Jump to content

Xiaomi Mi 9T


vagelis33
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας.Αποτι είδα βγήκε global 12.0.7 για το mi9t.

https://bigota.d.miui.com/V12.0.7.0.QFJMIXM/miui_DAVINCIGlobal_V12.0.7.0.QFJMIXM_9866f56704_10.0.zip

Εγώ είμαι με την global 12.0.3 QFJEUXM.Πρεπει το κινητό μου να ειναιEurope version.Μπορω να περάσω την 12.0.7 ή να περιμένω update απτο κινητό μου;

Απαντάς μόνος σου, πως να την περάσεις αφού εσύ έχεις eu ρομ και αυτή είναι global.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Global μόλις ήρθε το security patch Ιανουαρίου 176 mb 12.0.4 πλέον απλά ενημερώνω χωρίς να είναι κάτι ιδιαίτερο..

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση ασφάλειας Ιανουαρίου διαθέσιμο. Από 12.0.5 σε 12.0.7
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έβγαλε ειδοποίηση να αντικαταστήσω την εφαρμογή των SMS με την αντίστοιχη της Google. Ξέρουμε γιατί συμβαίνει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Μου το έβγαλε και εμένα αλλά πάτησα όχι ευχαριστώ

Δεν ξέρω αν θα το κάνει υποχρεωτικό αργότερα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,εχει λιγες που μολις βαζω το τηλ στο φορτιστη μετα απο λιγα λεπτα ακούγεται η δόνηση 2 φορες σε διαστημα λεπτου αναμεσα τους χωρις να εχω καμια ειδοποιηση...εχει τυχει σε κανενα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δεν φαίνεται το volte στην μπάρα πια. Το είχα ενεργοποιήσει από την πρώτη στιγμή αλλά αν και στις ρυθμίσεις της SIM (cosmote) είναι on έχει χαθεί η ένδειξη. Δεν ξέρω αν αυτό έγινε μετά την αναβάθμιση σε 12.0.4 . Έχετε κάποια ιδέα τι φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Δεν φαίνεται το volte στην μπάρα πια. Το είχα ενεργοποιήσει από την πρώτη στιγμή αλλά αν και στις ρυθμίσεις της SIM (cosmote) είναι on έχει χαθεί η ένδειξη. Δεν ξέρω αν αυτό έγινε μετά την αναβάθμιση σε 12.0.4 . Έχετε κάποια ιδέα τι φταίει;

 

Aν στις κλησεις, με κλειστο το wifi, γραφει HD τοτε ειναι ενεργοποιημενο αλλα απλα δεν εμφανιζεται. πολλες φορες ειναι θέμα πάροχου το αν φαινεται η όχι.

Link to comment
Share on other sites

Aν στις κλησεις, με κλειστο το wifi, γραφει HD τοτε ειναι ενεργοποιημενο αλλα απλα δεν εμφανιζεται. πολλες φορες ειναι θέμα πάροχου το αν φαινεται η όχι.

 

εμενα με what's up εμφανίζεται ακόμα παρολο που πηρα την 12.0.4,βασικα φτου να μην το ματιαξω επειδή δεν το πήρα όπως ολοι σας πριν πολύ καιρό αλλά αργές Μαΐου δοξα το θεο μεχρι τωρα δεν εχω αντιμετωπισει κανενα software η hardware θεμα,το μονο που με ξενερωσε ειναι μια γρατζουνιά στο επανω μερος της οθόνης απο κλειδί που ήταν στην ιδια τσέπη στην κυριολεξία για πρωτη φορα γιατι παντα το απέφευγα και αυτο για 15 λεπτα....ειπα να ψαξω κανενα μαγικο υγρο να το περασω μιας και δεν είναι βαθιά μήπως και στρώσει αλλά μετα σκέφτηκα οτι αυτοί δεν μα......ες να υπαρχει τετοια λυση και μπαίνουν μέσα απο αλλγες οθόνης!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομαδα, ηθελα να ρωτήσω πως μπορώ να κατεβάσω θεματα always on display απο το theme store.. Γιατι μπαινω στο theme store και δεν μου τα εμφανίζει.. Πως μπορώ να το κανω?
Link to comment
Share on other sites

