Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets


AlexR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μιας και οσο εψαξα δεν βρηκα κατι θα ηθελα να ρωτησω του κατοχους του ενλογω tablet αν καποιος το εχει κανει root και φυσικα με ποιον τροπο.

 

Το tablet θα το εχω στα χερια μου Δευτερα-Τριτη.

 

Ευχαριστω

--NickB
Link to comment
Share on other sites

Μιας και οσο εψαξα δεν βρηκα κατι θα ηθελα να ρωτησω του κατοχους του ενλογω tablet αν καποιος το εχει κανει root και φυσικα με ποιον τροπο.

 

Το tablet θα το εχω στα χερια μου Δευτερα-Τριτη.

 

Ευχαριστω

tsparkyroot

ramos με intel atom η pipo με rk1388?? παιδια τι λετε?

pipo

Να κάνω μια λίγο χαζή ερώτηση.... Έχω το ainol hero 2 το οποίο ήρθε ρουταρισμένο. Αν κάνω επαναφορά σε εργοστασιακες ρυθμίσεις παραμένει ρουταρισμένο?

ναι θα παραμεινει

Link to comment
Share on other sites

tsparkyroot

 

Υπαρχει καποιος οδηγος για χρηση του tsparkyroot σε 4.2.2 ?

--NickB
Link to comment
Share on other sites

ramos με intel atom η pipo με rk1388?? παιδια τι λετε?

pipo

Γιατί Pipo-RK3188 αντί Ramos-intel ;

Πιο "futureproof" αγορά η δεύτερη και όσο διάβασα δοκιμές και αναφορές χρηστών, δεν είδα κάτι σημαντικό αρνητικό...

Καλύτερες επιδόσεις επεξεργαστή, καλύτερα ηχεία, γενικό πιο smooth UI...

Link to comment
Share on other sites

'Εστειλα κι εγώ σήμερα το Ainol Fire πίσω από εκεί που ηρθε...για επισκευή( geekbuying):(

Κατ'αρχήν να σας ευχαριστήσω για τις πληροφορίες που άντλησα από εδώ σχετικά με επιστροφες :)

Κόστος λοιπόν 8,50€(τέλη)+1,00€(φάκελλος)=9,00€

Σημείωση:Στα ΕΛΤΑ δεν δέχτηκαν να πάει όπως το είχα πακετάρει---δηλαδή μέσα στην αρχική συσκευσία που είναι σαν φουσκωτό μαξιλαράκι για όσους γνωρίζουν---οπότε ξαναγράψιμο τη διεύθυνση, κ.τ.λ. άσε που την είχα εκτυπώσει κι είχα γράψει και σχετικά gift/αξία <20€.

Επίσης με ενημέρωσαν ότι απο 01/01/2014 τέλος τα Β' προτεραιότητας...

Οπότε γύρω στο ....Πάσχα περιμένω να γυρίσει πίσω (επισκευασμένο???)

Πω πω !...ένας χρόνος πέρασε μέχρι να φτάσει Κίνα! :p

΄Πέρασε το άγχος Α΄σκέλους δλδ να πάει πίσω απο κει που ήρθε...Τώρα μπένουμε στα δύσκολα...Συννενόηση(?) με το Κινεζάκι :ninja:εάν θα φτιαχτει, πόσο και πότε θα γυρίσεο πάλι πίσω... :worry:

2014-01-15 16:25, Delivered to, POST

2014-01-12 15:43, Addressee cannot be located, IPS

2013-12-18 16:37, Item in conta ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ, ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

2013-12-18 11:15, Item Pick Up, ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (2) - ΕΛΤΑ

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως ,απλα μην κανεις αμεσα claim οταν τους δωσεις το τρακινγκ ναμπερ αλλα περιμενε μεχρι 2 μερες πριν την προθεσμια που σου επιτρεπει να κανεις claim ,με την αναμονη τους δειχνεις οτι τους εδωσες ολο το χρονο που σου επετρεπε το paypal.

 

ωραιες και τακτικες συμβουλες evmeni:)

σε παω:p, χριστοδουλος σταιλ:p

 

τους ρωτησα αν θα στειλω στο αρχικο κουτακι του pipo,

που ναι τεραστιο ή δεν τους πειραζει να το

στειλω απλα πολυ γερα φασκιωμενο με bubbles:)

 

ειδομεν..

το ψαχνω μικροτερο πακετο=φτηνοτερη αποστολη γιατι υποθετω δεν θα μου δωσουν τα λεφτα των εξοδων αποστολης,ε?:O

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί Pipo-RK3188 αντί Ramos-intel ;

Πιο "futureproof" αγορά η δεύτερη και όσο διάβασα δοκιμές και αναφορές χρηστών, δεν είδα κάτι σημαντικό αρνητικό...

Καλύτερες επιδόσεις επεξεργαστή, καλύτερα ηχεία, γενικό πιο smooth UI...

 

tsparkyroot

 

pipo

 

ναι θα παραμεινει

να συμπληρωσω οτι δεν με νοιαζει το gps αν ειναι χαλια λογω κινεζικου επεξεργαστη.οποτε το συν του ramos δεν με νοιαζει που λογω επεξεργαστη ισως να ειναι καλυτερο το gps.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ταμπλετ ειναι ?

