Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το app vault ή το app drawer ρε παιδιά δημιουργεί το πρόβλημα;

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Το app vault δημιουργει το προβλημα.

Αν το απενεργοποιησεις απλα απο τα settings παλι κολλαει το κινητο.

Τροπο να το διαγραψω-παγωσω δεν εχω βρει.

Αυτο που εκανα εγω ειναι να απενεργοποιησω απο το play store το auto update ολων των εφαρμογων και διαλεγω ποιες θα αναβαθμιζω χειροκινητα.

Link to comment
Share on other sites

Το app vault δημιουργει το προβλημα.

Αν το απενεργοποιησεις απλα απο τα settings παλι κολλαει το κινητο.

Τροπο να το διαγραψω-παγωσω δεν εχω βρει.

Αυτο που εκανα εγω ειναι να απενεργοποιησω απο το play store το auto update ολων των εφαρμογων και διαλεγω ποιες θα αναβαθμιζω χειροκινητα.

 

Σε ολα τα κινητά κανω απεγκατασταση εφαρμογών με adb,εχει και έτοιμο εργαλείο απλά επιλέγεις τις αφαιρεί.Επανερχονται μετά από εργοστασιακές ρυθμίσεις ή μεσα απο το εργαλείο.

https://github.com/Szaki/XiaomiADBFastbootTools

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Το app vault δημιουργει το προβλημα.

Αν το απενεργοποιησεις απλα απο τα settings παλι κολλαει το κινητο.

Τροπο να το διαγραψω-παγωσω δεν εχω βρει.

Αυτο που εκανα εγω ειναι να απενεργοποιησω απο το play store το auto update ολων των εφαρμογων και διαλεγω ποιες θα αναβαθμιζω χειροκινητα.

 

Με το εργαλείο που σου είπε ο φίλος παραπάνω αφαιρείς όλο το bloatware συν ό,τι άλλο θες...

Ακολούθησε τον οδηγό εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Με το εργαλείο που σου είπε ο φίλος παραπάνω αφαιρείς όλο το bloatware συν ό,τι άλλο θες...

Ακολούθησε τον οδηγό εδώ.

 

Σε ολα τα κινητά κανω απεγκατασταση εφαρμογών με adb,εχει και έτοιμο εργαλείο απλά επιλέγεις τις αφαιρεί.Επανερχονται μετά από εργοστασιακές ρυθμίσεις ή μεσα απο το εργαλείο.

https://github.com/Szaki/XiaomiADBFastbootTools

 

Σας ευχαριστω παιδια θα το δοκιμασω.

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτο που εκανα εγω ειναι να απενεργοποιησω απο το play store το auto update ολων των εφαρμογων και διαλεγω ποιες θα αναβαθμιζω χειροκινητα.

 

να μη το παίξω έξυπνος πάντα χειροκίνητα σε όλα τα τηλέφωνα,και αν ειναι πολλές μια μια ανά 24 ώρες ποτέ όλες μαζί γιατι μπερδευεσαι μετά

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ποια διαφανη θηκη σιλικονης θα μου προτεινατε;

 

θελω να ειναι ποιοτικη, να μην κιτρινιζει ευκολα κ ταυτοχρονα να προστατευει αλλα να μην ειναι τελειως ογκωδης. εχω μια τωρα που με καλυπτει σχεδον σε ολα εκτος της προστασιας.

Link to comment
Share on other sites

να μη το παίξω έξυπνος πάντα χειροκίνητα σε όλα τα τηλέφωνα,και αν ειναι πολλές μια μια ανά 24 ώρες ποτέ όλες μαζί γιατι μπερδευεσαι μετά

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Ναι αλλα γιατι παντα χειροκινητα? Παντα στο αυτοματο το ειχα με WiFi.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ποια διαφανη θηκη σιλικονης θα μου προτεινατε;

 

 

 

θελω να ειναι ποιοτικη, να μην κιτρινιζει ευκολα κ ταυτοχρονα να προστατευει αλλα να μην ειναι τελειως ογκωδης. εχω μια τωρα που με καλυπτει σχεδον σε ολα εκτος της προστασιας.

