Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά φορτάει και εκειθε αλλά αν αρχίσει να σου μειώνεται η αυτονομία μην μπορείς.Πιστευω αν υποστήριζε ταχυφορτιση θα το έλεγε η μαμά.

 

Γιατί να μειωθεί η αυτονομία;;;

Το ρολόι θα τραβήξει οσο θέλει και ο φορτιστής θα δώσει οτι του ζητηθεί.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Γιατί να μειωθεί η αυτονομία;;;

Το ρολόι θα τραβήξει οσο θέλει και ο φορτιστής θα δώσει οτι του ζητηθεί.

 

Οι απόψεις γενικά στο ιντερνετ ποκίλουν. Άλλοι λένε ότι τα ρολόγια τραβάνε όσο ρεύμα χρειάζονται από τον ταχυφορτιστή και δεν υπάρχει θέμα και άλλοι λένε ότι μπορεί να το καταστρέψεις. Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί δε λέει η εκάστοτε εταιρία ρε παιδί μου φορτίστε ξέρω γω με έναν αντάπτορα πχ 5V 2A .

Link to comment
Share on other sites

Οι απόψεις γενικά στο ιντερνετ ποκίλουν. Άλλοι λένε ότι τα ρολόγια τραβάνε όσο ρεύμα χρειάζονται από τον ταχυφορτιστή και δεν υπάρχει θέμα και άλλοι λένε ότι μπορεί να το καταστρέψεις. Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί δε λέει η εκάστοτε εταιρία ρε παιδί μου φορτίστε ξέρω γω με έναν αντάπτορα πχ 5V 2A .

 

Το λέει

Απαιτήσεις τάσης και ρεύματος φορτιστή:

5V 0,5A / 1A / 1,5A / 2A

 

Το οτι βάζεις έναν φορτιστή μεγαλύτερο δε σημαίνει πως θα τραβήξει και παραπάνω ρεύμα. Το ρολόι έχει και δικό του φορτιστή (αυτό το στρογγυλό άσπρο) με δικιά του πλακέτα και κύκλωμα στο ρολόι, οπότε δεν παίζει να δεχτεί παραπάνω φορτίο.

 

Δεν είναι θέμα τι γράφουν στο ίντερνετ, αν είχε πρόβλημα η εταιρεία με τα φορτία της θα έδινε και επιτοιχιο φορτιστή για να αποφευχθούν τυχών ατυχήματα.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Το λέει

Απαιτήσεις τάσης και ρεύματος φορτιστή:

5V 0,5A / 1A / 1,5A / 2A

 

Το οτι βάζεις έναν φορτιστή μεγαλύτερο δε σημαίνει πως θα τραβήξει και παραπάνω ρεύμα. Το ρολόι έχει και δικό του φορτιστή (αυτό το στρογγυλό άσπρο) με δικιά του πλακέτα και κύκλωμα στο ρολόι, οπότε δεν παίζει να δεχτεί παραπάνω φορτίο.

 

Δεν είναι θέμα τι γράφουν στο ίντερνετ, αν είχε πρόβλημα η εταιρεία με τα φορτία της θα έδινε και επιτοιχιο φορτιστή για να αποφευχθούν τυχών ατυχήματα.

 

H αλήθεια είναι ότι πριν μια ώρα παρέλαβα το πακετάκι από τον κούριερ ακόμα δεν το έχω μπουτάρει! αφού το λέει μια χαρά!

Από σήμερα λοιπόν και εγώ στην παρέα!

Link to comment
Share on other sites

με δικές μου μετρήσεις πάντως στο σκέτο GT, φορτιστής πρίζας που κάνει και fast charge (12V-1.5A) το ρολόι δεν τράβηξε παραπάνω απο 460 mAh (ένδειξη μετρητή πάνω στο καλώδιο) (φορτιστής - μετρητής - καλώδιο)

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μου λείπει αρκετά σε σχέση με το vivoactive που είχα παλιότερα είναι η ύπαρξη του "lock screen", μπαίνω για μπάνιο και κάποιες φορές πατιούνται η άρτα και τα γιάννενα. :p

Υπάρχει βέβαια η δυνατότητα να ξεκινήσεις ένα workout και σου επιτρέπει να κάνεις παύση και lock εκεί, αλλά δε νομίζω ότι θα είναι και τόσο δύσκολο να έβαζε και μια κεντρική επιλογή η huawei.

