Jump to content

Xiaomi Mi 9T


vagelis33
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια δοκιμη θα ειναι η απαντηση θα ελεγα.....:)

 

οχι, δε φταει....με τις υγείες μου...θα σας ενημερώσω για τη συμπεριφορά του καταστήματος, ώστε να γνωρίζετε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τι ρυθμίσεις οθόνης έχετε; Έχετε αυξημένη αντίθεση και αυτόματη φωτεινότητα; Παρατήρησα ότι σε αυτόματη αντίθεση κ αυτόματη φωτεινότητα,στον ήλιο τερματίζει την φωτεινότητα και φθείρει τα χρώματα. Το κάνει κ σε σας αυτό ή δεν το έχετε παρατηρήσει; Το γύρισα σε σταθερή φωτεινότητα και αυξημένη αντίθεση να δω
Link to comment
Share on other sites

Τι ρυθμίσεις οθόνης έχετε; Έχετε αυξημένη αντίθεση και αυτόματη φωτεινότητα; Παρατήρησα ότι σε αυτόματη αντίθεση κ αυτόματη φωτεινότητα,στον ήλιο τερματίζει την φωτεινότητα και φθείρει τα χρώματα. Το κάνει κ σε σας αυτό ή δεν το έχετε παρατηρήσει; Το γύρισα σε σταθερή φωτεινότητα και αυξημένη αντίθεση να δω

Amoled ειναι φιλε λογικο να το κανει.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τι ρυθμίσεις οθόνης έχετε; Έχετε αυξημένη αντίθεση και αυτόματη φωτεινότητα; Παρατήρησα ότι σε αυτόματη αντίθεση κ αυτόματη φωτεινότητα,στον ήλιο τερματίζει την φωτεινότητα και φθείρει τα χρώματα. Το κάνει κ σε σας αυτό ή δεν το έχετε παρατηρήσει; Το γύρισα σε σταθερή φωτεινότητα και αυξημένη αντίθεση να δω

 

σε όλα τα κινητά το κάνει αυτό είναι ένα κολπάκι για να διακρίνεις την οθονη κάτω από τον ήλιο (εκείνη την στιγμή δεν χρειάζεσαι και καμία σοβαρή ποιότητα αρκεί αν δεις τι γράφει)

Link to comment
Share on other sites

σε όλα τα κινητά το κάνει αυτό είναι ένα κολπάκι για να διακρίνεις την οθονη κάτω από τον ήλιο (εκείνη την στιγμή δεν χρειάζεσαι και καμία σοβαρή ποιότητα αρκεί αν δεις τι γράφει)

 

Ναι οκ φυσιολογικό είναι το κατάλαβα, ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αλλαγή ώρας μου την βγάζει διπλή στην οθόνη. Παρόλο που έχω απενεργοποιήσει το Διπλότυπο ρολόι.Και μου έχει αφαιρέσει τον καιρό που ήταν στην μία πλευρά. Ξέρουμε πως βγαίνει η διπλή ώρα???
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους εγκατεστησα το Nillkin XD CP+MAX προστατευτικό οθόνης κι εκανα το Xiaomi MI9T το πρωτο/κυριο τηλέφωνό μου.

 

1) το δαχτυλικο επηρεαζεται σαφώς...εγινε πιο αργο και θελει περισσότερη πιεση στο γυαλι για να πιάσει.

..εννοειται τα ξαναπερασα γιατι τα πρωτα, πριν την εγκατασταση του γυαλιου τα.διαβαζε πολυ δυσκολα.

 

2) Παροτι ειναι γυαλι 3d κι αγκαλιάζει την οθόνη και τοποθετηθηκε επακριβώς ως προς τις καθετες πλευρες, στις άκρες σε καποια σημεια εμφανιζει αυτο το ελαχιστο-ελαχιστο σημαδι οτι δεν εχει κολλησει 100%.

 

3) Η μαλακη θηκη Nilllkin ομως καλυπτει ολες τις πλευρες και φαινεται πολυ ωραια.

 

4) Με δυο sim η μπαταρια αποδιδει, συμφωνα με τις πρωτες εντυπωσεις, λιγο χειροτερα απο οτι ηλπιζα, πολυ καλυρερα βεβαια απο το προηγούμενο κινητο.

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους εγκατεστησα το Nillkin XD CP+MAX προστατευτικό οθόνης κι εκανα το Xiaomi MI9T το πρωτο/κυριο τηλέφωνό μου.

 

1) το δαχτυλικο επηρεαζεται σαφώς...εγινε πιο αργο και θελει περισσότερη πιεση στο γυαλι για να πιάσει.

..εννοειται τα ξαναπερασα γιατι τα πρωτα, πριν την εγκατασταση του γυαλιου τα.διαβαζε πολυ δυσκολα.

 

2) Παροτι ειναι γυαλι 3d κι αγκαλιάζει την οθόνη και τοποθετηθηκε επακριβώς ως προς τις καθετες πλευρες, στις άκρες σε καποια σημεια εμφανιζει αυτο το ελαχιστο-ελαχιστο σημαδι οτι δεν εχει κολλησει 100%.

 

3) Η μαλακη θηκη Nilllkin ομως καλυπτει ολες τις πλευρες και φαινεται πολυ ωραια.

 

4) Με δυο sim η μπαταρια αποδιδει, συμφωνα με τις πρωτες εντυπωσεις, λιγο χειροτερα απο οτι ηλπιζα, πολυ καλυρερα βεβαια απο το προηγούμενο κινητο.

