Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μάλλον σε άκουσαν και την κατέβασαν:p

αμα δεν την δοκιμασω πως να ξέρω τη ευχρηστία που σου προσφέρει

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dreamon.sms

 

Άντε αφού την θέλεις, δώρο από μένα φιλαράκι

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά είναι τι εχει?εγώ τη βρίσκω βολική ευχαριστώ,το βλαμμένο το σάιτ αλλο είχε βάλει ....
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά... Το έχετε βρει πουθενά διαθέσιμο για αγορά?

Προχτές πήρε γνωστός μου από infoquest στα 399 το 128άρι σε μαύρο

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Προχτές πήρε γνωστός μου από infoquest στα 399 το 128άρι σε μαύρο

 

Μόνο εκεί δεν το είχα ψάξει!

Γνωρίζει κανείς αν μπορούμε να το αγοράσουμε από εκεί χωρίς ΦΠΑ με επαγγελματικό ΑΦΜ?

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Μόνο εκεί δεν το είχα ψάξει!

Γνωρίζει κανείς αν μπορούμε να το αγοράσουμε από εκεί χωρίς ΦΠΑ με επαγγελματικό ΑΦΜ?

 

Ναι

Γράφει το site αναλυτικά τη διαδικασία

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πάρει 2 εβδομάδες να ξέρεις περίπου με τιμολόγιο αλλά αξίζει σαν τηλέφωνο!
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πάρει 2 εβδομάδες να ξέρεις περίπου με τιμολόγιο αλλά αξίζει σαν τηλέφωνο!

 

Ήθελα πολύ καιρό να το πάρω από την εποχή που το έβρισκες με 280€ τελική!

 

Δυστυχώς τώρα τελευταία το redmi note 5 pro που έχω άρχισε τα νερά μετά από 2 χρόνια υπέρ βαριά χρήσης και κακομεταχείρισης!

200-300 email την ημέρα, ανοιχτά δεδομένα, bluetooth και wifi εδώ και 2 χρονια, τουλάχιστον 50 κλήσεις την ημέρα κτλ.

Πλέον ακόμα και ο Chrome μου φαίνεται ότι αργεί!

 

Δυστυχώς το Mi 9T Pro δεν το βρίσκω άλλου φθηνότερα και η προσφορά με το τιμολόγιο είναι πολύ καλή αφού θα βγει τελική γύρω στα 300€!

Συν τα 2 χρόνια εγγύησης!

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

ο chrome αργούσε σε RN5 όπως και άλλες εφαρμογές σε σχέση πάντα με αυτό μιλαω,το έχω ξερω
Link to comment
Share on other sites

ο chrome αργούσε σε RN5 όπως και άλλες εφαρμογές σε σχέση πάντα με αυτό μιλαω,το έχω ξερω

 

Άρα η μετάβαση στο Mi 9T Pro θα είναι αποκάλυψη λες ε;

Τα specs του είναι πολύ δυνατά...! Ακόμα και 1 χρονο μετά.την κυκλοφορία του παραμένει τουμπανο!

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

ε όχι και αποκαλυψη, εντάξει άλλο τηλέφωνο νομίζεις ότι έχεις και είναι και το δείχνει

πέρα του ότι εδώ θα έχεις και 4g+ kαι μια χορταστική amoled flat οθόνη και καλύτερη διαχείριση μπαταρίες αλλά αυτό παίζει

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό συχνά όταν τελειώνει μία κλήση και απομακρύνω το κινητό από το αυτί, η οθόνη παραμένει σκοτεινή για 10-15 δευτερόλεπτα και δεν ανταποκρίνεται στο πλαϊνό κουμπί στο χτύπημα της οθόνης ή στο δαχτυλικό αποτύπωμα, ώστε να την τερματίσω.

 

Δηλαδή ένα είδος κολλήματος για κάποια δευτερόλεπτα.

Είναι πολύ ενοχλητικό, διότι αν ο άλλος δεν τερματίσει την κλήση ακούς διάφορα:O

Δεν μπορώ να ξέρω αν φταίει το κινητό ή κάποια εξωτερική εφαρμογή (και έχω πολλές) αν και καμία δεν έχει εγκατασταθεί τελευταία που βλέπω το κόλλημα.

 

Έχει κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα, ή μία λύση?

Edited by stubu
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πάρει 2 εβδομάδες να ξέρεις περίπου με τιμολόγιο αλλά αξίζει σαν τηλέφωνο!

