Jump to content

Ποιό αυτοκίνητο θεωρείτε θεό;


MRpan
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λαθος...πετυχημενο συνδυασμο ταχυτητας πολυτελειας μπορεις να θεωρησεις την 335,ενα ομορφο ανετο κομψο GT..Το Μ3 ειναι αλλο πραγμα..ειναι στην ουσια μια ημιαγωνιστικη εκδοση της 3αρας,που ομως λογω της κατηγοριας στην οποια παιζει αλλα και της μαρκας που την παραγει κραταει καποια υψηλα στοιχεια ανεσης περισσοτερο και λιγοτερο πολυτελειας....το ποσο σπορ ειναι μπορεις ευκολα να το διαπιστωσεις συγκρινοντας τους χρονους που εχει κανει σε πιστα σε σχεση με τον αμεσο ανταγωνισμο(RS4-,C65AMG-5 δευτερολεπτα στο γυρω εκαστως-)

οσο για το θεμα του "χαρακτηρα",θεωρω οτι ειναι και λιγο υποκειμενικο..για μενα εχει πολυ περισσοτερο "χαρακτηρα" απο αλλες ανταγωνιστικες προτασεις δηθεν σπορ....

 

Φερ ινάφ, άνεση και ταχύτητα τότε.

 

Το αμάξι πρέπει να το βλέπεις και να τραβάει το βλέμμα σου, όχι να μοιάζει με μία «απλή» τριάρα. Εσύ κι εγώ ξέρουμε να το ξεχωρίζουμε οι υπόλοιποι όμως;

 

Όσο για το χαρακτήρα και την άυρα, νομίζω κανένα αμάξι δεν τα έχει πλέον...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 832
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ασχετο αλλα η αυρα τι ειναι?τι εννοειτε με αυτο?το ακουω συνεχεια τελευταια αλλα:O...
[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

ασχετο αλλα η αυρα τι ειναι?τι εννοειτε με αυτο?το ακουω συνεχεια τελευταια αλλα:O...

 

Η ιστορία του, ο μύθος πίσω από αυτό, ότι το συνοδεύει εν γένει, πές το όπως θες. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να χα τον θρυλικο kitt απο τη σειρα (ο ιπποτης της ασφαλτου) που επεζε και το εβλεπα σαν τρελος οταν ημουν μικρος. Να κανω βολτες στη θεσσαλονικη και να χαζεβουν ολοι τα κοκκινα φωτακια στη μουρη. και ας ηταν και 1200!! να παταω και το turbo boost και να βγαινω πρωτος στα φαναρια! τρελα!!!!
Link to comment
Share on other sites

οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια το χετε ακουσει?

δεν υπαρχει ενας που να μην εχει μπει σε m3 και να μην μεινει με χαμογελο,φοβο κι εντυπωσιασμο.

δεν την θεωρω αγωνιστικο,την θεωρω ενα αυτοκινητο coupe με καλη δυναμη,ροπη και τρομερο ηχο διχως να θελει ελευθερες εξατμισεις για να ακουστει λιγο formula...

ξερος,σαν διχρονος ηχος η χρεια του κινητηρα της,αλλα οπως ειπα και στην αρχη οσα δεν φτανει η αλεπου....

 

κανενα αμαξι δεν ειναι το απολυτο,2 αυτοκινητα θα ηθελα,ferrari f40 και pontiac trans am knight rider edition.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

δεν την θεωρω αγωνιστικο,την θεωρω ενα αυτοκινητο coupe με καλη δυναμη,ροπη και τρομερο ηχο διχως να θελει ελευθερες εξατμισεις για να ακουστει λιγο formula...

 

Και είναι ας πούμε το μοναδικό αμάξι με αυτά τα χαρακτηριστικά, έτσι;

 

Νισάφι πια με τον κάθε και καλά «ψαγμένο» που διαλέγει M3 γιατί συνδυάζει άνεση και γκάζι, βουνό και θάλασσα, σαμπουάν και μαλακτικό.

