Jump to content

TCL Plex


spy14
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένα από τα χειρότερα review που έχω δεί. Κακό και τελείως άστοχο, πολλές λάθος πληροφορίες και ελλιπές σε τρανταχτά χαρακτηριστικά. Άκου εκεί πλαστικό σασί και πλάτη...

 

Μπράβο ρε φίλε! Και νόμιζα ότι είμαι ο μόνος που δε του αρέσει ο Βλαχάκης.

Sorry για το off topic αλλά δε μπορούσα να το αφήσω ασχολιαστο. Κάκιστος reviewer...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Χαχα. Το είδα το review το απόγευμα.

Ομολογώ πως είχα σκέψεις να το πάρω αλλά το review με αποτρέπει κάπως.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Χαχα. Το είδα το review το απόγευμα.

Ομολογώ πως είχα σκέψεις να το πάρω αλλά το review με αποτρέπει κάπως.

 

Γιαυτο το λεω χρησιμο,ηταν να το παρω κι εγω αλλα με τα σχολια ειδικα για τον ηχο και πως ακουγεται με κανει να το σκεφτομαι αρνητικα,καλη καμερα παντως

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο το λεω χρησιμο,ηταν να το παρω κι εγω αλλα με τα σχολια ειδικα για τον ηχο και πως ακουγεται με κανει να το σκεφτομαι αρνητικα,καλη καμερα παντως

 

Ποιο χρήσιμο ρε φίλε; ότι του κατέβει λέει ο τύπος, 30 λεπτά βίντεο 25 λεπτά μιλάει για την Κερκίνη, ποιο είναι δηλαδή το χρήσιμο σε όλο αυτό; Εννοείται ότι υπάρχουν και άλλα συμφέροντος πίσω από ένα βίντεο και δεν μπορεί να πει ότι μαμαει όλα της μεσαίας κατηγορίας κινητά και προσπαθεί να αποκρύψει τρανταχτές δυνατότητες όπως το night video της 3ης κάμερας που δεν υπάρχει πουθενά αλλού, το superBluetooth που επίσης δεν υπάρχει σε άλλη συσκευή, λέει για κατασκευή πλαστικό που είναι από μέταλο και γυαλί, τεράστιο ψέμα για το ηχείο που φαίνεται ότι το κάνει και επίτηδες, μπήκε σε κάτι μουφα και κακής ποιότητας τραγούδια από το YT παρακαλώ που σε άλλες συσκευές έβαζε τραγούδια αποθηκευμένα ενώ όλοι οι άλλοι reviewers το παρουσιάζουν σαν ένα ποιοτικό ηχείο όπως δηλαδή και γω και όσοι κάτοχοι το έχουμε εδώ μέσα. Ποιο είναι το χρήσιμο σε όλο αυτό το βίντεο; Μόνο οι κάτοχοι γνωρίζουμε τι είναι η συσκευή. Και είναι εξαιρετική

Link to comment
Share on other sites

Ποιο χρήσιμο ρε φίλε; ότι του κατέβει λέει ο τύπος, 30 λεπτά βίντεο 25 λεπτά μιλάει για την Κερκίνη, ποιο είναι δηλαδή το χρήσιμο σε όλο αυτό; Εννοείται ότι υπάρχουν και άλλα συμφέροντος πίσω από ένα βίντεο και δεν μπορεί να πει ότι μαμαει όλα της μεσαίας κατηγορίας κινητά και προσπαθεί να αποκρύψει τρανταχτές δυνατότητες όπως το night video της 3ης κάμερας που δεν υπάρχει πουθενά αλλού, το superBluetooth που επίσης δεν υπάρχει σε άλλη συσκευή, λέει για κατασκευή πλαστικό που είναι από μέταλο και γυαλί, τεράστιο ψέμα για το ηχείο που φαίνεται ότι το κάνει και επίτηδες, μπήκε σε κάτι μουφα και κακής ποιότητας τραγούδια από το YT παρακαλώ που σε άλλες συσκευές έβαζε τραγούδια αποθηκευμένα ενώ όλοι οι άλλοι reviewers το παρουσιάζουν σαν ένα ποιοτικό ηχείο όπως δηλαδή και γω και όσοι κάτοχοι το έχουμε εδώ μέσα. Ποιο είναι το χρήσιμο σε όλο αυτό το βίντεο; Μόνο οι κάτοχοι γνωρίζουμε τι είναι η συσκευή. Και είναι εξαιρετική

