Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να φορτώσεις καμία φωτογραφία με την θήκη κ το κινητό, νομίζω ότι δεν είναι γνήσια spigen, δηλαδή έτσι νόμιζα στην αρχή.

Ήθελα να δω πως κάθεται,και αν σου είναι εύκολο μια φωτό εκεί στη σελφι να δούμε την εσοχή.

Αψογα Ταιριαζει μην σε ανχωνη .Ανεβαζω 2 φωτος αλλα δεν ξερω που ειναι ...Χαχαχαχα

Edited by c3250
userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Oτι σας βολεύει εσάς. Εγώ πάντως έχω γυρίσει στην στοκ. Εχει πολύ περισσότερες επιλογές, ισάξιες φωτό την ημέρα και πολύ καλό βίντεο. Η gcam σε αυτή τη συσκευή δεν κάνει μεγάλη διαφορά. Μόνο στις νυχτερινές κι εκεί όχι πάντα. Αντίθετα στο pocophone η διαφορά είναι σεβαστή.

 

Μετά τις χθεσινές δοκιμές κι εγώ δεν βρίσκω λόγο για την ώρα να πάμε σε gcam!

 

Οι διαφορές μεταξύ gcam και στοκ είναι τραγικές, υπερ της πρώτης. Όχι μόνο τη νύχτα αλλά και σε συνθηκες με καλό φως.

Οι λεπτομέρειες στη φωτο διαγράφονται πολύ καλύτερα/αναλυτικά με gcam, ενώ με τη στοκ η ίδια φωτο έχει αρκετή "λάσπη".

Και δεν χρειάζεται να ζουμάρετε για να δείτε τη διαφορά...

Link to comment
Share on other sites

Οι διαφορές μεταξύ gcam και στοκ είναι τραγικές, υπερ της πρώτης. Όχι μόνο τη νύχτα αλλά και σε συνθηκες με καλό φως.

 

Οι λεπτομέρειες στη φωτο διαγράφονται πολύ καλύτερα/αναλυτικά με gcam, ενώ με τη στοκ η ίδια φωτο έχει αρκετή "λάσπη".

 

Και δεν χρειάζεται να ζουμάρετε για να δείτε τη διαφορά...

Θα συμφωνήσω μαζί σου και θα προσθέσω το dynamic range που είναι πολύ ανώτερο με gcam, επίσης με gcam η συσκευή δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από τα flagship

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση είναι η 11.0.5 για global mi 9t pro; Το δικό μου αυτή διαθέτει.

 

η τελευταια global είναι η 11.0.3 , αυτή που λες είναι η EU νομίζω

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ την θήκη της Spigen η οποία είναι πολύ καλή σε θέμα προστασίας αλλά μερικές φορές όταν ξεκλειδώνω το κινητό μου γράφει ότι "Καλύπτετε η περιοχή των ακουστικών" και θα πρέπει να πατήσω το Volume up για να το παρακάμψω και να ανοίξει η οθόνη.

 

https://i.imgur.com/8xFICO8.jpg

 

Συμβαίνει και σε κάποιον ακόμα το ίδιο φαινόμενο?

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση είναι η 11.0.5 για global mi 9t pro; Το δικό μου αυτή διαθέτει.

 

Ναι, αυτή έχω και εγώ.

NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτή έχω και εγώ.

 

Eτσι για θέμα τάξης και μόνο.

Δεν έχετε global rom αλλά EEA rom.

Η τελευταία global έχει κωδικό V11.0.3.0.QFKMIXM ενώ η δική σας (EEA) έχει V11.0.5.0.QFKEUXM

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω μαζί σου και θα προσθέσω το dynamic range που είναι πολύ ανώτερο με gcam, επίσης με gcam η συσκευή δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από τα flagship

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

η έλλειψη και μόνο του ois είναι εμφανής τι να λέμε τώρα,που διαθέτουν τα flagships άλλων εταιριών ,έχω χάσει πολλές φωτό ετσι

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Βάζω σιμ Vodafone και δε μου εμφανίζει το VoLTE που είχα στο iPhone. Τι συμβαίνει; Συγχωρήστε μου την άγνοια αλλά μόλις το πήρα το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

η έλλειψη και μόνο του ois είναι εμφανής τι να λέμε τώρα,που διαθέτουν τα flagships άλλων εταιριών ,έχω χάσει πολλές φωτό ετσι

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Πάρκισον? :lol: Στο βίντεο να το καταλάβω αλλά στις φωτό τόσο πολύ κουνημένες σου βγαίνουν?

