Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βλεπω με την νέα αναβάθμιση εφτιαξε το παγωμα που έκανα κάποιες φορές στο ξεκλείδωμα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

https://www.youtube.com/watch?v=VGiItteDcfw&t=95s

Μη δείς το βίντεο, την περιγραφή διάβαζε εκει που λέει debloating.

 

Τέλεια σ ευχαριστώ. Πέρασα το ΧΜL σου και τώρα τρέχω με τον Ποκο λαντσερ. Με τον εργοστασιακό δεν μπορώ να τρέχω τη συσκευή; διότι μόνο έτσι δουλεύουν τα gestures..

Edited by chryant

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

βγηκε καινουρια αναβαθμιση ATD3 για τα galaxy buds+ χθες την περασα για δειτε https://www.sammobile.com/news/galaxy-buds-plus-update-ambient-sound-white-noise/

 

επισης μηπως θα ηταν καλο να δημιουργηθει ξεχωριστο θεμα για τα buds + ?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δυο λόγια από εμένα για το s20 plus

Το κινητο είναι σουπερ . Μην ακούτε δεξιά αριστερά για θερμοκρασίες φωτιές δράκους κλπ. Δεν ξέρω αν είναι χειρότερος ο exynos από τον snap. Το κινητό δουλεύει υποδειγματικα χωρίς θερμοκρασίες κλπ. Οθονη κλασική sammy .Φοβερή. Μέγεθος για την οθόνη του έχει τέλειο. Ηχείο άριστο όπως και η ομιλία . Νομίζω έχει λίγο χειρότερο σήμα από το mi9t pro που είχα πριν. Η καμερα εμενα φου φάνηκε πολύ καλή. Δεν είμαι όμως και ειδικός. Θα ήθελα να έχει λίγο καλύτερη αυτονομία. Και πιο σταθερή αυτονομία. Δηλαδή ήταν μέρα που έβγαλα 8 ώρες οθονη ήταν όμως και μέρα που έβγαλα 4 αλλα με κλησεις βέβαια πολλές. Νομίζω θα βελτιωθεί σε μελλοντικά update.

Σε γενικές γραμμές το κινητο είναι σουπερ . Και σίγουρα στη τιμή που είναι τώρα αξίζει περισσότερο από άλλες ναυαρχίδες που είναι 25 τοις εκατό πάνω σε τιμή.

Αυτά από εμένα για το κινητό. Δοκιμάστηκε από εμένα και απόψε μπήκε αγγελια και πήρε ένα παιδί. Αύριο ξεκινάει το μακρύ ταξίδι!!!

 

Επιστρέφω πάλι σε κινητό με υψηλό δείκτη vfm

 

Το κείμενο αυτό γράφτηκε έχοντας ήδη πωληθεί το κινητο . Για να μην πει κάποιος ότι τα γράφω για να το δώσω

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία δυστυχώς δεν θα διορθωθεί ετσι οπως θα θελαμε... κλασική σαμσουνγκ σ αυτό το κομμάτι...

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία δυστυχώς δεν θα διορθωθεί ετσι οπως θα θελαμε... κλασική σαμσουνγκ σ αυτό το κομμάτι...

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δυστυχώς το μόνο πράγμα που θυμάμαι τα τελευταία χρόνια από την Samsung είναι η αναμονή του επόμενου Update που θα διορθώνει μπαταρία και θέματα της κάμερας. Είναι απίστευτο αυτογκόλ από την εταιρεία με μπαταρία 4500Mah (5000 mah ultra) να μην μπορείς να βγάλεις αξιοπρεπώς την μέρα.... ακόμη και με πολύ βαριά χρήση, ακόμη και στα 120hz. Και είμαι από τους φίλους της εταιρείας καθώς έχω πάρει όλα τα μοντέλα της σειράς S/Νote από το ξεκίνημα της. Πρέπει να αλλάξει φιλοσοφία και να εστιάσει σε βασικότερα θέματα και υλοποιήσεις σοβαρές (π.χ. ένα faceid τύπου Iphone).

