Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χθες ηταν η μονη ημερα που εφτασα οριακα τις 5 ωρες σε 1440/60.

Και αυτο διοτι το Google Duo επινε αρκετή μπαταρία παραπάνω απο αυτο που θα περίμενε κανείς.

 

Σε γενικες γραμμές, σε 1440p, ειμαι παντα μεταξύ 6 και 6.30 ωρων οθονης με το s20+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μιλούσα για το μικρο 11 pro ..

Τελικά έκανα την μετάβαση σε 20+ και η μπαταρία του είναι όντως χάλια. 2 μέρα από το πρωί στις 8 με airplane mode wifi ανοιχτό, aod και 120hz με 2.57 sot έχω 49% . Λογικά θα στρώσει λίγο αλλά και πάλι δεν νομίζω να κρατάει μια μέρα ειδικά αν ανοίξω τα 4g . Τωρα που ήμαστε σε καραντίνα οι περισσότεροι είναι σχεδόν όλη μέρα με wifi οποτε μάλλον για αυτό ακούω για 6.30 sot απο μερικούς, αν ανοίξεις bluetooth gps aod 4g και 120 hz χρειάζεσαι σίγουρα powerbank.

Κρίμα γιατί καταταλλα είναι πολύ καλή συσκευή.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Edited by tsamers
Link to comment
Share on other sites

Μιλούσα για το μικρο 11 pro ..

Τελικά έκανα την μετάβαση σε 20+ και η μπαταρία του είναι όντως χάλια. 2 μέρα από το πρωί στις 8 με airplane mode wifi ανοιχτό, aod και 120hz με 2.57 sot έχω 49% . Λογικά θα στρώσει λίγο αλλά και πάλι δεν νομίζω να κρατάει μια μέρα ειδικά αν ανοίξω τα 4g . Κρίμα...

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

 

φιλε μου s20+ εχω και μου κραταει 2 μερες με 6 ωρες sot

Edited by lambgeo
Link to comment
Share on other sites

Μιλούσα για το μικρο 11 pro ..

Τελικά έκανα την μετάβαση σε 20+ και η μπαταρία του είναι όντως χάλια. 2 μέρα από το πρωί στις 8 με airplane mode wifi ανοιχτό, aod και 120hz με 2.57 sot έχω 49% . Λογικά θα στρώσει λίγο αλλά και πάλι δεν νομίζω να κρατάει μια μέρα ειδικά αν ανοίξω τα 4g . Κρίμα...

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

 

Και με 120 hz και με 4g όλη μέρα σίγουρα δε θα δεις θαύματα. Παρόλα αυτά άσε το να στρώσει λίγο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Είσαι έξω γενικά μέσα στην μέρα η είσαι σπίτι με wifi ;

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

 

σπιτι με wifi , εξω μια μερα με 4g κ 5 ;30 ωρες sot

Link to comment
Share on other sites

Βεβαια δεν ειναι αμελητέο οτι εστω για ενα 20 λεπτο να το καρφώνεις για φόρτιση,αναπληρώνει ενέργεια πολυ γρηγορα.Καμμια σχεση με iphone.

.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση να κανω το s20 plus ερχεται με περασμενο screen protector οπως τα s10 plus?

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Φίλε φοράει screen protector

 

Επειδη ειμαι ενα βημα πριν το παρω σε λογικα πλαισια η μπαταρια βελτιωθηκε?Ξερω το λογισμικο της samsung και δεν περιμενω θαυματα απλως τωρα που επεσε η τιμη του το θεωρω

πολυ καλη συσκευη για την τιμη του σε.σχεση με αλλες που ειναι στο χιλιαρικο

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Πήρατε Την 4g έκδοση ή την 5g με την περισσότερη ram? Θα υπάρχει διαφορά στις επιδόσεις μεταξύ των 2;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήρατε Την 4g έκδοση ή την 5g με την περισσότερη ram? Θα υπάρχει διαφορά στις επιδόσεις μεταξύ των 2;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αισθητή διαφορά όχι...αλλα σε διάστημα χρόνου τα 12gb θ είναι καλύτερα

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω τη συσκευή με τον Exynos επεξεργαστή και παρόλο που η μπαταριά είναι σχετικά ΟΚ όμως, δεν με καλύπτει μερικές ημέρες. Γι αυτό σκεφτικά το root και να μειώσω τη συχνότητα του επεξεργαστή λίγο μπας και κερδίσω μερικές ώρες αυτονομίας. Τι λέτε, θα έχω κανένα αισθητό αποτέλεσμά ή θα βασανιστώ άδικα; Έχουμε κάτι άλλο που ξέρουμε ότι δουλεύει;

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Αφού το root αφαιρείτε και η συσκευή επανέρχεται στην προ-root φάση. Αρά γιατί να ανησυχήσω για την εγγύηση; Αν τώρα το αποτέλεσμα δεν είναι άξιο αναφοράς τότε όντως δεν αξίζει.

