Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις τελείωσα την ανάγνωση όλου του νήματος και έχω προβληματιστεί είναι η αλήθεια. Όπως έχω γρΑψει και παλιότερο έχω ένα xiaomi mi band 4 και θέλω να κάνω μετάβαση σε "smart watch", και βάζω τα εισαγωγικα για να μην παρεξηγηθεί ο όρος. Το gt2 με καλύπτει σε αυτά που κάνω δηλαδή τρέξιμο, trx ως προς τις αθλητικές μου δραστηριότητες. Κατά τα άλλα θέλω απλά να βλέπω τις ειδοποιήσεις μου όπως στο mi hand 4 και θέλω και την aod μου για να έχω την αίσθηση του ρολογιού. Έχω προβληματιστεί όμως ρε παιδιά ,θα δουλεύουν αυτά τα 3 πραγματακια αψεγάδιαστα σε συνεργασία με το Xiaomi mi 8 μου? Ή θα δώσω 140 ευρώ και θα πάνε χαμενα; Αν δεν ήθελα τις κλήσεις από το ρολόι θα πήγαινα καρφί στο gtr αλλά είναι ωραία λειτουργία. Τι λέτε να κάνω;έχω κάποια άλλη επιλογή πέρα του gt2?

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εγώ που κοιμάμαι μεσημέρια από 3 ως 5 το καταγράφει.

Σίγουρα κάτω κάτω στην εφαρμογή δε βγάζει σύντομο ύπνο;

 

Έχεις δίκιο, απλά δεν το εμφανίζει στο γράφημα αλλά το βρίσκω τέρμα κάτω.

Γιατί όμως να μη βάζει γράφημα και στο σύντομο ύπνο;

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, απλά δεν το εμφανίζει στο γράφημα αλλά το βρίσκω τέρμα κάτω.

Γιατί όμως να μη βάζει γράφημα και στο σύντομο ύπνο;

 

Γιατί δείχνει και αναλύει τον βραδινό ύπνο.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, απλά δεν το εμφανίζει στο γράφημα αλλά το βρίσκω τέρμα κάτω.

Γιατί όμως να μη βάζει γράφημα και στο σύντομο ύπνο;

 

Στο δικό μου αναφέρει πως πρέπει να κλείσεις τουλάχιστον 3 ώρες ύπνου ώστε να έχεις μετρήσεις.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Νέος κάτοχος και γω του VFM GT2.

Έκανα χθες εγκατάσταση μόνο την εφαρμογή Huawei Health app από Google PlayStore και φαίνεται πως όλα δουλεύουν απροβλημάτιστα.

Για ποιον λόγο λοιπόν χρειάζεται να γίνει εγκατάσταση και του Huawei mobile services (όπως διαβάζω και στα forums)?

 

Κάποια απάντηση? Όλοι σας δηλαδή έχτε εγκατεστημένο μαζί με Huawei Health και Huawei mobile services? Είναι απαραίτητο για κάποιον λόγο?

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δε γινόταν εγκατάσταση ή εφαρμογή χωρίς την εφαρμογή HMS, μου φαίνεται περίεργο που την έκανες σκέτη! Επίσης κάποιες φορές, πχ δε βγάζει τα ονόματα επαφών όταν σε καλούν, χρειάζεται να κάνεις update το HMS για να στρώσει...
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Κάποια απάντηση? Όλοι σας δηλαδή έχτε εγκατεστημένο μαζί με Huawei Health και Huawei mobile services? Είναι απαραίτητο για κάποιον λόγο?

 

Τι συσκευή έχεις;

στις Hua συσκευές το HMS είναι προ-εγκατεστημένο.

Στις υπόλοιπες, αφού μπει το health, δεν σε αφήνει να ανοίξει η εφαρμογή χωρις HMS.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δε γινόταν εγκατάσταση ή εφαρμογή χωρίς την εφαρμογή HMS, μου φαίνεται περίεργο που την έκανες σκέτη! Επίσης κάποιες φορές, πχ δε βγάζει τα ονόματα επαφών όταν σε καλούν, χρειάζεται να κάνεις update το HMS για να στρώσει...

