Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι βάλε fluid που πάει το battery draining σύννεφο, σοφό recommendation.

.

 

Κάνενα drain... Σε note 9 και Huawei MATE 20x....εξαιρετική εφαρμογή και συγγνώμη για το off-topic..

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εχει μια τετοια λειτουργια η Sammy και το βαζει ξεχωριστα να το κατεβαζει ο κοσμος:lol::lol::lol:

Οτι να ναι οι κορεατες.

 

Και φανταζομαι το γνωριζουν ελαχιστοι των ελαχιστων και αυτο σε φορουμ μονο.

 

Το good lock το θυμαμαι απο s7/s8 που δουλεψα αλλα εχει εξελιχθει απο τοτε,αλλα περιμενα θα το εχει stock ενσωματωσει μετα τοσα χρονια.

Ναι, απορώ γιατί δεν το έχουν ενσωματώσει ακόμα. Πάντως είναι εξαιρετικό πραγματικά με πολλές δυνατότητες.

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

.

Όσον αφορά τα dynamic lockscreen wallpapers γίνονται updated από servers της Samsung.

 

Ανανεώνονται διαρκώς από βάση δεδομένων της Sammy η είναι μια δεκάδα και /εικοσαδα ας πούμε και κάνει κύκλο?

Στους κινεζους ανανεώνονται διαρκώς ανά 1-2 ημέρες και κάθε φορά και νέα συλλογή φωτογραφιών.

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Το θεμα είναι πως θα βάλουμε δικές μας φωτογραφίες να εναλλάσσονται και να αφαιρεθούν της Samsung όπως δηλαδή γίνεται στην Huawei

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα είναι πως θα βάλουμε δικές μας φωτογραφίες να εναλλάσσονται και να αφαιρεθούν της Samsung όπως δηλαδή γίνεται στην Huawei

Ισως μπει με one ui 3.0 σε 2 ετη:D

Με δοσεις τα δινει η Sammy.

Δοκιμασε wallpaper studio 10(Πλεον backiee λεγεται.)

708fef2e1b9b805ed211ce69c7be2fe3.jpg

 

 

Εδω βαζει stock κατι αθλια gesture navigation και δεν βαζει το εργαλειο good lock να το ενσωματωσει στο λογισμικο μετα τοσα χρονια:dash::dizzy:

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι, απορώ γιατί δεν το έχουν ενσωματώσει ακόμα. Πάντως είναι εξαιρετικό πραγματικά με πολλές δυνατότητες.

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Που είναι αυτή η εφαρμογή ρε παιδιά. Δεν μου την εμφανίζει το store. Nice lock βλέπω, αλλά good lock δεν βλέπω.

 

Note 10+

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Που είναι αυτή η εφαρμογή ρε παιδιά. Δεν μου την εμφανίζει το store. Nice lock βλέπω, αλλά good lock δεν βλέπω.

 

Note 10+

Το one handed operation+

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samsung.android.sidegesturepad

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Που είναι αυτή η εφαρμογή ρε παιδιά. Δεν μου την εμφανίζει το store. Nice lock βλέπω, αλλά good lock δεν βλέπω.

 

Note 10+

Το Goodlock είναι μόνο διαθέσιμο στο store της Sammy αλλά όχι στην χώρα μας.

Κατέβασε το nice lock και μετά τι modules θες να χειροκίνητα.

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ισως μπει με one ui 3.0 σε 2 ετη:D

Με δοσεις τα δινει η Sammy.

Δοκιμασε wallpaper studio 10(Πλεον backiee λεγεται.)

708fef2e1b9b805ed211ce69c7be2fe3.jpg

 

 

Εδω βαζει stock κατι αθλια gesture navigation και δεν βαζει το εργαλειο good lock να το ενσωματωσει στο λογισμικο μετα τοσα χρονια:dash::dizzy:

Πάντως ακόμα και έτσι το one UI ειναι πολυ μπροστα σε δυνατότητες και εργονομία απο ολους τους υπολοιπους.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Goodlock είναι μόνο διαθέσιμο στο store της Sammy αλλά όχι στην χώρα μας.

Κατέβασε το nice lock και μετά τι modules θες να χειροκίνητα.

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

 

Οτι να ναι η Samsung.

Στο dna τους συγκεντρωμενη ολη η βλακεια πανω τους μια ζωη.