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δώστε κανένα link που κατεβάζετε watchface.

 

Κ που θα βρούμε κ τον πιο εύκολο τρόπο για εγκατάσταση ρε παιδιά κάτοχος από χτες ερχόμενος από Samsung watch 2 πολύ παλιό ξερω

Link to comment
Share on other sites

Αν και δε το έχω δοκιμάσει φίλος μου που το έκανε μου είπε είναι πολύ εύκολο..https://www.youtube.com/watch?v=7Z0VKqa5jyY&t=207s

 

Εγω έχω δεύτερο λογαριασμό σε κινεζικη εφαρμογή και τα περνάω απο κει τα watψhfaces.Ο παραπάνω τρόπος το περνάς κανονικά στο τηλέφωνό σου και βάζεις απο κει ότι θες!Απλά πρέπει να τα κάνεις απεγκατασταση και εγκατασταση απο την αρχή όλα..

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μου λείπει αρκετά σε σχέση με το vivoactive που είχα παλιότερα είναι η ύπαρξη του "lock screen", μπαίνω για μπάνιο και κάποιες φορές πατιούνται η άρτα και τα γιάννενα. :p

Υπάρχει βέβαια η δυνατότητα να ξεκινήσεις ένα workout και σου επιτρέπει να κάνεις παύση και lock εκεί, αλλά δε νομίζω ότι θα είναι και τόσο δύσκολο να έβαζε και μια κεντρική επιλογή η huawei.

 

 

εγω στο ντούζ στο σπίτι και σε πισίνα που κανω επαγγελματικά,δεν πατιεται τιποτα στην οθόνη.

Θαλασσα δεν το εχω βαλει γιατι δεν βρίσκω σκοπιμότητα

:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, η εγγύηση μας καλύπτει εάν μπει νερό στο ρολόι;
Ναι. Την καλυπτει
:)
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είπανε πως δε καλύπτεται.
Σε ποιο επισκευαστικο το πηγές και αρνήθηκαν?
:)
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! Νέος κάτοχος εδώ και ψάχνω οικονομικά λουράκια ιδανικά υφασμάτινα για να αναπνέει και το δέρμα ή καουτσούκ με μεγάλες τρύπες. Έχετε κάτι υπόψη;

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο επισκευαστικο το πηγές και αρνήθηκαν?

 

Μου το είπαν από το κατάστημα που το αγορασα από το kaizer συγκεκριμένα.

Εχω την εντύπωση καμία συσκευή δε καλύπτεται από υγρασία στη πλακέτα.

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Μου το είπαν από το κατάστημα που το αγορασα από το kaizer συγκεκριμένα.

Εχω την εντύπωση καμία συσκευή δε καλύπτεται από υγρασία στη πλακέτα.

 

Ναι σου είπε δδν το καλύπτει γτ δεν είναι επίσημο κατάστημα πώλησης και το κόστος το αναλαμβάνει αυτό.

 

Για το gt2 έχει πλήρη εγγύηση απο υγρασία μιας που το δίνουν επίσημα με 5ATM, δηλαδή αντέχει να πάει μέχρι τα 50 μετρα σε βάθος της θάλασσας.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ερώτηση, σε κινητά που δεν είναι Huawei, σας χτυπάει και στο ρολόι το ξυπνητήρι που έχετε ρυθμίσει μόνο απ'την εφαρμογή του κινητού σας (δηλαδή όχι στην εφαρμογή της huawei ή στο gt) ;

Διότι όσο είχα huawei κινητό και έβαζα ξυπνητήρια απτην εφαρμογή του, χτυπούσε κανονικά και στο ρολόι, ενώ τώρα από samsung κι ενώ έχω βάλει και ειδοποιήσεις υποτίθεται στο gt για την εφαρμογή "ρολόι", δεν χτυπάει. Οπότε υποψιάζομαι ότι είναι λειτουργία μόνο σε emui.

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Μου το είπαν από το κατάστημα που το αγορασα από το kaizer συγκεκριμένα.

 

Εχω την εντύπωση καμία συσκευή δε καλύπτεται από υγρασία στη πλακέτα.