Έγινε εγκατάσταση από Playstore και άνοιξε κανονικά από την 1η φορά. Και δεν έχω παρατηρήσει μέχρι στιγμής καμία ανωμαλία στην λειτουργία του. Πολύ περίεργο...

Τι συσκευή έχεις;

στις Hua συσκευές το HMS είναι προ-εγκατεστημένο.

Στις υπόλοιπες, αφού μπει το health, δεν σε αφήνει να ανοίξει η εφαρμογή χωρις HMS.

 

Έχω Samsung S7 Edge rooted με custom ROM Android 9.0.

Και απλά κατέβασα από Playstore το Huawei Health και παίζουν όλα κανονικά. Γι' αυτό απορώ που όλοι εδώ έχετε το HMS απαραίτητα εγκατεστημένο.

Link to comment
Share on other sites

Έγινε εγκατάσταση από Playstore και άνοιξε κανονικά από την 1η φορά. Και δεν έχω παρατηρήσει μέχρι στιγμής καμία ανωμαλία στην λειτουργία του. Πολύ περίεργο...

 

 

Έχω Samsung S7 Edge rooted με custom ROM Android 9.0.

Και απλά κατέβασα από Playstore το Huawei Health και παίζουν όλα κανονικά. Γι' αυτό απορώ που όλοι εδώ έχετε το HMS απαραίτητα εγκατεστημένο.

 

Και εγώ με oneplus 8 pro ειμαι με το health μόνο και παίζει άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, απλά δεν το εμφανίζει στο γράφημα αλλά το βρίσκω τέρμα κάτω.

Γιατί όμως να μη βάζει γράφημα και στο σύντομο ύπνο;

 

Κι όμως αν προσέξεις όταν ξυπνήσεις το πρωί σου γράφει στο γράφημα 6 ώρες πχ. Όταν κοιμηθείς άλλες 2 ώρες σου γράφει 8 αλλά όταν ανοίξεις το γράφημα σου λέει για τον βραδινό.Ομως πηγαίνοντας κάτω κάτω σου αναλύει τον μεσημεριανό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο δικό μου αναφέρει πως πρέπει να κλείσεις τουλάχιστον 3 ώρες ύπνου ώστε να έχεις μετρήσεις.

 

Βραδινές;Να σου εξηγεί ότι μέχρι 3 ώρες είναι οι υπνακοι από 3 και πάνω λογίζεται βραδυνος.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα την ανάγνωση όλου του νήματος και έχω προβληματιστεί είναι η αλήθεια. Όπως έχω γρΑψει και παλιότερο έχω ένα xiaomi mi band 4 και θέλω να κάνω μετάβαση σε "smart watch", και βάζω τα εισαγωγικα για να μην παρεξηγηθεί ο όρος. Το gt2 με καλύπτει σε αυτά που κάνω δηλαδή τρέξιμο, trx ως προς τις αθλητικές μου δραστηριότητες. Κατά τα άλλα θέλω απλά να βλέπω τις ειδοποιήσεις μου όπως στο mi hand 4 και θέλω και την aod μου για να έχω την αίσθηση του ρολογιού. Έχω προβληματιστεί όμως ρε παιδιά ,θα δουλεύουν αυτά τα 3 πραγματακια αψεγάδιαστα σε συνεργασία με το Xiaomi mi 8 μου? Ή θα δώσω 140 ευρώ και θα πάνε χαμενα; Αν δεν ήθελα τις κλήσεις από το ρολόι θα πήγαινα καρφί στο gtr αλλά είναι ωραία λειτουργία. Τι λέτε να κάνω;έχω κάποια άλλη επιλογή πέρα του gt2?

