Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, επειδή το mi 9 t pro βρίσκεται στα υπόψη μου, θα ήθελα να ρωτήσω άλλα να λάβω ειλικρινή απάντηση από τους πολλούς χρήστες που βλέπω εδώ, σε τρία πράγματα:

 

Πρώτον, από πλευράς λειτουργικού και σταθερότητας πως τα πηγαίνει; Δεν αναφέρομαι μόνο στα bugs άλλα και στην δυνατότητα να διατηρεί η συσκευή στο παρασκήνιο εφαρμογές που σκοπίμως υπάρχουν για να τρέχουν (πχ call recorder). Επειδή υπάρχει μια τάση από τους Κινέζους να σκοτώνουν τις εφαρμογές του παρασκηνίου για να γλιτώσουν πόρους. Διάβασα και διάφορες αναφορές για θέματα στις ειδοποιήσεις,ότι δε εμφανίζονται όλες στο always on display κλπ. Από λίγους βέβαια, άλλα θα ήθελα τις γνώμες από τους χρήστες εδώ.

 

Δεύτερον, γνωρίζω ότι επίσημα δεν έχει καμία πιστοποίηση για αδιαβροχότητα, άλλα έχω διαβάσει σε σοβαρά σαιτ ότι τελικά έχει προστασία άλλα δεν έχει δηλωθεί για μείωση του τελικού κόστους. Δεν συνηθίζω να κάνω μπάνιο με το κινητό φυσικά άλλα ένας βαθμός προστασίας θα ήταν ευπρόσδεκτος. Γνωρίζετε κάτι;

 

Τέλος, θεωρείται ότι σε σχέση με το απλό MI9 T έχει μεγάλη διαφορά στην καθημερινή χρήση; Προέρχομαι από snap 835 και διαβάζω ότι πέραν από την GPU (που δεν με ενδιαφέρει τόσο πλέων) έχει παρόμοιες επιδόσεις 730. Σε σχέση όμως με τον 855 υπάρχει μεγάλη αισθητή διαφορά;

 

Τώρα έχω το LG V30 και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με την σταθερότητα του λειτουργικού. 'Όλα λειτουργούν άψογα χωρίς το παραμικρό bug. Αν και εκτιμώ την Xiomi, για τις VFM συσκευές της, την φοβάμαι λίγο ως προς το γεγονός ότι βγάζει συχνά αναβαθμίσεις άλλες καλύτερες και άλλες χειρότερες. Αν έχω μείνει πίσω παρακαλώ ενημερώστε με!

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

ήρθε και σε EU από χθες βραδυ,τώρα είμαστε 11.06....

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Τι region εχεις το κινητο; εμενα δεν εχει ερθει ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Τι region εχεις το κινητο; εμενα δεν εχει ερθει ακομα.
Και εμένα δεν ήρθε τίποτα δοκίμασα και Ινδία και Ελβετία και Ελλάδα τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

@ rayden

προσωπικη αποψη και μόνο

κάτσε εκεί που είσαι

 

Ολλανδία έχω παιδιά πάντα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, επειδή το mi 9 t pro βρίσκεται στα υπόψη μου, θα ήθελα να ρωτήσω άλλα να λάβω ειλικρινή απάντηση από τους πολλούς χρήστες που βλέπω εδώ, σε τρία πράγματα:

 

Πρώτον, από πλευράς λειτουργικού και σταθερότητας πως τα πηγαίνει; Δεν αναφέρομαι μόνο στα bugs άλλα και στην δυνατότητα να διατηρεί η συσκευή στο παρασκήνιο εφαρμογές που σκοπίμως υπάρχουν για να τρέχουν (πχ call recorder). Επειδή υπάρχει μια τάση από τους Κινέζους να σκοτώνουν τις εφαρμογές του παρασκηνίου για να γλιτώσουν πόρους. Διάβασα και διάφορες αναφορές για θέματα στις ειδοποιήσεις,ότι δε εμφανίζονται όλες στο always on display κλπ. Από λίγους βέβαια, άλλα θα ήθελα τις γνώμες από τους χρήστες εδώ.

