Jump to content

Xiaomi Mi 9T


vagelis33
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Έχει πάρει κανείς miui 12;

 

την ίδια απορία εχω επειδή βλέπω ενα μπαράζ δημοσιεύσεων στο φβ στα γκρουπακια που το παίρνουν τα 9αρια αβερτα !!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Σαν χρήστης mi pilot ( beta rom)

Προσωπικά μου αρέσει καλύτερα από την 11.

041e8f01d8ad37c50019b7895a2714e1.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Σαν χρήστης mi pilot ( beta rom)

Προσωπικά μου αρέσει καλύτερα από την 11.

041e8f01d8ad37c50019b7895a2714e1.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

σκοπός είναι να έχουν αλλάξει βασικά πράγματα,όπως σαν νούμερο 1 προσωπικά μιλάω,η αυτονομία της μπαταρίας,είδες κάποια βελτίωση?

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

σκοπός είναι να έχουν αλλάξει βασικά πράγματα,όπως σαν νούμερο 1 προσωπικά μιλάω,η αυτονομία της μπαταρίας,είδες κάποια βελτίωση?

Για μένα, σκοπός είναι να μην έχουν χαλάσει και αυτά που δουλεύανε - κατά την προσφιλή συνήθεια της Xiaomi... :lol:

 

Και όσο για την μπαταρία, θυμάμαι που είχα διαβάσει σε ένα preview ενός από τα beta versions που είχαν κυκλοφορήσει (από το οποίο βέβαια πολλά μπορεί να έχουν αλλάξει μέχρι το όποιο final/stable που θα πάρουμε κάποια στιγμή εμείς) ότι όλα αυτά τα... εφετζήδικα animations -που απ' ό,τι καταλαβαίνω είναι και ο... λόγος ύπαρξης της νέας έκδοσης- επιβαρύνουν θεαματικά την κατανάλωση, και η διάρκεια της μπαταρίας που είχαν δει (τότε) καμία σχέση δεν είχε με αυτη του 11.

Οπότε θεωρώ ότι αν η μπαταρία στο 12 είναι έστω κοντά σε αυτό που βλέπουμε στο 11, θα πρέπει να κάνουμε... πάρτυ!

Για βελτίωση δε θα περίμενα πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Για μένα, σκοπός είναι να μην έχουν χαλάσει και αυτά που δουλεύανε - κατά την προσφιλή συνήθεια της Xiaomi... :lol:

 

Και όσο για την μπαταρία, θυμάμαι που είχα διαβάσει σε ένα preview ενός από τα beta versions που είχαν κυκλοφορήσει (από το οποίο βέβαια πολλά μπορεί να έχουν αλλάξει μέχρι το όποιο final/stable που θα πάρουμε κάποια στιγμή εμείς) ότι όλα αυτά τα... εφετζήδικα animations -που απ' ό,τι καταλαβαίνω είναι και ο... λόγος ύπαρξης της νέας έκδοσης- επιβαρύνουν θεαματικά την κατανάλωση, και η διάρκεια της μπαταρίας που είχαν δει (τότε) καμία σχέση δεν είχε με αυτη του 11.

Οπότε θεωρώ ότι αν η μπαταρία στο 12 είναι έστω κοντά σε αυτό που βλέπουμε στο 11, θα πρέπει να κάνουμε... πάρτυ!

Για βελτίωση δε θα περίμενα πάντως...

 

συμφωνώ σε όλα μαζί σου,και εγω δεν ειμαι φαν επειδη δεν δουλευω αυτα τα χαζα τα ανιμεισον,ειμαι παραδοσιακός με φωτο για θεμα,χωρις aod,φωτο σε οθονη κλειδώματος,αρα ολα αυτα ουτε που με απασχολούν,ο κολλητός με 9t pro την πηρε εχθες και μου λεει η μπαταρια του ειναι καλυτερη,αλλα τον ειπα είναι νωρίς ακόμα να δει διαφορά γιατι αν δεν κανω λαθος τα Battery stats μηδενίζονται,εγω παντως λεω να παρμαμεινω σε 11 μεχρι να γινει πραγματικα stable γιατι οπως και να εχει ολες οι μεγαλες αναβαθμ εχουν πάντα bugs!!

Kαι κακα τα ψεμματα σημαντική αναβαθμ θα ειναι να παμε σε android 11 αυτα ειναι πασαλείμματα !

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

[..] εγω παντως λεω να παρμαμεινω σε 11 μεχρι να γινει πραγματικα stable γιατι οπως και να εχει ολες οι μεγαλες αναβαθμ εχουν πάντα bugs!!

Kαι κακα τα ψεμματα σημαντική αναβαθμ θα ειναι να παμε σε android 11 αυτα ειναι πασαλείμματα !

+1 !

