Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεύτερη μέρα σήμερα με το ΝΟΤΕ 10 plus...

Είχα ξεχάσει πόσα πολλα πρσγματα μπορούσες να κάνεις με ενα ΝΟΤΕ....

Δεν θα επαναλάβω πράγματα που έχουν ηδη ειπωθεί σχετικά με την συσκευή καθώς τα ξερουμε .

Η Ερώτηση μου είναι, η μπαταρία βελτιώνεται καθόλου ρε παιδιά εσείς που το εχετε καιρό?

Γιατί δεύτερη μέρα σήμερα είναι λίγο απογοητευτική.

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη μέρα σήμερα με το ΝΟΤΕ 10 plus...

 

Είχα ξεχάσει πόσα πολλα πρσγματα μπορούσες να κάνεις με ενα ΝΟΤΕ....

 

Δεν θα επαναλάβω πράγματα που έχουν ηδη ειπωθεί σχετικά με την συσκευή καθώς τα ξερουμε .

 

Η Ερώτηση μου είναι, η μπαταρία βελτιώνεται καθόλου ρε παιδιά εσείς που το εχετε καιρό?

 

Γιατί δεύτερη μέρα σήμερα είναι λίγο απογοητευτική.

Η μπαταρία είναι βράχος, τα πάει εξαιρετικά και το λέω με βεβαιότητα μιας και τη συσκευή τη "λιώνω" καθημερινά στη χρήση εκτός από gaming. Από την πρώτη μέρα που το έχω κανένα παράπονο. Δώσε στατιστικά μπαταρίας.

 

Λάζαρος..

Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Μετα 5 -7 κυκλους θα δεις διαφορα

 

Εγω μετααα απο 1 μηνα ειδα τεραστια διαφορα.ειναι πολυ καλη!

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Όντως βλέπω διαφορά από την 2η φόρτιση. Μαλλον βιάστηκα... προφανώς θέλει τον χρόνο του ωστε να στρώσει

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Ένα μνμ "βελτίωση φωτογραφίας" πάνω στις ειδοποιήσεις, μετά από τράβηγμα φωτογραφίας ξέρουμε τι είναι; Μια ώρα παραμένει εκεί
Link to comment
Share on other sites

Ένα μνμ "βελτίωση φωτογραφίας" πάνω στις ειδοποιήσεις, μετά από τράβηγμα φωτογραφίας ξέρουμε τι είναι; Μια ώρα παραμένει εκεί

Πλάκα μου κάνεις... Χθες μετά από καμιά 20 άρια απανωτές λήψεις μου έμεινε και εμένα αυτό το μήνυμα στις ειδοποιήσεις και δεν έφευγε με τίποτα.... Έκλεισα μια την συσκευή και οταν την ξανα άνοιξα δεν υπήρχε εκει....κάποια σκάλωμα της εφαρμογής της κάμερας σκεφτικα.... Αλλα μιας και συνέβη και σε σένα ακριβώς το ίδιο ισως ειναι κάποιο bug...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Το έπαθα και χθες και έκανα επανεκκίνηση και έσβησε. Σήμερα πάλι τα ίδια...

 

Τελικά βρέθηκε ο ένοχος Φταίει το ότι βγάλαμε την εφαρμογή κάμερα από την παράβλεψη βελτιστοποίησης μπαταρίας αλλά don't worry υπάρχει στο Samsung Galaxy apps αναβάθμιση της εφαρμογής της κάμερας που διορθώνει και το πρόβλημα έτσι ενημερωτικά για όποιον έχει αυτό το θέμα

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς τα powerbeats pro να μας πει εντυπώσεις με το note 10 plus??
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε ποια θέματα μπορεί το εικονίδιο του ημερολογίου να δείχνει την ημερομηνία σωστά!; σχεδόν όλα δείχνουν ότι να ναι!

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Το εχω ξαναρωτησει, στην AOD σας τυχαινει καμια φορα να σας αναβει μονον το αποτυπωμα και μετα απο πατημα της οθονης και το ρολοι;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Το εχω ξαναρωτησει, στην AOD σας τυχαινει καμια φορα να σας αναβει μονον το αποτυπωμα και μετα απο πατημα της οθονης και το ρολοι;
Τι εννοείς; το αποτύπωμα όπως και η ώρα αλλά ζουν θέση για να μην προκαλέσουν burn in στην οθόνη. Όταν το κάνουν αυτό αναβοσβήνουν, αυτό φυσικά δεν σημαίνει ότι το κάνουν ταυτόχρονα.

 

Λάζαρος..

Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Το εχω ξαναρωτησει, στην AOD σας τυχαινει καμια φορα να σας αναβει μονον το αποτυπωμα και μετα απο πατημα της οθονης και το ρολοι;

Μήπως το έχεις ρυθμίσει να ανοίγει μόνο με το πάτημα και όχι όλη την ώρα;; Δες λίγο τις ρυθμισεις ΑOD

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Σήμερα επιτέλους παρέλαβα κ εγώ το note που το είχα καημό χρόνια τώρα. Με μια πρώτη ματιά εξαιρετικά γρήγορο Αλλά η οθονη, ενω τεράστια κ χορταστική σε σχέση με το s8+ που αντικαθιστά, δεν είναι το ασπρο της τόσο ωραίο. Δίπλα δίπλα στην ίδια φωτεινότητα είναι λιγότερο έντονο κ κιτρινιζει λίγο. Το note είναι με vivid display και το s8+ με adaptive display. Έχασα κάποια ρύθμιση η ετσι ειναι η οθόνη?

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Get BIG and RIPPED or DIE trying!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Σήμερα επιτέλους παρέλαβα κ εγώ το note που το είχα καημό χρόνια τώρα. Με μια πρώτη ματιά εξαιρετικά γρήγορο Αλλά η οθονη, ενω τεράστια κ χορταστική σε σχέση με το s8+ που αντικαθιστά, δεν είναι το ασπρο της τόσο ωραίο. Δίπλα δίπλα στην ίδια φωτεινότητα είναι λιγότερο έντονο κ κιτρινιζει λίγο. Το note είναι με vivid display και το s8+ με adaptive display. Έχασα κάποια ρύθμιση η ετσι ειναι η οθόνη?

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Η φωτεινότητα του Note 10 plus είναι σαφώς πιο υψηλή από του S8+ αλλα δρν είναι κάτι που θα το δεις στο αυτόματο ή βάζοντας την μπάρα φωτεινότητας στην ίδια θέση... Θα το δεις μόνο σε extreme καταστάσεις απευθείας κάτω από τον ήλιο κτλ... Δηλαδή το 100% της φωτεινότητας του Note δεν είναι πραγματικό παίρνει κι άλλο σε ακραίες καταστάσεις...

Ότι αφορά το λευκό ναι έτσι είναι η οθόνη και εμένα στο Huawei p30 είναι κατάσπρη σε σχέση με του Note αλλα και αυτό μπορείς να το φέρεις στα μέτρα σου από τις ρυθμίσεις γιαυτό τις βάζει πλεον πάντα η Samsung... Παρόλα αυτά την θεωρώ υπέροχη χωρίς πολλές ανομιομορφιες, κόκκινες ή ροζ αποχρώσεις κτλ...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, με το Samsung dex υπάρχει τρόπος να μεταφέρω φωτογραφίες και βίντεο στο από το κινητό στο mac?
www.τσιγαρο-ηλεκτρονικο.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Σήμερα επιτέλους παρέλαβα κ εγώ το note που το είχα καημό χρόνια τώρα. Με μια πρώτη ματιά εξαιρετικά γρήγορο Αλλά η οθονη, ενω τεράστια κ χορταστική σε σχέση με το s8+ που αντικαθιστά, δεν είναι το ασπρο της τόσο ωραίο. Δίπλα δίπλα στην ίδια φωτεινότητα είναι λιγότερο έντονο κ κιτρινιζει λίγο. Το note είναι με vivid display και το s8+ με adaptive display. Έχασα κάποια ρύθμιση η ετσι ειναι η οθόνη?

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Το S8+ εχει λευκο του παγου.

Το 10 plus εχει ικτεριαρικη αποχρωση, μην κανεις το λαθος να το βαζεις διπλα στο λευκο του tide. Οι κορεατες επηρεαστηκαν απο το true tone της apple και δινουν πλεον μουντες, καφεγκριζοπρασινες αποχρωσεις (στο βωμο της "πιστης αποδοσης χρωματων")... Και το P30/P30pro που ανεφερε ο Κωστας (tsiglas) εχει καταπληκτικο λευκο...

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω Για λιγοτερο ικτερο οπως λεει και ο Βαγγελης αφηνουμε το μπλε τερμα μπροστα και κατεβαζουμε το κοκκινο και πρασινο . Επισης στην κεντρικη μπαρα το παμε ενα κλικ μπροστα. Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Για ρυθμισεις ψυχρου-θερμου δοκιμασε και τον συνδιασμο *#15987#.Στο reddish επιλεγεις -12 και εχεις το ποιο ψυχρο. Edited by jtgiannis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Για ρυθμισεις ψυχρου-θερμου δοκιμασε και τον συνδιασμο *#15987#.

Γιαννη εκει εχει στανταρ τιμες σε καθε αλλαγη.

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη εκει εχει στανταρ τιμες σε καθε αλλαγη.

