Jump to content

iPhone 11


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω ενα 11αρι που το αγόρασα καινούριο πριν 1,5 χρόνο.
Παρατήρησα τον τελευταίο καιρο οτι ανεβαζει υπερβολικα θερμοκρασία κατα τη διαρκεια της φόρτισης, ισως και σε καποια "εντονη" χρήση (πχ κανα παιχνίδι).
Είναι λογικό, ή μηπως απέκτησε κάποιο πρόβλημα; (ίσως απο ασύρματη φόρτιση σε αυτοκίνητο, εκει παρατήρησα πρωτη φορα οτι υπερθερμαινεται, εβγαλε και μήνυμα)

Link to comment
Share on other sites

Είναι η εξωτερική θερμοκρασία που παίζει ρόλο 

Το σήμα 

Καποια εφαρμογή που δεν δουλεύει σωστά 

Η ηλικία της συσκευής γιατί άλλο όταν βγήκε στην αγορά και άλλο μετά από τόσα χρόνια που έχει να τρέξει πιο βαριές διεργασίες 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, bardull said:

Πήρα ένα 11 που εν γνώση μου δεν λειτουργεί η πίσω κάμερα, είχα κάμερες, πήγα σε έναν φίλο μας που είναι τεχνίτης, έβαλε τις άλλες πάλι τίποτα, μου είπε βέβαια ότι είχε ανοιχτεί και πειραχτεί η μητρική, αν το πάω i repair λέτε να γίνει κάτι?

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πάρε ένα τηλ εδώ: https://www.9volto.gr/ έχει έναν μάστορα πολύ καλό!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εχω ενα 11αρι το οποίο χρησιμοποιώ ως 2ο κινητο. Με την ενημέρωση του iOS 17, εμφανίστηκε θέμα με το χώρο αποθήκευσης στις επαφές. Εχω περίπου 1000 επαφές και ορίσμενες από αυτές έχω εικόνες. Με την προήγουμενη έκδοση (iOS 16) η εφαρμογή επαφές έπιανε περίπου 300 MB. Μετά την ενημέρωση η εφαρμογή πιάνει περιπού 4 GB. Επιπλέον παρατήρησα ότι όσο ανοίγω διάφορες επαφές η χωρητικότητα της εφαρμογής αυξάνεται !!! Ως προσωρινή λύση έκανα απεγκατάσταση την εφαρμογή. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο; Αν ναι πως λύθηκε το πρόβλημα;  

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδιά. Γιατί όταν βάζω μια φωτογραφία ως ταπετσαρία στην αρχική οθόνη μου την εμφανίζει πάνω πάνω θολή;

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, arasparadiser said:

Καλησπέρα παιδιά. Γιατί όταν βάζω μια φωτογραφία ως ταπετσαρία στην αρχική οθόνη μου την εμφανίζει πάνω πάνω θολή;

Πρώτη φορά το ακούω αυτό...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, arasparadiser said:

Καλησπέρα παιδιά. Γιατί όταν βάζω μια φωτογραφία ως ταπετσαρία στην αρχική οθόνη μου την εμφανίζει πάνω πάνω θολή;

κατω δεξια υπαρχει επιλογη 'θαμπωμα' οταν την επιλεγεις

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, leo06 said:

κατω δεξια υπαρχει επιλογη 'θαμπωμα' οταν την επιλεγεις

Αυτό τη θολωνει όλη. Εδώ λέει μόνο πάνω είναι θολή. 

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλημέρα.

Όντας άσχετος από iphone, θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν δικαιολογείται η υγεία της μπαταρίας να έχει πέσει στο 90% μέσα σε 8 περίπου μήνες από την αγορά της συσκευής (καινούρια).

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikkal said:

Καλημέρα.

Όντας άσχετος από iphone, θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν δικαιολογείται η υγεία της μπαταρίας να έχει πέσει στο 90% μέσα σε 8 περίπου μήνες από την αγορά της συσκευής (καινούρια).

Ευχαριστώ.

Είναι  αρκετά μεγαλη πτώση. πρεπει να το φορτίζεις μεταξύ 20-80% και να μην το χρησιμοποιείς όταν είναι στη μπριζα ή σε πολλή ζέστη. Τα κάνεις αυτά ?

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, koutsis said:

Είναι  αρκετά μεγαλη πτώση. πρεπει να το φορτίζεις μεταξύ 20-80% και να μην το χρησιμοποιείς όταν είναι στη μπριζα ή σε πολλή ζέστη. Τα ακάνεις αυτά ?

Δεν το χρησιμοποιώ εγώ το τηλέφωνο.

Βασικά η απορία μου είναι αν η πτώση αυτή δικαιολογείται.

Εάν όχι, είναι λόγος για να πάει στο service, αφού είναι εντός εγγύησης;

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, nikkal said:

Δεν το χρησιμοποιώ εγώ το τηλέφωνο.

Βασικά η απορία μου είναι αν η πτώση αυτή δικαιολογείται.

Εάν όχι, είναι λόγος για να πάει στο service, αφού είναι εντός εγγύησης;

Στο service μπορεί να πάει μόνο αν πέσει κάτω από 80% τον πρώτο χρόνο, ολα τα άλλα θεωρούνται φυσιολογικά...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, koutsis said:

Στο service μπορεί να πάει μόνο αν πέσει κάτω από 80% τον πρώτο χρόνο, ολα τα άλλα θεωρούνται φυσιολογικά...

Κατάλαβα.

Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...