Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets


AlexR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,έχω ένα MD7081 και μετά από ένα απότομο κλείσιμο χάθηκαν όλα. Αλλά όχι τα δεδομένα από την εσωτερική μνήμη.Προσπάθησα να τα βγάλω και τελικά τα έβγαλα. Τώρα πλέον το χρειάζομαι και δεν μπορώ να περάσω τίποτα. Έχει όμως μια κάρτα SD μέσα(ευτυχώς) και μπόρεσα να περάσω κάποια προγράμματα από apk αρχεία.Θέλω να το κάνω τώρα πλήρως λειτουργικό και να μπορώ να χρησιμοποιήσω την εσωτερική μνήμη του.Περιμένω απαντήσεις και θα προσπαθήσω να στείλω screenshots από το tablet.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βρήκα τρόπο για εγκατάσταση του Google Play σε Bitmore LineTab700D χωρίς root.

Κατέβασα το apk, συγκεκριμένα την έκδοση 5.0.37, και την εγκατέστησα. Εγκαταστάθηκε μια χαρά, όμως δεν φαίνεται στο app drawer. ΟΜΩΣ, στα γραφικά στοιχεία υπάρχει ένα που λέγεται Play Store. Ε, το έβαλα στην επιφάνεια και παίζει κανονικά. Επίσης, ανοίγει αν στο browser βάλετε την διεύθυνση του Play.

 

@christoforas δοκίμασε αυτόν τον τρόπο, μπορεί να παίζει και στο δικό σου tablet

Edited by erevos_csd

Android developer at Singletonapps

www.singletonapps.com

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα και χρόνια πολλά σε όλους,με υγεία και ευτυχεία σε όλο τον κόσμο!!!!

Ανοίγω αυτό το θέμα γιατί τα έχω πάρει στο κρανίο εδώ και 2 μήνες με αυτό το site που λέγεται : geekbuying.com και θέλω να τα πω σε κάποιους που μπορεί να με καταλάβουν και ίσως να με βοηθήσουν.

Ο γολγοθάς μου ξεκινάει με την παραγγελία ενός tablet onda 989 από το site αυτό στις*

15/10/2014 με πληρωμή μέσω pay pal (218 δολάρια).Μετά από 3 μέρες μου στέλνουν μήνυμα με το tracking number : RF287700790SG . Το παραθέτω για όποιον θέλει να το τσεκάρει για να δει αν έχω δίκιο σε αυτά που θα πω.Περιμένω και γω έχοντας μια μικρή εμπειρία από παραγγελίες από Κίνα,κανά μήνα με ενάμιση να μου σταλεί.Ξεχασμένος με την δουλειά μου και την κοράκλα μου , φτάνει αρχές Δεκεμβρίου να ψάχνομαι για το δέμα βλέποντας ότι έχει αργήσει πολύ,αφού άλλες παραγγελίες που είχα κάνει αργότερα μου είχαν σταλεί πολύ νωρίτερα.Το pay pal με έκλασε τελείως μιας και είχαν περάσει οι 45 ημέρες όπως μου είπαν μέσω mail ,θέλοντας να κάνω refund .Άρχισα ,λοιπόν, το τρέξιμο

του Βέγγου , για να βρω μια άκρη.Μάταια όμως αφού δεν βρήκα τίποτα.Ο ένας στον άλλο και το δέμα πουθενά.Πήρα τηλέφωνα στο τελωνείο,στα ΕΛΤΑ,ξανά στο τελωνείο,ξανά στα ΕΛΤΑ,στα κεντρικά τους ,στο ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ.Όλοι την ίδια απάντηση '' Το δέμα σας δεν έχει έρθει Ελλάδα παρ' όλο που η αποστολή από Κίνα μέσω sinapore post είχε έρθει.Θα κάνουμε αίτηση στην singapore post για αναφορά του θέματος.''

Με άπυρα mail επικοινωνίας με το geekbuying.com και με το singapore post ,κανένας δεν είναι διατεθειμένος να μου επιστραφούν τα χρήματα πίσω ή να μου σταλεί άλλο tablet με άλλο τρόπο .Όλοι το έχουν ρίξει στις συγνώμες και από αποτελέσματα τίποτα.Μέχρι σήμερα δεν έχω δει ούτε tablet αλλά ούτε τα χρήματά μου πίσω.

