Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Οσα se παντως εχει τυχει να αγορασω, ολα μου εχουν σπασει. Ειδικα το mw600 το εχω παρει 2 φορες. τη μια μου εσπασε η οθονη και την αλλη το κλιπ.

Περιμενα κατι καλυτερο ειναι η αληθεια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πήρα το VH410.

Για άλλη μία φορά επιβεβαιώνεται, ότι το μάρκετινγκ είναι η μεγαλύτερη επιστήμη που υπάρχει!

Το Sonyericcsson VH410 είναι ένα καταπληκτικό bluetooth ακουστικό!

Κάθεται τέλεια στο αυτί, ακόμα και στα 100χιλιόμετρα με μηχανή! και χωρίς γατζάκι!

Μιλάω άνετα μέχρι τα 40-45χιλιόμετρα. Με ακούνε και τους ακούω σχεδόν τέλεια.

Είναι παμθτηνο, έχει micro usb φορτιστη ,διάφορους αντάπτορες για το αυτί και κορδόνι που δένει πολύ καλά!

Συνολικά είναι μια ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ αγορά!

Το προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλους όσους δεν ειναι θύματα του μάρκετινγκ, , πιστεύοντας ότι πρέπει να δώσουν 100ευρώ για ένα αντικείμενο , ευτελούς αξίας, με κόστος κατασκευής μερικά cents.

 

Για του λόγου το αληθές! Χτες το πρωι στις 9, 8-5-2012, το bluetooth έμεινε απο μπαταρία.

Να σημειώσω, ότι δεν το φόρτισα ποτέ. Το έβγαλα απο το κουτί και το χρησιμοποίησα.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

εχω το bluetooth ( blueAnt ...Q2 smart bluetooth headset)

συνδεδεμενο με LG OPTIMUS 2X

παραλληλα τρεχω και το προγραμμα svox στα ελληνικα μαζι με το προγραμμα (ΑΝΑΦΩΝΗΣΗ)

ενω στης εισερχομενες κλησης ακουω το ονομα του καλουντος απο το ηχειο του τ/φ δεν μπορω να τοv ακουσω απο το bluetooth

Στο bluetooth ακουω μονο τον αριθμο του καλουντος ........

υπαρχει καποια ρυθμιση η εφαρμογη που μπορει να μου μεταφερει και την φωνη στο bluetooth.....

sto τ/φ τρεχω την τελευταια ρομ του kang ...

ευχ.......

Link to comment
Share on other sites

Για του λόγου το αληθές! Χτες το πρωι στις 9, 8-5-2012, το bluetooth έμεινε απο μπαταρία.

Να σημειώσω, ότι δεν το φόρτισα ποτέ. Το έβγαλα απο το κουτί και το χρησιμοποίησα.

 

Άρα κράτησε σχεδόν 5-6 μέρες!Για να καταλάβουμε όμως αν είναι ή όχι καλή η αυτονομία πρέπει να μας πεις πόσες ώρες μέσο όρο την μέρα μιλάς,αν το κλείνεις το βράδυ (απόλυτα λογικό) και περίπου για πόσες ώρες.Έτσι θα μπορέσουμε να βγάλουμε πιο ασφαλή συμπεράσματα!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Άρα κράτησε σχεδόν 5-6 μέρες!Για να καταλάβουμε όμως αν είναι ή όχι καλή η αυτονομία πρέπει να μας πεις πόσες ώρες μέσο όρο την μέρα μιλάς,αν το κλείνεις το βράδυ (απόλυτα λογικό) και περίπου για πόσες ώρες.Έτσι θα μπορέσουμε να βγάλουμε πιο ασφαλή συμπεράσματα!

 

Το Bluetooth δεν το κλείνω ποτέ.

Ωρες την ημέρα?

Δεν ξερω... γυρω στα 800λεπτα τον μηνα εξερχομενα κανω.

Αλλα τόσα να είναι τα εισερχόμενα? κάπως έτσι...

Ξαναλέω οτι δεν το είχα φορτίσει. Απο το κουτί το έβγαλα και το χρησιμοποίησα.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Το Bluetooth δεν το κλείνω ποτέ.

Ωρες την ημέρα?

Δεν ξερω... γυρω στα 800λεπτα τον μηνα εξερχομενα κανω.

Αλλα τόσα να είναι τα εισερχόμενα? κάπως έτσι...

Ξαναλέω οτι δεν το είχα φορτίσει. Απο το κουτί το έβγαλα και το χρησιμοποίησα.