έπαιζα σήμερα με τα θέματα της συσκευής και κατέβασα διαφορά ώστε να αλλάξω το λογκο εκκίνησης της συσκευής, επειδή δοκίμαζα τα θέματα έκανε και εφαρμογή των εικόνων τους όταν ξαναγύρισα και έκανα χρήση το κλασσικό της 12 που έχει στο μενού μου έβγαλε στην οθόνη κλειδώματος την σελήνη που έχει σαν εικόνα από τότε προσπαθώ να αλλάξω εικόνα στην οθόνη κλειδώματος και δεν αλλάζει με τίποτα παρόλο που γράφει ότι εφαρμόζεται.... Ο τρόπος που το κάνω είναι να πηγαίνω στην εικόνα που έχω στην συσκευή μου να πατάω ορισμός ως οθόνης κλειδώματος... παρολαυτα αυτό το χαβά του ακόμα την σελήνη έχει πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση?

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε από τις -Ρυθμίσεις-Ταπετσαρίες/settings-wallpaper να δεις
http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε από τις -Ρυθμίσεις-Ταπετσαρίες/settings-wallpaper να δεις

 

ναι το εκανα ετσι και εγινε ευχαριστώ μάλλον λαγκ της 12 θα ειναι..!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα τον τελευταίο καιρό καιρό δεν κουμπώνει καλά το βύσμα του φορτηστη. Σαν να έχει μπει ένα σκουπιδακι ας πούμε και να μην μπορει να μπει μέχρι μέσα. Με αποτέλεσμα να μην λειτουργεί η ταχεία φορτηστη και να βγαίνει πολύ εύκολα. Δεν φαίνεται να έχει κάτι μέσα στην υποδοχή. Έχουμε καμία ιδέα; το έχει παρουσιάσει σε κάποιο άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τον τελευταίο καιρό καιρό δεν κουμπώνει καλά το βύσμα του φορτηστη. Σαν να έχει μπει ένα σκουπιδακι ας πούμε και να μην μπορει να μπει μέχρι μέσα. Με αποτέλεσμα να μην λειτουργεί η ταχεία φορτηστη και να βγαίνει πολύ εύκολα. Δεν φαίνεται να έχει κάτι μέσα στην υποδοχή. Έχουμε καμία ιδέα; το έχει παρουσιάσει σε κάποιο άλλο;

εμενα μου το κανει οταν το βαζω σε συγκεκριμένη θήκη γιατι δεν κουμπώνει καλα το βύσμα (τσέκαρε την θηκη εαν εχεις)

Γενικά το καλύτερο ειναι να παρεις ενα μαγνητικο καλώδιο και να έχεις μόνιμα κουμπωμένο το βύσμα επάνω

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου το κανει οταν το βαζω σε συγκεκριμένη θήκη γιατι δεν κουμπώνει καλα το βύσμα (τσέκαρε την θηκη εαν εχεις)

Γενικά το καλύτερο ειναι να παρεις ενα μαγνητικο καλώδιο και να έχεις μόνιμα κουμπωμένο το βύσμα επάνω

 

Και να προεξέχει μόνιμα; Είναι το πιο παράλογο πράγμα που έχω ακούσει.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν είναι από θήκη το θέμα. Δεν έχω ιδέα από τι μπορεί να είναι. Χτες μάλιστα μου έβγαλε μνμ ότι είναι χαμηλή η φόρτιση. Μάλλον τα έχει παίξει η θύρα φόρτισης. Λογικά θα πρέπει να το οαω κάπου για αλλαγή.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν είναι από θήκη το θέμα. Δεν έχω ιδέα από τι μπορεί να είναι. Χτες μάλιστα μου έβγαλε μνμ ότι είναι χαμηλή η φόρτιση. Μάλλον τα έχει παίξει η θύρα φόρτισης. Λογικά θα πρέπει να το οαω κάπου για αλλαγή.

δυστυχως μαλλον ειτε σου εχει στραβωσει καποιο pin κ δεν φαινεται με γυμνο ματι, ειτε εχει οξιδωθει. Θα σου προτεινα να παρεις μια σκληρη οδοντοβουρτσα κ σιγα σιγα κ υπομονετικα να καθαρισεις εσωτερικα το βυσμα για αρχη κ με εναν μεγεθυντικο φακο δες τι παιζει.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν είναι από θήκη το θέμα. Δεν έχω ιδέα από τι μπορεί να είναι. Χτες μάλιστα μου έβγαλε μνμ ότι είναι χαμηλή η φόρτιση. Μάλλον τα έχει παίξει η θύρα φόρτισης. Λογικά θα πρέπει να το οαω κάπου για αλλαγή.

