Jump to content

Μαγευτικά μέρη και τοπία


freestyler93
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ξαναπήγαινα πολύ ευχαρίστως , Κωνσταντινούπολη , Αγία Σοφία !!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Πήλιο κ πάλι Πήλιο!Μακράν ο μαγευτικότερος προορισμός ειδικά off road καλοκαίρι...Κάτι που δεν το ξέρουν πολλοί κ δεν απευθύνεται στους "πολλούς"!Καλές διακοπές ο,τι κι αν κάνεις! ;)
Link to comment
Share on other sites

Πήλιο κ πάλι Πήλιο!Μακράν ο μαγευτικότερος προορισμός ειδικά off road καλοκαίρι...Κάτι που δεν το ξέρουν πολλοί κ δεν απευθύνεται στους "πολλούς"!Καλές διακοπές ο,τι κι αν κάνεις! ;)

 

Συμφωνω σε ολα. :)

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Περτούλι και Ελάτη. Όπου και να κοιτάξεις βλέπεις έλατα!

Όχι βέβαια πως δεν είναι ωραία στο Πήλιο :)

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μαγευτικές θεωρώ ορισμένες παραλίες της Μήλου, και πιο συγκεκριμένα το Τσιγκράδο. Απίστευτο!

Just for you! :)

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πηλιο(οχι επειδη εχω καταγωγη απο εκει κοντα)..η παραλια του Α.Ιωαννη,η Νταμουχαρη και αλλες μικρες και εξωτικες που δεν τις ξερουν πολλοι ειναι κυριολεκτικα μαγευτικες..Αν ψαχνεσαι λιγο και εχεις μεταφορικο μεσο θα μεινεις καταγοητευμενος και θα νομιζεις οτι εισαι σε νησι ή σε εξωτικο μερος..Πεντακαθαρη θαλασσα,πρασινιζει αναλογως τη παραλια,απιστευτες αμμουδιες..
Link to comment
Share on other sites

τενεριφη να κοιτας τον ηλιο καθως δυει για να παρει την θεση του το φεγγαρι που κυριολεκτικα φωτιζει τα παντα και το κανει πολυ μαγευτικο

στην σκωτια στα βορεια χαιλαντς την ωρα που δυει παλι ο ηλιος και αρχιζει να εχει ομιχλη νομιζει σε κανει να ανατριχιαζεις (ασε που εχει λυκους...) και τελικα μετεωρα οτι και να πω ειναι λιγο

Link to comment
Share on other sites

http://users.ntua.gr/el02092/vinales.jpg

 

Είπατε τίποτε??

Επαρχία Pinar Del Rio κοντά στην πόλη Vinales στη δυτική Κούβα...

 

Μακράν το ομορφότερο μέρος που έχω δει στη ζωή μου (οκ... η Κούβα εκτός των πόλεων είναι παράδεισος... no more to say!! :cool: )

Brave new worlds...
Link to comment
Share on other sites

Avior,καλη η Κουβα,αλλα-προσωπικη αποψη παντα-τετοια μερη υπαρχουν σε πολλες μεριες στον κοσμο...πχ. Ταυλανδη,Ινδονησια,Σευχελλες κλπ...αν τωρα ερθουμε & στην Ελλαδα,θα δουμε κατι παρομοιο σε αρκετα μερη,χωρις βεβαια τους φοινικες(εκτος ισως απ'την Κρητη).Γενικα,περι ορεξεως... ;)
Link to comment
Share on other sites

Θα ξαναπήγαινα πολύ ευχαρίστως , Κωνσταντινούπολη , Αγία Σοφία !!!

 

Συμφωνω απολυτως!!Ειναι μαγεια η Πολη.Κυριως η περιοχη της Αγια-Σοφιάς και ο Βοσπορος!

Link to comment
Share on other sites

Ότι ομορφότερο έχω δει (φυσική ομορφιά) είναι οι πηγές του Αχέροντα στην ήπειρο. Απλά μαγευτικό μέρος.

Επίσης τα τοπία της ορεινής Αρκαδίας είναι πολύ ωραία (ειδικά ράφτινκ στο Λούσιο) και τέλος η διαδρομή Καλαμάτα-Γύθειο πάνω στον Ταϋγετο.