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ παιδες τι χρηση κανετε και δεν σας βγαζει τη μερα? εγω με τα s7 edge, s8+,s9+,s10+ note10+ εβγαζα 2 μερες ανετα με τα μισα ενω με τα υπολοιπα ανετα τη μερα. Μονο με το μικρο s10 εβγαζα τη μερα οριακα.

Επισης την αυτονομια ποτε δεν την χαλασε, και αν τη χαλασε καποιο καλοκαιρι στο σ9+ νομιζω, μετα την εφτιαξε παλι εκει που ηταν αρχικα, δηλαδη σε καλα επιπεδα. Απο εκει και περα αν θελετε 8 ωρες οθονη στο κινητο, οκ δεν κανει το κινητο αλλα δεν ειναι μαπα και ειναι ο,τι πιο πληρες υπαρχει αυτη τη στιγμη. Αλλο αυτο και αλλο αν καποιος ενδιαφερεται μονο για απολυτη αυτονομια, δεν υπαρχει τελειο κινητο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ παιδες τι χρηση κανετε και δεν σας βγαζει τη μερα? εγω με τα s7 edge, s8+,s9+,s10+ note10+ εβγαζα 2 μερες ανετα με τα μισα ενω με τα υπολοιπα ανετα τη μερα. Μονο με το μικρο s10 εβγαζα τη μερα οριακα.

Επισης την αυτονομια ποτε δεν την χαλασε, και αν τη χαλασε καποιο καλοκαιρι στο σ9+ νομιζω, μετα την εφτιαξε παλι εκει που ηταν αρχικα, δηλαδη σε καλα επιπεδα. Απο εκει και περα αν θελετε 8 ωρες οθονη στο κινητο, οκ δεν κανει το κινητο αλλα δεν ειναι μαπα και ειναι ο,τι πιο πληρες υπαρχει αυτη τη στιγμη. Αλλο αυτο και αλλο αν καποιος ενδιαφερεται μονο για απολυτη αυτονομια, δεν υπαρχει τελειο κινητο.

Χρήση wifi 70% ρολόι, ακουστικό bt, κλήσεις, social media κανονικά και στις 5η ωρα εχω 50-55% μπαταρία

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Χρήση wifi 70% ρολόι, ακουστικό bt, κλήσεις, social media κανονικά και στις 5η ωρα εχω 50-55% μπαταρία

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ε πόσο θες δηλαδή ? Αφού τ ο λιώνεις αν κατάλαβα καλά. Και εγώ μπορεί να το λιώσω μερικές ώρες αλλά κάποια στιγμή το αφήνω.. Αν είσαι όλη μέρα με το κινητό στο χέρι λογικό να κλασει η μπαταρία κάποια στιγμή

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Η συσκευασία μέσα έχει ακουστικά?

Τι ανταπτοράκι χρειάζεται για τα κλασσικά 3.5 jack ακουστικά?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Η συσκευασία μέσα έχει ακουστικά?

Τι ανταπτοράκι χρειάζεται για τα κλασσικά 3.5 jack ακουστικά?

 

Εχει ακουστικά αλλά με αντάπτορα πρόσεχε γιατί 2 που έχω έναν από huawei και έναν samsung από tablet δεν έκαναν δουλειά

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για τον παρακάτω αντάπτορα...?

https://www.skroutz.gr/s/20578981/Samsung-USB-C-male-3-5mm-female-EE-UC10JUWEGWW.html

 

https://www.plaisio.gr/antaptoras-samsung-type-c-to-3-5mm-jack_3322785

 

λογικά ειναι ο ιδιος.

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ παιδες τι χρηση κανετε και δεν σας βγαζει τη μερα? εγω με τα s7 edge, s8+,s9+,s10+ note10+ εβγαζα 2 μερες ανετα με τα μισα ενω με τα υπολοιπα ανετα τη μερα. Μονο με το μικρο s10 εβγαζα τη μερα οριακα.