 

Άρα αν καθίσεις να το υπολογίσεις μιλάς σχεδόν κοντά στην μία ώρα την μέρα!Και σου κρατάει 5-6 μέρες.Πες μας κιόλας μετά την πρώτη κανονική φόρτιση πόσο θα σου κρατήσει αλλά μην περιμένεις μεγάλη διαφορά!

 

Αντίστοιχα εγώ(αυτονομία 5-6 μέρες):

-μιλάω συνολικά πάνω από μία ώρα την μέρα (μπορεί και κοντά στις 2 ώρες την μέρα μέσο όρο......αυτό γιατί σίγουρα οι εξερχόμενες είναι 1 ώρα και έπειτα παίζονται οι εισερχόμενες!)

-Λόγω A2DP όμως εμένα το bluetooth λειτουργεί σχεδόν όλη την μέρα γιατί ΟΛΟΙ οι ήχοι του κινητού (μελωδία,μουσική,ήχοι από μενού κ.α.) μεταδίδονται εκεί!Άρα αυξάνεται κατακόρυφα η χρήση του όπως καταλαβαίνεις!

 

Άρα όπως καταλαβαίνεις υπάρχει μια μεγάλη διαφορά(τουλάχιστον από τα πρώτα στοιχεία που μας δίνεις)!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

http://www.amazon.com/i-Tech-i-VoicePRO-901-Bluetooth-Headset/dp/B002CVTOYI

 

Πήρα αυτό από το Media Markt στον Γέρακα , μόλις στα 20 ευρώ για όποιον ενδιαφέρεται.

Έχει και κορδονάκι :lol:, πολύ καλή ποιότητα ήχου (έχει ένα κουμπάκι από κάτω που το είχα πατήσει και με άκουγαν λέει σαν από πηγάδι και μόλις το ξαναπάτησα , με άκουγαν κρυστάλινα. Μάλλον ειναι το πλήκτρο μείωσης θορύβου ή κάτι τέτοιο , απλά το αναφέρω άν το πάρει κανείς να μην την πατήσει γιατί παρά λίγο να το πετάξω:p μέχρι να το βρω). το μόνο μείον είναι πως χωρίς το λουράκι, (πιάνει πάνω στο λαστιχάκι του αυτιού , οπότε κατά έναν τρόπο σφηνώνει) δεν κάθεται στο αυτί καλά χωρίς το άγκιστρο που εμένα δεν με βολεύει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

πριν περιπου 2 χρονια ειχα αγορασει αυτο γιατι τοτε ειχα το sony ericsson g705 SONY ERICSSON HBH-PV703 οταν χαλασε αυτο λοιπον και πηρα το s2 δεν περιμενα να συγχρονιστουν γιατι ηταν ψιλοπαλιο το bluetooth και δεν ηταν και ιδια μαρκα. ε λοιπον οχι μονο συγχρονιστηκαν αλλα ακουω/με ακουνε μια χαρα. απο μπαταρια δεν μπορω να σας πω σιγουρα γιατι δεν το χρησιμοποιω καθημερινα.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Φθηνότερα από τους κλέφτες (άκου 122 ευρώ) εδώ:

http://www.clove.co.uk/sony-smart-wireless-headset-pro

 

Καλησπέρα,

 

προσοχή λοιπόν στο παραπάνω φόρουμ... Κοντεύω τους δυο (2) μήνες και ακόμα να παραλάβω!!! Τώρα εμφανίζει ότι περιμένουν παραδόσεις από τέλος Μαΐου!!! Να δούμε αν και πως θα επιστρέψουν τα λεφτά που πήραν τότε... Του έστειλα πριν λίγο ακύρωση της παραγγελίας!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο ακουστικό σήμερα έγινε επίσημα διαθέσιμο στο site της Sony. Το περιμένω πως και πως και σκεφτόμουν να το παραγγείλω από το συγκεκριμένο κατάστημα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

προσοχή λοιπόν στο παραπάνω φόρουμ... Κοντεύω τους δυο (2) μήνες και ακόμα να παραλάβω!!! Τώρα εμφανίζει ότι περιμένουν παραδόσεις από τέλος Μαΐου!!! Να δούμε αν και πως θα επιστρέψουν τα λεφτά που πήραν τότε... Του έστειλα πριν λίγο ακύρωση της παραγγελίας!

 

Δεν καταλαβαίνω τον προβληματισμό σου, πρώτη φορά κάνεις προπαραγγελία; Τα ακουστικά δεν τα έχει δώσει η Sony οπότε τι περιμένεις να τα γεννήσουν τα καταστήματα για να στα στείλουν; Κανείς δεν τα έχει διαθέσιμα :)

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο ακουστικό σήμερα έγινε επίσημα διαθέσιμο στο site της Sony. Το περιμένω πως και πως και σκεφτόμουν να το παραγγείλω από το συγκεκριμένο κατάστημα.