 

Δεύτερον, γνωρίζω ότι επίσημα δεν έχει καμία πιστοποίηση για αδιαβροχότητα, άλλα έχω διαβάσει σε σοβαρά σαιτ ότι τελικά έχει προστασία άλλα δεν έχει δηλωθεί για μείωση του τελικού κόστους. Δεν συνηθίζω να κάνω μπάνιο με το κινητό φυσικά άλλα ένας βαθμός προστασίας θα ήταν ευπρόσδεκτος. Γνωρίζετε κάτι;

 

Τέλος, θεωρείται ότι σε σχέση με το απλό MI9 T έχει μεγάλη διαφορά στην καθημερινή χρήση; Προέρχομαι από snap 835 και διαβάζω ότι πέραν από την GPU (που δεν με ενδιαφέρει τόσο πλέων) έχει παρόμοιες επιδόσεις 730. Σε σχέση όμως με τον 855 υπάρχει μεγάλη αισθητή διαφορά;

 

Τώρα έχω το LG V30 και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με την σταθερότητα του λειτουργικού. 'Όλα λειτουργούν άψογα χωρίς το παραμικρό bug. Αν και εκτιμώ την Xiomi, για τις VFM συσκευές της, την φοβάμαι λίγο ως προς το γεγονός ότι βγάζει συχνά αναβαθμίσεις άλλες καλύτερες και άλλες χειρότερες. Αν έχω μείνει πίσω παρακαλώ ενημερώστε με!

 

1. προσωπικα δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα με εφαρμογες και ειδοποιησεις. εχω δωσει βεβαια τα δικαιωματα που χρειαζεται καθε εφαρμογη για να τρεξει σωστα. οποτε εχω κανονικοτατα ειδοποιησεις κλησεων και μηνυματων, παντου. ακομα και στο ρολόι που εχω συνδεμενο στο κινητο.

 

2. σε tear down που ειχα δει, ειχε προστασιες για αδιαβροχοποιηση. Αλλά απο την στιγμη που δεν εχει πιστοποιηση, του συμπεριφερομαι οπως σε ολα τα κινητά που ειχα ως τωρα. δεν βλεπω τον λογο να παιζεις με την τυχη σου απο την στιγμη που δεν υπαρχει καποια πιστοποιηση.

 

3. σε καθημερινη χρηση δεν προκειται να δεις ουσιαστική διαφορα πλεον. σε gaming θα δεις κ σε loading time.

 

Απο την στιγμη που εισαι σε τοσο συγχρονο επεξεργαστη κ bug free συσκευη, δεν βλεπω τον λογο για αναβαθμιση ακομα

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

@ rayden

προσωπικη αποψη και μόνο

κάτσε εκεί που είσαι

 

Ολλανδία έχω παιδιά πάντα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Θα μπορούσες να γίνεις λίγο πιο σαφής;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

δεν έχει κρυφό μενού που να κλειδώνω σε b20

δεν έχει ρύθμιση να ανοίγει αυτόματα όταν φέρνεις το ακουστικό στο αυτί σου

οι ειδοποιήσεις πρέπει να κάτσεις να τις φτιάξεις μόνο σου και πάλι....

δεν μου αρέσει η κάμερα σε φωτογραφίες τοπίου ,εδώ για μένα είναι μεγάλο μείον

θεωρώ ότι η miui δίνει πολύ σημασία σε φρου φρου και αρώματα παρά σε ουσία

δεν μου αρέσει το UI,δεν είναι κακό αλλά δεν είναι και τίποτα σοβαρό,προτιμώ lg

γενικά σαν hardweare κορυφή ίσως αλλά σαν software νομίζω είναι λίγο πίσω

ίσως περίμενα περισσότερα

αλλά επαναλαμβάνω εντελώς υποκειμενική άποψη ,μην βγαλεις συμπέρασμα ότι είναι κακο το τηλέφωνο ίσα ίσα π.χ έχει πολύ καλή διαχείριση μπαταρίας,ωραία χορταστική flat οθόνη χωρίς σεμεδακια, κτλ

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

δεν έχει κρυφό μενού που να κλειδώνω σε b20

δεν έχει ρύθμιση να ανοίγει αυτόματα όταν φέρνεις το ακουστικό στο αυτί σου

οι ειδοποιήσεις πρέπει να κάτσεις να τις φτιάξεις μόνο σου και πάλι....