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

τι Πάρκινσον ρε μπουμπουνα lol

σε πληροφορω ότι έχω πολύ σταθερό χέρι αλλά Παρ όλα αυτά σε γρήγορο tap and shoot δεν ...φαίνεται καθαρά

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τι Πάρκινσον ρε μπουμπουνα lol

σε πληροφορω ότι έχω πολύ σταθερό χέρι αλλά Παρ όλα αυτά σε γρήγορο tap and shoot δεν ...φαίνεται καθαρά

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Μάλλον τρολαρεις για την κάμερα

 

49754681537_f0a86c52bf_c.jpgIMG_20200409_224937 by Vagelis Kouzoglou, on Flickr

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δηλ το είχες στη τσέπη ,είδες κάτι στο δρόμο το έβαλες γρήγορα γρήγορα για να προλάβεις πριν φύγει και εβγαλες αυτή τη φώτο?το δικό μου τότε θέλει πέταμα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δηλ το είχες στη τσέπη ,είδες κάτι στο δρόμο το έβαλες γρήγορα γρήγορα για να προλάβεις πριν φύγει και εβγαλες αυτή τη φώτο?το δικό μου τότε θέλει πέταμα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Έχω βάλει gcam και ναι το βγάζω από την τσέπη και φωτογραφίζω και δεν έχω σχεδόν ποτέ αποτυχία,το hardware είναι εξαιρετικό το software είναι μέτριο γι'αυτό την στοκ κάμερα την χρησιμοποιώ μόνο για βίντεο, αλλά αν εσύ βλέπεις κακή την κάμερα τότε κάτι συμβαίνει με την συσκευή σου σίγουρα

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

σίγουρα δεν ξέρεις πως δουλεύει το ois και το λέω γιατί η φωτό που ανέβασες δεν έχει κάτι κινούμενο,εγώ για αυτές τις περιπτώσεις μιλάω και όχι να τραβήξω μια στατική εικόνα,δεν έχει τίποτα το τηλέφωνό μου ..τέλος πάντων

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σίγουρα δεν ξέρεις πως δουλεύει το ois και το λέω γιατί η φωτό που ανέβασες δεν έχει κάτι κινούμενο,εγώ για αυτές τις περιπτώσεις μιλάω και όχι να τραβήξω μια στατική εικόνα,δεν έχει τίποτα το τηλέφωνό μου ..τέλος πάντων

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Μάλλον εσύ δεν ξέρεις πως δουλεύει το ois, κινούμενο αντικείμενο είναι πιο δύσκολα να το βγάλεις με κάμερα που έχει ois λόγο αργού shutter speed, εκεί που βοηθάει το ois είναι στο δικό σου τρέμουλο που κάνουν τα χέρια σου και ειδικά σε indoor και lowlight, επίσης το ois βοηθάει στην ποιότητα της φωτογραφίας λόγο αργού κλείστρου και χαμηλού iso

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eτσι για θέμα τάξης και μόνο.

Δεν έχετε global rom αλλά EEA rom.

Η τελευταία global έχει κωδικό V11.0.3.0.QFKMIXM ενώ η δική σας (EEA) έχει V11.0.5.0.QFKEUXM

 

global , σταθερή γράφει στις ρυθμίσεις......

NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

global , σταθερή γράφει στις ρυθμίσεις......

 

QFKMIXM ή QFKEUXM αναφέρει ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

QFKMIXM ή QFKEUXM αναφέρει ?

 

QFKEUXM προφανώς αφού η χώρα είναι Ελλάδα και η Ελλάδα ανήκει στην Ευρώπη (EU), για αυτό και το "EU" μέσα στο "QFKEUXM ", μην μπερδεύεσαι.... τώρα το "MI" μάλλον αναφέρετε στη γενική έκδοση του miui; η Ινδία ας πούμε έχει "IN".... δλδ : GLOBAL, STABLE, QFKINXM....

NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

QFKMIXM το "ΜΙ" ειναι για διεθνείς χώρες global και QFKEUXM το "ΕU" ειναι μόνο για χώρες της Ευρώπης και οι δυο είναι global το κινητό μου ήρθε με QFKMIXM και κλειδωμένο bootloader και περασα την QFKEUXM και κλειδωμένο bootloader γιατί οι EU περνουν ποιο συχνά αναβαθμίσεις.
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Προχθές είχα την πρώτη κλήση στο κινητό από viber και δεν μου άνοιγε με τίποτα η μπροστινή popup κάμερα!

 

Το έχει αντιμετωπίσει κάνεις αυτό ξανά; Λύνεται?

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Πτου πτου ανοίγει κανονικά με Viber.

Φαντάζομαι ότι θα είναι θέμα αδειών αλλά δεν βρίσκω πουθενά την ρύθμιση!

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι θα είναι θέμα αδειών αλλά δεν βρίσκω πουθενά την ρύθμιση!

 

Δοκίμασε ρυθμίσεις - εφαρμογές - άδειες - άδειες - κάμερα και σιγουρέψου ότι το viber είναι ενεργοποιημενο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...