Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χάνονται οι αποθηκευμενοι κωδικοι wifi,από οποιαδήποτε wifi τι μπορεί να συμβαίνει?
Το ίδιο και εμένα, μάλλον να περιμένουμε την επόμενη αναβάθμιση για να φτιάξει

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω καμία.

Απλά στο link που μου έστειλες, αναφέρει σκέτο H+ pro. Χωρίς το amazing δηλαδή.

Δε νομίζω όμως ότι έχουν κάποια διαφορά. Ίδια χαρακτηριστικά διαβάζω.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Eχουμε καμια ιδεα ποτε περιπου να περιμενουμε το android11;
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω καμία.

 

Απλά στο link που μου έστειλες, αναφέρει σκέτο H+ pro. Χωρίς το amazing δηλαδή.

 

Δε νομίζω όμως ότι έχουν κάποια διαφορά. Ίδια χαρακτηριστικά διαβάζω.

Σ ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Στον Nfc στην επιλογή Ασφάλισης θέση

στοιχείου έχεις 3 επιλογές, ποια ειναι η σωστή?Η ποιο ασφαλείς αν ισχύει αυτό?

 

1: Ενσωματώθηκε ασφαλές στοιχείο

2: Χρήση πορτοφολιου HCE

3: Χρήση πορτοφολιου Sim

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Τραπεζικες εφαρμογές για wireless pay μου δουλευουν με τη δευτερη επιλογη
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ήταν αυτόματα στην τρίτη επιλογή (σιμ). Δούλευε έτσι κι έτσι. Τώρα έβαλα την δεύτερη επιλογή να δω αν κάνει κάπως καλύτερες συναλλαγές
Link to comment
Share on other sites

Έχεις μήπως κανείς την εφαρμογή DarkerSky απο το telegram? Γιατί ο dev την εχει κατεβάσει και δεν μπορώ να την βρω! Ευχαριστώ πολύ!
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Στην κάτω σειρά της κεντρικής οθόνης, εκεί που βρίσκονται κλήσεις, μηνύματα, κάμερα κλπ είχα πάντα 5 εικονίδια.

 

Σήμερα θέλησα να αλλάξω την εφαρμογή των μηνυμάτων οπότε έβγαλα αυτήν που είχα και προσπάθησα να βάλω εικονίδιο άλλης εφαρμογής αλλά δεν με αφήνει να προσθέσω Πέμπτη εφαρμογή, δηλαδή για να βάλω τα μηνύματα θα πρέπει να βγάλω πχ. την κάμερα, ή τις κλήσεις.

Άλλαξα την διάταξη της οθόνης από 4Χ6 σε 5Χ6, άλλαξα το μέγεθος εικονιδίων αλλά δεν κατάφερα να το βρω.

 

Μήπως γνωρίζει κάποιος πως μπορούμε να έχουμε 5 εικονίδια στην κάτω σειρά της κεντρικής σελίδας.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω τέτοιο πρόβλημα με την 12.0 3 xtrv. Μπορώ να βάλω όποια εφαρμογή θέλω.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ισως με αλλον launcher; Εγω στα xiaomi για να μην απομακρυνθω πολυ απο τη συνηθεια εχω βαλει τον poco που είναι σχεδον ιδιος με τον miui και εχει και αυτή την επιλογή που λες
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ 5 έχω στο κάτω μέρος της οθόνης.

Δοκίμασες να τα στριμωξεις;

Λογικά θα το πάρει, απλά στην αρχή σου δίνει την εντύπωση ότι δε γίνεται.

 

Κάτι άλλο τώρα.

Κατάφερε κάνεις να βρει γιατί μετά τον τερματισμό μια κλήσης, σκοτεινιάζει η οθόνη σαν να έχεις κατεβάσει τη φωτεινότητα στο ελάχιστο;

Μου το κάνει συνέχεια και είναι εκνευριστικο.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ 5 έχω στο κάτω μέρος της οθόνης.

Δοκίμασες να τα στριμωξεις;

Λογικά θα το πάρει, απλά στην αρχή σου δίνει την εντύπωση ότι δε γίνεται.

 

Κάτι άλλο τώρα.

Κατάφερε κάνεις να βρει γιατί μετά τον τερματισμό μια κλήσης, σκοτεινιάζει η οθόνη σαν να έχεις κατεβάσει τη φωτεινότητα στο ελάχιστο;

Μου το κάνει συνέχεια και είναι εκνευριστικο.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro

Δεν με αφήνει να προσθέσω άλλη εφαρμογή εκτός από 4, πριν είχα 5 για πολλούς μήνες, αλλά όταν έβγαλα μια δεν με αφήνει να προσθέσω πάλι 5 apps.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όπως μου ζητήθηκε και είχα υποσχεθεί αναφέρω την εμπειρία μου από την αλλαγή της σπασμένης οθόνης που έκανα μόνος μου.

