Jump to content

Xiaomi Mi Note 10


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα τρελαθούμε.. Έβαλα κλειστό το κινητό να φορτίσει και τώρα που πηγα να τσεκάρω, είχε μείνει στο 10%, όπως το αφησα.. Ξεκίνησε να φορτίζει όταν το ενεργοποίησα.. Τί γίνεται;

Δεν θα πατούσε καλά το βύσμα του φορτιστή.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι.. Δεν είναι αυτό.. Το άνοιξα, φόρτισε&πηγε 20% , το ξαναέσβησα και τώρα που το άνοιξα(4' μετά) ήταν παλι 20%...Επισης, όταν το βάζετε στη φόρτιση σβηστό, βγάζει κάποια ένδειξη κατά τη διάρκεια ή όταν την ολοκληρώσει; Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, το καλώδια έφταιγε! Έχει κάποιο χαρακτηριστικό να δω αν είναι το original? Έβαλα ένα από Huawei mate 10 pro και φορτίζει κλειστό... Με το δικό του όχι!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, ο προηγούμενος κάτοχος μου φόρτωσε ένα noname 2A καλώδιο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην lock screen σας γράφει φόρτιση γρήγορα ή πολύ γρήγορα με το μαμά καλώδιο;Όταν κουμπώνει μου βγάζει το turbocharged.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι αν κάνεις επαναφορά εργοστασιακών;

Επίσης είναι ασφαλές να κατεβάσεις από apkmirror;

Και τελευταία ερώτηση... πώς γνωρίζουμε ποια έκδοση είναι κατάλληλη για τη συσκευή μας;

Εγώ παραδείγματος χάρη έχω το Redmi Note 8 Pro, ποιο θα πρέπει να κατεβάσω;

Πάλι το 4.15.2;

 

Αν δεις κ αλλα κινητα σχεδον ολα εχουν τον ιδιο launcher. Δεν βγαζει διαφορετικους για κινητα. Απλα αργουν να δωσουν τις ενημερωσεις. Επισης υπαρχει καναλι στο telegram της εταιριας που δινεις ενημερωσεις διαφορων εφαρμογων της.

Οχι δεν εννοω επαναφορα. Μπαινεις ρυθμισεις, εφαρμογες, εγκατεστημενες εφαρμογες κ βρισκεις εκει τον launcher κ πατας απεγκατασταση ενημερωσεων. Κ γυρνας πισω στην εκδοση.

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε,

Αρα όποιο apk από τα τελευταία και να βάλω, θα ταιριάζει, σωστά;

Όχι αναγκαστικά το 4.15.2

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε,

Αρα όποιο apk από τα τελευταία και να βάλω, θα ταιριάζει, σωστά;

Όχι αναγκαστικά το 4.15.2

 

Ναι απλα δεν θα βαζεις αυτα που λενε alpha για τι ειναι beta εκδοσεις. Μονο τις release.

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος, ευχαριστώ και πάλι

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν δοκιμάζετε τον poco launcher, είναι και της Xiaomi κάθεται πένα, κλειδώνει η οθόνη με double tap κλπ

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τον κατέβασα ,ωραίος είναι μέχρι στιγμής.

Ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλός ο poco και πολύ κοντά στον μαμά launcher.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.. Το μαμά καλώδιο φόρτισης, έχει κάποια ένδειξη επάνω.. Ειναι 3Α ή 5Α;
3Α L1 γράφει

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3Α L1 γράφει

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

NB και 5Α , μου είπε ένας άλλος ότι του γράφει.. Ασπρο χρωμα έχουν οι επαφες εσωτερικά του

USB? Τί γίνεται;Θέλω να παραγγειλω ένα.. Άραγε, αν πάρω 5Α, θα υπάρχει θέμα;

Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

γενικά είναι αδικημένη συσκευή

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι και αδικημένη συσκευή, με αυτή την τιμολόγηση.

 

Κι αυτό από υποψήφιο αγοραστή.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

εφαγα ενα μηνα να ψαχνω λυση, λυση δεν βρηκα. σημερα πηρα την ηρωικη αποφαση να κανω φορματ στο κινητο. ευτυχως το ειχα κανει ρουτ, και μπορεσα να κανω φορματ χωρις να σβησει φωτος και αρχεια στο κινητο. αποτελεσμα? ολα δουλευουν πλεον ρολοι οσον αφορα το android auto. εννοειται πως ειμαι νευριασμενος με το αντροιντ που τρωει κολληματα απο το πουθενα. ομως το θεμα λυθηκε. περιμενω τωρα κατι καλωδιακια να κανω κατι τελευταιους πειραματισμους με το ηχοσυστημα του αμαξιου και το τηλεφωνο. Για οσους ασχολουνται με αντροιντ οτο, θελει προσοχη το απο που παιζετε μουσικη. γιατι οτι και να κανεις, ακομα και αν εισαι με καλωδιο, το αμαξι προτιμα να παιρνει ηχο μεσω μπλουτουθ. πρεπει να απενεργοποιησετε τον ηχο πολυμεσων στο μπλουτουθ, στη συνδεση με το αμαξι, αν θελετε να παιζει μεσω καλωδιου απο το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