δεν μου αρέσει η κάμερα σε φωτογραφίες τοπίου ,εδώ για μένα είναι μεγάλο μείον

θεωρώ ότι η miui δίνει πολύ σημασία σε φρου φρου και αρώματα παρά σε ουσία

δεν μου αρέσει το UI,δεν είναι κακό αλλά δεν είναι και τίποτα σοβαρό,προτιμώ lg

γενικά σαν hardweare κορυφή ίσως αλλά σαν software νομίζω είναι λίγο πίσω

ίσως περίμενα περισσότερα

αλλά επαναλαμβάνω εντελώς υποκειμενική άποψη

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

 

Οκ κατάλαβα. Αυτή είναι και η δική μου εντύπωση για το MIUI χωρίς όμως να το έχω δοκιμάσει προσωπικά. Δεν έχω θέμα να σετάρω τις ειδοποιήσεις, άλλωστε και στο V30 το έκανα ως ένα βαθμό, άλλα με νοιάζει να κάνουν αυτό που θέλω μετά το σετάρισμα. Όσο για το UI θα πέσει κατευθείαν Νοva οπότε μικρό το κακό...Θα το σκεφτώ ευχαριστώ για τις παρατηρήσεις.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

εννοείται Nova prime γιατί ο στοκ μέχρι προχθές δεν είχε ούτε drawer ,φαντάσου !!!για αυτό μιλάω για φρου φρου

επίσης το να αλλάζεις region για να ενεργοποιήσεις αυτό κτλ εντάξει τώρα δεν μιλάμε για σοβαρό λειτουργικό

 

βγήκε και η καινούρια aod από miui 12

 

https://t.me/MiuiSystemApps/132

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

εννοείται Nova prime γιατί ο στοκ μέχρι προχθές δεν είχε ούτε drawer ,φαντάσου !!!για αυτό μιλάω για φρου φρου

επίσης το να αλλάζεις region για να ενεργοποιήσεις αυτό κτλ εντάξει τώρα δεν μιλάμε για σοβαρό λειτουργικό

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Kαλα το οτι ο stock launcher δεν ειχε drawer δεν ειναι σοβαρο επιχειρημα γτ huawei κ iOS δεν εχουν συρταρι. ηταν καθαρα θεμα επιλογης UI που τελικα το εβαλε επειδη το ζητουσαν επιμονα χρηστες που εχουν συνηθησει με συρταρι και αναγκαζονταν να αλλαξουν launcher.

 

Οσο για το "αλλαζεις region για να ενεργοποιησεις το ταδε", δεν ειναι κατι που το συναντας μόνο στην xiaomi. εκτος και αν εννοεις τα θεματα που ειχε αναγκαστει να τα αφαιρεσει απο την ευρώπη μεχρι να τηρησει το gdpr (πως στον π... γραφεται)

Link to comment
Share on other sites

για αυτό σου λέω καθαρά υποκειμενική άποψη,με κουράζουν όλα αυτά, αυτά όμως δεν αλλάζουν την άποψη μου για την κάμερα,κρίμα το hardweare

