Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε καποιο παλιοτερο ποστ ειχα ποσταρει 2 τροπους που ειναι safe να κανεις απεγκατασταση εφαρμογων. Τον ενα τον ειχα βρει απο το xda και τον αλλο απο γειτονικο site με εξειδικευση στο miui.

 

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7954783#post7954783

 

το βρηκα το ποστ.

 

@mods καλο θα ηταν το 1ο ποστ να το ενημερωσουμε με χρησιμα λινκς που χρειαζονται κ με πληροφοριες για το κινητο.

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση της burial χρησιμοποιείς και ποια xml

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Την τελευταία έκδοση. Χρησιμοποίησα για λίγο τα anonymous.xml αλλά σε εσωτερικό χώρο το άσπρο είχε απόχρωση μπλέ ενώ η stock burial χωρίς xml είχε πιο ουδέτερο άσπρο.

Link to comment
Share on other sites

Σε καποιο παλιοτερο ποστ ειχα ποσταρει 2 τροπους που ειναι safe να κανεις απεγκατασταση εφαρμογων. Τον ενα τον ειχα βρει απο το xda και τον αλλο απο γειτονικο site με εξειδικευση στο miui.

 

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7954783#post7954783

 

το βρηκα το ποστ.

 

@mods καλο θα ηταν το 1ο ποστ να το ενημερωσουμε με χρησιμα λινκς που χρειαζονται κ με πληροφοριες για το κινητο.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλο 3μερο σε όλους! Οσοι είστε με 11.0.3.0 σας έχει έρθει η ενημέρωση με το συρτάρι εφαρμογών στον miui launcher?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία έκδοση. Χρησιμοποίησα για λίγο τα anonymous.xml αλλά σε εσωτερικό χώρο το άσπρο είχε απόχρωση μπλέ ενώ η stock burial χωρίς xml είχε πιο ουδέτερο άσπρο.
Σε εσωτερικό χώρο πρέπει να χρησιμοποιήσετε το d2 xml όπως και στις περισσότερες περιπτώσεις,το n2 μόνο για νυχτερινή φωτογραφία, λογικά χρησιμοποίησες το n2 xml που έχει ρύθμιση awb Sony γι'αυτό σου έδωσε μπλε τόνο

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλο 3μερο σε όλους! Οσοι είστε με 11.0.3.0 σας έχει έρθει η ενημέρωση με το συρτάρι εφαρμογών στον miui launcher?
Σε στοκ δεν νομίζω να έχει έρθει ακόμα.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλο 3μερο σε όλους! Οσοι είστε με 11.0.3.0 σας έχει έρθει η ενημέρωση με το συρτάρι εφαρμογών στον miui launcher?

 

Σε στοκ δεν νομίζω να έχει έρθει ακόμα.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

To συρτάρι εφαρμογών ειναι θέμα launcher και όχι rom. Nαι εχει ερθει κανονικοτατα με την τελευταια ενημερωση της εφαρμογης που εγινε στον launcher πριν μερικες μερες.

Link to comment
Share on other sites

Σε εσωτερικό χώρο πρέπει να χρησιμοποιήσετε το d2 xml όπως και στις περισσότερες περιπτώσεις,το n2 μόνο για νυχτερινή φωτογραφία, λογικά χρησιμοποίησες το n2 xml που έχει ρύθμιση awb Sony γι'αυτό σου έδωσε μπλε τόνο

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα d2,n2 που τα βρίσκεις ; Στο https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/configs-burial-02/ δεν τα βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Τα d2,n2 που τα βρίσκεις ; Στο https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/configs-burial-02/ δεν τα βλέπω.
Στο telegram έχει τα νεότερα xml, αν έχεις telegram https://t.me/K20ProPhotography

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις

Είναι εύκολο ένα λινκ με μια gcam και ένα XML που να είναι οκ με το κινητό ? Για το προ. Έχω χαθεί με τις τόσες που υπάρχουν

Link to comment
Share on other sites

ρε συ έχεις καταλάβει ότι θέλεις τελεγκραμ

για τα νεώτερα xml's

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-burial/

και βάζεις τα λίγο πιο παλιά μαζί με την va

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το Va?
Είναι η τελευταία έκδοση της burial

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο telegram έχει τα νεότερα xml, αν έχεις telegram https://t.me/K20ProPhotography

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ok τα βρήκα. Δυστυχώς με μια δοκιμή που έκανα σε d2 , default burial και stock camera τα χρώματα έιναι τελείως λάθος σε όλες. Πχ ροζ ανοιχτό να μωβίζει, γκρι να μπλεδίζει κτλ. Κατέληξα ότι δε φταει το color calibration της οθόνης του κινητού γιατί το ίδια χρώματα από τις φωτογραφίες φαίνονται και στο laptop. Το white balance όμως των εφραμογών πρέπει είναι λάθος. Ελπίζω να βρώ το λάθος γιατί αρχίζω να απογοητεύομαι από την κάμερα του κινητού (ερχόμενος από Nexus 5x).