Αν δουλέψεις παράλληλα ένα 11 pro max ή ένα Huawei flagship θα δεις ότι με την ίδια χρήση θα εχεις διπλάσια αυτονομία. Πραγματικά είναι περίεργο ότι ακόμη και στο note με 4300mah μπαταρία (μεγαλύτερη από τα προηγούμενα 2) δεν κατάφεραν να κάνουν κάτι περισσότερο από το μέτριο στο τομέα της αυτονομίας. Και δεν φταίει ο exynos μόνο. Πήρα το note 10 plus και με τον snapdragon. Δεν παρατήρησα κάτι πολύ καλύτερο, ουτε στην διάρκεια αλλά ούτε και στην σταθεροττς της μπαταρίας μερα με την μέρα. Πρέπει να λυθεί αυτό το θέμα γιατί είναι deal break πλέον για πολλούς. Η γρήγορη φόρτιση σώζει την κατάσταση εν μέρει αλλά πάλι είσαι με το άγχος .

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δε θυμαμαι και δε το βρισκω εχει καπου στις ρυθμισεις οταν ερχεται καποια ειδοποιηση να αναβει η οθονη?
Link to comment
Share on other sites

Ε πόσο θες δηλαδή ? Αφού τ ο λιώνεις αν κατάλαβα καλά. Και εγώ μπορεί να το λιώσω μερικές ώρες αλλά κάποια στιγμή το αφήνω.. Αν είσαι όλη μέρα με το κινητό στο χέρι λογικό να κλασει η μπαταρία κάποια στιγμή
Δεν το λιώνω...μαξ να φτάσω τς 2.5 ώρες και να είναι στο 50% όπως έγινε και σήμερα!με αλλο κινητό one plus πχ θα ήμουν στ 60-65%

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Αν δουλέψεις παράλληλα ένα 11 pro max ή ένα Huawei flagship θα δεις ότι με την ίδια χρήση θα εχεις διπλάσια αυτονομία. Πραγματικά είναι περίεργο ότι ακόμη και στο note με 4300mah μπαταρία (μεγαλύτερη από τα προηγούμενα 2) δεν κατάφεραν να κάνουν κάτι περισσότερο από το μέτριο στο τομέα της αυτονομίας. Και δεν φταίει ο exynos μόνο. Πήρα το note 10 plus και με τον snapdragon. Δεν παρατήρησα κάτι πολύ καλύτερο, ουτε στην διάρκεια αλλά ούτε και στην σταθεροττς της μπαταρίας μερα με την μέρα. Πρέπει να λυθεί αυτό το θέμα γιατί είναι deal break πλέον για πολλούς. Η γρήγορη φόρτιση σώζει την κατάσταση εν μέρει αλλά πάλι είσαι με το άγχος .

Το απόλυτα καλύτερο τηλέφωνο ξέρεις ποιο είναι? Ναυαρχίδα της σαμσουνγκ, με snapdragon αφου κανεις desamsungnation οπως λέγεται.

Δηλαδη αφαίρεις (ή εστω παγώνεις / freeze) το 80% εφαρμογών / services της Samsung αφήνοντας μονο οτι πραγματικά αξιζει. Ui, εφαρμογή τηλεφώνου, θέματα κλπ. Έχεις τα πάντα.. Το καλύτερο design, το καλυτερο ui, ταχύτητα, standby, misrosd, τρομερή αυτονομία κλπ.

Οποιος ξέρει και μπορεί το κανει οτιδήποτε αλλο, θα κάνεις συμβιβασμους, οποία μαρκα και να πάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ασχολείστε τόσο με την μπαταρία.

15 λεπτά να το βάλεις στο αμάξι ή σε οποιαδήποτε μπριζα ή power BANK παίρνεις 30% και παραπάνω.

Δεν είναι το πρώτο σε ένα κινητό ή μπαταρία.

