Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γιατί cn έχεις?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

https://gr.gizchina.com/2020/05/19/miui-12-global-edition-poia-xiaomi-smartphones-anavavathmizontai-kai-pote/

 

1ος Γύρος

Τα πρώτα τηλέφωνα της Xiaomi που θα λάβουν την ενημέρωση στο MIUI 12 Global θα είναι οι κύριες ναυαρχίδες της Xiaomi και της Redmi που κυκλοφόρησαν κατά τη διάρκεια του περασμένου έτους. Αυτά τα smartphones θα αρχίσουν να λαμβάνουν την global ενημέρωση στα τέλη Ιουνίου.

 

Xiaomi Mi Series

Xiaomi Mi 9

Xiaomi Mi 9T Pro

Xiaomi Mi 9T

Redmi K series

Redmi K20 Pro

Redmi K20

Link to comment
Share on other sites

μη περιμένεις πρώτα θα βγει η cn μετά ένα μήνα για EU και μετά η global αυτή η διαδικασία έχει τηρηθεί αυστηρά μέχρι τώρα

όπως και να χει ακόμα δεν έχει βγει η cn όποτε ....

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

μη περιμένεις πρώτα θα βγει η cn μετά ένα μήνα για EU και μετά η global αυτή η διαδικασία έχει τηρηθεί αυστηρά μέχρι τώρα

όπως και να χει ακόμα δεν έχει βγει η cn όποτε ....

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Cn έχει βγει κανονικά

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αν λένε ψέματα στο τελεγκραμ λέω και γω

edit:μπετα την λένε ακόμα έχει δοθεί σε όλους που δεν είναι μπετά τεστερς?

μακάρι να την πάρουμε και μεις

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

αν λένε ψέματα στο τελεγκραμ λέω και γω

edit:μπετα την λένε ακόμα έχει δοθεί σε όλους που δεν είναι μπετά τεστερς?

μακάρι να την πάρουμε και μεις

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Έτσι λέγονται οι rom όταν βγαίνουν στην αρχή beta διανέμονται σε μερικούς και μετά διανέμονται σε όλους τους χρήστες

 

Από μπαταρία η 12 δεν είναι και πολύ καλή

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Έχω την miui12 xtrv stable. Από μπαταρία θα ξέρω σε καμία βδομάδα να σας πω.

Γενικά δεν έχω δει κανένα εμφανές bug.η Ρομ μου φαίνεται πολύ σβέλτη

 

Στάλθηκε από το MI 9T PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω την miui12 xtrv stable. Από μπαταρία θα ξέρω σε καμία βδομάδα να σας πω.

Γενικά δεν έχω δει κανένα εμφανές bug.η Ρομ μου φαίνεται πολύ σβέλτη

 

Στάλθηκε από το MI 9T PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχεις την τελευταία κινεζική stable 12.0.1 εγώ έχω την global stable 12.0.0.8 που δεν είναι καλή στη μπαταρία, βέβαια είναι πιο smooth η συσκευή από την miui 11

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτσι λέγονται οι rom όταν βγαίνουν στην αρχή beta διανέμονται σε μερικούς και μετά διανέμονται σε όλους τους χρήστες

 

Από μπαταρία η 12 δεν είναι και πολύ καλή

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

μια φορά να απαντήσεις και στο θεό θα κάνω ταααμα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μια φορά να απαντήσεις και στο θεό θα κάνω ταααμα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Δεν κατάλαβα;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εσεις που βαλατε την mui 12 πως την βλεπετε απο θεμα σχεδιασμου? Σας αρεσει? Βολευει? Γιατι ειδα οτι ξεχωρισανε τις ειδοποιησεις και προσθεσανε το control centre που ειναι τελειως ios. Βολευει να ειναι ξεχωριστα?
>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Εσεις που βαλατε την mui 12 πως την βλεπετε απο θεμα σχεδιασμου? Σας αρεσει? Βολευει? Γιατι ειδα οτι ξεχωρισανε τις ειδοποιησεις και προσθεσανε το control centre που ειναι τελειως ios. Βολευει να ειναι ξεχωριστα?
Μια χαρά είναι και άμα δεν σου αρέσει έχει ρύθμιση να το κάνεις πάλι σαν την miui 11 χωρίς control center