(10 χαρακτήρες)

Link to comment
Share on other sites

Με την σημερινή 12.0.1.0 το κινητό πετάει. Απλά να θυμάστε να κάνετε αναβαθμίσεις κατεβάζοντας ολόκληρη τη ρομ ( >2GB ) και να την περνάτε. Επιλογή λήψης τελευταίου πακέτου .
Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Με την σημερινή 12.0.1.0 το κινητό πετάει. Απλά να θυμάστε να κάνετε αναβαθμίσεις κατεβάζοντας ολόκληρη τη ρομ ( >2GB ) και να την περνάτε. Επιλογή λήψης τελευταίου πακέτου .

 

ΟΤΑ την πηρες?εγω πατησα αλλα μου κατεβασε παλι την 11.0.5

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Με την σημερινή 12.0.1.0 το κινητό πετάει. Απλά να θυμάστε να κάνετε αναβαθμίσεις κατεβάζοντας ολόκληρη τη ρομ ( >2GB ) και να την περνάτε. Επιλογή λήψης τελευταίου πακέτου .

 

Στη προηγούμενη φωτογραφία που φορτώσες, φαίνεται να έχεις την global ή κάνω λάθος; Την πέρασες μόνος σου; Επίσης αν την έχεις πάνω,πως είναι από μπαταρία, αναφέρεις ότι πετάει, προσωπικά δεν περιμένω καλύτερες αποδόσεις, είναι στη φύση των ενημερώσεων να κάνουν τα κινητά να σέρνονται χρόνο με τον χρόνο. Αν τώρα αυτό έχει αλλάξει, καλώς.

Επίσης τι εννοείς να κάνουμε όλα τα updates; Πάντα τα κάνω.

Υ.Γ Ακόμα εμείς δεν πήραμε τίποτα, μόνο την 11.0.6.0 έκανα σήμερα

Link to comment
Share on other sites

Η 12 αυτή τη στιγμή είναι μονο για όσους είναι beta testers και έκαναν εγγραφή σαν Mi Pilot. Ήμουν σε αυτούς που έχουν επιλεχθεί παγκοσμίως. Περίπου 100.000 άτομα για τη συγκεκριμένη συσκευή και είναι η Global έκδοση .

 

Για τα updates εννοώ να κατεβάζετε ολόκληρη τη ρομ κάθε φορά που έρχεται ένα update και να μην εγκαθιστάτε μόνο το αρχείο που εμφανίζει σαν αναβάθμιση και το οποίο είναι συνήθως κάτω από 1GB.

 

Εκτιμώ ότι θα σας αρέσει πολύ το MIUI12. Εγω έχω βάλει και τα superwallpapers και τρέχουν άψογα παρόλο που δεν υποστηρίζονται επίσημα

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλο σκ,μια ερώτηση λογο του οτι το τηλ δεν εχει της προκοπής led για τις ειδοποιήσεις έχω βάλει αυτή την την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.newgen.edgelighting&hl=el η οποια ειναι σούπερ και δουλεύω αυτη την επιλογή στην φώτο όπου αναβοσβήνει όπως της συσκευής....η ερώτηση μου είναι υπάρχει περίπτωση σε μάκρος χρόνου να καούν μπεζελ λόγω αυτού?

Screenshot-2020-06-27-10-57-45-312-com-newgen-edgelighting.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Αυτο μονο........ο χρονος θα το δειξει,βεβαια με το αυτο το σκεπτικο και η ood κανει ζημια.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αυτο μονο........ο χρονος θα το δειξει,βεβαια με το αυτο το σκεπτικο και η ood κανει ζημια.

 

της συσκευης αναβει για 5 δευτερα και αμα ενω αυτο το εχω μιση ωρα το λιγοτερο μεχρι να το διαβασω...για αυτο ρωταω...καποιες εφαρμογες ιδιες εχουν την βουλιτσα που αναβει μεσα στην οθονη και εχει επιλογη να αλλαζει θεση ανα χρονικα διαστηματα με την λογικη μην καουν μπεζελς για αυτο μπηα στην διαδιακασια να ρωτησω

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

της συσκευης αναβει για 5 δευτερα και αμα ενω αυτο το εχω μιση ωρα το λιγοτερο μεχρι να το διαβασω...για αυτο ρωταω...καποιες εφαρμογες ιδιες εχουν την βουλιτσα που αναβει μεσα στην οθονη και εχει επιλογη να αλλαζει θεση ανα χρονικα διαστηματα με την λογικη μην καουν μπεζελς για αυτο μπηα στην διαδιακασια να ρωτησω

 

Φιλε τα μπεζελς ειναι το μεταλλικο σασι περιμετρικα της οθονης.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

της συσκευης αναβει για 5 δευτερα και αμα ενω αυτο το εχω μιση ωρα το λιγοτερο μεχρι να το διαβασω...για αυτο ρωταω...καποιες εφαρμογες ιδιες εχουν την βουλιτσα που αναβει μεσα στην οθονη και εχει επιλογη να αλλαζει θεση ανα χρονικα διαστηματα με την λογικη μην καουν μπεζελς για αυτο μπηα στην διαδιακασια να ρωτησω

Υποθέτω ότι δε μένει μόνιμα η οθόνη αναμμένη - φαντάζομαι θα αναβοσβήνει (και ίσως μπορείς να ρυθμίσεις και τους σχετικούς χρόνους...; )

Άρα λιγότερη επιβάρυνση από π.χ. τη μισή ώρα που λες.

