Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets


AlexR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θελει να ειναι ρουταρισμενο το ταμπλετ?

 

πρεπει να ειναι root

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Antutu έχει 12-13 χιλιάδες, αλλά δεν του φαίνεται, παίζει ότι και να του έχω δώσει χωρίς κολληματα. Ο μικρός το ξετινάζει κάθε ΣΚ...

Αν βελτιστοποιήσουν την rom, λογικά θα δουμε και τα 20άρια που εχει πχ η Onda v711...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , έχω ένα tablet το οποίο έχει χαλάσει και θα ήθελα λίγο βοήθεια , θέλω να εγκαταστήσω το ClockworkMod έτσι ώστε να περάσω new rom , άλλα δεν μπορώ να περάσω το rom καθώς δεν έχω mass usb storage ON ( δεν μπορώ να το ανοίξω δεν έχω πρόσβαση καθόλου στο Λειτουργικό )
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να πεις στο Recovery?? Πατα Volume πανω και το πληκτρο που ανοιγει/κλεινει ταυτοχρονα και μην τα αφησεις αν δεν σου βγαλει το recovery.Σε μενα ποιανει παντα.
Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Μέτα από κάνα 2 ώρες ψάξιμο κατάφερα να flashαρω new firmware αν και μου είπαν από τον κοτσοβολο οτι έχω κάψει την μητρική :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.:)

Θα ηθελα αν κατέχετε το συγκεκριμένο ταμπλετ ή γνωρίζετε 5 πραγματάκια να με βοηθήσετε.

Για τα χρηματα που διαθέτω (70 ευρω) θεωρείτε οτι ειναι μια καλή επιλογή?

Υπάρχουν αναφορές για προβλήματα της συγκεκριμένης εταιρείας?

Θα ειναι το πρωτο μου ταμπλετ και θα ηθελα να παρω κατι που να το εχω και του χρονου.

Το θέλω για σερφαρισμα, βιντεος. Oχι παιχνίδια, οχι root.

http://www.kotsovolos.gr/site/computing/laptop-tablet-ipad/tablets-ipad/131789-vero-a7735

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εχθές ήρθε το Ramos I8 Dual Core Tablet PC , πρώτη εντύπωση πολύ καλή οθόνη.

Ένα πρόβλημα δεν μπορώ να δω Live stream . Σε ένα άλλο 10αρι ο Ίντερνετ browser ανοίγει ένα παράθυρο και παίζει (μόνο αυτός που έχει μέσα , στο chrome δεν παίζει)

Ξέρει κάποιος αν λύνεται ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εχθές ήρθε το Ramos I8 Dual Core Tablet PC , πρώτη εντύπωση πολύ καλή οθόνη.

Ένα πρόβλημα δεν μπορώ να δω Live stream . Σε ένα άλλο 10αρι ο Ίντερνετ browser ανοίγει ένα παράθυρο και παίζει (μόνο αυτός που έχει μέσα , στο chrome δεν παίζει)

Ξέρει κάποιος αν λύνεται ;

 

Δοκίμασε να παίξει ως υπολογιστής Ρυθμίσεις αίτηση υπολογιστη στον browser

Edited by gechro
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω antutu 13.000 περίπου. Μέχρι στιγμής παίζει ότι του έχω βάλει, τις τελευταίες μέρες το χρησιμοποιώ με xbmc για ταινίες μέσω hdmi. Μια χαρά..
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται δυστυχώς !!!

 

Δοκίμασε να αλλαξεις τις ρυθμισεις του περιηγητη σε ipad ή mobile αλλαζοντας βασικα αυτο που εχει ηδη. Δοκιμασε και αλλον περιηγητη υπαρχουν πολλοι, δυσκολα να μην παιξει

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να αλλαξεις τις ρυθμισεις του περιηγητη σε ipad ή mobile αλλαζοντας βασικα αυτο που εχει ηδη. Δοκιμασε και αλλον περιηγητη υπαρχουν πολλοι, δυσκολα να μην παιξει

 

Έχω προσπαθήσει με περιηγητές αφού έχω κατεβάσει και εγκαταστήσει την έκδοση 11,1 για android .

