Jump to content

Εργασιακές σχέσεις και προβλήματα με συναδέλφους


billakosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξερω αν υπαρχει συγκεκριμενα καποιο θεμα οσο αφορα τα προβληματα που εχετε με τον/την συναδελφο σας...τις ενοχλησεις που σας εχει φερει..τις ιδιοτροπιες...και πολλα πολλα αλλα.........

 

συγκεκριμενα δουλευω με αλλα 2 κοριτσια..εκ των οποιων η μια ειναι καινουρια..οποτε καταλαβενεται..οτι δυσκολα να μπει στο κλιμα..παρολ'αυτα ειναι 2 μηνες...και μου εχει βγαλει το λαδι!!!

επισεις επειδη ειναι και απο την περιοχη στην οποια δουλευουμε. γνωριζει ολη την σαρα και την μαρα!! κοινως υποκοσμος!

ενω το αλλο το κοριτσακι ειναι τοσο γλυκο τοσο καλη...που χαιρεσαι να δουλευεις μαζι της!! :O

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 55
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ποια δουλειά είσαι ακριβώς;

 

Εγώ είχα πρόβλημα με την συνάδελφό μου όταν δούλευα γραμματέας σε μια συνδρομητική εφημερίδα. Ήταν από την Γεωργία (πόντια) και αν και ήξερε ελληνικά, τις περισσότερες φορές δεν καταλάβαινε όταν της μιλούσες! Εν τω μεταξύ είχε στην δουλειά πολύ περισσότερο καιρό από μένα και αυτά που έμαθα εγώ σε ένα μήνα αυτή ακόμα δεν τα είχε μάθει. Π.χ. Access όπου είχαμε την βάση δεδομένων όλων των συνδρομητών... όπου μάλιστα έκανε ΤΙΣ μ@λ@κίες... όχι έσβηνε καταλάθος ονόματα, όχι τα έγραφε ανορθόγραφα... άστα να πάνε. Ούτε Fax δεν ήξερε να στέλνει... Το χειρότερο απ' όλα ήταν ότι νευρίαζε πολύ εύκολα. Έπαιρνε κάποιος για παράδειγμα τηλέφωνο να παραπονεθεί ότι δεν του έρχεται η εφημερίδα και αυτή τον διαολόστελνε! :lol: Μετά άντε να βγάλω εγώ το φίδι από την τρύπα για να πείσω τον συνδρομητή να παραμείνει.

Τελικά εγώ παραιτήθηκα μιας και άρχιζαν οι σπουδές μου και τα λεφτά ήταν πολύ λίγα για τις ώρες και την ένταση της δουλειάς ενώ αυτή παρέμεινε για λίγους μήνες ακόμη. Ακόμη και τότε δεν γλύτωσα όμως γιατί με έπαιρνε καθημερινά τηλέφωνο να με ρωτήσει πως θα κάνει το ένα και πως το άλλο... Μετά από 2-3 μήνες ο εργοδότης δεν άντεξε και την έστειλε... :p

Link to comment
Share on other sites

Αυτά δεν είναι τίποτα παιδιά.... που να έχεις άλλα προβλήματα με τους συναδέλφους σου. Το τι κουτσομπολιό πέφτει πίσω από την πλάτη σου.... ειδικά σε μεγάλες εταιρίες! Άστα να πάνε! Εγώ τα ζω καθημερινά αλλά τα παίρνω στην πλάκα γιατί αν τα πάρω στα σοβαρά θα γίνουμε μπίλιες!!!
Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια εχω χοντρο προβλημα με μια συναδελφο

1. ειναι στοκος πρεπει να της πω 100 φορες κατι για να το κανει σωστα - κι αν το κανει

2. ειναι ισχυρογνωμων εχει αδικο και επιμενει

3. ειναι πολυ Kits και ριχνει το επιπεδο του καταστηματος

4. εχει κολληματα - ωρες ωρες ειναι εντελως αλλου

5. γλειφει το αφεντικο για να κερδιζει τις εντυπωσεις και αυτο ειδικα ειναι ακρως εκνευριστικο και το εχουμε αντιληφθει ολοι στη δουλεια!!!!

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

εσυ δουλευες με ποντια...εγω με μιση ποντια και μιση πελλοπονησια...αντε βγαλε ακρη!!

ειχα και μια αλλη υπευθηνη παλιοτερα..η οποια βαριοταν την ζωη της! και αυτη με ψιλοεβγαλε το λαδι...αλλα στην ωρα που ηταν να φυγω..εφυγε αυτη..παλι καλα!

οσο για την καινουρια..ειναι..............αχχχχχχχχχχχ ποτε δεν εχω βγει εκτος εαυτου στα 3 χρονια που εργαζομαι...αλλα αυτη με εχει τρελανει!

οχι πως εγω ημουν καλυτερος..αλλα καθε αρχη και δυσκολη..απλα δεν ημουν οπως ειναι αυτη τωρα..