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι είμαι ανάμεσα στο να αλλάξω συσκευή σε βάθος 2 μηνών , δε το λες καινούριο το V30 σχεδόν 3 ετών συσκευή και το έχω πάνω από 1,5 χρόνο, και στο να αλλάξω απλά μπαταρία αφού έχω παρατηρήσει μια μικρή μεν, φυσιολογική δε φθορά. Το κινητό πάντως λειτουργεί άψογα και είναι αρκούντως γρήγορο στην καθημερινότητα μου. Βέβαια στο μυαλό μου περνάνε και πιο ακριβές συσκευές, πχ Galaxy note 10, LgG8X , άλλα σκεφτόμουν και για κάτι ποιο οικονομικό να δοκιμάσω επιτέλους και την Xiomi που πάντα είχα τις επιφυλάξεις μου. Στα θετικά του Mi 9t το ραδιόφωνο που δυστυχώς τείνει να εξαφανιστεί

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το update δεν παίζει πλέον σε καμιά χώρα οποία και να βάλεις απλά δεν το βρίσκει μήπως το πήραν πίσω; Είναι συχνό φαινόμενο να τις περνούν πίσω λόγο προβλήματος...
Link to comment
Share on other sites

τι πρόβλημα ? security patch είναι δεν είχε κάτι άλλο και δεν βλέπω πρόβλημα

πάντως τρόπος υπάρχει

https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/raphael/ όποιος θέλει εννοείται μόνο τα 186 mb

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

τι πρόβλημα ? security patch είναι δεν είχε κάτι άλλο και δεν βλέπω πρόβλημα

πάντως τρόπος υπάρχει

https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/raphael/ όποιος θέλει εννοείται μόνο τα 186 mb

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Έμενα δεν το έβρισκε με τίποτα οπότε και το έκανα χειροκίνητα το κατέβασα και το έκανα...

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανενας να το το συνδεσει με το xiaomi mi band 4? Οταν το συνδεω με bluetooth και ενω τις κλησεις μου τις περναει κανονικα, οταν προσπαθω να ενεργοποιησω τα App alerts μεσω της εφαρμογης MiFit μου ζηταει να ενεργοποιησω τα notifications. Τα εχω ενεργοποιημενα κανονικα αλλα παλι μου βγαζει το ιδιο σφαλμα. Μπορει καποιος να βοηθησει μηπως χανω κατι ξερω γω.

Καμια φορα μου τα ενεργοποιει μονο του αλλα 9/10 βγαζει σφαλμα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, επειδή το mi 9 t pro βρίσκεται στα υπόψη μου, θα ήθελα να ρωτήσω άλλα να λάβω ειλικρινή απάντηση από τους πολλούς χρήστες που βλέπω εδώ, σε τρία πράγματα:

 

Πρώτον, από πλευράς λειτουργικού και σταθερότητας πως τα πηγαίνει; Δεν αναφέρομαι μόνο στα bugs άλλα και στην δυνατότητα να διατηρεί η συσκευή στο παρασκήνιο εφαρμογές που σκοπίμως υπάρχουν για να τρέχουν (πχ call recorder). Επειδή υπάρχει μια τάση από τους Κινέζους να σκοτώνουν τις εφαρμογές του παρασκηνίου για να γλιτώσουν πόρους. Διάβασα και διάφορες αναφορές για θέματα στις ειδοποιήσεις,ότι δε εμφανίζονται όλες στο always on display κλπ. Από λίγους βέβαια, άλλα θα ήθελα τις γνώμες από τους χρήστες εδώ.

 

Δεύτερον, γνωρίζω ότι επίσημα δεν έχει καμία πιστοποίηση για αδιαβροχότητα, άλλα έχω διαβάσει σε σοβαρά σαιτ ότι τελικά έχει προστασία άλλα δεν έχει δηλωθεί για μείωση του τελικού κόστους. Δεν συνηθίζω να κάνω μπάνιο με το κινητό φυσικά άλλα ένας βαθμός προστασίας θα ήταν ευπρόσδεκτος. Γνωρίζετε κάτι;

 

