το ξαπλωνω ειτε στο 40 ειτε στο 20

 

νυχτερινες καποιες που εβγαλα ειναι μια χαρα για μενα παρολαυτα δεν το ψιριζω με φακο να δω ατελειες

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...