 

Το ίδιο ακριβώς κάνουν και οι M5, M6, αλλά δε βλέπω κανένα να τις επιλέγει. Όπου φυσάει ο άνεμος...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς κάνουν και οι M5, M6, αλλά δε βλέπω κανένα να τις επιλέγει. Όπου φυσάει ο άνεμος...

 

εεε....:O υπαρχει και μια ?μικρη" διαφορα τιμης:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

εεε....:O υπαρχει και μια ?μικρη" διαφορα τιμης:lol::lol::lol:

 

Σαφώς. Δεν είδα κανέναν όμως να την επιλέγει επειδή είναι πιο προσιτή από τα άλλα «Μ»...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Και είναι ας πούμε το μοναδικό αμάξι με αυτά τα χαρακτηριστικά, έτσι;

 

Νισάφι πια με τον κάθε και καλά «ψαγμένο» που διαλέγει M3 γιατί συνδυάζει άνεση και γκάζι, βουνό και θάλασσα, σαμπουάν και μαλακτικό.

 

Το ίδιο ακριβώς κάνουν και οι M5, M6, αλλά δε βλέπω κανένα να τις επιλέγει. Όπου φυσάει ο άνεμος...

 

γιατι φιλε μου εκεινες οι προτασεις ξεφευγουν με την εννοια του καθαροαιμου σπορ αυτοκινητου λογω βαρους-διαστασεων κατηγοριας κτλ...

μπορει να εχουν ενα μοτερ με ριζες απο την φορμουλα1,να ειναι πιο γρηγορες στην ευθεια και ενδεχομενως σε μια "ανοιχτη" πιστα αλλα ως εκει...

τωρα για τους δηθεν ψαγμενους μην αρχισουμε παλι τη γνωστη "γαμπριατικη" συζητηση ανεξαρτητως μαρκας...

και για να μην παρεξηγηθω,πιστευω οτι οταν φτασεις να σκασεις ενα τοσο μεγαλο ποσο για αμαξι οτι και να παρεις δε μπορει παρα να ειναι απο πολυ καλο ως τελειο...(για τον ιδιοκτητη του τουλαχιστον..)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο

http://www.imageshack.gr/files/f1m6e7vak8y45flj6bzs_thumb.jpg

 

αλλα πανω απ'ολα ΑΥΤΟ.....την αγαπημενη μου ΣΤΡΙΓΓΛΑ

http://www.imageshack.gr/files/yzoqy7xgdyt8a3t14bz9.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η ιστορία του, ο μύθος πίσω από αυτό, ότι το συνοδεύει εν γένει, πές το όπως θες. :)

 

epeidi egw eimai asxetos mporei na m pei kapoios sxetikos oti DEN exei istoria i m3?

anyway dn thelw na antiparatethw mazi sou.egw kai kapioi akoma theoroume to m3 THEO.telos:)

Link to comment
Share on other sites

γιατι φιλε μου εκεινες οι προτασεις ξεφευγουν με την εννοια του καθαροαιμου σπορ αυτοκινητου λογω βαρους-διαστασεων κατηγοριας κτλ...

μπορει να εχουν ενα μοτερ με ριζες απο την φορμουλα1,να ειναι πιο γρηγορες στην ευθεια και ενδεχομενως σε μια "ανοιχτη" πιστα αλλα ως εκει...

τωρα για τους δηθεν ψαγμενους μην αρχισουμε παλι τη γνωστη "γαμπριατικη" συζητηση ανεξαρτητως μαρκας...

και για να μην παρεξηγηθω,πιστευω οτι οταν φτασεις να σκασεις ενα τοσο μεγαλο ποσο για αμαξι οτι και να παρεις δε μπορει παρα να ειναι απο πολυ καλο ως τελειο...(για τον ιδιοκτητη του τουλαχιστον..)

