Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets


AlexR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

με μια λεξη ΟΧΙ :)

βασικα η επεξεργαστικη ισχυ του tablet σου ειναι μηδαμινη για τις ελαχιστες απαιτησεις του android

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχω αποφασίσει να πάρω tablet αλλά με τοσα που υπάρχουν έχω χαθεί.

Είδα το Flytouch 6 αλλά έχω ενδιασμούς.Υπάρχει κανείς που το έχει να μου πεί την γνώμη του?

Είτε να προτίνει κάποιο άλλο μέχρι 200 ευρώ και με οθόνη 10" που να αξίζει???

Link to comment
Share on other sites

Είτε να προτίνει κάποιο άλλο μέχρι 200 ευρώ και με οθόνη 10" που να αξίζει???

ριξε μια ματια στα παρακατω 10 inch tablets, για λιγο παραπανω απο τα 200 ευρω θα σου προτεινα το Creative ZiiO 10"

http://www.skroutz.gr/c/1105/tablet/f/342116/9-1-%CE%AD%CF%89%CF%82-10-%CE%AF%CE%BD%CF%84%CF%83%CE%B5%CF%82.html?order_dir=asc

Link to comment
Share on other sites

To Ziio 10" δεν θα το έπιαρνα με τίποτα. Πολύ παλιό ήδη, με resistive οθόνη, δεν πρόκειται να πάρει ICS και πάρα πολύ ακριβό για αυτό που είναι.

 

Το NovaPad 100 C124 είναι σαφώς καλύτερη επιλογή αλλά δεν το βλέπω να παίρνει ICS λόγω Telechips επεξεργαστή ενώ μία καλή επιλογή επίσης είναι το playTAB e10 από το e-tablet με Allwinner επεξεργαστή και ICS.

Edited by Tabletistas
Link to comment
Share on other sites

Tελικά δυσκολή η επιλογή.

Αλλά δεν μ είπατε για το Flytouch 6....

υπαρχουν πολλα video reviews για το Flytouch 6, ενα καλο ειναι αυτο εδω: (εμενα μου φαινεται μια χαρα για tablet παντως)

Link to comment
Share on other sites

Tελικά δυσκολή η επιλογή.

Αλλά δεν μ είπατε για το Flytouch 6....

 

To flytouch 6 υπερέχει/διαφέρει στην μεγαλύτερη ενσωματωμένη μνήμη και στο GPS. Αν ειδικά το GPS σε ενδιαφέρει άμεσα τότε είναι μονόδρομος στην τιμή του είτε από μέσα είτε απ'έξω. Έχει resistive οθόνη που είναι μεγάλο μειονέκτημα την σήμερον ημέρα, οπότε τα 2 πρώτα που ανέφερα είναι σαφώς καλύτερες επιλογές κατά την γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχω αποφασίσει να πάρω tablet αλλά με τοσα που υπάρχουν έχω χαθεί.

Είδα το Flytouch 6 αλλά έχω ενδιασμούς.Υπάρχει κανείς που το έχει να μου πεί την γνώμη του?

Είτε να προτίνει κάποιο άλλο μέχρι 200 ευρώ και με οθόνη 10" που να αξίζει???

 

http://www.merimobiles.com/Aoson_M19_9_7inch_IPS_Screen_1024_768_4_3_Android_p/meri3375.htm

και ξενιαζεις..στα λεφτα που θες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

αυτο τρεχει ICS ;

 

Γιατι στα specs λεει Gingerbread.

 

Τελος, αν το εχεις, ποσο σου κραταει η μπαταρια!?!?!?

 

Ευχαριστω!

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

ναι το εχω.η μπαταρια κραταει γυρω στις 5 με 5,5 ωρες ικανοποιητικος αριθμος για την χρηση που το θελω.ναι πηρε ics με μεγαλη επιτυχια

 

δες εδω.. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4024081#post4024081

Link to comment
Share on other sites

Nαι αλλά ανεβαίνει σε λεφτά κοστίζει 300 ευρώ ενώ διαθέτω μέχρι 200 άντε και λίγο παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Nαι αλλά ανεβαίνει σε λεφτά κοστίζει 300 ευρώ ενώ διαθέτω μέχρι 200 άντε και λίγο παραπάνω.