 

Βοήθεια,τα νεύρα μου,τί να κάνω πείτε μου !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κριμα φιλε. Δεν επρεπε να αφησεις να περασουν οι 45 μερες.

Καποιοι καταφεραν να ακυρωσουν την πληρωμη μεσω της τραπεζας τους. Για μιλα με την τραπεζα σου, αν και δυσκολα το κοβω πλεον.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους !!!!

υπάρχει περίπτωση κάποιος να ξέρει πια rom μπορώ να περάσω στό mls iq tab 3g ???

Δωστε μου ποιο μοντελο ειναι σε κινεζικο !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να βρει την άκρη ο φίλος αλλά με την ευκαιρία αυτή θέλω να υπενθυμίσω αυτό που γράφω 2 σελίδες πίσω...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5738140#post5738140

 

Όσοι σκέφτεστε να πάρετε κάτι από Κίνα αυτές τις μέρες, σκεφτείτε το διπλά. Καλύτερα ένα μήνα μετά που αλλάζουν οι όροι... ;)

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τρόπο για εγκατάσταση του Google Play σε Bitmore LineTab700D χωρίς root.

Κατέβασα το apk, συγκεκριμένα την έκδοση 5.0.37, και την εγκατέστησα. Εγκαταστάθηκε μια χαρά, όμως δεν φαίνεται στο app drawer. ΟΜΩΣ, στα γραφικά στοιχεία υπάρχει ένα που λέγεται Play Store. Ε, το έβαλα στην επιφάνεια και παίζει κανονικά. Επίσης, ανοίγει αν στο browser βάλετε την διεύθυνση του Play.

 

@christoforas δοκίμασε αυτόν τον τρόπο, μπορεί να παίζει και στο δικό σου tablet

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Μήπως έχεις εύκαιρο τη συγκεκριμένη έκδοση σε apk?

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Μήπως έχεις εύκαιρο τη συγκεκριμένη έκδοση σε apk?

 

Το κατέβασα από αυτό το link:

http://www.4shared.com/get/lPOlQOX9ba/Google_Play_Store_5037.html

 

Το ανέβασα και στο dropbox στο link:

https://www.dropbox.com/s/m8ktypg30mfpqis/Google%20Play%20Store%205.0.37.apk?dl=0

Android developer at Singletonapps

www.singletonapps.com

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο νημα αλλα θα ηθελα να ρωτησω κατι...πριν κανα 2μηνο παρελαβα ελα ταμπλετ το οποιο το εκανα δωρο σε παιδακι....

ειναι το Colorfly E708 Q1...εδω και κατι μερες η οθονη δειχνει σαν να εχω βαλει την φωτεινοτητα στο τερμα...σαν να εχει προβλημα η οθονη...

ενω οταν το ανοιγεις δειχνει κανονικα τα χρωματα μετα απο λιγο ολα ασπρα....ισα που διακρυνεις απο κατω αυτο που δειχνει η οθονη....

μπορω να το παω καπου..η παπαλα?

αν μπορει καποιος ας βοηθησει..ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο νημα αλλα θα ηθελα να ρωτησω κατι...πριν κανα 2μηνο παρελαβα ελα ταμπλετ το οποιο το εκανα δωρο σε παιδακι....

ειναι το Colorfly E708 Q1...εδω και κατι μερες η οθονη δειχνει σαν να εχω βαλει την φωτεινοτητα στο τερμα...σαν να εχει προβλημα η οθονη...

ενω οταν το ανοιγεις δειχνει κανονικα τα χρωματα μετα απο λιγο ολα ασπρα....ισα που διακρυνεις απο κατω αυτο που δειχνει η οθονη....

μπορω να το παω καπου..η παπαλα?

αν μπορει καποιος ας βοηθησει..ευχαριστω...

αν δεν μπορεις να το διορθωσεις με φωτεινοτητα κλπ...τοτε δυσκολα τα πραγματα...μαλλον ειναι θεμα hardware

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

αν δεν μπορεις να το διορθωσεις με φωτεινοτητα κλπ...τοτε δυσκολα τα πραγματα...μαλλον ειναι θεμα hardware

 

σιγουρα φιλε δεν ειναι θεμα φωτεινοτητας ...φαντασου οτι οταν το κουναω η το πιεζω απο πισω απο την οθονη επανερχονται τα χρωματα και ξαναχαλανε....πεφτοντας ενα ασπρο πεπλο που αναιφερα και πριν....και για να καταλαβεις ειναι κ φορες που δεν χαλαει ολη η οθονη μενει ενα πηχακι σαν κορνιζα γυρω-γυρω που φαινονται μια χαρα τα χρωματα και ολη η υπολοιπη οθονη ασπρηλα....