 

 

Πάντως ακόμα και έτσι το one UI ειναι πολυ μπροστα σε δυνατότητες και εργονομία απο ολους τους υπολοιπους.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ασε να εχω διαφορετικη αποψη.

Ειναι τοσοι εξυπνοι που εβαλαν ολα τα κουμπια αριστερα οταν πλοιοψηφια κοσμου ειναι δεξιοχειρες.

που με το ζορι να μας βαλουν μια αχρηστη λειτουργια οπως bixby οταν ειναι ετη φωτος πισω απο ανταγωνισμο.

Χρηστικοτητα,εργονομια ειναι το απολυτο μηδεν σε Samsung.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το one handed operation+

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samsung.android.sidegesturepad

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ
Το Goodlock είναι μόνο διαθέσιμο στο store της Sammy αλλά όχι στην χώρα μας.

Κατέβασε το nice lock και μετά τι modules θες να χειροκίνητα.

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Ευχαριστώ.

 

Note 10+

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

+1 ψηφο στο fluid gesture navigation που λεει ο alextrela. Και εχω δοκιμάσει ολα της σαμσουνγκ.

Μπορει να ουρλιάζει λιγο, αλλα δε σημαίνει οτι δεν εχει δικιο.. Τέλος πάντων. Δοκιμάζει καθενας και κρατάει οτι τον βολεύει.

Στο note 8 δεν έχει κανενα drain. Αλλα πράγματα δημιουργουν το drain. Εχω και adhell (ναι δουλευει ακόμα σε μενα και εχω κλείσει αλλα services της σαμσουνγκ που δεν θελω, αυτα δημιουργουν το drain), κοιμαμαι με 100% μπαταρια και ξυπνάω 8 ωρες μετα με 99-98%. Και αυτο με μπαταρία 2 ετων σχεδον. Αρα σίγουρα δεν εχει drain. Για το 10 δεν ξερω, δεν το εχω δοκιμάσει σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Για να γνωρίσουν όσοι δεν ξέρουν (& κάποιοι ημιμαθεις περί samsung) τι προσφέρει ολοκληρωμένα η πλατφόρμα (κατ' ουσια)του goodlock/nice lock στο customization της συσκευής ....

 

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-9/themes/app-nicelock-goodlock-2019-launcher-pie-t3908648

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Για να γνωρίσουν όσοι δεν ξέρουν (& κάποιοι ημιμαθεις περί samsung) τι προσφέρει ολοκληρωμένα η πλατφόρμα του goodlock/nice lock (κατ' ουσια) στο customization της συσκευής ....

 

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-9/themes/app-nicelock-goodlock-2019-launcher-pie-t3908648

 

Good lock σε πληροφορω απο s7/s8 εκανα χρηση στα σπαργανα του οταν οι περισσοτεροι δεν το ξερατε καν.(μπορεις να ανατρεξεις στα νηματα απο τοτε που εχω αναφερει)

Απλα πιστευα θα ηταν ηδη ενσωματωμενο native μετα 3 χρονια.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

3 Χρόνια πίσω οταν το goodlock δεν πρόσφερε ούτε το 1/3..των δυνατοτήτων....

 

Αλλά άποψη & κράξιμο...

 

Χαχαχαχχαχχ ....γνωωωωση !!

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

3 Χρόνια πίσω οταν το goodlock δεν πρόσφερε ούτε το 1/3..των δυνατοτήτων....

 

Αλλά άποψη & κράξιμο...

 

Χαχαχαχχαχχ ....γνωωωωση !!

 

Σιγουρα προσφερε καποιες πινελιες παραοπανω απο stock rom

στην πορεια εξελιχθηκε πραγμα λογικο.

 

Το θεμα ειναι γιατι μου παρουσιαζεται ενα feature σαν το ιερο δισκοποτηρο οταν η ιδια η Sammy το γραφει στα παλια της τα παπουτσια και δεν το εχει ενσωματωσει native τοσα χρονια.

Ποσοι νομιζεις το ξερουν παρα μονο μια ντουζινα σε φορουμ εδω η σε XDA.

Edited by XP130TD

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι γιατι μου παρουσιαζεται ενα feature σαν το ιερο δισκοποτηρο οταν η ιδια η Sammy το γραφει στα παλια της τα παπουτσια και δεν το εχει ενσωματωσει native τοσα χρονια.