Άσε το kaizer.

Οπως σου λέει και ο φίλος από κάτω,

Πάρε τηλ στα κεντρικά στη μιχαλακοπουλου να ρωτήσεις αύριο το πρωί.

Εφ όσον ειναι αδιάβροχη αν ανιχνευθεί νερό θα στην αλλάξουν αν δεν έχει σπασίματα και ρωγμές.

Edited by johnpats
:)
Link to comment
Share on other sites

Άσε το kaizer.

Οπως σου λέει και ο φίλος από κάτω,

Πάρε τηλ στα κεντρικά στη μιχαλακοπουλου να ρωτήσεις αύριο το πρωί.

Εφ όσον ειναι αδιάβροχη αν ανιχνευθεί νερό θα στην αλλάξουν αν δεν έχει σπασίματα και ρωγμές.

 

Οκ λοιπόν μια χαρά τότε.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ερώτηση, σε κινητά που δεν είναι Huawei, σας χτυπάει και στο ρολόι το ξυπνητήρι που έχετε ρυθμίσει μόνο απ'την εφαρμογή του κινητού σας (δηλαδή όχι στην εφαρμογή της huawei ή στο gt) ;

Διότι όσο είχα huawei κινητό και έβαζα ξυπνητήρια απτην εφαρμογή του, χτυπούσε κανονικά και στο ρολόι, ενώ τώρα από samsung κι ενώ έχω βάλει και ειδοποιήσεις υποτίθεται στο gt για την εφαρμογή "ρολόι", δεν χτυπάει. Οπότε υποψιάζομαι ότι είναι λειτουργία μόνο σε emui.

 

Oχι ,μονο στο κινητό.

Χiami mi note 10 και honor magicwatch 2 .

Link to comment
Share on other sites

Oχι ,μονο στο κινητό.

Χiami mi note 10 και honor magicwatch 2 .

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, οπότε ναι θα έπαιζε μόνο σε emui.

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είπανε πως δε καλύπτεται.
Ναι. Την καλυπτει
Το μόνο που μου λείπει αρκετά σε σχέση με το vivoactive που είχα παλιότερα είναι η ύπαρξη του "lock screen", μπαίνω για μπάνιο και κάποιες φορές πατιούνται η άρτα και τα γιάννενα. :p

Υπάρχει βέβαια η δυνατότητα να ξεκινήσεις ένα workout και σου επιτρέπει να κάνεις παύση και lock εκεί, αλλά δε νομίζω ότι θα είναι και τόσο δύσκολο να έβαζε και μια κεντρική επιλογή η huawei.

Στο gt μου έχει επιλογή lock screen. Αποκλείεται ν μην έχει το gt2

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο gt μου έχει επιλογή lock screen. Αποκλείεται ν μην έχει το gt2

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πως ακριβώς;

Στο gt2 οσο και να έψαξα δεν υπάρχει τίποτα, αν και λένε πως κρατώντας το κάτω κουμπί κλειδώνει, σε μένα δε γίνεται.

 

Προσωπικά οταν μπαίνω θάλασσα το βάζω στο "μην ενοχλείτε" και δεν ανοίγει καθόλου, βέβαια χάνω κλήσεις. θα ήθελα το lock screen μιας που πολλές φορές με παίρνουν όταν είμαι μέσα στο νερό και θα ήταν η καλύτερη επιλογή.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Πως ακριβώς;

 

Στο gt2 οσο και να έψαξα δεν υπάρχει τίποτα, αν και λένε πως κρατώντας το κάτω κουμπί κλειδώνει, σε μένα δε γίνεται.

 

 

 

Προσωπικά οταν μπαίνω θάλασσα το βάζω στο "μην ενοχλείτε" και δεν ανοίγει καθόλου, βέβαια χάνω κλήσεις. θα ήθελα το lock screen μιας που πολλές φορές με παίρνουν όταν είμαι μέσα στο νερό και θα ήταν η καλύτερη επιλογή.

Πατώντας το lock κλειδώνει η οθόνη. Για να ξεκλειδώσει πρέπει να πατήσεις το κάτω κουμπί για 10" περίπου 7a0648616f03a99cef259e5720fc6dd4.jpg

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...