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

oi nosokomes pou to paizoun koryfaies giatroi painontai??

eidika otan kovo kai ravo tpt kai erxontai pano apo to kefali mou kai mou lete atakes tou styl "rapsto pio gera...","giati to ekopses toso polu","ayto einai gia eksagogh"

mia fora de krath8hka kai eipa sth mia "8es na to kaneis esu?"

kai mia allh fora pou ekana anais8hsia kai hr8e h allh kai exone to kefali ths gia na dei kai kati mourmourize ths eipa" pote mhn ekneurizeis an8ropo pou krataei enesh kai nusteri " :p:p

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

η γνωμη μου ειναι πως περα απο τις εργασιακες σχεσεις...μια κουβεντα παραπανω δεν ειναι κακο να την πεις..μου εχει τυχη με συναδελφο να μην εχουμε πολλα πολλα...και τωρα μονο κοληταρια δεν ειμαστε..

για να υπαρχει καλη συνεργασια..θα πρεπει να υπαρχει και η σωστη χημεια!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως όταν κάποιος δουλεύει σε μεγάλη εταιρία ή δημόσια υπηρεσία, το κουτσομπολιό πέφτει σύννεφο. Ειδικά αν ο μεγαλο-κουτσομπόλης τα'χει κάνει πλακάκια με τον προϊστάμενο ή -ακόμα χειρότερα- τον διευθυντή, την πάτησες, άμα σε θάψει και προσπαθήσεις να βρεις το δίκιο σου, δεν σε πιστεύει κανένας.
...And yet I know the worst is still to come...
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως όταν κάποιος δουλεύει σε μεγάλη εταιρία ή δημόσια υπηρεσία, το κουτσομπολιό πέφτει σύννεφο. Ειδικά αν ο μεγαλο-κουτσομπόλης τα'χει κάνει πλακάκια με τον προϊστάμενο ή -ακόμα χειρότερα- τον διευθυντή, την πάτησες, άμα σε θάψει και προσπαθήσεις να βρεις το δίκιο σου, δεν σε πιστεύει κανένας.

 

 

Pes ta Ismini... asta na pane....

Link to comment
Share on other sites

ε καλα το θαψιμο πεφτει συννεφο ετσι κι αλλιως! ειναι να μη γινει η αρχη...απαξ κι εγινε...............ουε κι αλλοιμονο σου ελεγε και το λεει ακομα η γιαγια μου! :)

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι μη σε βαλουν στο ματι ή να μην νοιωθουν οτι απειλουνται καποιοι

επειδη εισαι καλος/καλη στη δουλεια σου εκει σε εχουν βαλει στο τοιχο και σε πυροβολουν...

το περασα αλλα βγηκα κερδισμενη γιατι οταν κανεις τη δουλεια σου καλα

ας λενε οτι θελουν ας κανουν οτι θελουν η αξια φαινεται και ανταμοιβεται.....

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά και'γω σε μεγάλη εταιρία δουλεύω και δεν έχω κανένα πρόβλημα με κανέναν.Τουλάχιστον δεν μου έχει δείξει κανείς κάτι.Παρεπιπτόντως είμαι πόντια :D ;)
http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό δουλεύεις εκεί?Νομίζεις ότι τους ξέρεις καλά? Εμένα μου πήρε πάνω από ένα εξάμηνο να καταλάβω τι παίζει! Δε λέω μπορεί να είσαι και τυχερή! :)
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά και'γω σε μεγάλη εταιρία δουλεύω και δεν έχω κανένα πρόβλημα με κανέναν.Τουλάχιστον δεν μου έχει δείξει κανείς κάτι.Παρεπιπτόντως είμαι πόντια :D ;)

eisai sigouri oti otan girnas tin plati sou den aisthanesai ponous?? :)

makari na eisai kala stin douleia sou..opws kai egw twra!

fantazeste kai na vlepoun ta minimata mas oi sinadelfoi??

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι λετε εσεις παντως εγω αυτη τη δικια μου θα την πλακωσω καμια ωρα

με νευριαζει και μονο που αναπνεει.....

ειδικα οταν την ακουω να μιλαει στους πελατες και να λεει οτι ακριβως λεω εγω με το τροπο που το λεω εγω και ειναι σαν ενα κακο αντιγραφο μου.....

ολοι την δουλευουν και αυτη στη κοσμαρα της!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

ase ase aggelina jolie..kai egw tetoio provlima exw...epeidi kai emeis me pelates eimaste..me exei trelanei..trwei kati flash den vlepei kai kala...anarwtieme na kritiria pou tin piran.. wres wres... ase pou den einai xamilwn tonwn kai otan milaei tous tromazei!!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

ase ase aggelina jolie..kai egw tetoio provlima exw...epeidi kai emeis me pelates eimaste..me exei trelanei..trwei kati flash den vlepei kai kala...anarwtieme na kritiria pou tin piran.. wres wres... ase pou den einai xamilwn tonwn kai otan milaei tous tromazei!!

