Jump to content

Xiaomi Mi 9T


vagelis33
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις πηρα την περιβόητη miui 11. Σαν 1η εντύπωση κατα τη γνώμη μου.... ΑΘΛΙΑΑ το πανελ τον ειδοποίησεων μίκρυνε λες και μπηκε στο πλησιμο η γραμματοσειρά σχεδόν παντου εγινε για ατομα με πρεσβυωπία.... Χαχαχα.... Και εχω και μια απορια πριν ειχα ενα αλλο θεμα... Το οποιο τωρα το κατεβαζει αλλα με το που το εφαρμόζω ειναι σα να μη το έβαλα καν... Ξερει καποιος γιατι......!!?? Αίσχος... Το μονο συν ειναι λιγο πιο ταχυτερο το δαχτυλικο αποτύπωμα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μολις πηρα την περιβόητη miui 11. Σαν 1η εντύπωση κατα τη γνώμη μου.... ΑΘΛΙΑΑ το πανελ τον ειδοποίησεων μίκρυνε λες και μπηκε στο πλησιμο η γραμματοσειρά σχεδόν παντου εγινε για ατομα με πρεσβυωπία.... Χαχαχα.... Και εχω και μια απορια πριν ειχα ενα αλλο θεμα... Το οποιο τωρα το κατεβαζει αλλα με το που το εφαρμόζω ειναι σα να μη το έβαλα καν... Ξερει καποιος γιατι......!!?? Αίσχος... Το μονο συν ειναι λιγο πιο ταχυτερο το δαχτυλικο αποτύπωμα

 

Μαλλον εισαι η εξαιρεση στον κανονα....εβγαλες αχρηστο το 11 καθως εκαναν τα παντα πιο ευδιάκριτα......:blink:

ΑΙΣΧΟΣ!!!!!!!!!!:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα πιθανόν..... Μα πες μου και εσυ εχω αδικο? Τα γράμματα γιατι κάναν ετσι λες και ειμαστε γκαβοι... Να πρεπει να ψαχνουμε γραμματοσειρά τωρα... Αυτη τη καινούργια λυτουργεια που βαλαν οταν εχεις ειδοποίηση να αναβοσβήνει στα πλαγια μια φωτεινή ένδειξη και δε μου δουλεύει....πεςς μουυ εσυυ
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα πιθανόν..... Μα πες μου και εσυ εχω αδικο? Τα γράμματα γιατι κάναν ετσι λες και ειμαστε γκαβοι... Να πρεπει να ψαχνουμε γραμματοσειρά τωρα... Αυτη τη καινούργια λυτουργεια που βαλαν οταν εχεις ειδοποίηση να αναβοσβήνει στα πλαγια μια φωτεινή ένδειξη και δε μου δουλεύει....πεςς μουυ εσυυ

 

Φίλε δεν έχουμε όλοι τα δικά σου μάτια όποτε μας βολεύει προφανώς.....διάβασε και λίγο το νήμα,απαντήθηκε πιο πίσω.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί κι εμένα πρώτη φορά δεν χτύπησε το ξυπνητήρι (χθες με τη νέα ΡΟΜ χτύπησε κανονικά)...δεν μας τα λέει καλά η 11...

 

Εμφανώς υψηλότερη κατανάλωση επίσης

 

Σε 1:20, χωρίς να χρησιμοποιείται και χωρίς δεδομένα έχασε 4% (100 - 96%) ... απαράδεκτο.

 

...μπορώ να γυρίσω στη 10 ή τσου;

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί κι εμένα πρώτη φορά δεν χτύπησε το ξυπνητήρι (χθες με τη νέα ΡΟΜ χτύπησε κανονικά)...δεν μας τα λέει καλά η 11...

 

Εμφανώς υψηλότερη κατανάλωση επίσης

 

Σε 1:20, χωρίς να χρησιμοποιείται και χωρίς δεδομένα έχασε 4% (100 - 96%) ... απαράδεκτο.

 

...μπορώ να γυρίσω στη 10 ή τσου;

 

Τσου...

Σε μια ώρα και 20 λεπτά σημαίνει αυτό; Εμένα το φόρτισα στις 22.30 χτες τελείωσε,με κλειστά όλα και wifi στις 10 που σηκώθηκα 95%.