Ποσοι νομιζεις το ξερουν παρα μονο μια ντουζινα σε φορουμ εδω η σε XDA.

 

Οντως,ειναι αποριας αξιον γιατι δεν το ενσωματωνει στις συσκευες της και πρεπει να ψαχνουμε απο εδω και απο'κει να βρουμε τα Apk που μας ενδιαφερουν.....Αβυσσος η ψυχη της Sammy:wacko:

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το nice lock στο note 9!!όταν με το καλό πάρω το 10+ σίγουρα θα το περασω κ εκεί γιατί έχει πολύ ωραία features!

Δεν μπορώ να καταλάβω όμως γιατί δεν δίνει σε όλους τα ίδια!!!

Γιατί δίνει το good lock σε άλλες χώρες κ όχι κ σε μας κ πρέπει να κάνουμε πατέντες για νσ δουλέψουμε??

Φάουλ εδώ!!!

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Το nice lock το βρισκουμε στο galaxy store?

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια εβδομαδα χρήσης, και σε συγκριση με το mate 20 pro που ειχα και με το p30 pro της γυναικαε μου, μπορώ να πω οτι απογοητευτηκα απο την καμερα η οποια στο φως της ημερας ειναι χονδρικα υστερει10% και σε χαμηλό φωτισμό και νυχτα υστερεί χαοτικα, καθώς καισε βιντεο αλλα και σε φωτογραφίες στο note εχει πολυ θόρυβο υποθέτω λογο υψηλού iso το οποίο ρυθμίζεται αυτοματα απο την εφαρμογη της καμερας.
www.τσιγαρο-ηλεκτρονικο.gr
Link to comment
Share on other sites

Οτι να ναι η Samsung.

Στο dna τους συγκεντρωμενη ολη η βλακεια πανω τους μια ζωη.

 

 

 

 

Ασε να εχω διαφορετικη αποψη.

Ειναι τοσοι εξυπνοι που εβαλαν ολα τα κουμπια αριστερα οταν πλοιοψηφια κοσμου ειναι δεξιοχειρες.

που με το ζορι να μας βαλουν μια αχρηστη λειτουργια οπως bixby οταν ειναι ετη φωτος πισω απο ανταγωνισμο.

Χρηστικοτητα,εργονομια ειναι το απολυτο μηδεν σε Samsung.

Το note είναι φτιαγμένο ώστε οι δεξιόχειρες (συντριπτική πλειοψηφία) να το πιάνουν με το αριστερό χέρι και να γράφουν με τη γραφίδα.

Τόσο απλα.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι σχετικό με τους δεξιόχειρες,δηλαδή τόσα χρόνια ηταν οκ αλλα στη 10η αποφάσισαν οτι ήταν λάθος; Δεν ξέρω μου φαίνεται περίεργο

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι, στο πληκτρολόγιο, όταν πατάω παρατεταμένα φωνήεν για να βγάλει επιλογή τονισμένο δίνει μόνο το εναλλακτικό σύμβολο, για να βάλω τόνο πρέπει να πατήσω πρώτα το κουμπί δίπλα στο λάμδα, ξέρει κανείς αν διορθώνεται αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Και όσοι έχουν ένα καλό σχετικό κινητό, καλό θα είναι να το κρατήσουν (μια σκέψη κάνω... αφού την πατήσανε με το dayone) μέχρι να βγουν τα ολοκληρωμένα και με 5G και με Wi-Fi 6 σε πρωτόκολλο IEEE 802.11ax και όχι μόνο το ένα ή το άλλο. Πάει θα ψηθούμε για τα καλά!!

https://itechnews.gr/2019/09/tp-link-paroysiase-to-proto-ax3000-wi-fi/

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι, στο πληκτρολόγιο, όταν πατάω παρατεταμένα φωνήεν για να βγάλει επιλογή τονισμένο δίνει μόνο το εναλλακτικό σύμβολο, για να βάλω τόνο πρέπει να πατήσω πρώτα το κουμπί δίπλα στο λάμδα, ξέρει κανείς αν διορθώνεται αυτό;
Μόνο αν αλλάξεις πληκτρολόγιο, δεν έχει τέτοια επιλογή.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...