Jump to content

Qtek 8100


memix
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 89
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μηπως μπορουμε να βρουμε το manual του τηλεφωνου στα ελληνικα σε pdf?Εχω φαει ολο τον κοσμο... :O
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

παιδια επειδη κι εγω ενδιαφερομαι να το αγορασω για δευτερο ( χρηση στη δουλεια) εχω ηδει ενα s100 τι λεει

1) εχει σερβις

2) εχει αναβαθμισεις

3) κυκλοφορησε επισιμα?

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη κι εγω ενδιαφερομαι να το αγορασω για δευτερο ( χρηση στη δουλεια) εχω ηδει ενα s100 τι λεει

1) εχει σερβις

2) εχει αναβαθμισεις

3) κυκλοφορησε επισιμα?

 

Στο ezshop πάντως που είναι το επίσημο on-line κατάστημα της ACE Hellas μπορείς να το παραγγείλεις κανονικά!... Στο qtek.gr όμως δε το αναφέρει πουθενά... δε ξέρω μήπως οι αναβαθμίσεις του είναι οι ίδιες με του 8010...

 

Πάντως service έχει οπωσδήποτε..

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν μπορω να σου πω για service(εχω την Tmobile εκδοση απο Γερμανια με περασμενα τα ελληνικα)το τηλεφωνο ειναι πολυ κομψο και μοντερνο.Μεσα στον 1μιση μηνα που το εχω δεν εχει κολλησει ουτε μια φορα κι εχει αρκετα πραγματα.Ωραια αναπαραγωγη ηχου,καλη καμερουλα αν και σκοτεινη,με πολυ καλη ληψη video ομως(σχεδον μηδενικο "σπασιμο" της εικονας σε κινηση).

 

Α!Επισης οποιος το δει παθαινει την πλακα του γιατι δεν κυκλοφορουν και πολλα.. ;)

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Στο ezshop πάντως που είναι το επίσημο on-line κατάστημα της ACE Hellas μπορείς να το παραγγείλεις κανονικά!... Στο qtek.gr όμως δε το αναφέρει πουθενά... δε ξέρω μήπως οι αναβαθμίσεις του είναι οι ίδιες με του 8010...

 

Πάντως service έχει οπωσδήποτε..

:D :D

το αγορασα πως θα ξερω αν θελει αναβαθμιση?

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Όταν το ανοίγεις.. στην μπλέ οθόνη με το σήμα της Qtek έχει πάνω αριστερά τίποτα κόκκινα γράμματα; Αν ναι τότε αυτή είναι η έκδοση firmware.. Συγκρινέ τη με αυτή που θα βρείς στο http://www.qtek.gr
Link to comment
Share on other sites

Όταν το ανοίγεις.. στην μπλέ οθόνη με το σήμα της Qtek έχει πάνω αριστερά τίποτα κόκκινα γράμματα; Αν ναι τότε αυτή είναι η έκδοση firmware.. Συγκρινέ τη με αυτή που θα βρείς στο http://www.qtek.gr

:) :)

ευχαριστω για την απαντηση το εκανα αυτο που γραφεις μα στην qtek δεν ειναι ενεργοι οι συνδεσμοι που δειχνουν την εκδοση.

ειναι καλο ομως που επιτελους το εχει στη σελιδα της η qtek μεχρι πριν λιγες μερες δεν το ειχε καθολου.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

:( :( :(

για πειτε ρε παιδια γιατι θα τρελαθω γιατι δεν μπορω να διαγραψω ενα φακελο (απο τη storage cart) με φωτογραφιες το προβλημα ειναι ενα πραγματακι που λεγεται thumds.db και ειναι μεσα στο φακελο δεν διαγραφεται ουτε μεσω active sync ουτε απο τη συσκευη προσπαθησα να το μετονομασω για να το διαγραψω αλλα τιποτα τι να κανω?

-----------------

επισης ψαχνω για κανενα δυνατο σε ενταση ηχο αν καποιος εχει και θελει να στειλει π.μ. ευχαριστω.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Για δυνατο ηχο κλησης δοκιμασε να βαλεις καποιο mp3.Εγω με το Πες το μου ξανα του Βερτη δεν εχω κανενα προβλημα.Το ακουω μια χαρα.Οσο για το αρχειακι(αν και δεν το εχω δει σε μενα)μηπως ειναι για να δειχνει τα thumbnails των φωτογραφιων και γι'αυτο δεν σβηνεται...? :rolleyes:
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Για δυνατο ηχο κλησης δοκιμασε να βαλεις καποιο mp3.Εγω με το Πες το μου ξανα του Βερτη δεν εχω κανενα προβλημα.Το ακουω μια χαρα.Οσο για το αρχειακι(αν και δεν το εχω δει σε μενα)μηπως ειναι για να δειχνει τα thumbnails των φωτογραφιων και γι'αυτο δεν σβηνεται...? :rolleyes:

:) :)

για την πρωτη απαντηση εννοεις να βαλω ολοκληρο τραγουδι mp3?

για το δευτερο εκανα φορματ την καρτα μνημης και το προβλημα λυθηκε.

-----

υ.γ. γιατι εχει τοσο νεκρα αυτο το θεμα 5 τηλεφωνα πουληθηκαν μονο? !