 

Εντάξει, σε αυτό συμφωνώ κι εγώ. Απλά δεν μπορώ να καταλάβω τι καλύτερο έχει η M3 από αμάξια όπως τη Bugatti Veyron, McLaren F1, Jaguar XJ220, Ferrari F50 κλπ...

 

epeidi egw eimai asxetos mporei na m pei kapoios sxetikos oti DEN exei istoria i m3?

anyway dn thelw na antiparatethw mazi sou.egw kai kapioi akoma theoroume to m3 THEO.telos:)

 

Δε νομίζω να είπα ότι δεν έχει ιστορία. Είπα ότι δεν έχει χαρακτήρα και δεν έχει αύρα. Δεν με κάνει να νιώθω κάτι ιδιαίτερο όταν την βλέπω, δεν αποτελεί κάτι το τόσο ξεχωριστό.

 

Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. Τέλος.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, σε αυτό συμφωνώ κι εγώ. Απλά δεν μπορώ να καταλάβω τι καλύτερο έχει η M3 από αμάξια όπως τη Bugatti Veyron, McLaren F1, Jaguar XJ220, Ferrari F50 κλπ...

 

 

 

Δε νομίζω να είπα ότι δεν έχει ιστορία. Είπα ότι δεν έχει χαρακτήρα και δεν έχει αύρα. Δεν με κάνει να νιώθω κάτι ιδιαίτερο όταν την βλέπω, δεν αποτελεί κάτι το τόσο ξεχωριστό.

 

Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. Τέλος.

 

sorry κιολας αλλα θεωρεις σοβαρη τη συγκριση που εχεις βαλει πιο πανω...?βαζεις την Μ3 απεναντι σε καθαροαιμα supercars με πολλαπλασια αξια,τη στιγμη μαλιστα που η bmw ΔΕΝ εχει καν supercar στη γκαμα της....αν δεις τη διαφορα τιμης-κυβισμου-ιπποδυναμης της Μ3 με τα "τερατα" που παρεθεσες θα καταλαβεις οτι η οποια συγκριση ειναι τελειως αστοχη....τεσπα ας σταματησουμε....

Link to comment
Share on other sites

sorry κιολας αλλα θεωρεις σοβαρη τη συγκριση που εχεις βαλει πιο πανω...?βαζεις την Μ3 απεναντι σε καθαροαιμα supercars με πολλαπλασια αξια,τη στιγμη μαλιστα που η bmw ΔΕΝ εχει καν supercar στη γκαμα της....αν δεις τη διαφορα τιμης-κυβισμου-ιπποδυναμης της Μ3 με τα "τερατα" που παρεθεσες θα καταλαβεις οτι η οποια συγκριση ειναι τελειως αστοχη....τεσπα ας σταματησουμε....

 

Εννοείται ότι θα συγκρίνω την M3 με αυτά τα αμάξια και όλα τα άλλα, καθώς εάν θυμάσαι καλά, κυκλοφορούσαν σχόλια τύπου «Μ3, το απόλυτο αμάξι»...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι θα συγκρίνω την M3 με αυτά τα αμάξια και όλα τα άλλα, καθώς εάν θυμάσαι καλά, κυκλοφορούσαν σχόλια τύπου «Μ3, το απόλυτο αμάξι»...

 

δε γινεται συγκριση μην επιμενεις,θα σου πω ενα παραδειγμα.....το ιδιο ειναι ενα δαχτυλιδι αξιας 70 χιλιαδων ευρω και το ιδιο ειναι ενα αλλο αξιας 600 χιλιαδων ευρω;δε μπορεις να τα συγκρινεις......αλλο ενα αμαξι που σου πεταει κωλο και αλλο ενα σουπερκαρ,το λεει και το ονομα η Μ3 δεν ειναι σουπερκαρ.