 

Παιδιά μόλις έβαλα κι εγώ την παραγγελία, από το Mistore με την προσφορά που το έχουν στα 399€ (128GB) και με τιμολόγιο μου βγήκε ~322€.

Εξαιρετική τιμή αν το συγκρίνεις με τιμές στα Skroutzoμάγαζα που δεν έχεις και την επίσημη εγγύηση.

Άσε που το φθηνότερο στο skroutz το βρήκα ήταν 428€!

 

Σε σχέση με την παράθεση, τα παιδιά στο Mistore ήταν απίστευτα γρήγοροι και όλη η διαδικασία δεν μου πήρε παραπάνω από μισή ώρα και θα το παραλάβω και σε 24 ώρες!

 

Οπότε το "2 εβδομάδες να ξέρεις περίπου με τιμολόγιο" του φίλου παραπάνω δεν ισχύει!

Edited by glynos
Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

ποιο skroutz φίλε μου!

έχει πεθάνει εδώ και καιρό για τα κινητά τουλάχιστον όπως το βλέπω εγώ,διαθεσιμότητα,αποδείξεις του ****υ,για αυτό δεν δίνουν με τιμολόγιο, εγγύηση,κτλ

κσλομιλητο!!!!

και γω τόσο το πήρα πριν μήνες από πλαίσιο

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

ποιο skroutz φίλε μου!

έχει πεθάνει εδώ και καιρό για τα κινητά τουλάχιστον όπως το βλέπω εγώ,διαθεσιμότητα,αποδείξεις του ****υ,για αυτό δεν δίνουν με τιμολόγιο, εγγύηση,κτλ

κσλομιλητο!!!!

και γω τόσο το πήρα πριν μήνες από πλαίσιο

 

Πάντως για να κρατάει τιμή μετά από τόσο καιρό, όχι μόνο στην Ελλάδα αλλά και στο εξωτερικό, σημαίνει ότι αξίζει τα λεφτά του!

Έτσι δεν είναι;

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

ποιο skroutz φίλε μου!

έχει πεθάνει εδώ και καιρό για τα κινητά τουλάχιστον όπως το βλέπω εγώ,διαθεσιμότητα,αποδείξεις του ****υ,για αυτό δεν δίνουν με τιμολόγιο, εγγύηση,κτλ

κσλομιλητο!!!!

και γω τόσο το πήρα πριν μήνες από πλαίσιο

 

Σκουπιδότοπος έχει γίνει το Σκρουτζ.

 

Όταν έψαχνα να αγοράσω το mi9t pro

 

Πάω στο σκρουτζ να τσεκάρω διαθεσιμότητες και τιμές.

 

α) Ξεκινά από 357 ευρώ αλλά για να φτάσεις σε κάποιον που δεν το έχει κατόπιν παραγγελίας πρέπει να φτάσεις στη μέση της λίστας σε καταστήματα που το έχουν 385+.

β) Στέλνω ερωτήσεις για σιγουριά ότι είναι όντως διαθέσιμο σε αυτά τα καταστήματα. Bingo! Οι απαντήσεις τους : πάρτε μας στο κατάστημα τηλ (online shop έτσι? ) , άλλος απαντά δεν το έχουμε, άλλος όταν τους λέω ότι άλλα γράφουν και παραπληροφορούν (μάλλον καταλαβαίνει την ******* του και αλλάζει την διαθεσιμότητα και μου το παίζει τρελίτσα).

γ) Μπαίνω στο bestprice (σκρουτζ like) ... το έχουν μερικοί αλλά στις αξιολογήσεις αυτών των καταστημάτων διαβάζεις: δεν σηκώνουν το τηλέφωνο και δεν απαντούν στα emails. O άλλος γράφει στο site ότι ζητά 10% προκαταβολή για να στο στείλει με αντικαταβολή. :

 

 

Εννοείται δεν εμπιστεύομαι κανένα τέτοιο μαγαζάκι του κω***. Kανείς δεν έχει paypal και το ψέμα και η λαμογιά πάει σύννεφο αν διαβάσεις τις αξιολογήσεις.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις έβαλα κι εγώ την παραγγελία, από το Mistore με την προσφορά που το έχουν στα 399€ (128GB) και με τιμολόγιο μου βγήκε ~322€.

Εξαιρετική τιμή αν το συγκρίνεις με τιμές στα Skroutzoμάγαζα που δεν έχεις και την επίσημη εγγύηση.

