Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή πως γίνεται; μπορείς να μου πεις τα βήματα;
Την global έχεις η την EU;Μετά το 11.0.3.0 τι γράμματα έχει;
Link to comment
Share on other sites

Την global έχεις η την EU;Μετά το 11.0.3.0 τι γράμματα έχει;

Αυτή είναι..... : PGGEUXM

GQr837Q

Edited by diamantis_69
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι..... : PGGEUXM

GQr837Q

Την EU έχεις κι εσύ. Όπως κι εγώ. Αλλά είσαι με pie ακόμα.

Όταν αναβαθμίσεις θα πάει 11.0.2.0 (QGGEUXM).

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βρει κάποιος πως βάζουμε προσωπικό DNS για να κόψει ads ? Σε android 10. Στο 9 το είχα φτιάξει αλλά έκανα επαναφορά όταν έβαλα το 10 και τώρα μπορώ να το βάλω !

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι..... : PGGEUXM

GQr837Q

 

Την EU έχεις κι εσύ. Όπως κι εγώ. Αλλά είσαι με pie ακόμα.

Όταν αναβαθμίσεις θα πάει 11.0.2.0 (QGGEUXM).

και ένα στιγμιότυπο οθόνης για να δείτε τι έχει....

Screenshot-2020-05-15-08-06-22-557-com-android-settings.jpg

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

και ένα στιγμιότυπο οθόνης για να δείτε τι έχει....

Screenshot-2020-05-15-08-06-22-557-com-android-settings.jpg

Ωραία την ίδια έχουμε (EU),θα σου πω τα βήματα με την σειρά είναι πανευκολο.Καταρχην πάνε εδώ https://piunikaweb.com/2020/05/06/redmi-note-8-pro-android-10-update-stable-installed-on-multiple-variants/ και κατέβασε την τρίτη rom από πάνω αυτήν που λέει europe,από το κινητό εννοείτε.

Όταν την κατεβάσεις πες μου να σου πω το επόμενο βήμα.

Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

Ωραία την ίδια έχουμε (EU),θα σου πω τα βήματα με την σειρά είναι πανευκολο.Καταρχην πάνε εδώ https://piunikaweb.com/2020/05/06/redmi-note-8-pro-android-10-update-stable-installed-on-multiple-variants/ και κατέβασε την τρίτη rom από πάνω αυτήν που λέει europe,από το κινητό εννοείτε.

Όταν την κατεβάσεις πες μου να σου πω το επόμενο βήμα.

 

Αυτό δεν σας προβληματίζει:

 

But then again, the fact that the rollout was halted could suggest this firmware is buggy, so do proceed at your own risk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν σας προβληματίζει:

 

But then again, the fact that the rollout was halted could suggest this firmware is buggy, so do proceed at your own risk

Έχουν πάρει χιλιάδες την νέα έκδοση και δεν είδα κάπου να αναφέρονται σοβαρά προβλήματα.Ούτε σε εμένα που την κατέβασα και την πέρασα πριν λίγες ημέρες.Αυτό που λέει το άρθρο είναι αυτονόητο ότι για να την κατέβασε η xiaomi πιθανόν έχει κάποια προβλήματα...αυτό το θεωρώ φυσιολογικό για την xiaomi αν και όπως είπα δεν παρατήρησα τίποτα περίεργο.Όποιος δεν θέλει μπορεί να περιμένει,αλλά και πάλι η καινούρια όταν θα έρθει πάλι θα έχει bugs.
Link to comment
Share on other sites

Έχουν πάρει χιλιάδες την νέα έκδοση και δεν είδα κάπου να αναφέρονται σοβαρά προβλήματα.Ούτε σε εμένα που την κατέβασα και την πέρασα πριν λίγες ημέρες.Αυτό που λέει το άρθρο είναι αυτονόητο ότι για να την κατέβασε η xiaomi πιθανόν έχει κάποια προβλήματα...αυτό το θεωρώ φυσιολογικό για την xiaomi αν και όπως είπα δεν παρατήρησα τίποτα περίεργο.Όποιος δεν θέλει μπορεί να περιμένει,αλλά και πάλι η καινούρια όταν θα έρθει πάλι θα έχει bugs.
Κατέβηκε.... Μετά;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατέβηκε.... Μετά;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ενημέρωση συστήματος ,μετά θα πατήσεις 3 φορές πάνω στο 11 μετά πάνω δεξιά τις 3 τέλειες.ςπιλογη πακέτου ενημερωσης-εσωτερικος κοινόχρηστος χωρος-downloads,επιλέγεις το αρχείο και την κάνεις.Να έχει μπαταρία πάνω από 25-30% και δεν πατάς τίποτα μέχρι να ανοίξει μόνο του.
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση συστήματος ,μετά θα πατήσεις 3 φορές πάνω στο 11 μετά πάνω δεξιά τις 3 τέλειες.ςπιλογη πακέτου ενημερωσης-εσωτερικος κοινόχρηστος χωρος-downloads,επιλέγεις το αρχείο και την κάνεις.Να έχει μπαταρία πάνω από 25-30% και δεν πατάς τίποτα μέχρι να ανοίξει μόνο του.