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε στην αντίληψη μου , μετα απο ερώτηση φιλου που το εχει ερωτευθεί , το παρακάτω tablet που το θεωρώ αξιολογο στην τιμη που εχει .

Ψαχνοντας δεν ειδα νημα για αυτο και ανοιξα τουτο το νημα να δω μπας και το εχει ψαξει καποιος

 

http://www.colorfly.eu/i977A3G/index.html

 

http://i.imgur.com/RsUXqGI.jpg

http://i.imgur.com/NyAEuHq.png

 

Τιμη στα 175 ευρω στον "επίσημο" αντιπρόσωπο στο aliexpress

 

Επισης ειδα και το Colorfly i977A 4G στα 185€ στο aliexpress

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Επισης ειδα και το Colorfly i977A 4G στα 185€ στο aliexpress

 

αυτο αναφερει για 4G:TDD-LTE band38/39/40/41 .

Ξερει καποιος τι εχουμε εδω στο Ελλαδα ? παιζει αυτο εδω δηλαδη κανονικα ?

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Επισης ειδα και το Colorfly i977A 4G στα 185€ στο aliexpress

 

αυτο αναφερει για 4G:TDD-LTE band38/39/40/41 .

4G: TDD-LTE band38/39/40/41, GSM/EDGE 900/1800, TD-SCDMA band34/39

Ξερει καποιος τι εχουμε εδω στο Ελλαδα ? παιζει αυτο εδω δηλαδη κανονικα ?

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά.

Φίλος μου αγόρασε πέρσι ένα ταμπλετ manta mid9701 (ναι, ούτε η μάνα του δεν το ξέρει). Το ταμπλετ ήρθε με 1gb για εφαρμογές και 14 για media. Το θέμα είναι ότι κάποιες εφαρμογές δεν μεταφέρονται στο μεγάλο partition του δίσκου. Έτσι, ένα παιχνίδι που είναι πολύ μεγάλο δεν μπορεί να γίνει unpack (hearthstone) γιατί δεν υπάρχει χώρος στο 1ο partition. Έτσι, πως μπορούμε να παίξουμε με τα μεγέθη του storage? Μόνο για mediatek ξέρω να το κάνω προσωπικά.

 

Το ταμπλετ δεν έχει θέμα στο φόρουμ, οπότε απευθύνομαι εδώ.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο νημα αλλα θα ηθελα να ρωτησω κατι...πριν κανα 2μηνο παρελαβα ελα ταμπλετ το οποιο το εκανα δωρο σε παιδακι....

ειναι το Colorfly E708 Q1...εδω και κατι μερες η οθονη δειχνει σαν να εχω βαλει την φωτεινοτητα στο τερμα...σαν να εχει προβλημα η οθονη...

ενω οταν το ανοιγεις δειχνει κανονικα τα χρωματα μετα απο λιγο ολα ασπρα....ισα που διακρυνεις απο κατω αυτο που δειχνει η οθονη....

μπορω να το παω καπου..η παπαλα?

αν μπορει καποιος ας βοηθησει..ευχαριστω...

 

Hardware πρόβλημα ακούγεται, οπότε για αρχή κάνε μιά εργοστασιακή επαναφορά για να σιγουρευτείς και μετά το στέλνεις πίσω από κει που το πήρες, αν υποθέσουμε ότι το αγόρασες από κάποιο σοβαρό site και ότι δεν έχει φάει τίποτα χοντρές πτώσεις από το πιτσιρίκι, οι οποίες να αφήσανε σημάδια στο tablet, γιατί τότε ακόμη και σε σοβαρό site να το πήρες, τίθεται θέμα κακής χρήσης και θα σε χρεώσουν την αλλαγή της LCD. Οπότε σε τέτοια περίπτωση μην κάνεις καν τον κόπο να το στείλεις πίσω, γιατί θα σου βγει όσο κάνει και η αγορά ενός καινούργιου tablet.

