Jump to content

Xiaomi Mi 9T


vagelis33
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εγώ χρησιμοποιώ μια τύπου πορτοφόλι ,CaseMe. Είμαι πολύ ευχαριστημένος. Δεν έχω βάλει τζαμακι.
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω λίγο στο νήμα αλλά μάλλον όχι σωστά.

 

Ποιες θήκες έχετε να προτείνετε; Δε θέλω κάτι ογκώδες.

 

Αναλόγως τι θέλεις, θέλεις ανοιχτή και να βάλεις τζαμί, θες να είναι σκληρή, θες πορτοφόλι.

Εγώ προσωπικά δεν βάζω πορτοφόλια γιατί δεν ευχαριστιέμαι το κινητό, τώρα έχω την ringke fusion x που είναι τέρμα τέρας για προστασία και μου αρέσει που πίσω είναι διάφανη και κάθεται κ τέλεια το τζαμί, αλλά είπες ότι δεν θες μεγάλη.

Μετά μπορείς να πας σε spigen carbon μαύρη πιο μαλακιά ή σε σκληρή διάφανη spigen hybrid ultra και οι 2 ποιοτικές. Από κει κ πέρα εσύ αποφασίζεις τι θέλεις.

Αν πας πιο πίσω στο νήμα έχουμε κ εικόνες, γράψε τα ονόματα που σου ανέφερα στην αναζήτηση κ θα τα βρεις

Link to comment
Share on other sites

Για μένα η καλύτερη από όλες είναι η σκληρή της spigen. Μόνο που αφήνει λίγο λάστιχο στις άκρες πάνω κάτω..αλλά σε προστασία είναι αλλου....
Link to comment
Share on other sites

Κανένα νέο για το πότε θα μας έρθει η miui 12 έχουμε;
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Κανένα νέο για το πότε θα μας έρθει η miui 12 έχουμε;

 

Δεν υπάρχει νεότερη ανακοίνωση, πλην αυτών που γνωρίζαμε.

 

Ευχαριστώ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να έχει bugs και δεν την δίνουν ota?

 

Έχει βγει η MiUi 12 για το Mi 9T, εννοείται αναφέρομαι σε official stable, για flash μέσω Fastboot, στο xda.

 

Δεν ανεβάζω link γιατί δεν υπάρχει απο την επίσημη Xiaomi (mi.com) ακόμα, και λόγω της θέσης μου εδώ δεν μπορώ να προτείνω rom που δεν έχουν κυκλοφορήσει πρώτα επίσημα. Μπορώ να κάνω παραθέσεις άλλων sites μιας ίδιας rom, όταν έχει βγει πρώτα επίσημα, είναι διαφορετικό.

 

Απλά το αναφέρω επειδή πλησιάζει η διάθεση, επομένως ελάχιστη υπομονή. Άλλωστε δεδομένα αν και stable, θα έχει bug(s) σαν πρώτη έκδοση.

Edited by Vasileios26

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να έχει bugs και δεν την δίνουν ota?

 

Πάντα έτσι γίνεται. Πρώτα την δίνουν σε beta testers και μετά αν δεν αναφερθούν προβλήματα σε όλους. Δεν έχω δει κάποιο bug μέχρι τώρα....

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την miui12 στο κινητάκι μας... Όμορφη είναι , κάποια καινούργια θέματα διαθέσιμα και το μόνο αρνητικό που παρατήρησα μέχρι στιγμής είναι ότι όταν έχεις μία ειδοποίηση για να κατεβάσεις την κουρτίνα και να τη δεις θα πρέπει να κάνεις scroll down ακριβώς εκεί που είναι η ειδοποίηση. Σε σύγκριση με την προηγούμενη όπου κι αν έκανες scroll down σου έδειχνε την ειδοποίηση. Τώρα εάν δεν κάνεις scroll down στην ειδοποίηση τότε σου κατεβάζει τις ρυθμίσεις...
Link to comment
Share on other sites

Αριστερό μέρος της οθόνης για ειδοποιήσεις και δεξιό μέρος για το control center.