Link to comment
Share on other sites

Τσου...

Σε μια ώρα και 20 λεπτά σημαίνει αυτό; Εμένα το φόρτισα στις 22.30 χτες τελείωσε,με κλειστά όλα και wifi στις 10 που σηκώθηκα 95%.

 

Καλά σε μένα πριν την αναβάθμιση έχανε 4-6% από το πρωί (6πμ) με όλα ανοιχτά αν το άφηνα σπίτι μέχρι το μεσημέρι που γυρνούσα (3μμ)

 

Τώρα έχασε άλλα 4% σε άλλη 1:30 ώρα (χωρίς δεδομένα ανοιχτά, τα υπόλοιπα ναι, αλλά χωρίς να χρησιμοποιείται).

 

Με πήδηξε η αναβάθμιση.

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

Καλά σε μένα πριν την αναβάθμιση έχανε 4-6% από το πρωί (6πμ) με όλα ανοιχτά αν το άφηνα σπίτι μέχρι το μεσημέρι που γυρνούσα (3μμ)

 

Τώρα έχασε άλλα 4% σε άλλη 1:30 ώρα (χωρίς δεδομένα ανοιχτά, τα υπόλοιπα ναι, αλλά χωρίς να χρησιμοποιείται).

 

Με πήδηξε η αναβάθμιση.

 

Αυτο δεν ειναι στοιχειο επεξεργάσιμο.

Κανε πληρη φορτιση,δουλεψε την μερα σου,ελενξε της εφαρμογες σου,και μετα αναιβασε ss.

Ετσι θα δουμε τι ακριβως γινεται.

Αυτα που γραφεις προφανως και δεν εχουν νοημα.

Εχω αναιβασει ss με την 11 πιο πισω,ριξε μια ματια.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν ειναι στοιχειο επεξεργάσιμο.

Κανε πληρη φορτιση,δουλεψε την μερα σου,ελενξε της εφαρμογες σου,και μετα αναιβασε ss.

Ετσι θα δουμε τι ακριβως γινεται.

Αυτα που γραφεις προφανως και δεν εχουν νοημα.

Εχω αναιβασει ss με την 11 πιο πισω,ριξε μια ματια.

 

Μετά από πλήρη φόρτιση είναι αυτά, τη πρώτη πλήρη φόρτιση μετά την αναβάθμιση.

 

Είναι και η πρώτη φορά που δεν έχω ανοιχτά δεδομένα (τέλειωσε η κάρτα), η χρήση σχεδόν μηδενική (λίγο τα μενού κοίταξα σήμερα) και παρόλαυτά η κατανάλωση είναι αρκετά μεγαλύτερη.

 

Τις εφαρμογές μου τις έχω ελέγξει επιμελώς, γι αυτό είχα την άριστη κατανάλωση που έβλεπα μέχρι στιγμής. Τις ξαναέλεγξα πάντως μετά την αναβάθμιση.

 

Σε παρακαλώ μόνο, περιόρισε το ύφος του υπερασπιστή του κινητού, δεν έχει απολύτως κανένα νόημα κι είναι κουραστικό. Άνοιξε νέο νήμα αν θέλεις, για να μην μιλάς εξ ονόματος τρίτων, όπως απάντησες στον φίλο παραπάνω που δεν του άρεσε οπτικά η ρομ 11.

 

Δεν ξέρω κι αν υπάρχουν διαφορές μεταξύ της "*EU*" ROM, που έχεις εσύ - κι ήσουν απόλυτος πως δεν υπάρχει άλλη Global, χωρίς να το έχεις ψάξει, προφανώς - και της "*MΙ*" Global που έχω εγώ.

 

Η αύξηση της κατανάλωσης είναι τέτοιου βαθμού που είναι άμεσα ορατή.

Το απόγευμα ή πριν την επόμενη φόρτιση θα ανεβάσω ss από τη κατανάλωση μπαταρίας.

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πλήρη φόρτιση είναι αυτά, τη πρώτη πλήρη φόρτιση μετά την αναβάθμιση.