 

Τα Colorfly E708 Q1 είναι ωραίο tabletάκι, αλλά αν τρώει βουτιές, δεν αντέχει και πολύ, είναι λεπτό σχετικά. Αν πρόκειται να πάει σε πολύ μικρό παιδί, καλύτερα το Chuwi V17HD, πιό γεροδεμένο είναι και στα ίδια λεφτά...

Link to comment
Share on other sites

Hardware πρόβλημα ακούγεται, οπότε για αρχή κάνε μιά εργοστασιακή επαναφορά για να σιγουρευτείς και μετά το στέλνεις πίσω από κει που το πήρες, αν υποθέσουμε ότι το αγόρασες από κάποιο σοβαρό site και ότι δεν έχει φάει τίποτα χοντρές πτώσεις από το πιτσιρίκι, οι οποίες να αφήσανε σημάδια στο tablet, γιατί τότε ακόμη και σε σοβαρό site να το πήρες, τίθεται θέμα κακής χρήσης και θα σε χρεώσουν την αλλαγή της LCD. Οπότε σε τέτοια περίπτωση μην κάνεις καν τον κόπο να το στείλεις πίσω, γιατί θα σου βγει όσο κάνει και η αγορά ενός καινούργιου tablet.

 

Τα Colorfly E708 Q1 είναι ωραίο tabletάκι, αλλά αν τρώει βουτιές, δεν αντέχει και πολύ, είναι λεπτό σχετικά. Αν πρόκειται να πάει σε πολύ μικρό παιδί, καλύτερα το Chuwi V17HD, πιό γεροδεμένο είναι και στα ίδια λεφτά...

 

Εκανα την επαναφορα αλλα τιποτα...τα ιδια...η αγορα εγινε απο το banggood....(δεν ξερω αν ειναι μεσα στα σοβαρα οπως ειπες)

υπαρχει καποιος οδηγος για το πως θα το στειλω? τι πρεπει να κανω? το ταμπλετ ειναι σε αριστη κατασταση δεν εχει χτυπηματα κ.α....το κοστος ειναι μεγαλο? με συμφερει?.....

Link to comment
Share on other sites

10-15€ με συστημένο ΕΛΤΑ, αφού συννενοηθείς πρώτα μαζί τους. Νομίζω συμφέρει, απλά θα κάνεις 2 μήνες να το πάρεις πίσω. Σκέτο το tablet θα στείλεις, καλά τυλιγμένο με φολίδες.
Link to comment
Share on other sites

καλή χρονια σε όλους με υγεία!λοιπόν να πω και εγώ τον πόνο μου!αγόρασα 1 inew από minideal!μετά από 4 μήνες που δούλευε μια χαρά μια μέρα δεν ξανά άνοιξε ποτε!και εδώ αρχίζουν τα ωραία! κλασικά μου είπαν να το στείλω για επισκευή!08.10.2014 φεύγει από τα χερια μου και 31.10.2014 το παραλαμβάνουν!από τότε έχω στείλει καμια 10 μηνύματα για το ποτε θα το πάρω και όλο μου λένε λίγο υπομονή και έχεις δίκιο!τώρα που γράφω το μήνυμα έχουμε 03.1.15 και ακόμα δεν έχω πάρει απάντηση!περιττό να πω ότι έχω αγοράσει άλλο κινητό για να κάνω την δουλειά μου!συμπέρασμα δικό μου είναι ότι δεν ξαναπαίρνω ούτε τσίχλες από την κίνα και πρέπει να είσαι μαζόχα για να μπλέξεις με τέτοιες διαδικασίες!προσωπική μου άποψη!
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου έχει το συγκεκριμένο tablet και θέλει να το ρουταρει. Ο επεξεργαστης του είναι ο Dual Core ARM Cortex A9 (1 GHz)... Κυρίως θέλει να το ρουταρει για να αυξήσει το χωριό των εφαρμογών.... Αν υπάρχει κάποιος τροπος να γίνει κ επίσης αν υπάρχει η δυνατότητα να γίνει χωρίς υπολογιστή λόγω στρατού....

 

Επίσης υπάρχει η δυνατότητα να μεταφέρω μέρος των εφαρμογών στην υπόλοιπη μνήμη η στν micro sd???