Τέλος, θεωρείται ότι σε σχέση με το απλό MI9 T έχει μεγάλη διαφορά στην καθημερινή χρήση; Προέρχομαι από snap 835 και διαβάζω ότι πέραν από την GPU (που δεν με ενδιαφέρει τόσο πλέων) έχει παρόμοιες επιδόσεις 730. Σε σχέση όμως με τον 855 υπάρχει μεγάλη αισθητή διαφορά;

 

Τώρα έχω το LG V30 και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με την σταθερότητα του λειτουργικού. 'Όλα λειτουργούν άψογα χωρίς το παραμικρό bug. Αν και εκτιμώ την Xiomi, για τις VFM συσκευές της, την φοβάμαι λίγο ως προς το γεγονός ότι βγάζει συχνά αναβαθμίσεις άλλες καλύτερες και άλλες χειρότερες. Αν έχω μείνει πίσω παρακαλώ ενημερώστε με!

 

Το τελευταίο lg που ειχα ήταν το G6.

Εξαιρετικό τηλέφωνο το G6 αλλά με σπάνιες ως ανύπαρκτες αναβαθμίσεις.

Μία από τα ίδια είναι και τα Samsung. Αυτά συνήθως παίρνουν και μία δεύτερη αναβάθμιση, όχι πάντα και όχι όλα. Τα πολύ ακριβά έχουν περισσότερες πιθανότητες....

Πάντα σχεδόν το περιβάλλον των κινητών είναι πολύ βαρύ, με μόνες εξαιρέσεις τα Google, όσα έχουν καθαρό Android και τα 1+

Το πρόβλημα ξεκινά από το τι θέλει ο καθένας μας από την συσκευή του.

Όταν δεν παίρνει αναβαθμίσεις γκρινιάζουμε. Όταν παίρνουν συχνά αναβαθμίσεις έχουν bug.

Όταν τρέχουν όλα στο παρασκήνιο, μας παρακολουθούν οι μυστικές υπηρεσίες, μας τρελαίνουν οι ειδοποιήσεις και τα αναδυόμενα παράθυρα.δεν σέβονται τα προσωπικά μας δεδομένα κτλ κτλ κτλ.

Όταν πρέπει να τα ρυθμίσουμε ώστε να τα φέρουμε στα μέτρα μας τότε είναι χαζά τηλέφωνα. Τελικά τι θέλουμε;

Το 9t pro και το 9τ είναι εξαιρετικές συσκευές

για αυτά που προσφέρουν στα χρήματα που ζητούν.

Έχουν πολύ καλή οθόνη, μπαταρία και κύρια κάμερα. Τουλάχιστον καλύτερη από το ν30 που έχεις.

Υπάρχουν και Gcam αν δεν σου αρέσει η μαμά κάμερα. Δεν είναι ντροπή να βάλεις μια gcam, ακόμα και στα τηλέφωνα που φτάνουν το χιλιάρικο βάζουν.....

Τώρα έχω miui 12 και bus τολμώ να πω ότι δεν έχει. Η AOD δουλεύει κανονικά. Δεν δούλευε όταν κυκλοφόρησε το τηλέφωνο αλλά έφτιαξε σχετικά γρήγορα. Αν θες ηχογράφηση κλήσεις θα πρέπει να έχεις global έκδοση ή development από την Ελληνική κοινότητα. Η ευρωπαϊκή έκδοση δεν έχει ηχογράφηση γιατί απαγορεύεται.

Για τον επεξεργαστή αν δεν παίζεις το 9τ είναι μια χαρά,καλύτερα όμως το pro.

Τέλος πάντων, ο πιο τηλέφωνο και να πάρεις, ότι μάρκα, μια χαρά θα ειναι. Θα σου βάλω και μερικές φωτογραφίες να δεις την καμερα.