 

Σαν συσκευη μ αρεσει και εμενα,ειπα οτι ειναι φλυαρος,οποιος ομως δει το βιντεο δεν νομιζω να αγορασει το κινητο,δε3εν ξερω τι και πως με τα τραγουδια,ανεβαστε κι εσεις που το εχετε ενα βιντεο στο youtube να δουμε την διαφορα οπως λες

Link to comment
Share on other sites

Σαν συσκευη μ αρεσει και εμενα,ειπα οτι ειναι φλυαρος,οποιος ομως δει το βιντεο δεν νομιζω να αγορασει το κινητο,δε3εν ξερω τι και πως με τα τραγουδια,ανεβαστε κι εσεις που το εχετε ενα βιντεο στο youtube να δουμε την διαφορα οπως λες

 

Όποιος δει το βίντεο και δεν έχει πιάσει στα χέρια του την συσκευή δεν θα την αγοράσει γιατί λέει κουταμάρες και δεν θεωρείται επαγγελματίας reviewer κατά τη γνώμη μου για κανένα λόγο. Παλιά έκανε καλά review, τώρα όμως είναι απο τους χειρότερους και παίρνει στο λαιμό του και 100άδες κόσμο που τον ακούει. Υπάρχουν πολύ μικρότερα κανάλια που κάνουν καλή και τίμια δουλειά χωρίς να εμπλέκονται και άλλα από πίσω. Αν θέλετε ένα πραγματικά ολοκληρωμένο review να δείτε αυτό:

 

Ο τύπος είναι περιεκτικότας και λέει τα πράγματα όπως είναι. Την παρουσιάζει με android 9, μετά την αναβάθμιση σε 10 είναι ακόμα καλύτερη σε όλα τα επίπεδα. Βάλτε το βίντεο σε ταχύτητα 1,25 μιας και είναι λιγάκι αργός.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος δει το βίντεο και δεν έχει πιάσει στα χέρια του την συσκευή δεν θα την αγοράσει γιατί λέει κουταμάρες και δεν θεωρείται επαγγελματίας reviewer κατά τη γνώμη μου για κανένα λόγο. Παλιά έκανε καλά review, τώρα όμως είναι απο τους χειρότερους και παίρνει στο λαιμό του και 100άδες κόσμο που τον ακούει. Υπάρχουν πολύ μικρότερα κανάλια που κάνουν καλή και τίμια δουλειά χωρίς να εμπλέκονται και άλλα από πίσω. Αν θέλετε ένα πραγματικά ολοκληρωμένο review να δείτε αυτό:

 

Ο τύπος είναι περιεκτικότας και λέει τα πράγματα όπως είναι. Την παρουσιάζει με android 9, μετά την αναβάθμιση σε 10 είναι ακόμα καλύτερη σε όλα τα επίπεδα. Βάλτε το βίντεο σε ταχύτητα 1,25 μιας και είναι λιγάκι αργός.

 

Θα το αγορασω αυριο οποτε θα εχω αμεση αποψη και θα την γραψω εδω,η καμερα ειναι το κυριο ενδιαφερον μου οποτε για την τιμη του μαλλον ειναι απο τα καλυτερα.