 

από οτι άκουσα δεν έχει μεγάλες διαφορές η 9 με τη 10, έτσι?

Αν παίρναμε το miui 12 με αυτό το λινκ θα το προσπαθούσα και εγώ

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω σοβαρό πρόβλημα αποσυνδεσεων του wifi από όταν πήρα το κινητό , πρόβλημα το οποίο δεν σντιμετωπιζα με το προηγούμενο κινητό μου και συγκεκριμένα...

Έχω συνεχείς αποσυνδέσεις και μηνύματα του τύπου "αυτό το δίκτυο δεν συνδέεται στο ίντερνετ" και τέτοια χαζά...

Σε αναζήτηση στον γουγλη, απενεργοποιησα την ευαισθησία αναζήτησης θέσης του κινητού αλλά και πάλι το πρόβλημα υφίσταται....

Κάποιες προτάσεις; Να κάνω force install την 11.02 με Android 10;

Είμαι ακόμα με miui 11.03 και Android 9

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το αντιμετωπίζεις σε όλα τα WiFi ή σε κάποιο συγκεκριμένο;

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να φταίει και τι μόντεμ, άλλαξες κανάλι στο WiFi; Σπίτι και δουλειά είναι ίδιο το μόντεμ;

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Σπίτι άλλαξα κανάλια, δουλειά δεν μπορώ, στο σπίτι παντός πρόβλημα αποσύνδεσης έχω μόνο εγώ. Ένα redmi 8 ένα redmi 7 iPhone iPad είναι κομπλέ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που μου ήρθε αναβάθμιση σε 11.0.3 από 11.0.2 που έχει, την κάνω κανονικά;;;

Πώς έγινε αυτό;;;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Προχθές το πήρα και είχε μέσα την 11.0.2 Android 9.Σήμερα μου ήρθε η 11.0.3. Την κάνω;

Το 11.0.2 έρχεται με Android 10. Με 9 πως γίνεται; Εγώ το 11.0.3 είχα με Android 9.

Έχεις σίγουρα το Redmi Note 8 Pro;

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το 11.0.2 έρχεται με Android 10. Με 9 πως γίνεται; Εγώ το 11.0.3 είχα με Android 9.

Έχεις σίγουρα το Redmi Note 8 Pro;

 

https://drive.google.com/file/d/1JszgQ_dew02ie_mqn6BfiaXypGTc436W/view?usp=drivesdk

 

https://drive.google.com/file/d/1JiT631J8Mvl_iLoE1ElyZycDDBoeViq2/view?usp=drivesdk

Link to comment
Share on other sites

από οτι άκουσα δεν έχει μεγάλες διαφορές η 9 με τη 10, έτσι?

Αν παίρναμε το miui 12 με αυτό το λινκ θα το προσπαθούσα και εγώ

Μεγάλες διάφορες όχι,καλύτερα περίμενε.
Link to comment
Share on other sites

Κακός χαμός βλέπω γίνεται με τις αναβαθμίσεις της xiaomi. Δίνει updates, τα αποσύρει και ξανά.... Δεν παίζεται η εταιρία μου φαίνεται.

Έχω και το Huawei mate 9 και τέτοια προβλήματα ποτέ!!!!

Τι ήθελα να πάρω xiaomi; ποτέ δεν εκτιμούσα αυτή την εταιρία, αλλά με πλανεξαν τα χαρακτηριστικά με την ανάλογη τιμή.

Καλά ελεγα να πάρω honor, όπως σύστησα σε έναν φίλο μου και είναι ευχαριστημένος...

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...