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι αναγκη να το βαλεις ολοκληρο το τραγουδι.Κοφτο με καποιο προγραμματακι.Οσο για τα 5 τηλεφωνα,εισαι ο μονος που ξερω με 8100,αρα ειμαστε 2.Μη χαλιεσαι!Αυτο σημαινει οτι εχουμε σπανια συσκευη! :p :D
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι αναγκη να το βαλεις ολοκληρο το τραγουδι.Κοφτο με καποιο προγραμματακι.Οσο για τα 5 τηλεφωνα,εισαι ο μονος που ξερω με 8100,αρα ειμαστε 2.Μη χαλιεσαι!Αυτο σημαινει οτι εχουμε σπανια συσκευη! :p :D

:) :) :)

μηπως γνωριζεις αν τα προγραμματα του σ100 κανουν και για το 8100 πχ destinator 3?

---------------------

υ.γ. οπως προσεξες προφανως, η ερωτηση εγινε στον ενικο μιας και ειμαστε μονο εμεις που εχουμε τετοια συσκευη.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι σα hardware 8100 = 8010 = 8020 και τα τρία είναι smartphone... τα προγράμματα του S100 είναι για pocket pc οπότε δε παίζουν στα smartphone..
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι σα hardware 8100 = 8010 = 8020 και τα τρία είναι smartphone... τα προγράμματα του S100 είναι για pocket pc οπότε δε παίζουν στα smartphone..

 

Έρχομαι να επιβεβαιώσω....

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

μου κολαει τακτικα ειναι λογικο αυτο?

χαρακτηριστικο ειναι που ενω με καλουσαν και πατουσα το πληκτρο αποδοχη

δεν μπορουσα να απαντησω.

επισις δεν ξεκολουσε με τιποτα παρα μονο με εξαγωγη της μπαταριας.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

μου κολαει τακτικα ειναι λογικο αυτο?

χαρακτηριστικο ειναι που ενω με καλουσαν και πατουσα το πληκτρο αποδοχη

δεν μπορουσα να απαντησω.

επισις δεν ξεκολουσε με τιποτα παρα μονο με εξαγωγη της μπαταριας.

Μήπως του αφήνεις προγράμματα στο background και τρέχουν;;; Επίσης 1 restart ανά 2-3 μέρες δεν είναι κακό... Για να καθαρίζει η μνήμη από περιττά processes...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως του αφήνεις προγράμματα στο background και τρέχουν;;; Επίσης 1 restart ανά 2-3 μέρες δεν είναι κακό... Για να καθαρίζει η μνήμη από περιττά processes...

:( :( :(

οχι μου το κανει ακομη και οταν δεν τρεχει καμια εφαρμογη.

restart εννοεις σβησιμο της συσκευης και ξανα ανοιγμα? αν ναι αυτο το κανω καθε μερα. αν οχι βοηθα λιγακι πως γινεται το restart?

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στα βοηθηματα και δες τι ειναι ανοιχτο στον task manager. :)

:( :( :(

βοηθηματα? μαλλον εννοεις στη διαχ συστηματος = διαχειριση εφαρμογων,

-----------------

σε ερωτηση που εκανα στην qtek μου απαντησαν

( Δοκιμάστε να κάνετε ένα hard reset στη συσκευή σας. Αν το πρόβλημα εξακολουθεί να παρουσιάζεται μπορείτε να μας στείλετε τη συσκευή σας για έλεγχο στα παρακάτω στοιχεία.

ΑCE Hellas

Αιγαίου Πελάγους 6

Αγία Παρασκεύη, 15341)

:( :(

το θεμα ειναι πως δεν γνωριζω πως γινεται το hard reset.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

:( :( :(

οχι μου το κανει ακομη και οταν δεν τρεχει καμια εφαρμογη.

restart εννοεις σβησιμο της συσκευης και ξανα ανοιγμα? αν ναι αυτο το κανω καθε μερα. αν οχι βοηθα λιγακι πως γινεται το restart?

Ναι αυτό εννοώ όταν λέω restart..

 

Αν σου κολλάει τόσο συχνά χωρίς λόγο καλύτερα να το πας στο service γιατί μπορεί π.χ. να είναι προβληματική η πλακέτα.... Ή να θέλει απλά firmware update.

Link to comment
Share on other sites

:( :( :(

βοηθηματα? μαλλον εννοεις στη διαχ συστηματος = διαχειριση εφαρμογων,

-----------------

σε ερωτηση που εκανα στην qtek μου απαντησαν

( Δοκιμάστε να κάνετε ένα hard reset στη συσκευή σας. Αν το πρόβλημα εξακολουθεί να παρουσιάζεται μπορείτε να μας στείλετε τη συσκευή σας για έλεγχο στα παρακάτω στοιχεία.

ΑCE Hellas

Αιγαίου Πελάγους 6

Αγία Παρασκεύη, 15341)

:( :(

το θεμα ειναι πως δεν γνωριζω πως γινεται το hard reset.

 

Eγω εχω την Tmobile εκδοση(Τmobile SDA το λενε) και προφανως υπαρχουν μικροδιαφορες στο μενου μας. ;)

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...