Η αγορά έγινε 20/8/20 από Ali και παραλήφθηκε σήμερα.

Είχα παραγγείλει αυτή χωρίς frame, επειδή θεωρούσα ότι ναι μεν έχει μία δυσκολία παραπάνω στο κόλλημα της νέας, "πειράζεις" όμως λιγότερα τμήματα του κινητού εν τέλει. Είναι βέβαια και κατά κάτι φθηνότερη έτσι.

Η αποσυναρμολόγηση του κινητού έχει κάποια δύσκολα σημεία (κυρίως το ξεκόλλημα της σπασμένης οθόνης).

IMG-20201014-123748.jpg

Πρώτες εντυπώσεις του γιου μου (δικό του το κινητό):

- Η οθόνη είναι αρκετά καλής ποιότητας (super amoled) είναι όμως 5 σημείων και όχι 10.

- Το fingerprint μάλλον δεν δουλεύει στην MIUI 12 και θέλει την 11. Έλλειψη drivers? Κάποιοι αναφέρουν ότι δουλεύει και στην 12 αλλά μάλλον είναι ανεπιβεβαίωτο.

- Στην 11 και σε mode "Always ON" το fingerprint ίσως έχει θέμα. Πιθανόν να υπάρχει βέβαια λύση για αυτό (θέλει λίγο ψάξιμο)

Κατά τα άλλα τα πάντα φαίνεται να λειτουργούν τέλεια.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Όπως μου ζητήθηκε και είχα υποσχεθεί αναφέρω την εμπειρία μου από την αλλαγή της σπασμένης οθόνης που έκανα μόνος μου.

Η αγορά έγινε 20/8/20 από Ali και παραλήφθηκε σήμερα.

Είχα παραγγείλει αυτή χωρίς frame, επειδή θεωρούσα ότι ναι μεν έχει μία δυσκολία παραπάνω στο κόλλημα της νέας, "πειράζεις" όμως λιγότερα τμήματα του κινητού εν τέλει. Είναι βέβαια και κατά κάτι φθηνότερη έτσι.

Η αποσυναρμολόγηση του κινητού έχει κάποια δύσκολα σημεία (κυρίως το ξεκόλλημα της σπασμένης οθόνης).

IMG-20201014-123748.jpg

Πρώτες εντυπώσεις του γιου μου (δικό του το κινητό):

- Η οθόνη είναι αρκετά καλής ποιότητας (super amoled) είναι όμως 5 σημείων και όχι 10.

- Το fingerprint μάλλον δεν δουλεύει στην MIUI 12 και θέλει την 11. Έλλειψη drivers? Κάποιοι αναφέρουν ότι δουλεύει και στην 12 αλλά μάλλον είναι ανεπιβεβαίωτο.

- Στην 11 και σε mode "Always ON" το fingerprint ίσως έχει θέμα. Πιθανόν να υπάρχει βέβαια λύση για αυτό (θέλει λίγο ψάξιμο)

Κατά τα άλλα τα πάντα φαίνεται να λειτουργούν τέλεια.

Απο οτι διαβασα στο xda, ατομο που ειχε θεμα με την οθονη που εβαλε, αποφασισε να την αλλαξει εκ νεου τοποθετωντας μια κατασκευης samsung. πλεον εχει 10 σημεια multitouch και δουλευει κανονικα σε miui 12. την αγορασε καπου 120-130 ευρω αν θυμαμαι καλα.

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=83653345&postcount=156

H0bc9d4a359d24108b99885c99d672ffaN.jpg

Link to comment
Share on other sites

ξαφνικά χωρίς αιτία εδώ και λίγο καιρό δεν έχω ήχο στις ειδοποιήσεις του face .....

καμιά ιδέα?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι διαβασα στο xda, ατομο που ειχε θεμα με την οθονη που εβαλε, αποφασισε να την αλλαξει εκ νεου τοποθετωντας μια κατασκευης samsung. πλεον εχει 10 σημεια multitouch και δουλευει κανονικα σε miui 12. την αγορασε καπου 120-130 ευρω αν θυμαμαι καλα.

