Jump to content

Xiaomi Mi 9 Lite


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους, για πείτε ρε παιδιά και σε μας, αυτή η εφαρμογή apptoid είναι σαν το Google Play; Την εγκατέστησα κι εγώ και βρήκε 22 updates εφαρμογών του κινητού, την στιγμή που δεν έβγαζε κανένα update στο Google Play.

 

Γιατί;; Τι παίζει;; Είναι ασφαλής εφαρμογή;

 

Την Always on Display την βρήκε ως αναβάθμιση, την έκανε. Τι αλλάζει τώρα ακριβώς με αυτό το update;

 

Άκυρο, το διάβασα πιο πάνω, αυτά αλλάζει:

 

"... Aptoide.βγαζει ειδοποιήσεις απο email,messeger κλησεις και πλεον με την τελευταία αναβαθμιση τα βγαζει και εγχρωμα."

 

Mi 9 Lite via Tapatalk

 

Κοίτα, εκεί πέρα μπορεί να βρεις από σπασμένα παιχνίδια (πεντακάθαρα) μέχρι απλές εφαρμογές με ιούς...

 

Στις εφαρμογές του κινητού, δεν νομίζω να αντιμετωπίσουμε πρόβλημα. Μόνο μία εφαρμογή έχει χαμηλή κριτική (η Einstellugen ή όπως λέγεται) και δεν την αναβάθμισα. Τις υπόλοιπες τις έβαλα κανονικά.

 

Επίσης, καλό είναι τις εφαρμογές που δεν έχουν σχέση με το κινητό, να μην τις αναβαθμίζετε από το Aptoide, γιατί ενδέχεται μετά το Play Store να φάει τίποτα "σκαλωματα"... Μου είχε τύχει με άλλη συσκευή παλιότερα.

Link to comment
Share on other sites

ΤΠΤ κατέβασε την από εκεί που την ανέβασα εγώ apkmirror

 

Σε ευχαριστώ. Το πέρασα από το aptoide και μετά αφαίρεσα το τελευταίο από το κινητό. Τώρα μου δείχνει αναπάντητες και μηνύματα καθώς και gmail που έδειχνε και με την MIUI. Για άλλα δεν γνωρίζω ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι που συνέχεια μου μου το βγάζει.

 

Σύστημα Android

Τα κουμπιά πλοήγησης είναι ενεργά, πατήστε κλπ.

 

Τι είναι αυτό και πως το απενεργοποιώ για τα καλα;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι που συνέχεια μου μου το βγάζει.

 

 

 

Σύστημα Android

 

Τα κουμπιά πλοήγησης είναι ενεργά, πατήστε κλπ.

 

 

 

Τι είναι αυτό και πως το απενεργοποιώ για τα καλα;

Που το βγάζει,στην οθόνη κλειδώματος?
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα νεος κάτοχος του κινητου σε 6/128 μπλε πρωτη μέρα γενικά υπέρ ευχαριστημένος. Ήθελα να ρωτήσω εαν εχετε να προτείνετε καμια καλη σχετικα λεπτη θηκη απο ελλαδα
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

Τόσο πολύ αργεί η hypercam και θέλει τόσο σταθερό χέρι;;

 

Οταν λες αργεί; Μιλάς για hdr+ enhanced και σε σχέση με άλλες gcam ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ίδιο κάνει.

Πάντως και χωρίς ois γίνεται αξιοπρεπής δουλειά. Όχι τόσο sharp, αρκεί να έχεις λίγο σταθερό χέρι.

 

Ευχαριστώ και πάλι.

 

Υ.Γ.: αυτή χρησιμοποιώ εδώ και λίγο καιρό, που εκτός του ευρυγώνιου δουλεύουν όλα αρκετά καλά.

Προσοχή να φορτωθεί 3-4 φορές το xml. Και κλασικά μετά τις 3-4 λήψεις σκαλωνει και θέλει κλείσιμο άνοιγμα η gcam.

 

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=81034589

 

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμένα αυτή μου φαίνεται ότι δουλεύει μιαααα χαρά

Και γρήγορη και όλα

 

Η hypercam κολλάει το σύμπαν

 

Αργεί στην βραδινή

Edited by kaloudis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα νεος κάτοχος του κινητου σε 6/128 μπλε πρωτη μέρα γενικά υπέρ ευχαριστημένος. Ήθελα να ρωτήσω εαν εχετε να προτείνετε καμια καλη σχετικα λεπτη θηκη απο ελλαδα

 

Το ίδιο μοντέλο ακριβώς έχουμε. :)

 

Εμένα που πρότειναν να πάρω μία IMAK και όταν γυρίσω Αθήνα, θα την παραγγείλω και θα περάσω να την πάρω από Ηλιούπολη (να γλιτώσω μεταφορικά)...

 

Βέβαια εδώ κοστίζει 60% παραπάνω από την Κίνα, αλλά τι να κάνουμε...