 

επειδή παλιότερα ειχα θεμα σε αλλη συσκευη στο LG G4 δοκιμασε αρχικα εναν αλλον φορτιστή αν συνεχιζει βαλε σπρει επαφών στη είσοδο της συσκευής και με μια μπατονετα γυρνα την λιγο να το καθαρίσεις και ριξε ενα ψιτ ακόμα μετα και αν δεν δουλέψουν και αυτά πας για αλλαγη...

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

επειδή παλιότερα ειχα θεμα σε αλλη συσκευη στο LG G4 δοκιμασε αρχικα εναν αλλον φορτιστή αν συνεχιζει βαλε σπρει επαφών στη είσοδο της συσκευής και με μια μπατονετα γυρνα την λιγο να το καθαρίσεις και ριξε ενα ψιτ ακόμα μετα και αν δεν δουλέψουν και αυτά πας για αλλαγη...

 

Αδερφέ σε ευχαριστώ. Δούλεψε. Είχε ένα κομματάκι σκόνη ΕΛΆΧΙΣΤΟ που όμως ήταν αυτό που έκανες τη ζημία. Απλά ήταν τόσο όσο. Παρόλο που είχα προσπαθήσει ξανά και ξανά να το φυσήξω ρουφήξω. Χαχαχαχαχαχα τα πάντα. Όλα οκ. Θα μεταφέρω και φωτογραφίες κτλ να έχω καβατζα μην ψάχνομαι.

Είναι αυτό που λένε πρώτη φορά μου συμβαίνει

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ σε ευχαριστώ. Δούλεψε. Είχε ένα κομματάκι σκόνη ΕΛΆΧΙΣΤΟ που όμως ήταν αυτό που έκανες τη ζημία. Απλά ήταν τόσο όσο. Παρόλο που είχα προσπαθήσει ξανά και ξανά να το φυσήξω ρουφήξω. Χαχαχαχαχαχα τα πάντα. Όλα οκ. Θα μεταφέρω και φωτογραφίες κτλ να έχω καβατζα μην ψάχνομαι.

Είναι αυτό που λένε πρώτη φορά μου συμβαίνει

 

χαιρομαι,εμενα τοτε εφταιγε τελικα ο φορτιστής ειχα φαει κολλημα οτι φταιει η συσκευη που μυαλο οτι ειναι αλλου το θεμα αλλαξα καλωδιο και εφτιαξε!!χααχαχ

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Για το πρόβλημα όπου στην εφαρμογή με τις επαφές έχει αλλάξει η δεξιά κάθετη μπάρα από τα ελληνικά στα αγγλικά υπάρχει κάποια λύση;
Link to comment
Share on other sites

Για το πρόβλημα όπου στην εφαρμογή με τις επαφές έχει αλλάξει η δεξιά κάθετη μπάρα από τα ελληνικά στα αγγλικά υπάρχει κάποια λύση;

οχι η 12 ετσι το εχει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

μια παρατήρηση που έχω κάνει, μετά από κάποια update που έγινε στις εφαρμογές συστήματος έχει αλλάξει το μενού στο μπαταρία πλέον τα δείχνει σωστά από την τελευταία φόρτιση υπόλοιπα χρόνου και και άλλαξε και το UI του μενού του, επίσης παρατήρησα μια αισθητή διαφορά στην μπαταρία βελτιώθηκε αρκετά, πριν είχα με την ίδια χρήση από τις 0715 το πρωί που τι έβγαζα από την φόρτιση πήγαινα δουλειά γυρνούσα και περίπου στις 2000 το βράδυ είχα πέσει στο 35% συν πλην, τώρα που γράφω έχω 56% με την ίδια ακριβώς χρήση, δεν άλλαξα τίποτα ούτε σε εφαρμογές ούτε ρυθμίσεις... βέβαια δεν κατέγραψα sot ακόμα αλλά αν θέλετε ρίχνω μια ματιά αυτή την στιγμή έχω 02:40 λεπτά και όπως είπα έχω ακόμα 56%

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...