αν βρεις μια της Spigen την έχω κάτι λιγότερο από 12 μήνες δεν κιτρινίζει και προστατεύει δεν είναι ογκώδης

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγώ πήρα της spigen αλλά δεν βολεύει με τις εντολές δεξιά αριστερά είναι πολύ παχια να το πω έτσι και τώρα χρησιμοποιώ πάλι αυτή που είχε το κουτί. αλλά διαλύθηκε από τα απολυμαντικα τώρα λόγω κορονοιου Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Θα παραγγειλω μια της spigen και βλεπουμε. και εγω τα gestures χρησιμοποιω παντως.. για να δουμε ποσο θα βολεψει.
Link to comment
Share on other sites

εγώ πήρα της spigen αλλά δεν βολεύει με τις εντολές δεξιά αριστερά είναι πολύ παχια να το πω έτσι και τώρα χρησιμοποιώ πάλι αυτή που είχε το κουτί. αλλά διαλύθηκε από τα απολυμαντικα τώρα λόγω κορονοιου
δεν γίνεται διαφορετικά αν θέλεις και προστασία

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έβαλα την τερατώδες ringke fusion x και είμαι μια χαρά, προστασία φουλ. Καμία φορά που κάνω χρήση τις χειρονομίες το μόνο πρόβλημα είναι το τζαμί που αν είναι λίγο ιδρωμένος κολλάει το δάκτυλο οπότε το γυρνάω στα πλήκτρα
Link to comment
Share on other sites

εγώ πήρα της spigen αλλά δεν βολεύει με τις εντολές δεξιά αριστερά είναι πολύ παχια να το πω έτσι και τώρα χρησιμοποιώ πάλι αυτή που είχε το κουτί. αλλά διαλύθηκε από τα απολυμαντικα τώρα λόγω κορονοιου
Στο MiUI 12 θα έχουμε και τα gestures του κανονικού Android 10, ίσως να βολεύουν ποιο πολύ.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Στο MiUI 12 θα έχουμε και τα gestures του κανονικού Android 10, ίσως να βολεύουν ποιο πολύ.

 

Τι εννοείς gestures του Android 10. Τι διαφορά έχουν? Εγώ έχω βολευτεί και είμαι πολύ ικανοποιημένος απτά gestures όπως είναι. Πολύ καλύτερα και άνετα μόλις τα συνηθίσεις λίγο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Υπάρχει μήπως καμία ρύθμιση ώστε τα γραμματα στην πανω μπάρα που δείχνει το σήμα το ποσοστό μπαταρίας κ.τ.λ να αλλάζει χρώμα; Αν βάζω μια φωτεινή φωτογραφία λόγω του λευκού δε φαίνονται καθόλου!!

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εντελώς ξαφνικά δεν συνδέεται με τα δεδομένα του κινητού, (cosmote). Δείχνει σαν να τα έχω απενεργοποιημένα.. έχει συμβεί σε άλλον; Καμία ιδέα πως να το επαναφέρω;;

 

Το έκανε και σε έμενα προχτές έκανα μια επανεκκίνησή και επάνελθε...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εντελώς ξαφνικά δεν συνδέεται με τα δεδομένα του κινητού, (cosmote). Δείχνει σαν να τα έχω απενεργοποιημένα.. έχει συμβεί σε άλλον; Καμία ιδέα πως να το επαναφέρω;;
Το ίδιο έχω πάθει κάτι εγώ τα τελευταία 30 λεπτά.Δεν επανέρχεται όμως με επανεκκίνηση.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by newlynx
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 50 λεπτά επανήλθε. Περίεργο..

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μήπως είσαι στην cosmote;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εντελώς ξαφνικά δεν συνδέεται με τα δεδομένα του κινητού, (cosmote). Δείχνει σαν να τα έχω απενεργοποιημένα.. έχει συμβεί σε άλλον; Καμία ιδέα πως να το επαναφέρω;;

 

Το ίδιο μου έκανε όλο το απόγευμα με cosmote

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι πριν μερες στο χαλανδρι στην δουλεια του το κινητο του (xiaomi) δεν λειτουργουσε σωστα. δεν μπορουσε καν να απαντησει σε κληση. το ιδιο παθαινε κι ενας συναδελφος του. και οι δυο με cosmote. οταν εφευγε απο την δουλεια οποτε και αλλαζε η κεραια που συνδεοταν λειτουργουσε χωρις προβλημα. του ειχε κανει 4-5 φορες επαναφορα αλλα τα ιδια. μονο οταν αλλαζε περιοχη ερχοταν στα ισα του το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να φλασαρεις σε κινητό που έχει την ευρωπαϊκή global την νέα global MIUI 12 που κυκλοφορεί; Ή θα μπρικαρει;
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά μπορείς.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...