 

https://www.skroutz.gr/s/21158403/Imak-Shockproof-Airbag-Back-Cover-%CE%94%CE%B9%CE%AC%CF%86%CE%B1%CE%BD%CE%BF-Xiaomi-Mi-9-Lite.html#shops

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την τελευταία και όντως τραβάει ταχύτατα στην νυχτερινή. Με την στοκ τράβηξα ημέρα μέσα από παράθυρο με μεγάλη αντίθεση στην φωτεινότητα και φυσικά μου έκαψε ότι ήταν έξω από το παράθυρο. Με την νυχτερινή λήψη της στοκ έβγαλε μια πολύ ανώτερη φωτογραφία μέσα έξω ενώ με την gcam έβγαλε περίφημα τον έξω χώρο αλλά μέσα πολύ σκουρα και ψιλο αφύσικα χρώματα
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την τελευταία και όντως τραβάει ταχύτατα στην νυχτερινή. Με την στοκ τράβηξα ημέρα μέσα από παράθυρο με μεγάλη αντίθεση στην φωτεινότητα και φυσικά μου έκαψε ότι ήταν έξω από το παράθυρο. Με την νυχτερινή λήψη της στοκ έβγαλε μια πολύ ανώτερη φωτογραφία μέσα έξω ενώ με την gcam έβγαλε περίφημα τον έξω χώρο αλλά μέσα πολύ σκουρα και ψιλο αφύσικα χρώματα

 

Ποια gcam δοκίμασες;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρει κανείς γιατί όταν περνάω τις φωτογραφίες απτό παλιό μου κινητό το gallery buggaρει και μου βγάζει φωτογραφίες που τραβήχτηκαν το 2017 ότι τραβήχτηκαν το 2038 ? Δε με νοιάζει τόσο η ημερομηνία απλά τις βγάζει πάνω πάνω μετά στο gallery.και δυσκολεύομαι να δω τις καινούργιες φωτογραφίες
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, ούτε αυτή τη φορά ήμασταν στη λίστα για Android 10... :cry: Το Mi 9 SE πήρε... Next time.

 

https://gr.gizchina.com/2020/01/10/xiaomi-efere-android-10-stable-se-5-montela/

Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς πρόβλημα με το viber?? όταν μου στέλνει κάποιος μυνηκα η aod απενεργοπιοιητε

Mi 9 Lite 128 GB Aurora Blue

COSMOTE WHATS UP

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα . Μια πολύ σημαντική ερώτηση . Το wifi call λειτουργεί στην miui 11 ? Μόλις το πήρα φοράει την 10 και μου έβγαλε ενημέρωση για 11. Παράκληση κάποιος που χρησιμοποιεί το wifi call και έχει βάλει την 11 ας το τσεκαρει 100 τις 100 .2fdea8cfa74ea7282ec89eff52341874.jpge07145d513be9ca6e58baa401e5102f2.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα . Μια πολύ σημαντική ερώτηση . Το wifi call λειτουργεί στην miui 11 ? Μόλις το πήρα φοράει την 10 και μου έβγαλε ενημέρωση για 11. Παράκληση κάποιος που χρησιμοποιεί το wifi call και έχει βάλει την 11 ας το τσεκαρει 100 τις 100 .2fdea8cfa74ea7282ec89eff52341874.jpge07145d513be9ca6e58baa401e5102f2.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι αρκεί να το έχεις ενεργοποιήσει σε άλλο τηλ που είναι συμβατό..

Link to comment
Share on other sites

Android 10 έχει πάρει πάνω από ένα μήνα η κινεζική developer, οπότε δε θα αργήσει να δοθεί και Global
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μηπως εχει προβλημα με την always on display ?

δεν αναβοσβηνει για να μου δειξει οτι εχω ειδοποιηση ;; τι ρυθμισεις πρεπει να εχω ;;;

Mi 9 Lite 128 GB Aurora Blue

COSMOTE WHATS UP

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μηπως εχει προβλημα με την always on display ?

δεν αναβοσβηνει για να μου δειξει οτι εχω ειδοποιηση ;; τι ρυθμισεις πρεπει να εχω ;;;

 

Βάλε αυτήν και λογικά δε θα έχεις πρόβλημα...

https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/always-on-mode/always-on-mode-1-9-234-12311014-release/miui-always-on-mode-1-9-234-12311014-android-apk-download/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα . Μια πολύ σημαντική ερώτηση . Το wifi call λειτουργεί στην miui 11 ? Μόλις το πήρα φοράει την 10 και μου έβγαλε ενημέρωση για 11. Παράκληση κάποιος που χρησιμοποιεί το wifi call και έχει βάλει την 11 ας το τσεκαρει 100 τις 100 .2fdea8cfa74ea7282ec89eff52341874.jpge07145d513be9ca6e58baa401e5102f2.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επιβεβαιώνω ότι το wifi call λειτουργεί σε miui 11..μετά από μια μέρα χρήσης το μοναδικό μειονεκτήμα το ΔΑΧΤΥΛΙΚΟ ΥΠΟΤΥΠΩΜΑ.

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις:

Η ενημέρωση που κατέβασε OTA η 11.3.4.0 PFCMMIXM ήταν 800mb είναι όλα οκ;

Και πώς μπορούν τα πλήκτρα της οθόνης να αποκρύπτονται και να επαναφέρονται ξανά;.Yπάρχει επιλογή πλήκτρα και χειρονομίες πλήρους οθόνης αλλά όχι κάτι ενδιάμεσο.Ρωτάω γιατί σε κάποιες εφαρμογές δεσμεύουν χώρο από την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις:

Η ενημέρωση που κατέβασε OTA η 11.3.4.0 PFCMMIXM ήταν 800mb είναι όλα οκ;

Και πώς μπορούν τα πλήκτρα της οθόνης να αποκρύπτονται και να επαναφέρονται ξανά;.Yπάρχει επιλογή πλήκτρα και χειρονομίες πλήρους οθόνης αλλά όχι κάτι ενδιάμεσο.Ρωτάω γιατί σε κάποιες εφαρμογές δεσμεύουν χώρο από την οθόνη.

Κάτω από τη always on display φαίνεται. Το πατάς και είσαι κομπλέ

Για την αναβάθμιση δεν ξέρω με το πού ήρθε το κινητό έκανα δύο αναβαθμίσεις...b31a525882845c6c70bb23021e5b3bcd.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi 9 Lite 128 GB Aurora Blue

COSMOTE WHATS UP

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...