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι και άμα δεν σου αρέσει έχει ρύθμιση να το κάνεις πάλι σαν την miui 11 χωρίς control center

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι το γνωριζω οτι μπορω να το αλλαξω αλλα επειδη θα ηθελα να το κρατησω για την αλλαγη καθαρα, θελω να μαθω αν βολευει πραγματικα. Πως ξεχωριζεις ποιο απο τα 2 θα κανεις swipe down? Επισης συγκριτικα με το emui 10 ποιο πιστευετε οτι ειναι καλυτερο?

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Ναι το γνωριζω οτι μπορω να το αλλαξω αλλα επειδη θα ηθελα να το κρατησω για την αλλαγη καθαρα, θελω να μαθω αν βολευει πραγματικα. Πως ξεχωριζεις ποιο απο τα 2 θα κανεις swipe down? Επισης συγκριτικα με το emui 10 ποιο πιστευετε οτι ειναι καλυτερο?
Κάνεις swipe από αριστερά κατεβαίνουν οι ειδοποιήσεις από δεξιά το control center,για μένα ανώτερο το miui

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις swipe από αριστερά κατεβαίνουν οι ειδοποιήσεις από δεξιά το control center,για μένα ανώτερο το miui

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το swipe αυτο πρεπει να γινει απο την notification bar ή ειναι απο οποιοδηποτε υψος στην οθονη?

Τα έχεισ συγκρινει και τα 2? Ρωταω επειδη σκεφτομαι για το p30 (το απλο οχι το pro )και θελω να δω τι με συμφερει περισσοτερο. Η αλλη μου επιλογη ειναι το mi note 10. Ειναι και τα 2 κοντα στην τιμη και θελω μια καλη καμερα

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://t.me/miui12_official/467

μόνο μπετα υπάρχει εσύ λες ότι έχει δοθεί σε όλους η κινεζική επίσημα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://t.me/miui12_official/467

μόνο μπετα υπάρχει εσύ λες ότι έχει δοθεί σε όλους η κινεζική επίσημα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Beta υπάρχει σε global,στη κινεζική έχει δοθεί stable beta σε αρκετούς χρήστες έτσι γίνεται με όλες τις rom της Xiaomi δεν τις παίρνουν όλοι απευθείας πρώτα μερικοί σαν beta testers και η απόδειξη γι'αυτό που γράφω είναι η stable custom rom miui 12 που έχει βγάλει η ομάδα της eu και η Ελληνική κοινότητα,δεν τα γνωρίζεις καλά τα της Xiaomi φίλε μου

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το swipe αυτο πρεπει να γινει απο την notification bar ή ειναι απο οποιοδηποτε υψος στην οθονη?

 

Τα έχεισ συγκρινει και τα 2? Ρωταω επειδη σκεφτομαι για το p30 (το απλο οχι το pro )και θελω να δω τι με συμφερει περισσοτερο. Η αλλη μου επιλογη ειναι το mi note 10. Ειναι και τα 2 κοντα στην τιμη και θελω μια καλη καμερα

Μπορεί να γίνει από οποιαδήποτε ύψος της οθόνης, Huawei είχα μέχρι το mate 20:pro και προσωπικά εμένα δεν μου αρέσει το emui ούτε ο τρόπος προσέγγισης της Huawei στις φωτογραφίες με την υπερβολική επεξεργασία και μίας και δεν μπορούν να πάρουν Gcam δεν τα προτιμώ, αυτό βέβαια είναι προσωπική γνώμη