εφαγα ενα μηνα να ψαχνω λυση, λυση δεν βρηκα. σημερα πηρα την ηρωικη αποφαση να κανω φορματ στο κινητο. ευτυχως το ειχα κανει ρουτ, και μπορεσα να κανω φορματ χωρις να σβησει φωτος και αρχεια στο κινητο. αποτελεσμα? ολα δουλευουν πλεον ρολοι οσον αφορα το android auto. εννοειται πως ειμαι νευριασμενος με το αντροιντ που τρωει κολληματα απο το πουθενα. ομως το θεμα λυθηκε. περιμενω τωρα κατι καλωδιακια να κανω κατι τελευταιους πειραματισμους με το ηχοσυστημα του αμαξιου και το τηλεφωνο. Για οσους ασχολουνται με αντροιντ οτο, θελει προσοχη το απο που παιζετε μουσικη. γιατι οτι και να κανεις, ακομα και αν εισαι με καλωδιο, το αμαξι προτιμα να παιρνει ηχο μεσω μπλουτουθ. πρεπει να απενεργοποιησετε τον ηχο πολυμεσων στο μπλουτουθ, στη συνδεση με το αμαξι, αν θελετε να παιζει μεσω καλωδιου απο το κινητο.

 

Καλημέρα φίλε μου, συνδέεται το τηλέφωνό σου μέσω bluetooth στο Android Auto ή μόνο μέσω καλωδίου ?? Στο δικό μου το βλέπει μόνο μέ καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

Αν κανείς απο τους φίλους κατόχους εδώ ενδιαφερθεί για πώληση-ανταλλαγή συσκευής με εγγύηση Infoquest,ας μου στείλει ενα pm!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου, συνδέεται το τηλέφωνό σου μέσω bluetooth στο Android Auto ή μόνο μέσω καλωδίου ?? Στο δικό μου το βλέπει μόνο μέ καλώδιο.

και με τα 2. προβλημα αντιμετωπιζα μονο με το καλωδιο, το οποιο λυθηκε. αν δεν σε συνδεει μεσω μπλουτουθ, κανε φακτορι ρισετ στο ηχοσυστημα στο αμαξι και σβησε και την μπλουτουθ συνδεση στο κινητο. για να το ξαναπερασει απο την αρχη. αν εχει φαει σκαλωμα, σε βλεπω και εσενα για φορματ. δυστυχως αμα γκουγφκλαρεις θα δεις φουλ προβληματα..

Link to comment
Share on other sites

Νομίμως όχι, το κατεβάζεις εκτός PlayStore.

 

βρε ενταξει,το βρισκεις..

αλλα γιατι παλι μας εχουν στην απ`εξω για μια τοσο χρησιμη εφαρμογη..??

Link to comment
Share on other sites

βρε ενταξει,το βρισκεις..

αλλα γιατι παλι μας εχουν στην απ`εξω για μια τοσο χρησιμη εφαρμογη..??

 

Η μόνη εφαρμογή της google που δεν είναι διαθέσιμη στην Ελλάδα είναι;

Link to comment
Share on other sites

o γκαντεμης. μετα απο 2+ μηνες, ηρθε η θηκη του κινητου απο banggood. η μαγνητικη. που πιστευα θα με απαλλαξει απο το τεμπερντ μπροστα.

ε λοιπον, ηρθε με το μπροστινο τμημα ραγισμενο.

σαν αισθηση ειναι καλη, οι μαγνητες ειναι σουπερ. ωραια φαινεται στιοβαρη. ομως, το δαχτυλικο δεν δουλευε με τιποτα. εχει ενα σαν αυτοκολλητο στην πισω μερια. και αυτο τα σκιζει ολα.

το αλλο μου θεμα ειναι οι καμερες. το πισω τζαμακι, δεν εχει ψηλο προφιλ ετσι οι καμερες ειναι σε αμεση επαφη με το περιβαλλον. για οποιον εχει βαλει μαγνητικη ηθελα να ρωτησω, τζαμακι στους φακους χωραει?

 

δευτερον. αν δεν παω σε λυση μοκολο (δεν εχει καπου εδω κοντα μου για να παω να την βαλουν και η νεα σμυρνη ειναι πολυυυυ μακρυα), κατι τετοιο ποσο καλα θα δουλεψει?

https://www.banggood.com/Bakeey-3D-9H-Anti-explosion-Full-Coverage-Full-Glue-With-Fingerprint-Holes-Tempered-Glass-Screen-Protector-for-Xiaomi-Mi-Note-10-Xiaomi-Mi-Note-10-Pro-Xiaomi-Mi-CC9-Pro-p-1607302.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN

 

εχετε καποια εμπειρια με αυτα? δεν κολανε καθολου στις ακρες ε? ξεκολανε ευκολα ομως? θα αντεγουν κανα 4μηνο?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B081MCLGFC/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Aυτην έχω παραγγείλει εγώ γιατί δεν θελω τζαμάκι στην οθόνη.Την περιμένω την Τετάρτη.Απο ίδια μάρκα που είχα για το MOTO G5S έμεινα ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...