259 δολαρια εχει, δηλαδη 199 ευρω :) (1.30 εχει η ισοτιμια ευρω/δολαριο) (μια χαρα τιμουλα εχει για ολα αυτα που εχει πανω)

Link to comment
Share on other sites

259 δολαρια εχει, δηλαδη 199 ευρω :) (1.30 εχει η ισοτιμια ευρω/δολαριο) (μια χαρα τιμουλα εχει για ολα αυτα που εχει πανω)

 

Σωστος δεν το είδα οτι ήταν σε δολάρια... ::O :P

ΗD υποστιρίζει? και απ'ότι είδα γίνετε update σε 4,0....

Link to comment
Share on other sites

Σωστος δεν το είδα οτι ήταν σε δολάρια... ::O :P

ΗD υποστιρίζει? και απ'ότι είδα γίνετε update σε 4,0....

αν και δεν εχω ξαναψωνισει απο αυτους, βλεπω οτι δινουν μαζι με το tablet μια δωρεαν θηκη και επισης εχουν και δωρεαν μεταφορικα σε ολα τα προιοντα τους !! Και εχουν και πολυ καλες τιμες (και μην ξεχνατε οτι ειναι ολες σε δολαρια, οποτε διαιρουμε με το 1.30 για να τις κανουμε ευρω) ... δεν ξερω βεβαια με το τελωνειο τι παιζει (εκτος αν τα στελνουν με καμμια ευρωπαικη μεταφορικη) :confused: Αν ξερει καποιος ας πει, γιατι βλεπω εχουν πολλα και καλα πραγματα ...

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν εχω ξαναψωνισει απο αυτους, βλεπω οτι δινουν μαζι με το tablet μια δωρεαν θηκη και επισης εχουν και δωρεαν μεταφορικα σε ολα τα προιοντα τους !! Και εχουν και πολυ καλες τιμες (και μην ξεχνατε οτι ειναι ολες σε δολαρια, οποτε διαιρουμε με το 1.30 για να τις κανουμε ευρω) ... δεν ξερω βεβαια με το τελωνειο τι παιζει (εκτος αν τα στελνουν με καμμια ευρωπαικη μεταφορικη) :confused: Αν ξερει καποιος ας πει, γιατι βλεπω εχουν πολλα και καλα πραγματα ...

 

 

δυο φορες εχω παραγγειλει απο εκει τελωνειο δεν εχω πληρωσει,και δεν νομιζω να εχει πληρωσει καποιος αλλος.

και τα δυο ταμπλετ που εχω παρει απο εκει ειχανε μεσα και τις θηκες τους.

και τα δυο με δωρεαν μεταφορικα κανουνε γυρω στο 20ημερο να ερθουνε.ναι οι τιμες ειναι απο τις καλυτερες..

Link to comment
Share on other sites

δυο φορες εχω παραγγειλει απο εκει τελωνειο δεν εχω πληρωσει,και δεν νομιζω να εχει πληρωσει καποιος αλλος.

και τα δυο ταμπλετ που εχω παρει απο εκει ειχανε μεσα και τις θηκες τους.

και τα δυο με δωρεαν μεταφορικα κανουνε γυρω στο 20ημερο να ερθουνε.ναι οι τιμες ειναι απο τις καλυτερες..

ωραιος, ευχαριστω, γιατι βρηκα ηδη 3-4 πραγματακια που θα θελα να παραγγειλω απο εκει ... εχουν πραγματι πολυ καλες τιμες ... (και δεν με πειραζουν οι 20 μερες μεχρι να παραλαβω) ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα μικρό ενδιασμό για το Aoson M19 γιατί δεν έχει bluetooth αλλά όσα έχουν υποστηρίζουν flash 10.3 ενώ το aoson 11.......
Link to comment
Share on other sites

Sakis απο merimobilews τα πηρες ; Το panfawill δεν ειναι τοσο αξιοπιστο ; Και το σημαντικοτερο, ποιον τροπο αποστολης, το EMS που ναι και εξπρες ή το registered mail ;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...