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Αφού το root αφαιρείτε και η συσκευή επανέρχεται στην προ-root φάση. Αρά γιατί να ανησυχήσω για την εγγύηση; Αν τώρα το αποτέλεσμα δεν είναι άξιο αναφοράς τότε όντως δεν αξίζει.

Ο Knox θα γράφει 1 αντί για 0 όμως και θα τη χάσεις

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ο Knox θα γράφει 1 αντί για 0 όμως και θα τη χάσεις

Αυτό δεν το γνώριζα. Ευχαριστώ! Το άλλο σκέλος του διλήμματος είναι το πιθανό κέρδος σε περίπτωση root

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το γνώριζα. Ευχαριστώ! Το άλλο σκέλος του διλήμματος είναι το πιθανό κέρδος σε περίπτωση root

 

Πιθανόν να έχεις αλλά είναι κρίμα να το κόψεις για να κερδίσεις μπαταρία. Τόσο δε σε βγάζει δηλαδή;

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το γνώριζα. Ευχαριστώ! Το άλλο σκέλος του διλήμματος είναι το πιθανό κέρδος σε περίπτωση root

Δεν αξίζει. Έχει τη μικρότερη υποστήριξη, από κάθε αλλο κινητο της σαμσουνγκ στο xda η σειρά 20. Προφανώς σε τέτοια επίπεδα τιμης, δεν ρισκάρουν πολλοί την εγγύηση. Δε φτάνει να γίνεται ροοτ, πρέπει να υπάρχει και καμια custom rom που να αξίζει να βάλεις. Αυτη τη στιγμη δεν υπάρχει, στο μέλλον βλέπουμε.

Το μόνο που μπορείς να κάνεις ειναι disable εφαρμογων / service της σαμσουνγκ που δε χρειάζεσαι. Δε χρειάζεται ροοτ γι αυτο. Κάπου έδωσα τη λίστα μου παραπάνω τι αφαιρώ εγω σε άλλο κινητό αλλά 99.9% κάνει και στη σειρά 20.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

παιδια τι ακριβως ειναι αυτο? το εχει και εσας στα location settings? στα ελληνικα το γραφει ως << πειραμα EAlert>> επισης δεν υπαρχουν πουθενα πληροφοριες αν καποιος κανει ενα search στο google... αλλα εδω στο φορουμ της samsung βρηκα αυτο...

 

https://us.community.samsung.com/t5/Galaxy-S10/Location-Settings-EAlert-Experiment/td-p/1185350

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει. Έχει τη μικρότερη υποστήριξη, από κάθε αλλο κινητο της σαμσουνγκ στο xda η σειρά 20. Προφανώς σε τέτοια επίπεδα τιμης, δεν ρισκάρουν πολλοί την εγγύηση. Δε φτάνει να γίνεται ροοτ, πρέπει να υπάρχει και καμια custom rom που να αξίζει να βάλεις. Αυτη τη στιγμη δεν υπάρχει, στο μέλλον βλέπουμε.

Το μόνο που μπορείς να κάνεις ειναι disable εφαρμογων / service της σαμσουνγκ που δε χρειάζεσαι. Δε χρειάζεται ροοτ γι αυτο. Κάπου έδωσα τη λίστα μου παραπάνω τι αφαιρώ εγω σε άλλο κινητό αλλά 99.9% κάνει και στη σειρά 20.

 

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις. Θα περιμένω λίγο καιρό μπας και την βελτιώσουν με updates. Η συσκευή μου δίνει την αίσθηση ότι κυκλοφόρησε λίγο ημιτελής. Τεσπα, έψαξα για τη λίστα σου στο θέμα αλλά δεν την βρήκα σε καμία σελίδα. Την έχεις κάπου εύκαιρη;

Edited by chryant

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Φρεσκια Φρεσκια...και αχνιστη!a83ba1368dc6910949da4d75e37905c2.jpg

 

την περασα κιολας . Διαφορα δεν ειδα , στην καμερα ισως λιγο καλυτερο focus και αναβαθμισμενη εκδοση στην εφαρμογη καμερα .

Σιγουρα εχει κ αλλες διορθωσεις τις οποιες δεν αντιληφθηκα ακομη , ααα το fingerprint νομιζω εγινε πιο γρηγορΟ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις. Θα περιμένω λίγο καιρό μπας και την βελτιώσουν με updates. Η συσκευή μου δίνει την αίσθηση ότι κυκλοφόρησε λίγο ημιτελής. Τεσπα, έψαξα για τη λίστα σου στο θέμα αλλά δεν την βρήκα σε καμία σελίδα. Την έχεις κάπου εύκαιρη;

 

https://www.youtube.com/watch?v=VGiItteDcfw&t=95s

Μη δείς το βίντεο, την περιγραφή διάβαζε εκει που λέει debloating.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...