Jump to content

Redmi Note 8T


stefanospets
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όλα οκ με την αναβάθμιση;

VoWiFi cosmote λειτουργεί;

(Όποιος καεί από το χυλό, φυσάει και το γιαούρτι...)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλα οκ με την αναβάθμιση;

VoWiFi cosmote λειτουργεί;

(Όποιος καεί από το χυλό, φυσάει και το γιαούρτι...)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι όλα κανονικά με το VOWiFi

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για το κινητό: Πόσο sar γράφει ότι έχει;

Αν αληθεύουν όσα διαβάζω στο διαδίκτυο σχετικά, πως δικαιολογείται να έχει πολλαπλάσιο sar από το απλό 8ρι;

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς δλδ μέσω WiFi?

 

σε ενα χωρο που δεν εχεις σημα στο κινητο αλλα υπαρχει wifi π.χ. σε ενα υπογειο μπορεις να κανεις κληση με wifi

φυσικα η κληση δεν ειναι δωρεαν χρεωνεσαι κανονικα

ειναι σαν να την εκανες κανονικα μεσω δικτυου κινητης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω μια απορία και θα ήθελα να με βοηθήσετε αν μπορείτε.το βιβλιαράκι με τίς οδηγίες γράφει για το SAR της συσκευής 0,74 για το κεφάλι και 1,30 στο σώμα,σε όλα σχεδόν τα σάιτ γράφουν 0,19 για κεφάλι και 1,98 για το σώμα.Τι να πιστέψω,θέλω να το δώσω στο παιδί μου και με ενδιαφέρει ο δείκτης ακτινοβολίας.Επισης πια η διαφορά σώματος και κεφαλιού γιατί είναι διαφορετικά. Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω μια απορία και θα ήθελα να με βοηθήσετε αν μπορείτε.το βιβλιαράκι με τίς οδηγίες γράφει για το SAR της συσκευής 0,74 για το κεφάλι και 1,30 στο σώμα,σε όλα σχεδόν τα σάιτ γράφουν 0,19 για κεφάλι και 1,98 για το σώμα.Τι να πιστέψω,θέλω να το δώσω στο παιδί μου και με ενδιαφέρει ο δείκτης ακτινοβολίας.Επισης πια η διαφορά σώματος και κεφαλιού γιατί είναι διαφορετικά. Ευχαριστώ πολύ

Ισχύει το SAR EU που λέει. Το από πάνω είναι για USA!

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_8t-9946.php

Δηλαδή αυτό στο βιβλιαράκι της συσκευής ισχύει.

1.98 λίγο δύσκολο. Το όριο είναι 2.0!

 

https://www.cyanogenmods.org/downloads/bsg-google-camera-apk-7-3-018-v0a/

 

Πολυ υποσχόμενη gcam ,ισως η καλύτερη που δοκίμασα καί δέν χρειάζεται καί confings , είναι ακόμα σέ δοκιμαστική έκδοση

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν ανοίγει όμως!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δούλεψε (καί συνεχίζει να δουλεύει..) χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.

(περί gcam 7-3-018..)

Edited by makisagn
Keep Calm and be a Simple Man..!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Το bug με τα notification icons στην μπάρα (πάνω αριστερά) που ...είτε δεν υπάρχουν, είτε βγαίνουν για λίγο και εξαφανίζονται, το έχετε όλοι;

 

Έχει κανείς κάποια λύση να προτείνει;

Διάβασα γι' αυτό: https://play.google.com/store/apps/details?id=zanini.andrea.notchtest

και γι' αυτό: https://www.xda-developers.com/notch-notifications-miui-unhides-icons-notched-xiaomi-phones/

 

Αλλά θα προτιμούσα να μην έβαζα έξτρα εφαρμογή για στοιχειώδεις λειτουργίες που έπρεπε να υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,μια ερώτηση για να είμαι 100% σίγουρος πριν το ανοίξω την Β20την έχει?? Επειδή στο redmi note 5 που έχω είχε το κόκκινο χαρτάκι global version,και αυτό δεν το έχει.Ηαποδειξη γράφει global edition(Ελληνικό μενού)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,μια ερώτηση για να είμαι 100% σίγουρος πριν το ανοίξω την Β20την έχει?? Επειδή στο redmi note 5 που έχω είχε το κόκκινο χαρτάκι global version,και αυτό δεν το έχει.Ηαποδειξη γράφει global edition(Ελληνικό μενού)

 

Αν δεν απατώμαι, το 8t βγήκε μονο σε global. (δεν θυμαμαι αν εχει αυτοκόλλητο)

 

Τα γράμματα ειναι στα αγγλικά; Έχει πίσω τις χώρες τις Ευρώπης;

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν απατώμαι, το 8t βγήκε μονο σε global. (δεν θυμαμαι αν εχει αυτοκόλλητο)

 

Τα γράμματα ειναι στα αγγλικά; Έχει πίσω τις χώρες τις Ευρώπης;

Ναι τις έχει και από ότι είδα και στο gsmarena γράφει ότι την έχει

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω ακουσει για το συγκεκριμενο κινητο οτι εκτος τη κυρια καμερα ολες οι αλλες ειναι τις omnivision. αληθευει ?γιατι οσο να ειναι οι καλυτερες ειναι της samsung και της sony.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω ακουσει για το συγκεκριμενο κινητο οτι εκτος τη κυρια καμερα ολες οι αλλες ειναι τις omnivision. αληθευει ?γιατι οσο να ειναι οι καλυτερες ειναι της samsung και της sony.

 

Σε αυτα τα λεφτα ότι συσκευη και να παρεις να ξέρεις οτι ο ultrawide είναι διακοσμητικός. Στη θεση σου δεν θα ασχολούμουν τοσο.

Link to comment
Share on other sites

δεν μιλαω για την ultra καμερα. αλλα για την selfie.

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και κατι ακομα τι εννοουν οταν λενε καποιοι εδω μεσα κατεβασε το g καμερα? τι ειναι εφαρμογη?

Link to comment
Share on other sites

 

[/color]και κατι ακομα τι εννοουν οταν λενε καποιοι εδω μεσα κατεβασε το g καμερα? τι ειναι εφαρμογη?

 

Gcam ειναι η εφαρμογη Google camera που υπαρχει στα κινητα android της google(δηλαδη τα pixel).

Διαφοροι developers προσαρμοζουν την εφαρμογη(το apk) με τις καταλληλες ρυθμισεις ωστε να μπορει να εγκατασταθει και σε άλλα κινητα.

Καθε κινητό εχει διαφορετικο τροπο για εγκατασταση(πχ στο note 4 πρεπει να εισαι unroot ενω σε άλλα κάνεις απλά εγκατασταση) και κάποια χαρακτηριστικά δε δουλευουν.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω ακουσει για το συγκεκριμενο κινητο οτι εκτος τη κυρια καμερα ολες οι αλλες ειναι τις omnivision. αληθευει ?γιατι οσο να ειναι οι καλυτερες ειναι της samsung και της sony.

Έτσι είναι...

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-xiaomi-redmi-note-8t

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

ειδες εχω δικιο . ενα αυτο δευτερον πιστευει κανεις οτι το redmi note 8 t μπορει να βγαλει πιο καθαρη σελφι απο το huawei p 30 lite το οποιο εχει καλυτερη καμερα /? Edited by lakis29
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...