 

Είναι και η πρώτη φορά που δεν έχω ανοιχτά δεδομένα (τέλειωσε η κάρτα), η χρήση σχεδόν μηδενική (λίγο τα μενού κοίταξα σήμερα) και παρόλαυτά η κατανάλωση είναι αρκετά μεγαλύτερη.

 

Τις εφαρμογές μου τις έχω ελέγξει επιμελώς, γι αυτό είχα την άριστη κατανάλωση που έβλεπα μέχρι στιγμής. Τις ξαναέλεγξα πάντως μετά την αναβάθμιση.

 

Σε παρακαλώ μόνο, περιόρισε το ύφος του υπερασπιστή του κινητού, δεν έχει απολύτως κανένα νόημα κι είναι κουραστικό. Άνοιξε νέο νήμα αν θέλεις, για να μην μιλάς εξ ονόματος τρίτων, όπως απάντησες στον φίλο παραπάνω που δεν του άρεσε οπτικά η ρομ 11.

 

Δεν ξέρω κι αν υπάρχουν διαφορές μεταξύ της "*EU*" ROM, που έχεις εσύ - κι ήσουν απόλυτος πως δεν υπάρχει άλλη Global, χωρίς να το έχεις ψάξει, προφανώς - και της "*MΙ*" Global που έχω εγώ.

 

Η αύξηση της κατανάλωσης είναι τέτοιου βαθμού που είναι άμεσα ορατή.

Το απόγευμα ή πριν την επόμενη φόρτιση θα ανεβάσω ss από τη κατανάλωση μπαταρίας.

 

......Σε παρακαλώ μόνο, περιόρισε το ύφος του υπερασπιστή του κινητού......:blink:

Δεν νομιζω να ειχα καποιο επιθετικο υφος στα γραφομενα μου φιλε.Ουτε ποσοστα ουτε πληρωνομαι απο τη εταιρια....

Τονίζω τα σύνηθες λάθη από τους χρήστες και την σωστή αξιολόγηση.....

Την ίδια συσκευή έχει η κόρη μου και από αυτή βγαίνουν όλα τα ss.

Η ρομ απο οτι ξερω δεν εχουν διαφορες,και επιμενω σε αυτο,καθως η πληροφορια ειναι απο την μητρικη εταιρια.

Εαν υπαρχει απο εκει λαθος πασο εγω φιλε.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Άλλος ένας απογοητευμένος χρήστης εδώ:p

Ξεκινάω σήμερα το πρωί από το σπίτι με ποσοστό μπαταρίας γύρω στο 50% ( ικανό να βγάλει όλη την ημέρα και με χρήση). Χωρίς σχεδόν καθόλου χρήση νωρίς το μεσημέρι βλέπω έχει πέσει κάτω από το 20%! Από εκεί και πέρα κατέβαινε νεράκι η μπαταρία μέχρι που κατέβηκε και κάτω από το 10%...

Το έβαλα να κάνει μία πλήρη φόρτιση και βλέπουμε. Η απογοήτευση είναι γιατί με το redmi note 3 pro 3,5 χρόνια δεν είχα το παραμικρό θέμα!

Θα το δω μερικές μέρες ακόμα αλλιώς σκέφτομαι να του βάλω την ευρωπαϊκή ( αν είναι εύκολο γιατί μόνο μία φορά είχα αλλάξει ρομ:p)

Link to comment
Share on other sites

Άλλος ένας απογοητευμένος χρήστης εδώ:p

Ξεκινάω σήμερα το πρωί από το σπίτι με ποσοστό μπαταρίας γύρω στο 50% ( ικανό να βγάλει όλη την ημέρα και με χρήση). Χωρίς σχεδόν καθόλου χρήση νωρίς το μεσημέρι βλέπω έχει πέσει κάτω από το 20%! Από εκεί και πέρα κατέβαινε νεράκι η μπαταρία μέχρι που κατέβηκε και κάτω από το 10%...

Το έβαλα να κάνει μία πλήρη φόρτιση και βλέπουμε. Η απογοήτευση είναι γιατί με το redmi note 3 pro 3,5 χρόνια δεν είχα το παραμικρό θέμα!

