Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Παλιά είναι δεν βγαίνουν.σχεδόν 10ετια έχουν

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ξέρω τι μπορεί να χεις πάθει εσύ, πρέπει να το γυρνάς στο Bluetooth χειροκίνητα.

 

Όταν κάνεις κλήση κάτω δεξιά έχει ενα κουμπί (ένα αυτί με βέλος) πάτα εκεί και θα σου πετάξει τρεις επιλογές η δεύτερη είναι ομιλία μέσω Bluetooth.

 

Δοκίμασε και αυτό και αν δεν βγάλεις άκρη βλέπουμε.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Υπάρχουν Bluetooth ακουστικά με USB-C καλώδιο φόρτιση ;

Ή αυτό το μικρό είναι το πρώτο/από τα πρώτα; https://www.sonymobile.com/gb/products/accessories/stereo-bluetooth-headset-sbh24/specifications/

 

Επίσης, το Bluetooth 5.0 ακουστικά (που ακόμα έρχονται ) , πέρα από μεγαλύτερη εμβέλεια, θα φέρουν βελτίωση ήχου; Δεν έχω διαβάσει κάτι σχετικό να λέγεται κατηγορηματικα.

Αυτό που βλέπω είναι ότι το LDAC είναι το μέγιστο που μπορείς να αγοράσεις τώρα, θα έχουν αυτό το codec τα κινητά με Oreo, και βέβαια χρειάζεται και το Bluetooth ακουστικό να υποστηρίζει το LDAC.

Τέλος, η ποιότητα πάει πάνω προς κάτω: LDAC, aptX HD, aptX, a2dp.

Οποιαδήποτε διόρθωση ευπρόσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω τι μπορεί να χεις πάθει εσύ, πρέπει να το γυρνάς στο Bluetooth χειροκίνητα.

 

Όταν κάνεις κλήση κάτω δεξιά έχει ενα κουμπί (ένα αυτί με βέλος) πάτα εκεί και θα σου πετάξει τρεις επιλογές η δεύτερη είναι ομιλία μέσω Bluetooth.

 

Δοκίμασε και αυτό και αν δεν βγάλεις άκρη βλέπουμε.

Όχι δεν έβγαλα, δοκίμασα και τα μαμά ακουστικά, τίποτα.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Κάτι παρατήρησα με τα Bluetooth της meizu παίζουν πάρα πολύ καλύτερα στο iPhone πάρα οποιοδήποτε Android
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν Bluetooth ακουστικά με USB-C καλώδιο φόρτιση ;

 

Ή αυτό το μικρό είναι το πρώτο/από τα πρώτα; https://www.sonymobile.com/gb/products/accessories/stereo-bluetooth-headset-sbh24/specifications/

 

 

 

Επίσης, το Bluetooth 5.0 ακουστικά (που ακόμα έρχονται ) , πέρα από μεγαλύτερη εμβέλεια, θα φέρουν βελτίωση ήχου; Δεν έχω διαβάσει κάτι σχετικό να λέγεται κατηγορηματικα.

 

Αυτό που βλέπω είναι ότι το LDAC είναι το μέγιστο που μπορείς να αγοράσεις τώρα, θα έχουν αυτό το codec τα κινητά με Oreo, και βέβαια χρειάζεται και το Bluetooth ακουστικό να υποστηρίζει το LDAC.

 

Τέλος, η ποιότητα πάει πάνω προς κάτω: LDAC, aptX HD, aptX, a2dp.

 

Οποιαδήποτε διόρθωση ευπρόσδεκτη.

 

Πολύ σωστά απλά μια υποσημείωση.

Το αν θα ενεργοποιηθεί LDAC support codec είναι θέμα κατασκευαστή αν θα το ενεργοποιήσει η όχι.

 

Επίσης έχω την εντύπωση ότι θα πρέπει να πληρώσουν δικαιώματα χρήσης στην Sony για χρήση του feature.

 

Αρα Δεν είναι δεδομένο ότι επειδή θα φοράει Oreo μια οποιαδήποτε συσκευή ότι θα το έχω out of the box.

 

Και το κακό είναι ότι μόνο σε Sony αξεσουάρ υπάρχει LDAC support και όχι σε άλλους κατασκευαστές.

 

Εδώ ένα πολύ κατατοπιστικό άρθρο.

http://www.androidauthority.com/sony-ldac-codec-790690/

 

One of the interesting discoveries with the unveiling of Android O was how much input Sony had in helping improve stock Android, along with a number of other OEMs. The company contributed some 250 bug fixes and 30 new features, one of which is its LDAC. Google confirmed LDAC is now part of the Android AOSP base code, which means that it’s free for all OEMs to integrate into their smartphones if they wish.

 

Third party hardware manufacturers require a LDAC license, and even those looking to use Sony's AOSP code need to pass certification.

The only detail we’re not sure of if is there’s a licensing cost that OEMs will have to sign up for, as there is with Qualcomm’s aptX which is also supported in Android Oreo’s Bluetooth codec settings. From the support page, we can see that corporate users will need to contact Sony to license the technology, and phone and tablet manufacturers looking to the AOSP code are required to pass a certification process, but any costs involved are hidden.