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]Μπορεί να γίνει από οποιαδήποτε ύψος της οθόνης, Huawei είχα μέχρι το mate 20:pro και προσωπικά εμένα δεν μου αρέσει το emui ούτε ο τρόπος προσέγγισης της Huawei στις φωτογραφίες με την υπερβολική επεξεργασία και μίας και δεν μπορούν να πάρουν Gcam δεν τα προτιμώ, αυτό βέβαια είναι προσωπική γνώμη

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αρα δηλαδη απλα η πλευρα αλλαζει αριστερα και δεξια? Αναρωτιεμαι ποσο θα βολευει αυτο στην πραξη. Εσενα πως σου φαινεται?

Αυτο με την gcam και εγω το σκεφτομαι η αληθεια ειναι. Αλλα κυριως σκεφτομαι οτι η xiaomi υποστηριζει για πολλα χρονια της συσκευες της παρεχοντας πολλα miui, δεν σταματαει μονο σε 2 αναβαθμισεις. Η huawei νομιζω 2 δεν δινει μαξ?

Εχει οντως υπερβολικη επεξεργασια? Στα περισσοτερα reviews που ειδα ολοι λεγανε υπερ της huawei για τα ρεαλιστικα χρωματα της (εκτος του οντως καλου night mode)....

Παντως προσωπικα μεχρι στιγμης το miui 11 μου φαινεται πιο smooth απο το emiui 10, τρεχει πολυ ωραια στο mi 9t pro μου!

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Αρα δηλαδη απλα η πλευρα αλλαζει αριστερα και δεξια? Αναρωτιεμαι ποσο θα βολευει αυτο στην πραξη. Εσενα πως σου φαινεται?

 

Αυτο με την gcam και εγω το σκεφτομαι η αληθεια ειναι. Αλλα κυριως σκεφτομαι οτι η xiaomi υποστηριζει για πολλα χρονια της συσκευες της παρεχοντας πολλα miui, δεν σταματαει μονο σε 2 αναβαθμισεις. Η huawei νομιζω 2 δεν δινει μαξ?

 

Εχει οντως υπερβολικη επεξεργασια? Στα περισσοτερα reviews που ειδα ολοι λεγανε υπερ της huawei για τα ρεαλιστικα χρωματα της (εκτος του οντως καλου night mode)....

 

Παντως προσωπικα μεχρι στιγμης το miui 11 μου φαινεται πιο smooth απο το emiui 10, τρεχει πολυ ωραια στο mi 9t pro μου!

Αν δεν σε βολεύει το κάνεις όπως στη miui 11,η miui 12 είναι ακόμα πιο smooth, εμένα με βολεύει και μου αρέσει που μοιάζει με ios το ui

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω την 12 μου ήρθε ειδοποίηση μόλις... 6b87173987034a18740e14ca940b4053.jpg
Σε ποια rom ήσουν πριν και πόσα mb είναι το αρχείο;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια rom ήσουν πριν και πόσα mb είναι το αρχείο;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το αρχείο ειναι 1.1Gb και πριν ήμουν στην v11.0.4.0

Link to comment
Share on other sites

Το αρχείο ειναι 1.1Gb και πριν ήμουν στην v11.0.4.0

 

EU ή GLOBAL; εγω με 11.0.6.0 (QFKEUXM) δεν εχει ερθει κατι. και δοκιμασα καθε δυνατο συνδιασμο.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια rom ήσουν πριν και πόσα mb είναι το αρχείο;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Betta να φανταστώ έτσι; Όχι stable ..

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μόλις τώρα τσεκαρα και μου εμφανίστηκε, την κατεβάζω

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

c28c22751f7d89523cf759bdfa0b598a.jpg

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μόλις τώρα τσεκαρα και μου εμφανίστηκε, την κατεβάζω

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

c28c22751f7d89523cf759bdfa0b598a.jpg

Eu;ή global;

 

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...