Θα το δω μερικές μέρες ακόμα αλλιώς σκέφτομαι να του βάλω την ευρωπαϊκή ( αν είναι εύκολο γιατί μόνο μία φορά είχα αλλάξει ρομ:p)

Αυτό μου θυμίζει λίγο την σάρωση του WiFi στις ρυθμίσεις του. Δεν ξέρω εάν υπάρχει ακόμα σαν επιλογή στο miui και πλέον στο 11, αλλά ρίξε μια ματιά στις ρυθμίσεις μήπως είναι ενεργή η σάρωση. Πολλές φορές μετά από updates, κάποιες τέτοιες επιλογές είναι ενεργοποιημένες.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα λίγο στις ρυθμίσεις δεν βρήκα κάτι σχετικό, πάντως με δεδομένα ήμουν και πολύ καλό σήμα
Link to comment
Share on other sites

Έψαξα λίγο στις ρυθμίσεις δεν βρήκα κάτι σχετικό, πάντως με δεδομένα ήμουν και πολύ καλό σήμα
Λογικά σε κάποιο υπομενού του WiFi, δεν ξέρω πως το γράφει. Προτιμήσεις WiFi, ρυθμίσεις WiFi, θα έχει τρεις τελιτσες πάνω δεξιά για περισσότερες επιλογές; Εάν υπάρχει πάντως η επιλογή αυτή, απενεργοποίησε την. Από εκεί και πέρα υπάρχουν άλλοι χίλιοι δυο λόγοι πουπορει να φεύγει νεράκι η μπαταρία. Άλλες φορές ανεξήγητα κι άλλες φορές από δικό μας λάθος.

 

Γενικά πάντως μην ασχολείσαι με τα 8ωρα και 9ωρα sot και τις 2 ημέρες standby του καθένα εδώ μέσα. Lite χρήση κάνουν όλοι αυτοί.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά σε κάποιο υπομενού του WiFi, δεν ξέρω πως το γράφει. Προτιμήσεις WiFi, ρυθμίσεις WiFi, θα έχει τρεις τελιτσες πάνω δεξιά για περισσότερες επιλογές; Εάν υπάρχει πάντως η επιλογή αυτή, απενεργοποίησε την. Από εκεί και πέρα υπάρχουν άλλοι χίλιοι δυο λόγοι πουπορει να φεύγει νεράκι η μπαταρία. Άλλες φορές ανεξήγητα κι άλλες φορές από δικό μας λάθος.

 

Γενικά πάντως μην ασχολείσαι με τα 8ωρα και 9ωρα sot και τις 2 ημέρες standby του καθένα εδώ μέσα. Lite χρήση κάνουν όλοι αυτοί.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το αντιθετο νομιζω.

 

Οι μεγαλες μετρησεις SOT επιτυγχανονται αν γίνεται συνεχόμενη χρήση του κινητού (YouTube, browsing, gaming, οχι πολυ απιτητικου εστω)...

...δλδ όταν οι χρονοι αναμονης κι αρα η καταναλωση σε μη ενεργή χρηση ειναι ελαχιστοποημενη

 

9ωρο+ ειχα βγαλει εγω οταν το ειχα λιωσει μια Κυριακη σε yt, chrome, κι ενα παιχνίδι τοξοβολίας.

 

Σε πιο light χρηση (μεγαλες αναμονες, λιγη ενεγη χρηση ημερησιως) ειναι αδυνατον να πιασω τετοιο Sot

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

Ας μου λοιπον καποιος.

Ολη μερα ανοιχτα data-wifi-bt,2ωρες σε κλησεις,2 ωρες σερφαρισμα,αρκετο διαβασμα emails-fb-tw-social,φευγεις 8 το πρωι και γυρνας 9 το βραδυ,κοιτας και εισαι στο 55%,τι χρηση θα την λεγατε λοιπον εσεις?

Xαμηλη?Μεση?Σκληρη?Ζησε την ζωη σου?

 

Και μην πεταχτει κανεις να πει οτι χαϊδεύω την εταιρια........ερωτηση κανω.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα δεν είχα κανένα θέμα με τη μπαταρία, ίσα ίσα! Γι'αυτό και μου έκανε εντύπωση που κατέβαινε νεράκι χωρίς να κάνω τπτ. Το πολύ πολύ με βλέπω να περνάω καμία ευρωπαϊκή να παίρνουμε και τις αναβαθμίσεις νωρίτερα :p
Link to comment
Share on other sites

Ας μου λοιπον καποιος.