Άσε που το φθηνότερο στο skroutz το βρήκα ήταν 428€!

 

Σε σχέση με την παράθεση, τα παιδιά στο Mistore ήταν απίστευτα γρήγοροι και όλη η διαδικασία δεν μου πήρε παραπάνω από μισή ώρα και θα το παραλάβω και σε 24 ώρες!

 

Οπότε το "2 εβδομάδες να ξέρεις περίπου με τιμολόγιο" του φίλου παραπάνω δεν ισχύει!

 

Πηγες στο κατάστημα η μέσω internet?Εγω μεσω ίντερνετ και επαρχία έκανα τόσο! Σου ζήτησαν αν το έκανες μεσο ίντερνετ να τα στείλεις και στην εταιρεία you του όμιλου τους?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Πηγες στο κατάστημα η μέσω internet?Εγω μεσω ίντερνετ και επαρχία έκανα τόσο! Σου ζήτησαν αν το έκανες μεσο ίντερνετ να τα στείλεις και στην εταιρεία you του όμιλου τους?

 

Τηλεφωνικά έκανα την παραγγελία! Και είμαι όντως επαρχία... Καρδίτσα για την ακρίβεια!

Έκανα τηλεφωνικά την παραγγελία, μου έστειλαν ένα email για επιβεβαίωση, επισυναψα ταυτότητα και εικόνα taxis μαζί με καταθετηριο και όλα κομπλέ!

 

Θα μου το στείλουν σήμερα και θα το έχω αύριο η Πέμπτη λόγω φόρτου εργασίας των courier...

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Η σωστή έρευνα αγοράς, οδηγεί σε σωστά καταστήματα.

Και υπάρχουν πολλά τέτοια

Ας μην τα μηδενιζουμε όλα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τηλεφωνικά έκανα την παραγγελία! Και είμαι όντως επαρχία... Καρδίτσα για την ακρίβεια!

Έκανα τηλεφωνικά την παραγγελία, μου έστειλαν ένα email για επιβεβαίωση, επισυναψα ταυτότητα και εικόνα taxis μαζί με καταθετηριο και όλα κομπλέ!

 

Θα μου το στείλουν σήμερα και θα το έχω αύριο η Πέμπτη λόγω φόρτου εργασίας των courier...

 

Τι να πω μια χαρά μετά!Να το χαρείς φίλε μου ειναι πολυ καλο value for money!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Η σωστή έρευνα αγοράς, οδηγεί σε σωστά καταστήματα.

Και υπάρχουν πολλά τέτοια

Ας μην τα μηδενιζουμε όλα.

 

Πολλά με την καμία. Λίγα είναι τα σοβαρά καταστήματα πλέον στο σκρουντζ. Τα περισσότερα είναι ότι να ναι.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

πολλά καταστήματα δεν παίζει,που να έχουν και εγγύηση και τιμολόγιο και κανονική απόδειξη όπως η infoquest,σε κανένα από αυτά μα σε κανένα όμως και σε όλα θα αντιμετωπίσεις πρόβλημα αν σου πάει κάτι στραβα,καθυστερήσεις , άρνηση,αποστολή σε Κίνα ,ποιος ξέρει πότε θα το έχεις πίσω,καλύτερα από αξιόπιστο μαγαζί Κίνας παρά από Σκρουτζ

τέλος πάντων είμαστε πολύ οφ

Link to comment
Share on other sites

πολλά καταστήματα δεν παίζει,που να έχουν και εγγύηση και τιμολόγιο και κανονική απόδειξη όπως η infoquest,σε κανένα από αυτά μα σε κανένα όμως και σε όλα θα αντιμετωπίσεις πρόβλημα αν σου πάει κάτι στραβα,καθυστερήσεις , άρνηση,αποστολή σε Κίνα ,ποιος ξέρει πότε θα το έχεις πίσω,καλύτερα από αξιόπιστο μαγαζί Κίνας παρά από Σκρουτζ

τέλος πάντων είμαστε πολύ οφ

Γιατί το λες αυτό; εμένα η συσκευή είναι από το eShop με διετή εγγύηση καταστήματος, μάλιστα το κατάστημα είναι πολύ κοντά στο σπίτι μου, είναι μια πολύ μεγάλη εταιρεία με αρκετά φυσικά καταστήματα στην Ελλάδα.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...