Τότε το fast charging είναι πλεονέκτημα ή όχι? . Αυτή είναι η δουλειά του

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή κρέμασε κάποιον μέχρι το μεσημέρι πχ ή το απόγευμα;;; εννοώ με μια μέτρια προς βαριά χρήση; ξέρω ότι όλα υποκειμενικα είναι αλλά σαν γενική ιδέα.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι σχεδόν έτοιμος για την αγορά...

 

Σχετικά με το notification led...η λύση είναι η παρακάτω?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jamworks.alwaysondisplay

 

Θα ήθελα να πάρω το 5g αλλά δυστυχώς η κοσμοτέ δίνει το 4g (έχω επιδότηση)...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι σχεδόν έτοιμος για την αγορά...

 

Σχετικά με το notification led...η λύση είναι η παρακάτω?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jamworks.alwaysondisplay

 

Θα ήθελα να πάρω το 5g αλλά δυστυχώς η κοσμοτέ δίνει το 4g (έχω επιδότηση)...

Εμενα σε άλλο κινητό μια χαρά με εχει βολέψει αυτο πάντως. Την ξέχασα την έλλειψη led, αν και θα το ήθελα αν γινόταν.

Φυσικά δουλεύει και σε ολη τη σειρά s20.

Link to comment
Share on other sites

Αν δουλέψεις παράλληλα ένα 11 pro max ή ένα Huawei flagship θα δεις ότι με την ίδια χρήση θα εχεις διπλάσια αυτονομία. Πραγματικά είναι περίεργο ότι ακόμη και στο note με 4300mah μπαταρία (μεγαλύτερη από τα προηγούμενα 2) δεν κατάφεραν να κάνουν κάτι περισσότερο από το μέτριο στο τομέα της αυτονομίας. Και δεν φταίει ο exynos μόνο. Πήρα το note 10 plus και με τον snapdragon. Δεν παρατήρησα κάτι πολύ καλύτερο, ουτε στην διάρκεια αλλά ούτε και στην σταθεροττς της μπαταρίας μερα με την μέρα. Πρέπει να λυθεί αυτό το θέμα γιατί είναι deal break πλέον για πολλούς. Η γρήγορη φόρτιση σώζει την κατάσταση εν μέρει αλλά πάλι είσαι με το άγχος .

 

Εχω το pro 30 pro Και το mate 20 pro Πιο πριν. Επισης δουλευω το ultra οχι το Plus αλλα ειχα s10 plus κλπ.

Αυτο που εβλεπα απο τα huawei ειναι οτι ηταν λιγο πιο πανω απο τα samsung αλλα με μικρη διαφορα. Ομως μεχρι το 50% η πτωση στα huawei ηταν πιο αργη, ενω μετα το 30 επεφτε νερακι. Αντιθετα στα samsung εχω πολυ γραμμικη αποδοση. Αυτο ειχε ως αποτελεσμα, τοτε που μετρουσαν τουλαχιστον τα στατιστικα σωστα να βγαζω συνολικη χρηση μιση ωρα παραπανω οθονη με Mate 20 pro σε σχεση με s10 plus πχ.

Ομοιως και τωρα, χωρις να μετραει χρονο ομιλιας που παιζει ρολο και γενικα με την αλλαγη σε μετρηση να με μπερδευει, βλεπω μια καλη αποδοση απο το ultra, απλα οχι την τοπ..

Απο εκει και περα εχω ενα πληρεστατο κινητο, με καρτα μνημης που για μενα ειναι πολυ σημαντικη, με καλυτερη καμερα πλεον, με πληρεστατο μενου, απολυτα γρηγορο κλπ.

Ε δε θα σκασω για μιση ωρα λιγοτερη χρηση, ειδικα οταν η μιση ωρα δνε ειναι σε επιπεδα τραγικα, αλλα μιλαμε για διαφορες σε επιπεδα αυτονομιας αρκετα υψηλα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...