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=83653345&postcount=156

Ναι μόνο που άλλο 56,50 ευρώ και άλλο 130 ευρώ !!!!;)

Επίσης θα δεις στο xda ότι ακόμα καi ορισμένοι που αλλάξανε οθόνη σε επίσημο μαγαζί της mi τους βάλανε σαν την δικιά μου: https://forum.xda-developers.com/k20-pro/help/miui-12-fingerprint-unlock-defective-t4122135

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Ναι μόνο που άλλο 56,50 ευρώ και άλλο 130 ευρώ !!!!;)

Επίσης θα δεις στο xda ότι ακόμα καi ορισμένοι που αλλάξανε οθόνη σε επίσημο μαγαζί της mi τους βάλανε σαν την δικιά μου: https://forum.xda-developers.com/k20-pro/help/miui-12-fingerprint-unlock-defective-t4122135

 

βαλανε σαν την δικια σου κ εχουν τα θεματα που εχεις κ εσυ. ο αλλος εβαλε την ακριβη κατασκευης samsung κ του δουλευει σωστα και με miui 12 και με ολα. εγω εκει στεκομαι κ το αναφερω για να δουν τις επιλογες τους οσοι ειναι ατυχοι κ σπασει η οθονη τους. απο κει κ περα ο καθενας κανει κουμαντο στην τσεπη του κ στις επιλογες του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ξαφνικά χωρίς αιτία εδώ και λίγο καιρό δεν έχω ήχο στις ειδοποιήσεις του face .....

καμιά ιδέα?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

δοκιμασες απεγκατασταση και κατεβασμα παλι;

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς ναι αλλά πάλι δεν!!! και είμαι μόνο σε μια ομάδα και μόνο,όταν κάποιος μου κάνει reply,η απαντάει στην ανάρτηση μου η σε ανάρτηση που έχω σχολιάσει κανένας ήχος και σήμερα βλέπω ότι πολλές ειδοποιήσεις δεν έρχονται καν,πόσο μάλλον να έχω και ήχο

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς ναι αλλά πάλι δεν!!! και είμαι μόνο σε μια ομάδα και μόνο,όταν κάποιος μου κάνει reply,η απαντάει στην ανάρτηση μου η σε ανάρτηση που έχω σχολιάσει κανένας ήχος και σήμερα βλέπω ότι πολλές ειδοποιήσεις δεν έρχονται καν,πόσο μάλλον να έχω και ήχο

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Το android 10 ειναι λιγο περιεργο στις ειδοποιησεις. δοκιμασε το εξης:

 

Πηγαινε Ρυθμισεις -> Εφαρμογες -> Διαχειριση εφαρμογών -> βρες το facebook

 

Για αρχη επελεξε το "αυτοματη εναρξη" για να ξεκιναει η εφαρμογη στο παρασκηνιο.

Μετά πάτα πανω στο "Ειδοποιησεις" και θα σε παει σε ενα νέο μενου.

Θα κατεβεις προς τα κάτω και εχει ενα κάρο επιλογες, πχ ο λογαριασμος σας, σχολια, ετικετες, υπενθυμισεις, ενημερωσεις απο φιλους, αιτηματα φιλιας, και και και.

 

Μπορεις να μπεις στο καθενα απο αυτα ξεχωριστα και να ορισεις τι ειδος ειδοποιησης θα εχεις.

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω πειράξει τίποτα από αυτα και όμως σταμάτησε στα ξαφνικά

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

δεν έχω πειράξει τίποτα από αυτα και όμως σταμάτησε στα ξαφνικά

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Δεν εχει σημασια. εγω πχ και αρκετοι αλλοι, ασχετως συσκευης, εχουν random freezes και reboots που οφειλονται στο fb chat heads σε συνδιασμο με το miui12. επισης σε αλλη περιπτωση σταματησαν να εχουν ειδοποιησεις στα smartwatches τους και τα 2 μου αδερφια κ ηθελε απο την αρχη εγκατασταση και ρυθμιση της εφαρμογης του κινητου. Δεν ξερεις ποτέ, πότε θα συμβει η ******* κ θα τον παιξει μια εφαρμογη κ θα σου σπασει τα νευρα...

Link to comment
Share on other sites

εμένα τα λες!!!!σάπιο λειτουργικό είναι η miui από redmi note 5 pro τα ίδια και τα ιδια προβλήματα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ απο μένα, εχει κανείς προβλημα με το σήμα στο mi9t pro global ,εννοείται? Εκει που έχει 2-3 γραμμές πεφτει στην μια μετά καμια κ μετά παει φουλ και ξανα τα ίδια... Χωρις να μετακινήθω εννοείται.... Με καλούν κ φαίνεται κλειστό ενω έχω σήμα ..Κόβονται απότομα οι κλήσεις... Από 4G πεφτει σε 3G κ δεν μπαίνει ίντερνετ.... εννοείται οτι μίλησα με κοσμοτε δεν βλέπουν κάποιο θέμα στην κεραία της περιοχής....το αντιμετωπιζει κανείς άλλος αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...