 

Now of course, just like Qualcomm’s aptX, you’re going to need a set of LDAC compatible headphones or speakers to connect your handset up to as well. Unfortunately, LDAC equipped pieces of audio gear are a little hard to come by. The technology is currently only found inside Sony’s own range of audio gear, although this does extend to its home cinema range, Walkman products and speakers, as well as the company’s wireless headphones.

 

 

Sent from my iPad Pro using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

https://www.google.gr/amp/s/www.androidauthority.com/samsung-gear-sport-gear-iconx-2018-pre-orders-start-oct-13-807054/amp/

Ξεκινούν στην Αμερική η προπαραγγελία για τα icon x 2018 με ημερομηνία διάθεσης τις 27 Οκτωβρίου.

Λένε ότι θα έχουν βελτιωμένη αρκετά μπαταρία δεν έχω διαβάσει όμως κάπου αν θα έχουν noise cancellation, τομέας που πιστεύω ότι τα icon x υστερούν αφού καλές οι fit λειτουργίες αλλά να μπορείς να τα χρησιμοποιείς άνετα και για κλήσεις...

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Ψαχνω ακουστικά bluetooth για κλήσεις αλλά και για μουσική μέχρι 30 ευρώ. Εχω δει τα iLuv Metal Forge Air 2. Πιστευετε οτι αξιζει η αγορά τους ή εχετε να προτεινετε κάποια άλλα?

Ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το SM-T819 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετά από κάποια αλλαγη προϊόντος έχω ένα υπόλοιπο από κατάστημα περί τα 17 ευρω. Παρ'όλο που δεν χρησιμοποιώ ιδιαίτερα ακουστικα και για να μη χασω το ποσο που ανέφερα, θα τα δώσω για την αγορά bluetooth διοτι δεν υπαρχει στο κατάστημα αυτό κατι αλλο που θα με ενδιέφερε. Μεταξύ λοιπον των plantronics explorer 50 (17,40€) και m70 (20€) ποιο θεωρείται ότι πρέπει να επιλέξω;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετά από κάποια αλλαγη προϊόντος έχω ένα υπόλοιπο από κατάστημα περί τα 17 ευρω. Παρ'όλο που δεν χρησιμοποιώ ιδιαίτερα ακουστικα και για να μη χασω το ποσο που ανέφερα, θα τα δώσω για την αγορά bluetooth διοτι δεν υπαρχει στο κατάστημα αυτό κατι αλλο που θα με ενδιέφερε. Μεταξύ λοιπον των plantronics explorer 50 (17,40€) και m70 (20€) ποιο θεωρείται ότι πρέπει να επιλέξω;
Το δεύτερο είναι δοκιμασμένο από πολλούς και αξίζει κάθε ευρώ
Link to comment
Share on other sites

http://www.digitalpassion.gr/product/sony-wf-1000xb-%ce%b1%cf%83%cf%8d%cf%81%ce%bc%ce%b1%cf%84%ce%b1-%ce%b1%ce%ba%ce%bf%cf%85%cf%83%cf%84%ce%b9%ce%ba%ce%ac-%ce%b5%ce%be%ce%bf%cf%85%ce%b4%ce%b5%cf%84%ce%ad%cf%81%cf%89%cf%83%ce%b7%cf%82/

 

Νομίζω ότι βρήκα τον αντικαταστάτη των icon x. Με το ίδιο στυλ που με έχει βολέψει αλλά και noise cancellation.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδω και κανα μηνα εχασα το xiaomi bluetooth και ειπα ευκαιρια να αγορασω το καινουργιο (με τα κουμπια volume) ως οδηγος (με κλησεις να παραμονευουν βρηκα ενα παλιο που ειχα samsung (hm1300) το οποιο και καταφερα να το κανω να δουλεψει με 2 συσκευες αλλα δεν ακουγετε ουτε καθαρα ουτε δυνατα....:X

υπομονη λοιπων μεχρι να μου ερθει το xiaomi....

προσωπικο μου: LeEco pro3 x722

εργασιας : Bluboo Picasso

Alfa Romeo 156 - Gibson Thunderbird

Link to comment
Share on other sites

http://www.digitalpassion.gr/product/sony-wf-1000xb-%ce%b1%cf%83%cf%8d%cf%81%ce%bc%ce%b1%cf%84%ce%b1-%ce%b1%ce%ba%ce%bf%cf%85%cf%83%cf%84%ce%b9%ce%ba%ce%ac-%ce%b5%ce%be%ce%bf%cf%85%ce%b4%ce%b5%cf%84%ce%ad%cf%81%cf%89%cf%83%ce%b7%cf%82/

 

Νομίζω ότι βρήκα τον αντικαταστάτη των icon x. Με το ίδιο στυλ που με έχει βολέψει αλλά και noise cancellation.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Αυτά εννοείς μάλλον, γιατί το link που έβαλες δεν παίζει.