Ολη μερα ανοιχτα data-wifi-bt,2ωρες σε κλησεις,2 ωρες σερφαρισμα,αρκετο διαβασμα emails-fb-tw-social,φευγεις 8 το πρωι και γυρνας 9 το βραδυ,κοιτας και εισαι στο 55%,τι χρηση θα την λεγατε λοιπον εσεις?

Xαμηλη?Μεση?Σκληρη?Ζησε την ζωη σου?

 

Και μην πεταχτει κανεις να πει οτι χαϊδεύω την εταιρια........ερωτηση κανω.

 

Ως προς το υφος της παρέμβασης, αμα εσυ τη βρίσκεις ετσι γιατι να στο χαλασει κανεις; Γεμιζει σκοπο η συμμετοχή σου.

 

Μετρηση Sot στη συγκεκριμένη περίπτωση;

 

Εγω θα την ελεγα μεση χρηση.

 

- δυο ωρες Chrome, ok τιποτε υπερβολικο απο μονο του

- σε κλησεις δεν μενει ανοιχτη συνεχεια η οθόνη

- το άνοιγμα email κτλ δεν καταναλωνει πολύ

- social χρηση, εξαρταται απο τις εφαρμογες (με εναλλακτικες κι εγω εχω ανεκτη, χαμηλη κατανάλωση)

...αυτο που εσυ λες "αρκετο", ομως, χρειαζεται ποσοτικοποιηση...

αν ανταποκρινεται σε κατανεμημενη χρηση με τα email, διεσπαρμενα στο χρονο (ωστε να αφηνεται η υποκειμενική εντυπωση παρατεταμενης ενασχολησης, χωρις να ειναι πραγματικά διαρκης) θα έλεγα πως δεν ειναι υπερβολική.

 

Εμενα με την MIUI10, ολα ανοιχτα (δεδομενα, ΒΤ, gps, nfc, wifi) εβγαζε 1,5 μερα μεχρι το 20%, με 7 ωρες sot κμο, με internet radio + ΒΤ ακουστικα καμια ωριτσα, αρκετο YouTube (οπωσδηποτε 2 ωρες σ'αυτο το διαστημα), αλλο τοσο Chrome , συχνο ελεγχο gmail, λιγες κλησεις γυρω στα 30 λεπτα ημερησιως.

Ημουν πολυ ευχαριστημενος...

 

...με την 11 απογοητευμενος μεχρι στιγμης.

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

Ως προς το υφος της παρέμβασης, αμα εσυ τη βρίσκεις ετσι γιατι να στο χαλασει κανεις; Γεμιζει σκοπο η συμμετοχή σου.

 

Μετρηση Sot στη συγκεκριμένη περίπτωση;

 

Εγω θα την ελεγα μεση χρηση.

 

- δυο ωρες Chrome, ok τιποτε υπερβολικο απο μονο του

- σε κλησεις δεν μενει ανοιχτη συνεχεια η οθόνη

- το άνοιγμα email κτλ δεν καταναλωνει πολύ

- social χρηση, εξαρταται απο τις εφαρμογες (με εναλλακτικες κι εγω εχω ανεκτη, χαμηλη κατανάλωση)

...αυτο που εσυ λες "αρκετο", ομως, χρειαζεται ποσοτικοποιηση...

αν ανταποκρινεται σε κατανεμημενη χρηση με τα email, διεσπαρμενα στο χρονο (ωστε να αφηνεται η υποκειμενική εντυπωση παρατεταμενης ενασχολησης, χωρις να ειναι πραγματικά διαρκης) θα έλεγα πως δεν ειναι υπερβολική.

 

Εμενα με την MIUI10, ολα ανοιχτα (δεδομενα, ΒΤ, gps, nfc, wifi) εβγαζε 1,5 μερα μεχρι το 20%, με 7 ωρες sot κμο, με internet radio + ΒΤ ακουστικα καμια ωριτσα, αρκετο YouTube (οπωσδηποτε 2 ωρες σ'αυτο το διαστημα), αλλο τοσο Chrome , συχνο ελεγχο gmail, λιγες κλησεις γυρω στα 30 λεπτα ημερησιως.

