Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να μου πεις εφαρμογή?

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για τα airpods?

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Στο πληκτρολογιο στο messenger π.χ,παταω gif,μου εμφανιζει gifs αλλα δεν με αφηνει να πληκτρολογισω να εμφανιστουν προτεινομενα.το εχει παρατηρησει αλλος;

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Αλλάξατε το refresh rate στα 120hz;

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

??:wacko: Τι ειναι αυτο τωρα?

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα! Επειδή δεν το γνωρίζω, τα hz που δουλευει μια συσκευη είναι θέμα hardware οθόνης ή software?

Δηλαδή στην περίπτωση του note η οθόνη μπορούσε να δουλέψει στα 120 και απλά δεν το είχαν ενεργοποιημένο λόγω timing ή μπαταρίας κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Από ότι γράφουν στο xda είναι μούφα. Δεν το υποστηρίζει το υλικό, οπότε δεν πρόκειται να έχουμε 120Hz.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ο φωτισμος της οθονης edge δουλευει με πολυ λιγες απο τις εφαρμογες που ενεργοποιουμε απο το μενου που εχει...
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος Λαζαρε!!!

Έτη πολλά για αύριο

Ανοίγει σφεντόνα

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το προτείνω ανεπιφύλακτα. Ακολουθήστε τα βήματα και θα δείτε εκπληκτικό αποτέλεσμα.

 

Λάζαρος.. Note 10+

 

Ναι φαίνεται να κάνει την διαφορά... Το δοκίμασα στο Note 10 plus όπου και εκεί είδα βελτίωση αλλα η μεγάλη διαφορά φάνηκε στο S10 plus που πλέον ξεκλειδώνει σχεδόν όσο γρήγορα με το Note 10 plus... Thanks

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος Λαζαρε!!!

Έτη πολλά για αύριο

Ανοίγει σφεντόνα

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ

 

Λάζαρος.. Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, σήμερα κάτω από ήλιο και σε λευκό φόντο παρατήρησα ενα τετράγωνο από τον αισθητήρα δακτυλικών αποτυπωμάτων, είναι φυσιολογικό??? Σαν σκιά είναι
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, σήμερα κάτω από ήλιο και σε λευκό φόντο παρατήρησα ενα τετράγωνο από τον αισθητήρα δακτυλικών αποτυπωμάτων, είναι φυσιολογικό??? Σαν σκιά είναι

Καλημέρα! Ναι είναι φυσιολογικό. Είναι ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων, όπως αναφέρεις, και φαίνεται όταν βλέπεις την οθόνη υπό έντονο φως, κυρίως σε λευκό φόντο.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Τραγικό το 2020 να μην βλέπουν οι συσκευές αυτής της κατηγορίας ntfs usb / hhd drives...Το τηλέφωνο δεν διαβάζει ntfs, η τηλεόρασεις που εχω δεν διαβάζουν exfat & το Fat32 δεν δέχεται αρχεία πάνω από 4gb...

Δηλαδή θα κατεβάσω την ταινία στο τηλέφωνο, θα κουμπώσω τα φλασακι exfat και θα αντιγράψω την ταινία, , θα ανοιξω το Pc θα βαλω το φλασακι exfat και θα αντιγράψω την ταινία σε άλλο φλασακι ή σκληρό ntfs, θα βαλω το φλασακι στην TV να δω την ταινία..

Θα μου πεις γιατί δεν κουμπώνεις την συσκευή στην Tv (με αντάπτορα hdmi) και τελείωσες ή να την στείλεις στην Tv wireless?

Και τα 2 θα γονατησουν την μπαταρία...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

[/color]

Καλημέρα παιδιά, σήμερα κάτω από ήλιο και σε λευκό φόντο παρατήρησα ενα τετράγωνο από τον αισθητήρα δακτυλικών αποτυπωμάτων, είναι φυσιολογικό??? Σαν σκιά είναι

 

Δεν το πιστευω! Μπηκα να σας γραψω ακριβως το ιδιο και απ το πρωι ειμαι μεσα στα νευρα μηπως χαλασε ή καπου πιεστηκε κ χαλασε. Εγω το εχω μια βδομαδα,κ το παρατηρησα σημερα λογω φουλ ηλιου!

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάλλον μόνο σε μένα δεν είναι γρήγορο/αξιόπιστο το fingerprint scanner. Έκανα και τα tips του Jimmy, αλλά και πάλι η αξιοπιστία του είναι πολύ πιο κάτω πχ από το tab s3 tablet. Χοντρικά έχω επιτυχία γύρω στο 60-70%.

