Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets


AlexR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά ... Διάβασα ήδη τις 12 σελίδες αλλά θέλω επιπλέον βοήθεια..

Πρόκειται για επιστροφή ενός 9,7" τάμπλετ αγορασμένο απο chinavasion τον 10ο του 2013.

Αυτό που πρέπει να κάνω είναι να το στείλω απλό συστημένο και καλά συσκευασμένο μέσω ΕΛΤΑ και να του βγάλω και μια φωτό αφού κοληθούν τα track no πάνω του?

Μήπως ξέρετε το κόστος αποστολής ?

(Υποθέτω οτι τα ΕΛΤΑ έρχονται πιο φθηνά απο την ACS κι ας έχεις εταιρική σύμβαση εκεί ε?)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΧΩ ΕΝΑ TABLET ΜΕ ΤΟ 4.2.2 ADROID ΜΕ 4GB ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ MNHMH .ΨΑΧΝΩ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ (ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΕΓΕΘΟΥΣ) ΣΤΗΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ SD 16GB ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΣΑ..ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΤΑ:

APPMGR III , APP 2 SD, LINK2SD ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΗΝ ΓΕΜΑΤΗ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΜΝΗΜΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ.... ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Το ότι βλέπουν την εσωτερική μνήμη φταίει η έκδοση του android... Δοκίμασε με το titanium backup... Edited by llouis_13
Link to comment
Share on other sites

ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΟ ΤITANIUM...? ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΚΔΟΣΗ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΔΙΟΡΘΟΝΕΙ ΑΥΤΟ?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by Superuser
Κεφαλαία Γράμματα
Link to comment
Share on other sites

ναι οπως τα λες ΕΛΤΑ συστημενο φωτο με τις σφραγιδες ,γραμματοσημα,δνση κτλ βγαλε 1-2 ευκρινεις ,κοστος αναλογα το δεματακι ...καλη δυναμη
Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Οφείλω να καταθέσω τη συνέχεια προς ενημέρωση μελλοντικών πελατών geekbyuing...

Αφού τους έστειλα ξανά υπενθύμιση σχετικά με τη πορεία της επισκευής μου απάντησαν μια από τα ιδια...

 

''hi dear

good afternoon, so sorry for your waiting,

we also feel uneasy, as you know the chinese new year, and the tech of factory went home, so did not fix it ,

after holidays, they will fix the tablets in order, but do not worry, just now we call to factory, they will speed up

this is usd 3 coupon ΧΧΧΧΧΧΧΧ OFF usd50, to make up you, could you wait days''

Εντάξει, η Αγγλικοκινεζική σύνταξη ας μείνει ασχολίαστη , όπως επίσης και τα 3(?) δολ. έκπτωση(σιγά μη σου δώσω κι άλλα euros αφού ακόμα περιμένω):ρ

ΟΜΩΣ!!! Καθώς κοίταζα στο site τους κι ενώ φαίνεται στο όνομά μου μια παλαιότερη διεκπεραιωμένη παραγγελία μου( android pc -2χρονια πριν) Ως ΔΙΑ ΜΑΓΕΊΑΣ το ''order no'' για το tablet εχει εξαφανιστει...:blink:Το μόνο που αποδυκνείει οτι το αγόρασα απο αυτους είναι τα e-mail της αποδοχής της παραγγελίας καθώς κι αυτά του PayPal...Κι αφού πλεον το εχω παρει απόφαση οτι no tablet και αντίο τα 90€. ερωτώ: μπορεί να κάνει κάτι το PayPal σε αυτή τη περίπτωση;:worry:

Ευχαριστώ και συγνώμη για το μακροσκελές post..

μόλις είδα πιο πάνω απάντηση σε συνφορουμίτη οτι ''Το paypal δε σε βοηθά πουθενά τώρα'' Κάποια εναλλακτική?

 

Επεμεινε με το geekbuying ειναι σοβαρο μαγαζι δεν νομιζω οτι θα σου κανουν μακακια.Αυτο που σου λεει για την κινεζικη πρωτοχρονια ειναι ακριβως ετσι ,ολη η χωρα "κατεβαζει διακοπτες" για 15-20 μερες και μετα προσπαθουν να βγαλουν ολη την δουλεια που εχει μεινει πισω.