 

Η θήκη της nillkin,βλόγω του ότι το σκέφτομαι και εγώ να την αγοράσω, είναι φιτ ή χαλαρή και στο πάνω μέρος προεξέχει ή έρχεται ίσα ίσα με το γυαλί;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Η θήκη της nillkin,βλόγω του ότι το σκέφτομαι και εγώ να την αγοράσω, είναι φιτ ή χαλαρή και στο πάνω μέρος προεξέχει ή έρχεται ίσα ίσα με το γυαλί;

Ευχαριστώ.

Σφιχτη ερχεται. Μετα τη τοποθετηση του προστατευτικού γυαλιου ερχεται ισα με το γυαλι

Link to comment
Share on other sites

Σφιχτη ερχεται. Μετα τη τοποθετηση του προστατευτικού γυαλιου ερχεται ισα με το γυαλι

 

Εγώ που την έχω την σιλικόνης με το ύφασμα από μέσα, εφαρμόζει καλά, απλώς προχτές μου εκανε κατι κόλπα με την σελφι κάμερα και δεν την άφηνε να βγει. Την κουνησα λίγο κ έστρωσε αλλά έχω παραγγείλει ήδη την αγαπημένη μου spigen carbon

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΠΩΣ ΦΤΙΑΧΝΩ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΗ ΔΕΙΧΝΕΙ ΔΙΠΛΗ?

 

Για ποια διπλη ωρα λες?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΠΩΣ ΦΤΙΑΧΝΩ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΗ ΔΕΙΧΝΕΙ ΔΙΠΛΗ?
Μάλλον έχεις ενεργοποιήσει το διπλό ρολόι. Πήγαινε στις ρυθμίσεις ώρας
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Εχω δυο καρτες, Wind & Vodafone...στη δευτερη μού εμφανίζονται οι επιλογες volte + wifi calls, αλλα στη Wind όχι...

...υπαρχει τρόπος να τις ενεργοποιήσω; (αλλαγη καρτας ειχε γινει μια φορα στα 3-4 τελευταια χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

1) το δαχτυλικο επηρεαζεται σαφώς...εγινε πιο αργο και θελει περισσότερη πιεση στο γυαλι για να πιάσει.

..εννοειται τα ξαναπερασα γιατι τα πρωτα, πριν την εγκατασταση του γυαλιου τα.διαβαζε πολυ δυσκολα.

 

Χτες που και μένα δε τα διάβαζε καλά, τα αφαιρεσα όλα και τα πέρασα ξανά από την αρχή, αυτή τη φορά δε τα πίεσα πολύ γιατί και γω φοράω το nillkin και φαίνεται να δουλεύει καλά, γιατί στο προηγούμενο πέρασμα το πίεσα από το μένος μου να τα περάσω καλά. Απλά σκέφτηκα πως όση πίεση εφαρμόσεις κατά την εγγραφή, λογικά τόση θα θέλει κ μετέπειτα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Επειδή αναφέρθηκε σε προηγούμενα posts, ποια η διαφορά μεταξύ global rom και eu rom??Πως καταλαβαίνουμε ποια έχουμε:blink:??

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι διαφορές έχουν, το σίγουρο αποτι φαίνεται είναι ότι η ευρωπαϊκή παίρνει πιο γρήγορα updates. Δες την έκδοση της miui αν έχει κάπου το EU αλλιώς η global είναι MI
Link to comment
Share on other sites

Με την 11 εχει βελτιωθει και η αυτονομια.......2 ημερες 10ωρες.....και ειναι στο 53%.....με ανθρώπινη χρηση παντα.

miui-11-9t.png

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Με την 11 εχει βελτιωθει και η αυτονομια.......2 ημερες 10ωρες.....και ειναι στο 53%.....με ανθρώπινη χρηση παντα.

 

miui-11-9t.png

ποια εφαρμογή είναι αυτή για την χρήση μπαταρίας;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ποια εφαρμογή είναι αυτή για την χρήση μπαταρίας;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Δεν είναι εφαρμογή, είναι ρυθμίσεις>μπαταρία και απόδοση>χρήση μπαταρίας>υλι/σμικο

Link to comment
Share on other sites

Με την 11 εχει βελτιωθει και η αυτονομια.......2 ημερες 10ωρες.....και ειναι στο 53%.....με ανθρώπινη χρηση παντα.

miui-11-9t.png

Δες και τα δικά μου. Ποτέ πάνω από μιάμιση μέρα και με το ζόρι 3 ώρες με σερφαρισμα κυρίως.

 

Screenshot-2019-10-30-22-01-23-262-com-miui-securitycenter.png

Edited by mlojim
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα την 11,με πολύ θετικές εντυπώσεις προς το παρόν, θέλω να δω και αυτονομία. Τα εικονίδια μπορώ να τα μικρύνω κάπως ή απλά πρέπει να αλλάξω την διάταξη από 4×6 σε 5×6;
Link to comment
Share on other sites

Δες και τα δικά μου. Ποτέ πάνω από μιάμιση μέρα και με το ζόρι 3 ώρες με σερφαρισμα κυρίως.

 

Screenshot-2019-10-30-22-01-23-262-com-miui-securitycenter.png

 

Ελενξε της εφαρμογες σου,οχι οτι ειναι ασχημο αυτο που βλεπω.....αλοι θα εκαναν κολοτουμπες για τετοια νουμερα,:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Με την Global ROM (PFJMIXM) έχει παρει κανείς την αναβάθμιση σε miui 11;
Μπα δεν νομίζω.

Είμαστε από τους τυχερούς

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...