Αμα πας για refund τοτε το στελενεις με το κουτι του οπως το πηρες ,αν ειναι για επισκευη (κακη επιλογη) τοτε μπορεις να ψαχτεις για αλλη συσκευασια.

 

Αν σου επιστρεψει κινεζος τα εξοδα αποστολης ,βγαινεις καρφι απο το σπιτι σου ,τρεχεις μαλιοκουβαρα στο πλησιεστερο προποτζιδικο ,κλωτσας οσους ειναι στην ουρα περιμενοντας και "απνευστί" παιζεις τζοκετ ,λοττο και οτι αλλο τυχερο παιγνιο ειναι διαθεσιμο :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

να συμπληρωσω οτι δεν με νοιαζει το gps αν ειναι χαλια λογω κινεζικου επεξεργαστη.οποτε το συν του ramos δεν με νοιαζει που λογω επεξεργαστη ισως να ειναι καλυτερο το gps.

 

GPS δεν έχει το Ramos i9...πιθανότατα ούτε αυτό με το RK3188 παρόλο που δεν μας ειπες το ακριβές μοντέλο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Απορία το έχω! Το ρώτησα σε άλλο νήμα και βρέθηκε μονάχα ένας συμφορουμίτης να αναφέρει ότι το Hyundai T10 πραγματοποιεί τηλεφωνικές κλήσεις. Ούτε ένας δεν σκέφτηκε να χρησιμοποιήσει το ταμπλετάκι του ΚΑΙ σαν κινητό τηλέφωνο;; Ούτε κατά τύχη να λάβει κάποια κλήση/sms ενώ ήταν σε 3G;;;;:O

 

Έτσι για την ιστορία, το Hyundai T10 φαίνεται να έχει σταματήσει να παράγεται. Οπότε συνεχίζω να ψάχνω ένα 10άρι που να μπορεί να το κάνει αυτό. Καμιά ιδέα.....?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Απορία το έχω! Το ρώτησα σε άλλο νήμα και βρέθηκε μονάχα ένας συμφορουμίτης να αναφέρει ότι το Hyundai T10 πραγματοποιεί τηλεφωνικές κλήσεις. Ούτε ένας δεν σκέφτηκε να χρησιμοποιήσει το ταμπλετάκι του ΚΑΙ σαν κινητό τηλέφωνο;; Ούτε κατά τύχη να λάβει κάποια κλήση/sms ενώ ήταν σε 3G;;;;:O

 

Έτσι για την ιστορία, το Hyundai T10 φαίνεται να έχει σταματήσει να παράγεται. Οπότε συνεχίζω να ψάχνω ένα 10άρι που να μπορεί να το κάνει αυτό. Καμιά ιδέα.....?

 

Αν δε θέλεις ντε και καλά 10αρι παίζει σε 8' το ZTE E8Q

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Ποιο ταμπλετ ειναι ?

Αμα πας για refund τοτε το στελενεις με το κουτι του οπως το πηρες ,αν ειναι για επισκευη (κακη επιλογη) τοτε μπορεις να ψαχτεις για αλλη συσκευασια.

 

Αν σου επιστρεψει κινεζος τα εξοδα αποστολης ,βγαινεις καρφι απο το σπιτι σου ,τρεχεις μαλιοκουβαρα στο πλησιεστερο προποτζιδικο ,κλωτσας οσους ειναι στην ουρα περιμενοντας και "απνευστί" παιζεις τζοκετ ,λοττο και οτι αλλο τυχερο παιγνιο ειναι διαθεσιμο :lol:

απνευστι λοττο ε?:lol: κ θα στειλουν στανταρ καμμια θεοκινεζουλα για pr,να με χαλαρωσει?:D

 

pipo max-m8pro,ειναι κιαποτακριβα

οποτε ολη τη γκουμουτσα τη συσκευασια θα συσκευασω:)

 

αληθεια το δωρο και την χαμηλη τιμη,που τα γραφω?

εχει χωρο πανω στο δεματακι του ελτα?

ή σε α4 τα γραφω κ κολλαω?:confused:......noobas alert:lol:

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω και intel Ζ2580 και rk3188 με κλειστα τα ματια προτεινω intel.
για πες τα συν και τα πλην?γιατι intel σε χρηση ειναι καλυτερος?περαν του brand name
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Εχω το Tablet F&U ETB8554 και έχω ξεχάσει τον κωδικό!!

Πώς κάνω Hard Reset??

Link to comment
Share on other sites

Είχα στο αυτοκίνητο CarPC και το αφαίρεσα για να βάλω tablet.

Θέλω λίγο βοήθεια στην επιλογή γιατί τα 2 πρώτα που διάλεξα δεν μου έκαναν...

 

Πρέπει να έχει τα εξής χαρακτηριστικά:

1. 7" οθόνη IPS

2. Quad Core (και Dual Core μου κάνει)

3. 1GB RAM

4. 16GB χωρητικότητα

5. Να μη φορτίζει από USB, αλλά από ξεχωριστή υποδοχή.