 

Κάτι άλλο, μετά την αναβάθμιση σε one ui 2.1 κάποιες φορές μου χαλάει την ανάλυση του wallpaper (βασικά το παραμορφώνει, προφανώς κάποιο bug, έχει τύχει όταν παίζω video fullscreen σε landscape, όχι πάντα όμως). Το ξαναβάζω και είναι οκ (ανάλυση wqhd+), απλά με κάτι τέτοια μετανιώνω που τσιγκουνεύτηκα το factory reset επειδή μόλις είχα στήσει το κινητό :-(

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

Δεν το πιστευω! Μπηκα να σας γραψω ακριβως το ιδιο και απ το πρωι ειμαι μεσα στα νευρα μηπως χαλασε ή καπου πιεστηκε κ χαλασε. Εγω το εχω μια βδομαδα,κ το παρατηρησα σημερα λογω φουλ ηλιου!

 

Χαλαρωστε. Ο αισθητηρας ειναι, απολυτα φυσιολογικο.

Αναφορικα με την ευστοχια του αισθητηρα δακτυλικου αποτυπωματος, ειμαι στο ακεραιαο 100% εδω και καιρο....

Link to comment
Share on other sites

Αναφορικα με την ευστοχια του αισθητηρα δακτυλικου αποτυπωματος, ειμαι στο ακεραιαο 100% εδω και καιρο....

Αναρωτιέμαι μήπως σε μένα φταίει ο screen protector της συσκευασίας, που δεν θέλω να αφαιρέσω. Πάντως σίγουρα είμαι μακρυά από το 100% :-(

 

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι μήπως σε μένα φταίει ο screen protector της συσκευασίας, που δεν θέλω να αφαιρέσω. Πάντως σίγουρα είμαι μακρυά από το 100% :-(

 

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Όχι δεν φταίει η εργοστασιακή μεμβράνη την εχω ακόμα επάνω και στο S10 plus και στο Note 10 plus και ςχω ευστοχία 95% (με το 5% οταν βιάζομαι να ξεκλειδώσω και παταω όπου να ναι και με λάθος πίεση)

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι μήπως σε μένα φταίει ο screen protector της συσκευασίας, που δεν θέλω να αφαιρέσω. Πάντως σίγουρα είμαι μακρυά από το 100% :-(

 

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Όχι, με το μαμά screen protector έπρεπε να παίζεις άψογα. Καθάρισε τον προσεκτικά, κάνε ξανά register 2 φορές το δακτύλικο και θα πρέπει να είσαι οκ.

Αν όχι κάνε και μια επαναφορά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι δεν φταίει η εργοστασιακή μεμβράνη την εχω ακόμα επάνω και στο S10 plus και στο Note 10 plus και ςχω ευστοχία 95% (με το 5% οταν βιάζομαι να ξεκλειδώσω και παταω όπου να ναι και με λάθος πίεση)

 

Κώστα εγώ παίζω πολύ με το lift to unlock με πρόσωπο. Ανοίγει γρήγορα και αποτελεσματικά, εκτός από το απόλυτο σκοτάδι...

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο, μετά την αναβάθμιση σε one ui 2.1 κάποιες φορές μου χαλάει την ανάλυση του wallpaper (βασικά το παραμορφώνει, προφανώς κάποιο bug, έχει τύχει όταν παίζω video fullscreen σε landscape, όχι πάντα όμως).

 

Τελικά αυτό είναι rotate 90 μοίρες και bug του one ui 2.1:

 

https://us.community.samsung.com/t5/Galaxy-S10/After-the-One-UI-2-1-S10e-home-screen-wallpaper-rotates-after/td-p/1174365

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τραγικό το 2020 να μην βλέπουν οι συσκευές αυτής της κατηγορίας ntfs usb / hhd drives...Το τηλέφωνο δεν διαβάζει ntfs, η τηλεόρασεις που εχω δεν διαβάζουν exfat & το Fat32 δεν δέχεται αρχεία πάνω από 4gb...

Δηλαδή θα κατεβάσω την ταινία στο τηλέφωνο, θα κουμπώσω τα φλασακι exfat και θα αντιγράψω την ταινία, , θα ανοιξω το Pc θα βαλω το φλασακι exfat και θα αντιγράψω την ταινία σε άλλο φλασακι ή σκληρό ntfs, θα βαλω το φλασακι στην TV να δω την ταινία..

Θα μου πεις γιατί δεν κουμπώνεις την συσκευή στην Tv (με αντάπτορα hdmi) και τελείωσες ή να την στείλεις στην Tv wireless?

Και τα 2 θα γονατησουν την μπαταρία...

To streaming service το έχεις ακούσει??
Link to comment
Share on other sites

To streaming service το έχεις ακούσει??

 

Όχι...Τουλάχιστον έτσι οπως το ονομάζεις.. Οχι.

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...