Ημουν πολυ ευχαριστημενος...

 

...με την 11 απογοητευμενος μεχρι στιγμης.

 

Ευχαριστω για τον πολυτιμο χρονο σου,και την εξαιρετικη βοηθεια σου.

Και φυσικα τα καλα σου λογια.:D

Οτι μπορει και οπως την.....βρισκει...ο καθενας.....χατιρια δεν χαλαμε ειπαμε....:rolleyes:

 

Οποτε θα το κρατησουμε το 9,αφου θεωρεις καλη την χρηση της μπαταριας στο δικο μας εως ερθει το mi10 που περιμενουμε.

 

Και παλι ευχαριστω!

 

P.s.

Αναιβαστε και εσεις κανα ss......δεν ειναι ντροπη........

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Πώς βλέπω screen on time στην 11;;; Δεν το βρίσκω! Ή το αφαίρεσαν ή παραείμαι άυπνος...
Έλα, μωρή Coolpadάρααααα!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν αναζητήσει κανεις στο διαδικτυο σχετικα, θα βρει σωρεια σχετικων αναφορων με την miui 11, οχι μονο στο mi9t...

...χαμος γινεται..κυριως με battery drain σε idle...πολυ σοβαροτερες περιπτώσεις απο τη δικη μου.

 

Οι αναφορες δειχνουν προς αυξημενη κατανάλωση στην αναζητηση σήματος σε idle...

 

...αλλοι ανεφεραν πως ολες οι εφαρμογές γυρισαν σε autostart, (αλλα σε μενα δεν ισχυει αυτο)

 

Συμβουλές που δινουν:

- prefer lte και στις 2 sim (ειτε εχεις καρτα εκει ειτε οχι)

- απενεργοποίηση των διαφημίσεων σε εφαρμογές συστήματος

- clean cache στις εφαρμογες google

- καταφορτωση του πληρους πακέτου κι εκ νεου εγκατασταση

- factory reset

- απενεργοποίηση wifi scanning στο location/gps

κ.α.

 

Επανεγκατετησα την αναβάθμιση, καθαρισα τη cache των google apps,... βοήθησαν λιγο χωρις μεγαλη διαφορά...

Διαφορες βελτιστες ρυθμισεις τις ειχα ηδη εφαρμοσει.

 

Τα στατιστικα μπαταριας ειναι πολυ λειψα, οποτε εγκατεστησα το gsam battery monitor.

 

Επιβεβαιωσα οτι σε μενα εχει αυξηθει η καταναλωση του phone radio, ποσοστιαία, με τις ιδιες βελτιστες ρυθμισεις...

...η εξαφανιση ρυθμισεων στη μια sim ισως αποτελει σχετικη ενδειξη/σύμπτωμα

 

34-43%, σε διαφορες μετρησεις, σε μια ωρα idle οφειλεται στο phone radio.

(Η καταναλωση μειωθηκε σε σχεση με πριν, αλλα.παλι ειναι λιγο αυξημενη για καινουριο κινητο με αριστη πρότερη συμπεριφορα.)

 

Screenshot-2019-11-07-18-52-52-089-com-gsamlabs-bbm.jpg

 

Η οθονη αναψε περισσότερο επειδη ειχα ενεργοποιημένη τη ρύθμιση raise to wake

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε απο την πριζα στις 08.00 σημερα το πρωι,με τα παντα ανοιχτα,bt-wifi-nfc-gps.

Screenshot-2019-11-07-20-30-10-246-com-miui-securitycenter.png

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Βαζεις και μια εικόνα sot;

 

Το έχει η κόρη μου τώρα,δεν είναι εδώ.Αυτον που βλέπω εγώ είναι ότι δεν υπάρχει bd.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δεν παρατηρείται σε ολους, ωστοσο μια αναζητηση θα δείξει το βαθμο γενικοτητας του φαινομένουε την Miui 11.

 

Το αν η διαφορα Mi Global / Eu παιζει ρολο και κατα ποσο δεν το ξερω.

 

Προτεινω τη χρηση της εφαρμογης GSAM BATTERY MONITOR, δειχνει πιο ενημερωτικα στατιστικά, χωρις να επιβαρυνει το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...