Link to comment
Share on other sites

μαμηθηκε το θεμα εντελως....το απολυτο αμαξι στη κατηγορια που παιζει εννοουσε ενδεχομενος οποιος υποστηριξε κατι τετοιο..και για να ειμαι και στο κλιμα της συζητησης οριστε και το συγκριτικο...:lol:

Link to comment
Share on other sites

μαμηθηκε το θεμα εντελως....το απολυτο αμαξι στη κατηγορια που παιζει εννοουσε ενδεχομενος οποιος υποστηριξε κατι τετοιο..και για να ειμαι και στο κλιμα της συζητησης οριστε και το συγκριτικο...:lol:

 

χαχαχαχα της εδωσε και ΜΕΤΡΑ στην εκκινηση:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

δε γινεται συγκριση μην επιμενεις,θα σου πω ενα παραδειγμα.....το ιδιο ειναι ενα δαχτυλιδι αξιας 70 χιλιαδων ευρω και το ιδιο ειναι ενα αλλο αξιας 600 χιλιαδων ευρω;δε μπορεις να τα συγκρινεις......αλλο ενα αμαξι που σου πεταει κωλο και αλλο ενα σουπερκαρ,το λεει και το ονομα η Μ3 δεν ειναι σουπερκαρ.

 

Ωραία τότε, θα αρχίσω κι εγώ να λέω το απόλυτο αμάξι είναι το Volkswagen Golf, το απόλυτο ξενοδοχείο είναι το President και η απόλυτη ομάδα ο Θρασύβουλος. Απόλυτος προορισμός η Καλαμπάκα, απόλυτη γυναίκα η Μαρία η Άσχημη και απόλυτο κινητό τηλέφωνο το Nokia 2110.

 

 

μαμηθηκε το θεμα εντελως....το απολυτο αμαξι στη κατηγορια που παιζει εννοουσε ενδεχομενος οποιος υποστηριξε κατι τετοιο..και για να ειμαι και στο κλιμα της συζητησης οριστε και το συγκριτικο...:lol:

 

Το τι εννοούσε δεν με ενδιαφέρει εμένα. Σχολίασα τι έγραψε, σε αυτό σχολιάσατε κι εσείς και πάει λέγοντας.

 

Καταλαβαίνετε φυσικά πως αυτό που κάνω, δεν είναι να συγκρίνω ανόμοια πράγματα. Προσπαθώ να μπω στη λογική κάποιου που βγαίνει και λέει αυτό που ανέφερα πριν. Οπότε μην προσπαθείτε να πείσετε εμένα, ξέρω τι διαφορά μεταξύ M3 και Veyron. Πείστε αυτούς που την αγνοούν.

 

Υ.Γ.

Μιά χαρά είναι το θέμα, τρέφεται με τη διαφωνία μας.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Εχετε γραψει τοσα ποστ και εχετε διαφωνησει τοσες φορες χωρις να σκεφτειται το εξης πολυ απλο... Το ολο θεμα ειναι εντελως ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟ!!

 

Αυτο σημαινει οτι αν για εμενα το ταπεινο Φιατ Παντα ειναι ο θεος της αυτοκινησης ενω για εσενα ειναι η Buggati Veyron ειμαστε και οι δυο σωστοι!! Ο καθενας θετει τον "θεο" του με βαση τα δικα του πιστευω... ;)

Ενα πραγμα σαν το διαταγμα της ανεξιθρησκειας!!

Link to comment
Share on other sites

Ενα πραγμα σαν το διαταγμα της ανεξιθρησκειας!!

 

Ισχύει αυτό; :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

 

για εμενα το ταπεινο Φιατ Παντα ειναι ο θεος της αυτοκινησης

 

Συμφωνούμε στη μάρκα!!!Για εμένα το 500αράκι είναι ο θεός της αυτοκίνησης!:D

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνούμε στη μάρκα!!!Για εμένα το 500αράκι είναι ο θεός της αυτοκίνησης!:D

 

και μενα ο γαιδαρος στο χωριο μου :p εξαλλου τεσσερα ποδια εχει και αυτος.:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...