6. Να ανοίγει αυτόματα με την σύνδεση του φορτιστή.

7. Bluetooth

8. Καλό θα ήταν να έχει και GPS (διαφορετικά χρησιμοποιώ το bluetooth)

 

Πρώτη επιλογή ήταν το Pipo U1 Pro.

Είχε τα πιο πολλά από αυτά, αλλά δε μου έκανε τελικά στις διαστάσεις,

ήταν πιο φαρδύ λόγω αναλογιών (16:10)

 

Δεύτερη επιλογή ήταν το Pipo U6.

Δεν παρατήρησα όμως ότι φορτίζει μόνο με USB και ότι δεν έχει ξεχωριστή υποδοχή φόρτισης.

 

Καμιά πρόταση, πχ. σε Ainol, Lenovo ή σε άλλη μάρκα, που να έχει όλα αυτά?

Σε Pipo πάντως δεν υπάρχει κάτι άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Αν δε θέλεις ντε και καλά 10αρι παίζει σε 8' το ZTE E8Q

 

Σ' ευχαριστώ για την πρόταση αλλά ψάχνω αποκλειστικά σε 10άρι. Εκεί που καταλήγω είναι ότι το Τ10 μάλλον ήταν η μόνη 10άρα συσκευή που το έκανε... :(

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλα μην βαλεις και τα αφρωδη που ειχε ,βαζεις τα παντα στο κουτι οπως ηταν οταν ηρθε και τυλιγεις το κουτι σε bubble wrap μια δυο φορες και το βαζεις μεσα στην σκουρα σακουλα που σου ηρθε.Το κλεινεις και εισαι ετοιμος.

Στα ΕΛΤΑ ζητας ενα χαρτι declaration κατι και εκει γραφεις αυτα που θελει ο κινεζος ,ειναι μια φορμα για το τελωνειο τους.

Link to comment
Share on other sites

ωραιος evmeni.

δευτερα στελνω!!

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Για επιστροφές στο Geekbuying να έχετε υπόψιν τους όρους επιστροφής του site....ειδικά αυτόν που λέει ότι μετά από 6 μήνες λειτουργίας του tablet αν το στήλεις για επισκευή, πληρώνεις και το πήγαινε ΚΑΙ το έλα. Οπότε αν έχετε για service μην το αργείτε :)

Cube U30GT 2 -GM@t- v.4.2.2/v.2.04 20130810 stock

MK802 IIIS

SONY Experia NEO V

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα, ενδιαφέρομαι να μάθω ποιανού κλώνος είναι το Crypto Novapad 70 D1216 ips και αν περνάει το play store.

[ATTACH]40112[/ATTACH] [ATTACH]40113[/ATTACH]

Χαρακτηριστικά:

Λειτουργικό Σύστημα Android 4.2

Τύπος Οθόνης IPS Capacitive panel 16:9 7"

Resolution 1024 x 600

CPU Model Dual Core RK3168

CPU Speed 1.2 GHz

RAM 1GB Σκληρός Δίσκος 16 GB

Camera Front 0.3Mp Back 2.0Mp

Ports Micro USB 2.0 High Speed OTG, Micro SDHC Card, Max 32GB

Wifi 802.11 b/g/n

Battery Run Time 2600mAh

Διαστάσεις 190 x 115 x 10mm

Extras Support selected 3G WCDMA USB Dongles,3.5mm Headphone Out,G-Sensor 360

Βάρος 279gr

Edited by john_who
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος οδηγος για χρηση του tsparkyroot σε 4.2.2 ?

 

Γνωριζει καποιος ?

--NickB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

εχω στην κατοχη μου εδω και 2 χρονια ενα ταμπλετ το Teclast Tpad P85 ,και δοξα το Θεο αντεχει στην χρηση που το κανουν 3 παιδια :lol:

το θεμα ειναι οτι το γεμιζουν συνεχεια με παιχνιδια και καπου αρχιζει να κλαταρει.

Ετσι σκεφτομαι να το κανω root ωστε να βαλω καποιες εφαρμογες που εχω και στο κινητο μου για να βοηθησω λιγο την μπαταρια του και τον επεξεργαστη του.

Γνωριζει κανενας παιδια αν το συγκεκριμένο μοντελο γινεται root, και ποιος ειναι ο τροπος του.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια το εστειλα το ταμπλετ..

αλλα με κανενα τεχνασμα μου(π.χ. δεν εστειλα φορτιστη,ειπα να μη μου στειλουν στο επομενο ταμπλετ)

δεν κατεβηκε κατω απο κιλο:(.............εσκασα 23,7 ευρω με αλληλογραφια β προτεραιοτητα..

τα κιλα ηταν 1,010:(:lol:

 

ειμαι σε διαπραγματευσεις να δωσουνε κανα κουπονακι για επομενες αγορες να καλυψω χασουρααα:)

 

χαχα σιγα μη με δωσουνε κουπονια:p,αρχισανε ηδη τα οχι και μα ειναι πολλα:D

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...