 

Ξερει κανεις περισσοτερες πληροφοριες σχετικα με την τιμη και το ποτε θα το εχουμε στην Ελλαδα?

Επισης, ειναι multipoint? Αν ναι, εινα ξεκαθαρο οτι δεν ειναι σαν τον προκατοχο του, που ενω ηταν, τελικα δεν ηταν? :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τον προβληματισμό σου, πρώτη φορά κάνεις προπαραγγελία; Τα ακουστικά δεν τα έχει δώσει η Sony οπότε τι περιμένεις να τα γεννήσουν τα καταστήματα για να στα στείλουν; Κανείς δεν τα έχει διαθέσιμα :)

 

Και εγώ δεν καταλαβαίνω τις εξυπνάδες και τους εξυπνάκηδες! Όταν το παρήγγειλα, τόσο στο site όσο και στο 1o mail του "εμπόρου" έγραφε άμεσα διαθέσιμο και εκτέλεση της παραγγελίας την αμέσως επόμενη μέρα!

Ούτε για προπαραγγελίες ούτε για γεννητούρια ούτε πολλές εξυπνάδες έγραφε!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Το εν λόγο υπάρχει πουθενά σε κάποιο κατάστημα στην Ελλάδα?

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν καταλαβαίνω τις εξυπνάδες και τους εξυπνάκηδες! Όταν το παρήγγειλα, τόσο στο site όσο και στο 1o mail του "εμπόρου" έγραφε άμεσα διαθέσιμο και εκτέλεση της παραγγελίας την αμέσως επόμενη μέρα!

Ούτε για προπαραγγελίες ούτε για γεννητούρια ούτε πολλές εξυπνάδες έγραφε!

 

Αν αναφέρεσαι στο clove, preorder έγραφε πάντα εφόσον δε το είχε.

Link to comment
Share on other sites

Το εν λόγο υπάρχει πουθενά σε κάποιο κατάστημα στην Ελλάδα?

Από μέρα σε μέρα θα είναι διαθέσιμο.

Link to comment
Share on other sites

είδα τις αντιπαραθέσεις σας σκέφτομαι για αυτό SONY ERICSSON VH410. κάποιος 2ος χρήστης το έχει? ή μόνο το παλικάρι (andreasp)?
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

είδα τις αντιπαραθέσεις σας σκέφτομαι για αυτό SONY ERICSSON VH410. κάποιος 2ος χρήστης το έχει? ή μόνο το παλικάρι (andreasp)?

 

Το θέμα είναι τι ζητάς εσύ από ένα bluetooth.Τι χρήση θα του κάνεις κ.α.!Φυσικά μέχρι πόσα θες να δώσεις όσον αφορά τα χρήματα!

 

-Αν τα βάλεις κάτω όσον αφορά σε δυνατότητες/χαρακτηριστικά κ.α. το Μ50 είναι συνολικά καλύτερο και γράφω και το γιατί πιο πριν.

-Αν θέλεις κι εσύ σαν βασικότατο χαρακτηριστικό το κορδονάκι θα πας εκεί!

-Διάβασε τα mini review μου όσον αφορά το Μ50,reviews στο ίντερνετ(αν γίνεται από χρήστες κυρίως!) και την ίδια διαδικασία κάνε και για το VH410.Εγώ τουλάχιστον αυτό κάνω όταν πρόκειται να αγοράσω ένα οποιοδήποτε προϊόν!

 

Διαλέγεις και παίρνεις ανάλογα!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

είδα τις αντιπαραθέσεις σας σκέφτομαι για αυτό SONY ERICSSON VH410. κάποιος 2ος χρήστης το έχει? ή μόνο το παλικάρι (andreasp)?

 

Το έχω και είμαι πολύ ευχαριστημένος όπως έχω γράψει και παραπάνω. Το χρησιμοποιώ εναλλάξ με το bt blackberry hs 700 το οποίο έχει όλα τα καλούδια της τεχνολογίας επάνω του (φωνητικές εντολές κλπ.) αλλά νομίζω ότι το se είναι πιο εύχρηστο.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

iphone 6 64GB

iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω ενα bluetooth headset. Υπαρχει καποιος να προτεινει καποιο που εχει χρησιμοποιησει με το One X και ειναι ευχαριστημενος απο την ποιοτητα της κλησης.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Se mw600? Το χει φιλος μου χει πει τα καλυτερα

 

Δεν χρειαζομαι stereo και γενικα το θελω λιγο compact. Για τα Plantronics M20 τι λετε;

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...