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

καποιος να μου πει τη γνωμη του;

Link to comment
Share on other sites

καποιος να μου πει τη γνωμη του;

 

Κοίτα μη νομίζεις ότι τη λειτουργία με τις κλήσεις θα τη χρησιμοποιείς πολλές φορές κάνει δουλειά αλλά ψιλοβλακεια άσε που τρώει μπαταρία Πήγαινε στο gtr kαλυτερα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

καποιος να μου πει τη γνωμη του;
Πρώην κάτοχος amazfit bip και νυν watch gt (το ένα). Δεν έχει θέμα η συσκευή με xiaomi τηλέφωνο. Pocophone έχω εγώ. Δουλεύει απροβληματιστα. Χάρηκα τη μετάβαση. Εσύ θα το απολαύσεις ακόμα περισσότερο. Κ ν ξέρεις πιο πολλά bugs θ έχεις με το gtr πάρα με το gt2

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρώην κάτοχος amazfit bip και νυν watch gt (το ένα). Δεν έχει θέμα η συσκευή με xiaomi τηλέφωνο. Pocophone έχω εγώ. Δουλεύει απροβληματιστα. Χάρηκα τη μετάβαση. Εσύ θα το απολαύσεις ακόμα περισσότερο. Κ ν ξέρεις πιο πολλά bugs θ έχεις με το gtr πάρα με το gt2

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε ευχαριστώ για τη γνώμη. Είναι και εμφανισιακά ρε γαμοτο πολύ πιο ωραίο κατά τη γνώμη μου ειδικα το classic edition.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος με bluetooth ακουστικά συνδεδεμένα με το ρολόι να μιλήσει μέσω των ακουστικών; Σε Samsung κινητό. Ή μόνο με ρολόι της Samsung γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το υψόμετρο είναι μαύρα χάλια δε ξέρω τι πάει λάθος.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος με bluetooth ακουστικά συνδεδεμένα με το ρολόι να μιλήσει μέσω των ακουστικών; Σε Samsung κινητό. Ή μόνο με ρολόι της Samsung γίνεται;
Κανονικά μπορείς...

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως το υψόμετρο είναι μαύρα χάλια δε ξέρω τι πάει λάθος.
Συνδεμένο με το κινητό με καλιμπραρισμενη πυξίδα και ανοιχτό το GPS στο κινητό έχω μικρές διαφορές.. Ειδικά όσον ανεβαίνω υψόμετρο.. Σε αντίθεση μ ε το galaxy watch που είναι τελείως ότι να ναι

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά μπορείς...

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συνδεμένο με το κινητό με καλιμπραρισμενη πυξίδα και ανοιχτό το GPS στο κινητό έχω μικρές διαφορές.. Ειδικά όσον ανεβαίνω υψόμετρο.. Σε αντίθεση μ ε το galaxy watch που είναι τελείως ότι να ναι

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ. Γιατί διάβασα στο skroutz ότι δεν είναι δυνατόν

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά μπορείς...

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Νομίζω πως ρωτάει αν μπορεί να συνδέσει τα ακουστικά στο ρολόι, να τον καλέσουν στο κινητό, να περάσει η κλήση απ το ρολόι και να μιλάει απο τα ακουστικά που είναι συνδεδεμένα με το ρολόι.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ρωτάει αν μπορεί να συνδέσει τα ακουστικά στο ρολόι, να τον καλέσουν στο κινητό, να περάσει η κλήση απ το ρολόι και να μιλάει απο τα ακουστικά που είναι συνδεδεμένα με το ρολόι.

 

Ακριβώς. Μάλλον δεν το διατύπωσα σωστά. Γίνεται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Θάλασσα την βάζουμε άφοβα την συσκευή;

 

Στάλθηκε από το Huawei P30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ κάνω μπάνιο κανονικά. Μετά το ξεπλένω με νερό βρύσης.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάνω μπάνιο κανονικά. Μετά το ξεπλένω με νερό βρύσης.
Ευχαριστώ για την πληροφορία φίλε μου

 

Στάλθηκε από το Huawei P30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ρωτάει αν μπορεί να συνδέσει τα ακουστικά στο ρολόι, να τον καλέσουν στο κινητό, να περάσει η κλήση απ το ρολόι και να μιλάει απο τα ακουστικά που είναι συνδεδεμένα με το ρολόι.

 

Όχι δεν γίνεται αυτό.

Αν απαντήσεις από το ρολόι η φωνή θα παραμείνει από το μεγάφωνο του ρολογιού.

Ακουστικά συνδεδεμένα με το ρολόι μόνο για μουσική.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...