Το paypal δεν εχει καμια σχεση πια.

 

Καλησπέρα παιδιά ... Διάβασα ήδη τις 12 σελίδες αλλά θέλω επιπλέον βοήθεια..

Πρόκειται για επιστροφή ενός 9,7" τάμπλετ αγορασμένο απο chinavasion τον 10ο του 2013.

Αυτό που πρέπει να κάνω είναι να το στείλω απλό συστημένο και καλά συσκευασμένο μέσω ΕΛΤΑ και να του βγάλω και μια φωτό αφού κοληθούν τα track no πάνω του?

Μήπως ξέρετε το κόστος αποστολής ?

(Υποθέτω οτι τα ΕΛΤΑ έρχονται πιο φθηνά απο την ACS κι ας έχεις εταιρική σύμβαση εκεί ε?)

 

Μονο ΕΛΤΑ συστημενο Β και κοστος αν περασεις το 1 κιλο (που μαλλον θα το περασεις) 22.90.Κανε καλο αμπαλαζ ,το εκτιμουν αυτο οι κινεζοι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

 

Έχω το συγκεκριμένο tablet το οποίο δεν έχει ενσωματωμένο bluetooth, άμα αγοράσω τα κλασικά τα usb ανταπτοράκια bluetooth που πουλάνε για τα pc θα είναι συμβατό θα το αναγνωρίσει το tablet σαν συσκευή usb? Το θέλω για να συνδέσω ένα bluetooth πληκτρολόγιο & στη συνέχεια να το συνδέσω μέσω του HDMI στη τηλεόραση, κάτι σαν androix box..

Κανένα bluetooth usb stick δε παίζει σε android

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα προχθές απο geekbuing αυτό το ταμπλετάκι

 

http://www.colorful-europe.de/E708/index.html

http://www.hartware.de/media/presse/16916/2.jpg

 

01. Allwinner A31s up to 1GHz Quad-Core Cortex-A7

02. 7.-inch display with IPS technology, 1280-by-800 pixels resolution

03. Touch Screen: OGS multi-touch support

04. 1GB DDR3 system memory,8 GB storage

05. Wi-Fi: IEEE 802.11b/g/n Wi-Fi support

06. Camera: 0,3 MP front camera

07. HDMI specification version 1.4 support

08. G-Sensor, 3-Axis Acceleration G Sensor Support

09. USB2.0 High Speed OTG (Device) HOST

10. Battery: 2300 mAH/3.7V

 

 

Πρώτες εντυπώσεις άριστες, για τα λεφτα που έδωσα (γύρω στα 70Ε μαζί με τη θήκη) δεν το συζητώ. Και μόνο η οθόνη που είναι IPS 1280x800 τα αξίζει.

 

Ερχεται με έτοιμο το playstore και κάποιες άλλες εφαρμογές, ειναι multilanguage με φουλ ελληνικά.

 

ψάχνω οδηγό για ρουτάρισμα και αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε ποσο κραταει η μπαταρια ,νομιζω οτι αυτο ειναι το μεγαλο του προβλημα ,επισης πως ειναι το wifi range.

Η οθονη πως σου φαινεται στην πραξη?

Link to comment
Share on other sites

Για την κινεζικη πρωτοχρονια το έχω υπόψη μου, αλλά έτσι όπως πάει θα ξαναέρθει κι η δική μας πρωτοχρονια και πάει λέγοντας :p

Αυτό που με ''προβληματiζει'' όμως είναi η ''εξαφάνιση'' του Order No από τη λίστα των παραγγελιών μου:worry::worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

H οθόνη του είναι πολύ καλύτερη απο tablet διπλάσιας τιμής που έχω... Τα σπάει κανονικά.

Η μπαταρία σε φουλ χρήση (wifi παιχνίδια ιντερνετ) βγάζει σχεδόν ένα 4ωρο, το οποίο μπορεί να μην είναι πολύ, αλλά με τον ταχυφορτιστή που έχει (2A) φουλάρει σε λιγότερο απο μια ώρα.. Μια χαρά..

Το wifi του ειναι κανονικό όπως άλλες συσκευές που έχω στο σπίτι.. Κανένα πρόβλημα σε όλα τα δωμάτια...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ακριβό κατα τη γνώμη μου.