Link to comment
Share on other sites

Ok τα βρήκα. Δυστυχώς με μια δοκιμή που έκανα σε d2 , default burial και stock camera τα χρώματα έιναι τελείως λάθος σε όλες. Πχ ροζ ανοιχτό να μωβίζει, γκρι να μπλεδίζει κτλ. Κατέληξα ότι δε φταει το color calibration της οθόνης του κινητού γιατί το ίδια χρώματα από τις φωτογραφίες φαίνονται και στο laptop. Το white balance όμως των εφραμογών πρέπει είναι λάθος. Ελπίζω να βρώ το λάθος γιατί αρχίζω να απογοητεύομαι από την κάμερα του κινητού (ερχόμενος από Nexus 5x).
Δοκίμασε το n2,αν συγκρίνεις την κάμερα με το 5x δύσκολα θα βρεις πιο καλή κάμερα σε smartphone, μόνο το 6p που είχε την ίδια κάμερα ηταν τόσο καλό, ακόμα και τα επόμενα pixel έχαναν στην κάμερα,αν δεν είχε πρόβλημα με τον επεξεργαστή ακόμα το Nexus 6p θα χρησιμοποιούσα

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Ρε παιδιά δουλεύει κανείς το alpha wallet που έχει και την πληρωμή με nfc; Σας παίζει καλά; Σήμερα το δοκίμασα και δεν έκανε πληρωμή με τίποτα. Έχω εγκαταστήσει την εφαρμογή κανονικά, έδωσα το mpin έβγαλε τον χρόνο την αντίστροφη μέτρηση αλλά τίποτα. Δεν έκανε πληρωμή για κανένα λόγο!!! Επίσης μου κάνει εντύπωση πως τώρα που δοκιμάζω στο σπίτι όταν σε πάει στο σημείο που δίνεις το mpin είτε δώσω σωστό κωδικό είτε λάθος προχωράει στην αντίστροφη μέτρηση για πληρωμή... Θα με τρελάνει

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Ρε παιδιά δουλεύει κανείς το alpha wallet που έχει και την πληρωμή με nfc; Σας παίζει καλά; Σήμερα το δοκίμασα και δεν έκανε πληρωμή με τίποτα. Έχω εγκαταστήσει την εφαρμογή κανονικά, έδωσα το mpin έβγαλε τον χρόνο την αντίστροφη μέτρηση αλλά τίποτα. Δεν έκανε πληρωμή για κανένα λόγο!!! Επίσης μου κάνει εντύπωση πως τώρα που δοκιμάζω στο σπίτι όταν σε πάει στο σημείο που δίνεις το mpin είτε δώσω σωστό κωδικό είτε λάθος προχωράει στην αντίστροφη μέτρηση για πληρωμή... Θα με τρελάνει

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7928622#post7928622

 

Αν ισχύει ακόμα και δεν άλλαξε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του NFC δες ότι είναι επιλεγμένη η επιλογή "γίνεται χρήση πορτοφολιου HCE"
Link to comment
Share on other sites

ποια GCAM προτιμούμε για Mi 9T Pro?
Εγώ έβαλα UltraM8 καθώς του burial δεν μου δουλεύει.

 

 

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του NFC δες ότι είναι επιλεγμένη η επιλογή "γίνεται χρήση πορτοφολιου HCE"
Α hce θέλει; Sim ήταν εμένα. Αυτό με τον κωδικό μπορεί να το δοκιμάσει κάποιος; Αν δώσετε λάθος το pin προχωράει και βγάζει αντίστροφη μέτρηση για πληρωμή;

 

Επίσης σε ποιο σημείο είναι το nfc στη συσκευή; Ποιο σημείο πλησιάζετε στο μηχάνημα;

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του NFC δες ότι είναι επιλεγμένη η επιλογή "γίνεται χρήση πορτοφολιου HCE"

 

Εμένα μια χαρά δουλεύει με την ρύθμιση SIM.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μια χαρά δουλεύει με την ρύθμιση SIM.
Περίεργα πράγματα...

Μπορείς να δοκιμάσεις να βάλεις λάθος κωδικό να μου πεις τί κάνει;

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...