Πήλιο έχω λυσσάξει να πάω, αλλά δεν τα έχω καταφέρει. Πρέπει να είναι απίστευτη εμπειρία.

Θα το δω από μακριά αύριο (πάω Σκιάθο :) ).

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γράψτε μου τα πιο όμορφα μέρη και τοπία που έχετε πάει ή που θα θέλατε να πάτε... :rolleyes: :D ;) :cool:

 

H αγκαλιά της αγάπης μου και τα δύο της μάτια :p

Link to comment
Share on other sites

H αγκαλιά της αγάπης μου και τα δύο της μάτια :p

 

αχ τι κανει ο ερωτας!σε παω γιατι εισαι ρομαντικος και ευαισθητος!

 

απο εξωτερικο "Πραγα"

απο Ελλαδα Λευκαδα "πορτο κατσικι"

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

Distixos i eutixos ta mageutika meri autou tou planiti einai apeira... Prosopika de tha po alo meros giati pragmatika diskoleuomai paaaaaaara poli na dialekso kati anamesa se afta pou exo dei... Alla i Konstantinoupoli pou anaferthike einai pragmatika magiki... Eidika se ores anatolis kai disis tou iliou...

PORSCHE BoxsterS 3.2

Mini CooperS

KAWASAKI ZX10 07 muzzy's full exhaust, PCIII, K&N

Είμαι πλέον ευτυχισμένος.....:D

Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται το πως οριζεις το μαγευτικο! Συμφωνω πολυ για το Πηλιο(πηγα και προσφατα),το Λουσιο και Αλφειο και τις πηγες του Αχεροντα(&τη γυρω περιοχη) αλλα εμενα μου αρεσει πιο πολυ οταν το τοπιο ειναι αγριο. Ετσι θα προτιμησω τη Μανη και τα νησια των Κυκλαδων. Επειδη ειμαι απο την Τηνο, θελω να προτεινω σε οποιον σκοπευει να παει να μη χασει με ΤΙΠΟΤΑ την παραλια της Λειβαδας. Πηγαινω απο τοτε που γεννηθηκα στο νησι αλλα μολις περσι αξιωθηκα να παω στη Λειβαδα(κυριως λογω κακου χωματοδρομου). Εμεινα μαλ*****...Δεν εχει καμια σχεση με τις υπολοιπες παραλιες του νησιου. Ειναι ενας συνδυασμος τελειας θαλασσας και αγριαδας τοπιου. Επισης οι γυρω παραλιες που δυστυχως δεν επισκεφθηκα γιατι εχουν κατι καροδρομους που το αυτοκινητο σερνοταν κατω, πρεπει να ειναι εξισου ωραιες!

And Last but not Least: Αιγυπτος! Και οχι μονο για τις πυραμιδες φυσικα! Οτι χανει απο φυσικη ομορφια το βρισκει στο βυθο της Ερυθρας θαλασσας...Μαγεια...Ειδικα αν παει κανεις για καταδυσεις, δε θα θελει να φυγει! Αυτα!

Link to comment
Share on other sites

And Last but not Least: Αιγυπτος! Και οχι μονο για τις πυραμιδες φυσικα! Οτι χανει απο φυσικη ομορφια το βρισκει στο βυθο της Ερυθρας θαλασσας...Μαγεια...Ειδικα αν παει κανεις για καταδυσεις, δε θα θελει να φυγει! Αυτα!