 

στα + του pipo τα 64GB αλλα - η αναλυση της οθονης 1280 x 800

 

Χίλιες φορές το ASUS T100 στα 369 από Ελλάδα που παίρνεις και αυθεντικά windows 8.1 και office 2013.

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Κανένα bluetooth usb stick δε παίζει σε android

 

Παλαιότερα το είχα πετύχει με την CM10 αν θυμάμαι καλά να συνδέσω usb bluetooth και να λειτουργήσει. Αλλά γενικά ναι δεν συνδέεται.

Link to comment
Share on other sites

Για την κινεζικη πρωτοχρονια το έχω υπόψη μου, αλλά έτσι όπως πάει θα ξαναέρθει κι η δική μας πρωτοχρονια και πάει λέγοντας :p

Αυτό που με ''προβληματiζει'' όμως είναi η ''εξαφάνιση'' του Order No από τη λίστα των παραγγελιών μου:worry::worry::worry:

Ούτε μενα τις δειχνει κανονικά. Πατώντας στο My History Order, οδηγεί σε σελίδα που δεν υπάρχει, με αποτελεσμα να μην βλέπω τις παλιες παραγγελίες.

Οι εργάτες των εργοστασίων στη κινεζικη πρωτοχρονια έχουν 30 μέρες αργία (15/1-15/2). Περιμενω ενα ταμπλετ απο buyincoins κ πριν λιγες μερες το στειλαν λενε στο εργοστασιο για σερβις,ενω το χαν παραλάβει από αρχές φλεβάρη..

Link to comment
Share on other sites

Χίλιες φορές το ASUS T100 στα 369 από Ελλάδα που παίρνεις και αυθεντικά windows 8.1 και office 2013.

 

Μόνο στο θέμα της οθόνης υπερτερεί το Asus, σε όλα τα άλλα το W1 είναι καλύτερο (και έχει αυθεντικό Office 2013 και Windows 8.1 Pro).

 

Το W1 παίζει αυτή την εποχή στα €290 (dealsprime) - €302 (banggood, περιλαμβάνει και το πληκτρολόγιο εδώ), όπου σίγουρα είναι τιμιότερη πρόταση από τα περισσότερα Windows tablets που κυκλοφορούν στην Ελληνική αγορά.

 

Υπάρχει και ο κλώνος του W1 από την Cube, το U100GT αλλά είναι υποδεέστερο σε flash (32 αντί 64) του W1, βγαίνει στα €290 αλλά το πληκτρολόγιο είναι extra.

 

Οι Κινέζοι πάντως μπήκαν δυνατά στην αγορά των Windows tablets, μένει να δούμε αν θα έχουν συνέχεια όλα αυτά.

Edited by Frontier

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ αυθεντικά windows;;;;; πολύ μπροστά οι κινέζοι!

 

στα 290 οπως λες ΝΑΙ είναι πραγματικά καλό deal.

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

...Οι εργάτες των εργοστασίων στη κινεζικη πρωτοχρονια έχουν 30 μέρες αργία (15/1-15/2). ..

...άμα εργάζονται 20 ωρες /μέρα λογικό μου ακούγεται (έρχεται κι η σειρά μας ; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Το έχω περίπου 1 μήνα είναι πολύ αργό μου σπάει τα νεύρα.

Εσένα λειτουργεί καλά.

Εχεις κάνει κάτι πχ. Επανεγκατάσταση rom κτλ ή κάτι άλλο;

Τι έκδοση Android

φοράει.

Edited by vankos
Link to comment
Share on other sites

...άμα εργάζονται 20 ωρες /μέρα λογικό μου ακούγεται (έρχεται κι η σειρά μας ; :blink:

Πίστεψέ στα εργοστάσια κινητών & τάμπλετ με τα οποία έχω πάρε δώσε, εργάζονται λιγότερο από καποιους στη χώρα μας...

Link to comment
Share on other sites

4ωρο με την πρωτη φορτιση δεν ειναι καλο ,ειναι εξαιρετικο.

Μακαρι να βγει απροβληματιστο και στην ρομ που εχει απο μαμα γιατι υπαρχει ελειψη απο καλα ταμπλετ 7αρια με οθονες υψηλης αναλυσης.

Καντου και ενα αντουτου οταν βρεις χρονο :D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...