Πάντα το μήνυμα που βγαίνει είναι ότι έχω παλαιότερη έκδοση flash ή η java είναι Off

Link to comment
Share on other sites

Έχω προσπαθήσει με περιηγητές αφού έχω κατεβάσει και εγκαταστήσει την έκδοση 11,1 για android .

Πάντα το μήνυμα που βγαίνει είναι ότι έχω παλαιότερη έκδοση flash ή η java είναι Off

 

Δωσε ενα link απο αυτο που προσπαθεις να παιξεις να το δω

Link to comment
Share on other sites

Δωσε ενα link απο αυτο που προσπαθεις να παιξεις να το δω

 

http://www.drakulastream.eu/tennis-live-streaming-video.html

 

Αυτό εννοείς φαντάζομαι

 

javascript:openWindow("http://live.drakulastream.eu/index1.php?option=com_lsh&view=lsh&event_id=207227&tv_id=872&tid=35577&channel=0&tmpl=component&layout=popup&Itemid=335","740","640")

 

Συνήθως χρησιμοποιώ αυτό στο Pc

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά!

Έχω μια ερώτηση στους πιο έμπειρους στις επιστροφές στην Κίνα...

Έστειλα πίσω ένα Pipo tablet και άνοιξα και case στο Paypal, το πρόβλημα είναι ότι όπως είναι φυσικό το tablet θα αργήσει να φτάσει εκεί αλλά το case αν δεν το προχωρήσω σε claim θα κλείσει μόνο του μέχρι την Δευτέρα... τι κάνω σε αυτήν την περίπτωση? Το προχωράω σε claim ακόμα και αν ο seller έχει συμφωνήσει σε refund αλλά περιμένει να φτάσει εκεί το tablet? Ή το αφήνω να κλείσει και ελπίζω ότι όλα θα πάνε καλά και θα στείλει τα λεφτά ο seller?

Link to comment
Share on other sites

http://www.drakulastream.eu/tennis-live-streaming-video.html

 

Αυτό εννοείς φαντάζομαι

 

javascript:openWindow("http://live.drakulastream.eu/index1.php?option=com_lsh&view=lsh&event_id=207227&tv_id=872&tid=35577&channel=0&tmpl=component&layout=popup&Itemid=335","740","640")

 

Συνήθως χρησιμοποιώ αυτό στο Pc

Σε μενα παίζει κανονικά. Για δοκιμασε τον ucbrowser

Link to comment
Share on other sites

Επεμεινε με το geekbuying ειναι σοβαρο μαγαζι δεν νομιζω οτι θα σου κανουν μακακια.Αυτο που σου λεει για την κινεζικη πρωτοχρονια ειναι ακριβως ετσι ,ολη η χωρα "κατεβαζει διακοπτες" για 15-20 μερες και μετα προσπαθουν να βγαλουν ολη την δουλεια που εχει μεινει πισω.

Το paypal δεν εχει καμια σχεση πια.

Εκ νέου ενόχληση από μέρους μου κι ορίστε απάντηση:

Dear friend ,

Thanks for your reply and aks for the return item .

Here we are so sorry to let you wait for this long time because there are something with the item ,and it need the more time to deal with it .

Please take it easy ,just now i haqve contact the factory and urge they repari it as fast as they .And we hope u can wait for a week .Do not worry ,if after a week ,the factory still can not fixed it well ,we will try our best to apply to resend a new one to you

 

Θυμάστε που έγραψα αστειευόμενος για Πάσχα...(18 Δεκ 2013 ) ε, ούτε τότε θα το πάρω πίσω:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ψαχνω digitizer για το tablet vero a7710 γιατι εχει σπασει χωρις να εχει παρουσιαστει καποιο αλλο προβλημα στην λειτουργια του.αν εχει καποιος να μου δωσει μια λυση...ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...