Edit

Το πηρα το απογευμα,εκανε αμεσως αναβαθμιση σε android 10 καμια σχεση ο ηχος με αυτο που ακουγεται στο ριβιου του Βλαχακη,δεν ειναι δυνατος μεν αλλα οχι κακος οπως νομιζα,δεν το εχω ψαξει πολυ ακομα,δωστε καμια συμβουλη οσοι το εχετε για τις ρυθμισεις καμερας κλπ

Edited by mobile59
Link to comment
Share on other sites

Θα το αγορασω αυριο οποτε θα εχω αμεση αποψη και θα την γραψω εδω,η καμερα ειναι το κυριο ενδιαφερον μου οποτε για την τιμη του μαλλον ειναι απο τα καλυτερα.

Edit

Το πηρα το απογευμα,εκανε αμεσως αναβαθμιση σε android 10 καμια σχεση ο ηχος με αυτο που ακουγεται στο ριβιου του Βλαχακη,δεν ειναι δυνατος μεν αλλα οχι κακος οπως νομιζα,δεν το εχω ψαξει πολυ ακομα,δωστε καμια συμβουλη οσοι το εχετε για τις ρυθμισεις καμερας κλπ

 

Καλοδούλευτο, στο είπα εξαρχής και γιαυτό επέμενα.. Τα αυτιά μου δόξα το θεό ακούνε άριστα. Δεν θέλει καμία σοβαρή ρύθμιση η κάμερα, εγω προσωπικά την έχω στα 12mp και απενεργοποιημένες όλες τις ΑΙ λειτουργίες. Η κάμερα κάνει παπάδες στο αυτόματο, στο manual δεν λέει πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλοδούλευτο, στο είπα εξαρχής και γιαυτό επέμενα.. Τα αυτιά μου δόξα το θεό ακούνε άριστα. Δεν θέλει καμία σοβαρή ρύθμιση η κάμερα, εγω προσωπικά την έχω στα 12mp και απενεργοποιημένες όλες τις ΑΙ λειτουργίες. Η κάμερα κάνει παπάδες στο αυτόματο, στο manual δεν λέει πολλά.

 

που ειναι οι ΑΙ λειτουργιες?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. για την καμερα δεν εχω ακομα αποψη μιας και δεν ειμαι ειδικος αλλα δεν ασχοληθηκα και πολυ. Καποιες φωτο ομως που εβγαλα μου φαινονται πολυ καλες. Για τα αλλα ομως που επαιξα θα σου πω οτι το τηλ για τα λεφτα του τα σπαει. Πολυ γρηγορο σε ολα του,πολυ καλο σημα σε τηλεφωνο wifi,ανοιγεις εφαρμογες και δεν κολαει,καλη μπαταρια,πολυ ωραια οθονη και ανετη. Τα χεια ειναι καλα ,εχω την εντυπωση οτι δεν ειναι τοσο δυνατο σε συγκριση με το S8 της γυναικας μου. Αυτο που εχω παρατηρησει ομως ειναι οταν μιλας το ηχειο του ακουστικου ειναι πολυ δυνατο λες και ειναι σε ανοιχτη ακροαση,αυτο ψαχνω τροπο να το φτιαξω γιατι αμα χαμηλωσεις την ενταση χαμηλωνει και αυτο που ακους
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,ειναι πολυ ωραιο το κινητο,αν εχεις μικρα χερια ομως θα σε προβληματισει,εγω δεν εχω και μ αρεσει το μεγεθος,δεν κολλαει πουθενα,πολυ ομορφη οθονη,ο ηχος θα ηθελα να ειναι λιγο πιο δυνατος,γινεται τιποτα με αυτο?Η καμερα στο λιγο που την εχω χρησιμοποιησει ειναι πολυ καλυτερη απο το προηγουμενο μου το Nubia z17 lite που επισης εχει πολυ καλη καμερα,βραδυ δεν εχω δει πως παει μιας και το πηρα χθες αλλα δεν περιμενω θαυματα,πολυ ακριβοτερα απο αυτο δεν εχουν καλυτερα αποτελεσματα,σιμ δεν εχω βαλει ακομα μιας και χρησιμοποιω το παλιο,νομιζω σε αυτα τα χρηματα δεν εχει αντιπαλο.
Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει και μένα η αγορά του !!!η κάμερα τι λέει;σε χαμηλό φωτισμό και κτλ;

Στην σελίδα 7 έχω ανεβάσει λίνκ με φωτογραφίες

ο ηχος θα ηθελα να ειναι λιγο πιο δυνατος,γινεται τιποτα με αυτο?