https://www.sony.gr/electronics/truly-wireless/wf-1000x

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Αυτά εννοώ και το σκέφτομαι να τα αγοράσω. Αναρωτιέμαι όμως το εξής: Έχει λέει τεχνολογία noise cancellation, η οποία όμως αφορά μόνο στην απομόνωση των εξωτερικών θορύβων όταν ακούς μουσική; Εγώ θα ήθελα να είμαι σίγουρος ότι λειτουργεί και στην περίπτωση της ομιλίας για να σε ακούει καλύτερα ο συνομιλητής σου. Σε όσα reviews έχω διαβάσει δεν βλέπω να διευκρινίζεται αυτό.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

αν ενδιαφέρεται κανείς για τα ακουστικά αυτά --> εδώ, τα δίνω. Στείλτε προσωπικό μήνυμα.

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά όμως αλλά 230€ για ακουστικά; Μήπως έχουμε ξεφύγει λίγο; Επειδή κι εγώ σκέφτομαι να φύγω από το sbh52 και να πάω σε κάτι αντίστοιχο όπως τα Sony η τα Samsung. Αλλά το σκέφτομαι δις και τρις. Με αυτά τα χρήματα κάνεις παπάδες.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετά από κάποια αλλαγη προϊόντος έχω ένα υπόλοιπο από κατάστημα περί τα 17 ευρω. Παρ'όλο που δεν χρησιμοποιώ ιδιαίτερα ακουστικα και για να μη χασω το ποσο που ανέφερα, θα τα δώσω για την αγορά bluetooth διοτι δεν υπαρχει στο κατάστημα αυτό κατι αλλο που θα με ενδιέφερε. Μεταξύ λοιπον των plantronics explorer 50 (17,40€) και m70 (20€) ποιο θεωρείται ότι πρέπει να επιλέξω;

 

Προτείνω το Μ70. Πραγματικά εξαιρετικό για την τιμή του.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά όμως αλλά 230€ για ακουστικά; Μήπως έχουμε ξεφύγει λίγο; Επειδή κι εγώ σκέφτομαι να φύγω από το sbh52 και να πάω σε κάτι αντίστοιχο όπως τα Sony η τα Samsung. Αλλά το σκέφτομαι δις και τρις. Με αυτά τα χρήματα κάνεις παπάδες.

 

Με 230€ εγώ παίρνω 3 τούμπανα ακουστικά και οτι σαπίλα κυκλοφορεί στα κινέζικα site και κάνω το κομμάτι μου, κάπως έτσι αγόραζα παλιότερα ακουστικά με 15-20€ μέχρι να πετύχω τα εργαλεία τα Bluedio και δεν τα αλλάζω με οτι high-class και να μου δώσουν...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Με 230€ εγώ παίρνω 3 τούμπανα ακουστικά και οτι σαπίλα κυκλοφορεί στα κινέζικα site και κάνω το κομμάτι μου, κάπως έτσι αγόραζα παλιότερα ακουστικά με 15-20€ μέχρι να πετύχω τα εργαλεία τα Bluedio και δεν τα αλλάζω με οτι high-class και να μου δώσουν...
Για δώσε μας ένα λινγκ να τα δούμε και εμείς.

Ευχαριστώ

 

Nikos Note 8

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω αναφέρει πολλές φορές σε αυτό το νήμα, πήγαινε μερικές σελίδες πίσω θα βρεις λινκ απο meizu, sony, bluedio, μέχρι και του δεκαρικου τα awey

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω το Μ70. Πραγματικά εξαιρετικό για την τιμή του.

 

Σε ευχαριστώ κι εσένα. Ηδη με την παρότρυνση και άλλων το εχω και το απολαμβάνω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω ασύρματα ακουστικά για το γυμναστήριο.

 

Έχω το note 8.Με ενδιαφέρει να είναι αξιόπιστα να μην αποσυνδέονται και πολύ βασικό να μένουν μέσα στα αυτιά !!

 

Το κόστος ας είναι και τσιμπημένο το θέμα είναι να είναι καλά και να μην πάνε άχρηστα.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω ασύρματα ακουστικά για το γυμναστήριο.

 

Έχω το note 8.Με ενδιαφέρει να είναι αξιόπιστα να μην αποσυνδέονται και πολύ βασικό να μένουν μέσα στα αυτιά !!

 

Το κόστος ας είναι και τσιμπημένο το θέμα είναι να είναι καλά και να μην πάνε άχρηστα.

Ευχαριστω.

 

Πιθανον να μην σου προτεινω το καλυτερο, αλλα για γυμναστηριο και ποδηλατο εχω τα sony sbh 70. Ειναι αδιαβροχα και δεν φευγουν απο τα αυτια ΠΟΤΕ! Απλα δεν ειναι in ear για να απομονωνουν πληρως (τα προτιμω ομως ετσι για το ποδηλατο στο δρομο, μη σκοτωθουμε κιολας). Εναλλακτικα, υπαρχουν τα 80αρια, ιδια ακριβως και in ear.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...