Ναι ,νομιζω δεν ειναι κακο αυτο.Εμενα με εχει βολεψει και εχω πετυχει την αποχρωση που μου αρεσει.:)Το προτεινα ως μια ακομα επιλογη!Οι Οθονες απο κινητο σε κινητο διαφερουν.Με τι ιδιες τιμες αλλη αποχρωση ειχα στο note 8 και αλλη τωρα στο 10αρι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το S8+ εχει λευκο του παγου.

Το 10 plus εχει ικτεριαρικη αποχρωση, μην κανεις το λαθος να το βαζεις διπλα στο λευκο του tide. Οι κορεατες επηρεαστηκαν απο το true tone της apple και δινουν πλεον μουντες, καφεγκριζοπρασινες αποχρωσεις (στο βωμο της "πιστης αποδοσης χρωματων")... Και το P30/P30pro που ανεφερε ο Κωστας (tsiglas) εχει καταπληκτικο λευκο...

Οπότε να μην στεναχωριέμαι άδικα λες...εοναο γενικο φαινομενο. Εχω μια τρέλλα με το λευκό και το θέλω ολολευκο και μολις το είδα στο note ψιλο ξενερωσα. Και είναι κρίμα.
Πιστευω Για λιγοτερο ικτερο οπως λεει και ο Βαγγελης αφηνουμε το μπλε τερμα μπροστα και κατεβαζουμε το κοκκινο και πρασινο . Επισης στην κεντρικη μπαρα το παμε ενα κλικ μπροστα.
Μηπως εννοεις προς τα πισω την μπαρα, προς το cool?
Καλημερα.Για ρυθμισεις ψυχρου-θερμου δοκιμασε και τον συνδιασμο *#15987#.Στο reddish επιλεγεις -12 και εχεις το ποιο ψυχρο.
Μονο αθτο να αλλαξω η παραλληλα με το screen mode και το white balance?

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Get BIG and RIPPED or DIE trying!
Link to comment
Share on other sites

Ναι ,νομιζω δεν ειναι κακο αυτο.Εμενα με εχει βολεψει και εχω πετυχει την αποχρωση που μου αρεσει.:)Το προτεινα ως μια ακομα επιλογη!Οι Οθονες απο κινητο σε κινητο διαφερουν.Με τι ιδιες τιμες αλλη αποχρωση ειχα στο note 8 και αλλη τωρα στο 10αρι.

Α οκ εχεις δικιο στο s9 μου εβγαζε πρασινο περισσοτερο και δεν μπορουσα να το διορθωσω .Με τις μπαρες απο τις ρυθμισεις παει καλυτερα.

Ετσι το εχω εγω στο S9 και ειναι πολυ καλα δεν ξερω πως καθεται στο Note 10. Ψυχρο με καλες αποχρωσεις.

74325240_2350392308558162_7495956862081171456_o.jpg?_nc_cat=107&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_oc=AQkRzvb9QVWfJ_llQybTV5A9OaXsD89xdr3BDfuWJxdvfNM6Ik7I4Boze6-z60dBab0&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=3c8d98356352c2ad83e65f1c273ecfd4&oe=5E3FA349

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Οπότε να μην στεναχωριέμαι άδικα λες...εοναο γενικο φαινομενο. Εχω μια τρέλλα με το λευκό και το θέλω ολολευκο και μολις το είδα στο note ψιλο ξενερωσα. Και είναι κρίμα. Μηπως εννοεις προς τα πισω την μπαρα, προς το cool?Μονο αθτο να αλλαξω η παραλληλα με το screen mode και το white balance?

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Επειδη και εμενα μου αρεσει το τελειως λευκο-ψυχρο εχω κανει την εξης ρυθμιση:Στο λειτουργια οθονης εχω επιλεξει ''εντονη''.Υστερα στο εξισορ.λευκου εχω την μπαρα τερμα αριστερα στο ψυχρο στο συνθετες ρυθμισεις εχω επιλεξει αυτο που εχει προτινει ο φιλος s wind,δλδ κοκκινο και πρασινο τερμα αριστερα και μπλε τερμα δεξια.Εκει μου αρεσει η οθονη!

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Α οκ εχεις δικιο στο s9 μου εβγαζε πρασινο περισσοτερο και δεν μπορουσα να το διορθωσω .Με τις μπαρες απο τις ρυθμισεις παει καλυτερα.

Ετσι το εχω εγω στο S9 και ειναι πολυ καλα δεν ξερω πως καθεται στο Note 10. Ψυχρο με καλες αποχρωσεις.

74325240_2350392308558162_7495956862081171456_o.jpg?_nc_cat=107&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_oc=AQkRzvb9QVWfJ_llQybTV5A9OaXsD89xdr3BDfuWJxdvfNM6Ik7I4Boze6-z60dBab0&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=3c8d98356352c2ad83e65f1c273ecfd4&oe=5E3FA349

Σχεδον τις ιδιες εχω.Μονη διαφορα οτι το εχω τερμα αριστερα,στο φουλ ψυχρο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...