Nα και κάτι που με εκπλήσει... :rolleyes: :!: Έτσι όπως περιγράφεις το μέρος φαίνεται μαγευτικό...Δεν είναι κάτι από τα συνηθισμένa που γράφουν οι άλλοι users π.χ.Μπλε Χαβάη κ.α.Γενικά μου αρέσουν(όπως ελπίζω πως θα αρέσουν και σε σένα)τα απομακρησμένα μέρη με φυσική ομορφιά :D ;) Γενικά δε μου αρέσουν τα "πολύ γνωστά και τα πολύ κοσμογυρισμένα"μέρη αλλά σ'αυτά που πάε λίος κόσμος και είναι πιο ωραία από τα... "πασίγνωστα"...όπως μου περιγράφεις την Αίγυπτο(βέβαια δεν έχω παέι ποτέ)αλλά 'οπως μου την περιγράφεις πρέπει να είναι πολύ ωραία :rolleyes: ;) :cool:
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα μαζι σου! Παντα προσπαθω να ανακαλυπτω καινουρια μερη και εκτος ελαχιστων εξερεσαιων αποφευγω σαν το διαολο να πηγαινω εκει που παει ο πολυς κοσμος. Οσο για την Αιγυπτο, οπως ειπα αν πας για καταδυσεις θα κολλησεις! Ο βυθος ειναι γεματος κοραλλια και καθε ειδους ψαρια! Απο "Νεμο" μεχρι συμπαθεστατους καρχαριες. Για να μην μιλησω για τα ναυαγια που εχει παρα πολλα λογω των κοραλλιογενων υφαλων! Τωρα ως προς την φυσικη ομορφια της χωρας, οι αποψεις διιστανται. Σε πολλους δεν αρεσει να βλεπουν την απεραντη ερημο αλλα εμενα μου αρεσε πολυ! Φυσικα δεν ειναι μονο η ερημος, υπαρχουν πολλα πραγματα για να δει κανεις! Παντως αν συνυπολογισουμε τα πολυ καλα ξενοδοχεια και την αριστη εξυπηρετηση που ειχαμε δυο φορες που πηγαμε περσι, θεωρω οτι ειναι ενας πολυ καλος προορισμος για εκεινους που αναζητουν κατι διαφορετικο απο τα συνηθισμενα και ταυτοχρονα δεν θελουν να ξοδεψουν πολλα ωστε να πανε στα Φιτζι η στην Ταυλανδη. Αυτα...Αν εχεις καμια συγκεκριμενη απορια pm me!
Link to comment
Share on other sites

Παντα προσπαθω να ανακαλυπτω καινουρια μερη και εκτος ελαχιστων εξερεσαιων αποφευγω σαν το διαολο να πηγαινω εκει που παει ο πολυς κοσμος. Οσο για την Αιγυπτο, οπως ειπα αν πας για καταδυσεις θα κολλησεις! Ο βυθος ειναι γεματος κοραλλια και καθε ειδους ψαρια! Απο "Νεμο" μεχρι συμπαθεστατους καρχαριες. Για να μην μιλησω για τα ναυαγια που εχει παρα πολλα λογω των κοραλλιογενων υφαλων! Τωρα ως προς την φυσικη ομορφια της χωρας, οι αποψεις διιστανται. Σε πολλους δεν αρεσει να βλεπουν την απεραντη ερημο αλλα εμενα μου αρεσε πολυ! Φυσικα δεν ειναι μονο η ερημος, υπαρχουν πολλα πραγματα για να δει κανεις! Παντως αν συνυπολογισουμε τα πολυ καλα ξενοδοχεια και την αριστη εξυπηρετηση που ειχαμε δυο φορες που πηγαμε περσι, θεωρω οτι ειναι ενας πολυ καλος προορισμος για εκεινους που αναζητουν κατι διαφορετικο απο τα συνηθισμενα και ταυτοχρονα δεν θελουν να ξοδεψουν πολλα ωστε να πανε στα Φιτζι η στην Ταυλανδη.
Και μένα μου αρέσει να βλέπω κάτι που...δεν το έχουν δει πολλοί παρά κάτι ("Παρίσια")κ.α που πάει ο πιο πολύς κόσμος.Βέβαια η Αίγυπτος όπως λες κι εσύ δεν αρέσει σε πολλούς-παρόλο που το λένε χωρίς να έχουν πάει-

Εδώ στη γεοτονιά μου ένας φίλος μου, μου έχει πει πως είχε πάει η μητέρα του και είχε δει:τις γυναίκες στη μέση του δρόμου να κατεβάζουν το φουστάνι τους,να κατουράναι και μετά να φεύγουν σαν κυρίες... :w00t: :!: ΙΒέβαια μιλάμε για την εποχή του 89... :rolleyes: Ισχύει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...