 

49147112773_c6b064fd9e_c.jpgIMG_20191130_163527 by Nikos Manousakis, on Flickr

 

49147610251_5e9b9a20e9_c.jpgIMG_20191130_163318 by Nikos Manousakis, on Flickr

 

48981154576_f024aba997_c.jpgIMG_20191029_154219 by Nikos Manousakis, on Flickr

 

48981160851_ebfc1a90e3_c.jpgIMG_20191029_143044 by Nikos Manousakis, on Flickr

 

49830061316_f0bd865d97_c.jpgIMG_20200428_150220 by Nikos Manousakis, on Flickr

 

49830317152_1109052540_c.jpgIMG_20200427_135817 by Nikos Manousakis, on Flickr

Edited by xostel77
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο lg που ειχα ήταν το G6.

Εξαιρετικό τηλέφωνο το G6 αλλά με σπάνιες ως ανύπαρκτες αναβαθμίσεις.

Μία από τα ίδια είναι και τα Samsung. Αυτά συνήθως παίρνουν και μία δεύτερη αναβάθμιση, όχι πάντα και όχι όλα. Τα πολύ ακριβά έχουν περισσότερες πιθανότητες....

Πάντα σχεδόν το περιβάλλον των κινητών είναι πολύ βαρύ, με μόνες εξαιρέσεις τα Google, όσα έχουν καθαρό Android και τα 1+

Το πρόβλημα ξεκινά από το τι θέλει ο καθένας μας από την συσκευή του.

Όταν δεν παίρνει αναβαθμίσεις γκρινιάζουμε. Όταν παίρνουν συχνά αναβαθμίσεις έχουν bug.

Όταν τρέχουν όλα στο παρασκήνιο, μας παρακολουθούν οι μυστικές υπηρεσίες, μας τρελαίνουν οι ειδοποιήσεις και τα αναδυόμενα παράθυρα.δεν σέβονται τα προσωπικά μας δεδομένα κτλ κτλ κτλ.

Όταν πρέπει να τα ρυθμίσουμε ώστε να τα φέρουμε στα μέτρα μας τότε είναι χαζά τηλέφωνα. Τελικά τι θέλουμε;

Το 9t pro και το 9τ είναι εξαιρετικές συσκευές

για αυτά που προσφέρουν στα χρήματα που ζητούν.

Έχουν πολύ καλή οθόνη, μπαταρία και κύρια κάμερα. Τουλάχιστον καλύτερη από το ν30 που έχεις.

Υπάρχουν και Gcam αν δεν σου αρέσει η μαμά κάμερα. Δεν είναι ντροπή να βάλεις μια gcam, ακόμα και στα τηλέφωνα που φτάνουν το χιλιάρικο βάζουν.....

Τώρα έχω miui 12 και bus τολμώ να πω ότι δεν έχει. Η AOD δουλεύει κανονικά. Δεν δούλευε όταν κυκλοφόρησε το τηλέφωνο αλλά έφτιαξε σχετικά γρήγορα. Αν θες ηχογράφηση κλήσεις θα πρέπει να έχεις global έκδοση ή development από την Ελληνική κοινότητα. Η ευρωπαϊκή έκδοση δεν έχει ηχογράφηση γιατί απαγορεύεται.

Για τον επεξεργαστή αν δεν παίζεις το 9τ είναι μια χαρά,καλύτερα όμως το pro.

Τέλος πάντων, ο πιο τηλέφωνο και να πάρεις, ότι μάρκα, μια χαρά θα ειναι. Θα σου βάλω και μερικές φωτογραφίες να δεις την καμερα.

 

49147112773_c6b064fd9e_c.jpgIMG_20191130_163527 by Nikos Manousakis, on Flickr

 

49147610251_5e9b9a20e9_c.jpgIMG_20191130_163318 by Nikos Manousakis, on Flickr

 

48981154576_f024aba997_c.jpgIMG_20191029_154219 by Nikos Manousakis, on Flickr

 

48981160851_ebfc1a90e3_c.jpgIMG_20191029_143044 by Nikos Manousakis, on Flickr

 

49830061316_f0bd865d97_c.jpgIMG_20200428_150220 by Nikos Manousakis, on Flickr

 