 

Υπάρχει επιλογή στο μενού για να γυρίσει στο παλιό στυλ του miui 11 πάντως για όποιον δε θέλει το νέο στυλ.

 

Βγήκε και για EU .

 

 

Κατεβάστε ολόκληρη τη τον (2,3GB) και κάνετε αναβάθμιση.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Αριστερό μέρος της οθόνης για ειδοποιήσεις και δεξιό μέρος για το control center.

 

Υπάρχει επιλογή στο μενού για να γυρίσει στο παλιό στυλ του miui 11 πάντως για όποιον δε θέλει το νέο στυλ.

 

Βγήκε και για EU .

 

 

Κατεβάστε ολόκληρη τη τον (2,3GB) και κάνετε αναβάθμιση.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

αυτο που λενε δηλαδη καλυτερα να την περασεις ολοκληρη απο την αρχη ισχυει???συγκριτικα εννοω να παρεις το Update οτα,αν δηλαδη παρω το οτα και κανω hard reset το ιδιο δεν ειναι???αν και προσωπικα βαριεμαι απιστευτα να στησω απο την αρχη τα παντα!

 

ΕDIT μολις ηρθε και σε μενα ιδιο με το παιδι παραπανω στα 880 mb εκανα ελεγχο αν υπαρχουν ενημερώσεις χρειάστηκε να το πατησω 3 φορες και την τριτη μου εβγαλε οτι ηρθε....

Edited by KIRIS

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Αριστερό μέρος της οθόνης για ειδοποιήσεις και δεξιό μέρος για το control center.

Επανέφεραν αυτό που γινόταν στις εκδόσεις Android για τα tablet μέχρι το 4.4...! :blink:

Και δε θυμάμαι να είχα λυπηθεί τότε, όταν το είδα να αφαιρείται με την έλευση του Android 5. Για να δούμε κι εδώ..

 

Παιδιά, όσοι τη βάλετε, γράψτε καμιά εντύπωση για την μπαταρία σε σχέση με τις προηγούμενες

και κανένα σχόλιο για τη συνολική απόδοση...

Link to comment
Share on other sites

Σε πολλές περιπτώσεις λύθηκαν διάφορα χαζά bugs όταν περάστηκε πάλι σαν αναβάθμιση ολόκληρη η ρομ ακόμα και σε αυτούς που είχαν αναβαθμίσει ΜΕ ΟΤΑ

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Το clear cache που είναι ρε παιδιά; Πρώτα πηγαινες στον αποθηκευτικό χώρο και παταγες clear cache. Τώρα;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by sotsp
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε κ μένα ΟΤΑ και εγκατεστησα την 12 αλλά δε βλέπω πουθενά τις καινούργιες live wallpapers..
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε κ μένα ΟΤΑ και εγκατεστησα την 12 αλλά δε βλέπω πουθενά τις καινούργιες live wallpapers..

Πας Ρυθμίσεις μετά Θέματα και έπειτα κάτω δεξιά πατάς το ανθρωπάκι όπου θα σε βγάλει στις ταπετσαρίες και έχει ξεχωριστή ενότητα " οι ζωντανές ταπετσαρίες μου".

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν τα υποστηρίζει το 9T
Μόνο ανεπίσημα από apkmirror.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η γραμμή στην αρχική οθόνη τι είναι; Μπορώ να την αφαιρέσω;29116ff3cbb6d9c6933de8395811a819.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η γραμμή στην αρχική οθόνη τι είναι; Μπορώ να την αφαιρέσω;29116ff3cbb6d9c6933de8395811a819.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μήπως πέρασες κάποιον launcher, και έχει ενεργοποιηθεί αυτό, το οποίο είναι σαν γραμμή γρήγορης πρόσβασης. Ή έχει να κάνει με το θέμα της αρχικής σου οθόνης, για άλλαξε θέμα σαν δοκιμή.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η γραμμή στην αρχική οθόνη τι είναι; Μπορώ να την αφαιρέσω;29116ff3cbb6d9c6933de8395811a819.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Την είχε και σε μένα στην αρχή. Μετά έφυγε νομίζω μόνη της...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...