Και αν σκεφτείς ότι και κατά την (κανονική) χρήση της συσκευής έχεις διάφορες ενδείξεις που παραμένουν αναμμένες, π.χ. εικονίδιο μπαταρίας, ένδειξη δικτύου, ώρα, πλήκτρα πλοήγησης κ.ά., μπορούμε νομίζω να υποθέσουμε (/ελπίσουμε) ότι η οθόνη δεν παθαίνει μόνιμο burn-in τόσο εύκολα...

 

Παρεμπιπτόντως, ωραία φαίνεται η εφαρμογή! Θα τη δοκιμάσω κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε τα μπεζελς ειναι το μεταλλικο σασι περιμετρικα της οθονης.:)

ναι πιξελς ηθελα να πω

Υποθέτω ότι δε μένει μόνιμα η οθόνη αναμμένη - φαντάζομαι θα αναβοσβήνει (και ίσως μπορείς να ρυθμίσεις και τους σχετικούς χρόνους...; )

Άρα λιγότερη επιβάρυνση από π.χ. τη μισή ώρα που λες.

Και αν σκεφτείς ότι και κατά την (κανονική) χρήση της συσκευής έχεις διάφορες ενδείξεις που παραμένουν αναμμένες, π.χ. εικονίδιο μπαταρίας, ένδειξη δικτύου, ώρα, πλήκτρα πλοήγησης κ.ά., μπορούμε νομίζω να υποθέσουμε (/ελπίσουμε) ότι η οθόνη δεν παθαίνει μόνιμο burn-in τόσο εύκολα...

 

Παρεμπιπτόντως, ωραία φαίνεται η εφαρμογή! Θα τη δοκιμάσω κι εγώ.

ναι ειναι πολυ καλη,και δοκιμασα παραπολλες μεχρι απο αγορασα αυτη 1,19 λεπτα,δεν καταναλώνει μπαταρια καθολου και μαλιστα αν εχεις αυτη την επιλογη σου δειχνει και τα εικονιδια απο την εκάστοτε εφαρμογη που ηρθε μηνυμα και ποσα μηνυματα εχεις...

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Γενικά είμαι αρκετά ευχαριστημένος από το κινητό μετά από ένα μήνα χρήσης περίπου.

Το μόνο μου παραπονο είναι η μπαταρία. Περίμενα πολύ καλύτερη αυτονομία με 4000mah μπαταρία.

 

Ελπίζω να φτίαξει με την καινούργια έκδοση που περιμένουμε.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά είμαι αρκετά ευχαριστημένος από το κινητό μετά από ένα μήνα χρήσης περίπου.

Το μόνο μου παραπονο είναι η μπαταρία. Περίμενα πολύ καλύτερη αυτονομία με 4000mah μπαταρία.

 

Ελπίζω να φτίαξει με την καινούργια έκδοση που περιμένουμε.

 

Γίνε λίγο πιο σαφής εαν θες.Ποσο sot εχεις?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Γίνε λίγο πιο σαφής εαν θες.Ποσο sot εχεις?

 

οτι και να σου πει δίκαιο έχει,και εγώ τα ίδια περίμενα,με sot 0530 ώρες συν πλην είμαι,άντε κάποιες φορές 6,ήλπιζα να βγάζει 2 μέρες,και μιλάω για την δικη μου χρήση που έχω μόνο wifi,4g,gps,λιγο με δεδομένα κυρίως με wifi ειμαι,φβ,ινστα λιγο βαιμπερ παρα πολυ λιγο και μεσεντζερ νορμαλ.κλησεις μπορεί και μηδενικές την μέρα,μπλε δόντι κλειστό και μια κάρτα σιμ!!!και μηδενικά παιχνίδια και αυτόματη φωτεινότητα!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

οτι και να σου πει δίκαιο έχει,και εγώ τα ίδια περίμενα,με sot 0530 ώρες συν πλην είμαι,άντε κάποιες φορές 6,ήλπιζα να βγάζει 2 μέρες,και μιλάω για την δικη μου χρήση που έχω μόνο wifi,4g,gps,λιγο με δεδομένα κυρίως με wifi ειμαι,φβ,ινστα λιγο βαιμπερ παρα πολυ λιγο και μεσεντζερ νορμαλ.κλησεις μπορεί και μηδενικές την μέρα,μπλε δόντι κλειστό και μια κάρτα σιμ!!!και μηδενικά παιχνίδια και αυτόματη φωτεινότητα!!

 

Και δεν ειναι καλο το 6 ωρες?ολα ανοιχτα τα εχεις ουτε π@@τ#ν@ ετσι.....:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...