Βρήκα ένα προγραμματάκι που κάνει όντως δουλειά και λύνει το θέμα έντασης, λέγεται Volum Booster goodev. Του βάζεις όριο στο 10% για να μην χαλάσει και το ηχείο και κάνει μεγάλη διαφορά!!

Link to comment
Share on other sites

Στην σελίδα 7 έχω ανεβάσει λίνκ με φωτογραφίες

 

Βρήκα ένα προγραμματάκι που κάνει όντως δουλειά και λύνει το θέμα έντασης, λέγεται Volum Booster goodev. Του βάζεις όριο στο 10% για να μην χαλάσει και το ηχείο και κάνει μεγάλη διαφορά!!

δεν εχει θεμα να κανει καμια ζημια στο ηχειο ? επισης αυτο που οταν μιλας το ηχειο στο αυτι ειναι πολυ δυνατο σαν ανοιχτη ακροαση το παρατηρησες? παιζει καμια λυση ?

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει θεμα να κανει καμια ζημια στο ηχειο ? επισης αυτο που οταν μιλας το ηχειο στο αυτι ειναι πολυ δυνατο σαν ανοιχτη ακροαση το παρατηρησες? παιζει καμια λυση ?

Με ένα 10% δεν πιστεύω να υπάρχει κανένα πρόβλημα, στο 10% δεν παραμορφώνεται ο ήχος οπότε δεν είναι στην τσίτα το ηχείο. Αυτό σχετικά με το ακουστικό νομίζω ότι έχει σχέση με το σημείο όπου βρίσκεται, αν βάλεις στη γωνία το αυτή σου και χαμηλώσεις την ένταση πιστεύω οτι δεν θα έχεις πρόβλημα, εγώ να σου πω την αλήθεια δεν έχω θέμα..

Edited by R_TZAS
Link to comment
Share on other sites

στο 7.20 δειχνει.δεν το εχω το κινητο απλα το πετυχα αυτο το βιντεακι.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

στο 7.20 δειχνει.δεν το εχω το κινητο απλα το πετυχα αυτο το βιντεακι.

 

ευχαριστω,ωρα να τα δοκιμασω σιγα σιγα ολα αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει άλλος που δεν έχει πάρει το update σε 10;

Δεν θα έπρεπε να έχει ολοκληρωθεί στις συσκευές;

Galaxy Note Edge, Galaxy Note II, HTC Trophy, Nokia N900,

Galaxy Note 10.1 2014 LTE (SM-P605), Nokia Lumia 630 DS

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει άλλος που δεν έχει πάρει το update σε 10;

Δεν θα έπρεπε να έχει ολοκληρωθεί στις συσκευές;

 

Λογικα ναι,το δικο μου ειχε την αναβαθμιση μολις το ανοιξα πρωτη φορα

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει άλλος που δεν έχει πάρει το update σε 10;

Δεν θα έπρεπε να έχει ολοκληρωθεί στις συσκευές;

 

Δεν έχει δοθεί σε όλες τις χώρες ακόμα. Ίσως να μην είναι ελληνική η συσκευή και γι'αυτό να αργεί.

Link to comment
Share on other sites

Από Γερμανό μαζί με την TV την πήρα...Παραεισαγωγή κάνει κι ο Γερμανός;τι να πω... ευχαριστώ πολύ φίλε μου

Galaxy Note Edge, Galaxy Note II, HTC Trophy, Nokia N900,

Galaxy Note 10.1 2014 LTE (SM-P605), Nokia Lumia 630 DS

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to TCL Plex

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...