 

Ευχαριστώ:)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

καλή χρονια σε όλους με υγεία!λοιπόν να πω και εγώ τον πόνο μου!αγόρασα 1 inew από minideal!μετά από 4 μήνες που δούλευε μια χαρά μια μέρα δεν ξανά άνοιξε ποτε!και εδώ αρχίζουν τα ωραία! κλασικά μου είπαν να το στείλω για επισκευή!08.10.2014 φεύγει από τα χερια μου και 31.10.2014 το παραλαμβάνουν!από τότε έχω στείλει καμια 10 μηνύματα για το ποτε θα το πάρω και όλο μου λένε λίγο υπομονή και έχεις δίκιο!τώρα που γράφω το μήνυμα έχουμε 03.1.15 και ακόμα δεν έχω πάρει απάντηση!περιττό να πω ότι έχω αγοράσει άλλο κινητό για να κάνω την δουλειά μου!συμπέρασμα δικό μου είναι ότι δεν ξαναπαίρνω ούτε τσίχλες από την κίνα και πρέπει να είσαι μαζόχα για να μπλέξεις με τέτοιες διαδικασίες!προσωπική μου άποψη!

 

Καλή χρονιά!! Δυστυχώς απο Κίνα πάντα υπάρχει το ρίσκο, να σε γράψουν οι κινέζοι όταν τους χρειαστείς.

Είδα ότι έγραψες και στο θέμα του καταστήματος. Συμπλήρωσε όμως στο ποστ σου και τον αριθμό παραγγελίας σου, μήπως έχεις ελπίδα να πάρεις σοβαρή απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

ενημερωτικά να σας πω ότι μου έστειλαν μήνυμα και μου είπαν να κάνω λίγη ακόμα υπομονή γιατί δεν είναι ολόκληρο έτοιμο!μάλλον έχουν φτιάξει το μισό μέχρι τώρα!πραγματικά τραγική!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...εγω εχω παραλαβει απο banggood ενα ταμπλετ εδω και κανα 2μηνο...

τωρα ομως παρουσιασε προβλημα στην οθονη...σαν να επεσε ομιχλη στην οθονη...

επικοινωνησα μαζι τους και μου ειπαν να στειλω βιντεο με την βλαβη...το εστειλα και τωρα περιμενω να μου απαντησουν..

υπαρχει λετε ελπιδα να το στειλω και να το φτιαξουν χωρις κοστος?

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε στην αντίληψη μου , μετα απο ερώτηση φιλου που το εχει ερωτευθεί , το παρακάτω tablet που το θεωρώ αξιολογο στην τιμη που εχει .

Ψαχνοντας δεν ειδα νημα για αυτο και ανοιξα τουτο το νημα να δω μπας και το εχει ψαξει καποιος

...

Τιμη στα 175 ευρω στον "επίσημο" αντιπρόσωπο στο aliexpress

 

...από μία εμπειρία που έχω με το 8" 3G (G808) της ίδιας εταιρείας, θα έλεγα να πας σε πιο επώνυμες και κυρίως με υποστήριξη χρηστών λύσεις (π.χ. TECLAST X98 Air 3G), ειδικότερα εφόσον η συγκεκριμένη τιμή που αναφέρεις δεν είναι και ιδιαίτερα ανταγωνιστική. Γενικά είχα μείνει πολύ ευχαριστημένος (το έστησα για φίλη) με την ποιότητα, την απροβλημάτιστη λειτουργία του και την σχέση απόδοσης/τιμής του, αλλά δυστυχώς σε θέμα custom rom και υποστήριξη χρηστών δεν έχεις να περιμένεις πολλά παρά μόνο ίσως στα κινέζικα. Έπρεπε να αυξήσω manual το ελάχιστο (1GB) αρχικό μέγεθος του app partition και φυσικά root και λοιπά απαιτούν επίσης γνώσεις. Από όσο διάβασα στα χαρακτηριστικά, το συγκεκριμένο μοντέλο δεν υποστηρίζει καν WCDMA (3G) για Ελλάδα.

 

Επισης ειδα και το Colorfly i977A 4G στα 185€ στο aliexpress

 

αυτο αναφερει για 4G:TDD-LTE band38/39/40/41 .

Ξερει καποιος τι εχουμε εδω στο Ελλαδα ? παιζει αυτο εδω δηλαδη κανονικα ?

 

...για Ελλάδα θες 4G FDD-LTE (band 3). Άρα το συγκεκριμένο δε σου κάνει. Επίσης και τα δύο link από aliexpress, αφορούν το ίδιο μοντέλο και δε φαίνεται να υποστηρίζουν ούτε καν συμβατό 3G/WCDMA.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...