ρε billako ωρες ωρες πιστευω πως μιλαμε για το ιδιο ατομο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΛΕΣ να δουλευουμε μαζι????????????????????????????

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

les????? :yahoo::yahoo:

pantws i dikia mou exei ena gelio...an tin akouseis phantom of the opera!

episeis esena sou petaei sta ksekarfota themata??

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύω με άλλα 65 άτομα στον ίδιο χώρο αν και συνεργάζομαι κατά κύριο λόγο με τους 10 περίπου.Όταν πρωτοπήγα όλοι με κοιτούσαν με μισό μάτι και αρκετοί απο αυτούς μου το έπαιζαν φίλοι μπροστά μου και πίσω μου έκαναν πόλεμο,μέχρι στο σημείο να λένε ψέμματα.Με τον καιρό βέβαια και αφού τους έμαθα κοπήκαν τα πολλά πολλά και αρκετοί μπήκαν στη θέση τους.

Γενικά όσο πιο πολλοί τόσο χειρότερα είναι,έχω μάθει ιστορίες που λέω ότι αποκλείεται αυτά να γίνονται σε άλλες δουλειές,αλλά μόλις συζητάω με κάποιον συνάδελφο βλέπω ότι τα ίδια και χειρότερα γίνονται παντού δυστυχώς.Ίσως θα πρέπει στα απαραίτητα προσόντα για μια δουλειά πλέον να βάζουμε και το "γερό στομάχι"...

Link to comment
Share on other sites

πολύ γερό στομάχι. Φίλε το ψέμα που ακούω καθημερινά αλλά και αυτα που λεν πίσω από την πλάτη μου είναι απίστευτα...
Link to comment
Share on other sites

to kalitero einai na kaneis tin douleia sou swsta..kai kanenas na mi mporei na sou tin pei.auto einai to pan ston ergasiako tomea..kai meta na kratas me tous filous-sinadelfous kai mia pisini giati mporei oi idioi autoi na se poulisoun kai na se dioksoun kai na parapliroforisoun ton ergodoti sou...kai meta ante na vreis to dikio sou.

egw tin patisa etsi..alla den skeftomai arnitika gi'autin,apla vlepw oti egw eimai se ena kalitero epipedo apo'ti ekeini.

kapoia stigmi dikaionesai...arkei na eisai katharos.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Eγώ δουλεύω σχεδόν ένα χρόνο εκεί και είμαστε τουλάχιστον 60 άτομα.

Συμπάθειες και αντιπάθειες σίγουρα υπάρχουν.Δεν γίνεται να με συμπαθούν όλοι ,όπως και'γω.Δεν μου'χει δείξει κανείς κάτι και ούτε εγώ έχω προσέξει τπτ.Το λέω γιατι είμαι πολύ παρατηρητικός άνθρωπος και μπορώ να διακρίνω μερικά πράγματα. :wacko:

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Eγώ δουλεύω σχεδόν ένα χρόνο εκεί και είμαστε τουλάχιστον 60 άτομα.

Συμπάθειες και αντιπάθειες σίγουρα υπάρχουν.Δεν γίνεται να με συμπαθούν όλοι ,όπως και'γω.Δεν μου'χει δείξει κανείς κάτι και ούτε εγώ έχω προσέξει τπτ.Το λέω γιατι είμαι πολύ παρατηρητικός άνθρωπος και μπορώ να διακρίνω μερικά πράγματα. :wacko:

Συμφωνώ, από τη στιγμή που δεν επιλέγεις εσύ τους συνεργάτες σου, αναμενόμενο είναι να μην ταιριάζεις με όλους. Άσε που όλοι σε βλέπουν, άμα είσαι καινούργιος, με μισό μάτι. Λες και πήγες να τους φας την δουλειά α πα πα πα :wacko: :blink: :!:

http://www.egs-avatars.com/e_gs_images/divers/gifs_jeux/image01.gif
Link to comment
Share on other sites

to kalitero paidia einai...oti i kainouria exei mia arnitiki energeia pou den douleuoun oute ektipotes oute fax..mas exei pethanei stin gantemia!! ante ligo akoma na teleiwsoun oi adeies kai na tin kanei me elafra pidimatakia giati me vlepw ston oaed gia tameio anergeias!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

to kalitero paidia einai...oti i kainouria exei mia arnitiki energeia pou den douleuoun oute ektipotes oute fax..mas exei pethanei stin gantemia!! ante ligo akoma na teleiwsoun oi adeies kai na tin kanei me elafra pidimatakia giati me vlepw ston oaed gia tameio anergeias!

εγω προτεινω να κανετε κανενα ευχελαιο στη δουλεια σας μπας και φυγει η κακη της ενεργεια

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...