49830317152_1109052540_c.jpgIMG_20200427_135817 by Nikos Manousakis, on Flickr

 

 

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις. θα συμφωνήσω ότι ο καθένας μας έχει διαφορετικές απαιτήσεις. Στο θέμα αναβαθμίσεων όντως η LG αργεί. Για το G6 δεν γνωρίζω, άλλα στο V30 έχει δώσει τις απαραίτητες και σταθερότατες αναβαθμίσεις που χρειαζόταν. Εγώ άλλωστε είμαι της λογικής λίγες, έστω και με καθυστέρηση, και καλές παρά συχνές και να ψάχνεσαι τί έφτιαξε και τί χάλασε, για να λες ότι έχω συχνές αναβαθμίσεις. Όσον αφορά τις εφαρμογές του παρασκηνίου, μάλλον δε με κατάλαβες απόλυτα. Δεν εννοώ το συφερτό της google ή το bloatware του εκάστοτε κατασκευαστή, άλλα τις εφαρμογές και τις υπηρεσίες που εγώ σαν χρήστης σκοπίμως θέλω να βρίσκονται συνεχώς standby στο παρασκήνιο και να ενεργοποιούνται όποτε χρειαστεί. Το γνωρίζω ότι αυτό επιβαρύνει την μπαταρία άλλα η λογική μου ανέκαθεν ήταν να χρησιμοποιώ τα smartphone στο maximum του αυτοματισμού και της χρηστικότητας τους αλλιώς δεν έχει νόημα να λέγονται "smart". Και δυστυχώς δεν το κάνουν όλοι οι κατασκευαστές αυτό με την ίδια επιτυχία. Οι κινέζικες ρομ έχουν την τάση να κλείνουν services στο παρασκήνιο για χάριν εξοικονόμησης πόρων. Άλλοι το θεωρούν πλεονέκτημα, εγώ όχι. Για αυτό και μπήκα να ρωτήσω εσάς που δουλεύετε την συσκευή σε καθημερινή βάση. Δεν με ενοχλεί να μπω στην διαδικασία να σετάρω μια μια τις εφαρμογές που θέλω άπαξ και το κινητό μετά συμπεριφέρεται όπως θέλω, αρκεί φυσικά να γίνει μια φορά. Από ότι καταλαβαίνω έχει υπάρξει βελτίωση πάντως από την Xiaomi. Για να μην παρεξηγηθώ κιόλας, πάντα την είχα σε εκτίμηση και την προτείνω σε χρήστες που θέλουν κάτι καλό και οικονομικό, ενώ δεν είναι power users. άλλα επειδή εγώ με ξέρω κρατάω τις επιφυλάξεις μου, ίδωμεν μπορεί και να το τιμήσω. Υπάρχει και το θέμα με την εγγύηση που είναι κάπως συγκεχυμένο. Και πάλι ευχαριστώ και συγνώμη για το ολίγον of topic.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Έχω το mi9t pro και έχω βρει να το δώσω 280 ευρώ και να βάλω αλλά 160 να πάρω το Huawei p30 pro,τι λέτε αξίζει να το κάνω;
Link to comment
Share on other sites

. Υπάρχει και το θέμα με την εγγύηση που είναι κάπως συγκεχυμένο. Και πάλι ευχαριστώ και συγνώμη για το ολίγον of topic.

δηλ ?από infoquest είναι δύο χρόνια

από τρύπες σίγουρα είναι

 

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω το mi9t pro και έχω βρει να το δώσω 280 ευρώ και να βάλω αλλά 160 να πάρω το Huawei p30 pro,τι λέτε αξίζει να το κάνω;
ερώτηση για το νήμα του p30 pro είναι αυτή

αν με ρωτάς εμένα όμως ....μπιαχ εδώ δεν αντέχω τη σιαομι πόσο μάλλον την hua

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11.0.6 σε eea rom μολις τωρα με χώρα Ελλάδα και σεκιούριτι πατς Απριλίου.
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...