Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Αυτό δεν είναι λύση. Δεν γίνεται να βλέπω πάντα μια άκυρη κλήση στο log. Μου φαίνεται ασύλληπτο ότι κάτι τόσο απλό δε ρυθμίζεται σε επίπεδο OS, και σε επίπεδο headset.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Σιχαίνομαι τα in ear ακουστικά. Πότε δε στέκονται σωστά, ενοχλούν στο αυτί και έχουν άθλιο ήχο. Η αλήθεια είναι ότι έχει γίνει τεράστια πρόοδος σε σταθερότητα επικοινωνίας και ποιότητα μικροφώνου σε σχέση με την τελευταία φορά που χρησιμοποίησα Bluetooth πριν 10+ χρόνια, αλλά και πάλι μου φαίνεται πολύ χειρότερο από το φτηνότερο ενσύρματο headset.

Μπορεί εσένα να σου φαίνεται χειρότερο ή όντως να μην κάθεται σωστά στο αυτί σου.

Αλλά γενικά όχι δεν ισχύουν αυτά που γράφεις.

Βγάζουν εξαιρετικό και καθαρό ήχο, έχουν πολύ καλή εφαρμογή όταν διαλέξεις τα σωστά και πλέον επιβάλλεται η χρήση τους σε πολλές περιπτώσεις

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν θυμάμαι ουδέποτε σχεδόν 10 χρόνια με πάρα πολλά Bluetooth ακουστικά να είχα συναντήσει τέτοιο θέμα.

Αλλαγή Bluetooth τότε αν δεν υπάρχει λύση διότι σπάσιμο νεύρων θα είναι :p

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι ουδέποτε σχεδόν 10 χρόνια με πάρα πολλά Bluetooth ακουστικά να είχα συναντήσει τέτοιο θέμα.

Αλλαγή Bluetooth τότε αν δεν υπάρχει λύση διότι σπάσιμο νεύρων θα είναι :p

 

Ποιο θέμα δεν έχεις συναντήσει; Αυτό με την ποιότητα κλήσης ή με την επανάκληση;

Αυτό με την επανάκληση, συμβαίνει με BT Samsung, το είχα αντιμετωπίσει και εγώ στο παρελθόν...

Με την ποιότητα κλήσης, σε πολύ φτηνά ακουστικά, ισχύει... Η ποιότητα κλήσης τουλάχιστον σε σχετικά θορυβωδή περιβάλλοντα, είναι ανεπαρκής...

Link to comment
Share on other sites

Με την επανακληση.

Και εννοείται θα έπαιρνε πόδι όποιο Bluetooth συναντουσα τέτοιο θέμα με συνοπτικές διαδικασίες.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ακούω πολύ ραρδιόφωνο, οπότε όταν ξεκίνησε η μόδα στις ναυαρχίδες να μην έχουν FM, αναγκαστικά αγόρασα το Sony SBH50. Άριστη ακουστική, σταθερότατη σύνδεση, το μόνο του ελαφρύ μείον το ότι δεν είχε αποθήκευση των σταθμών του ραδιοφώνου.

Το πούλησα, μια και το επόμενο τηλέφωνό μου είχε FM radio, λες και θα έμενα για πάντα με το ίδιο τηλέφωνο...Οπότε τώρα που άλλαξα τηλέφωνο, έμεινα πάλι χωρίς ραδιόφωνο. Αγόρασα το SBH54 στα €70!..

Ακουστική άριστη, βάζεις ότι ακουστικά θέλεις/σε βολεύουν, FM radio με 10 presets. Αυτά όλα είναι καλά και άριστα, όταν δουλεύει. Σε όσα χρόνια αγοράζω ηλεκτρονικά, αυτό είναι σίγουρα το πιο προβληματικό ακριβό gadget που έχω αγοράσει. Συνεχείς αποσυνδέσεις, τα πλήκτρα πολλές φορές νεκρώνονται, κολλάει και κάνει επανεκκινήσεις, τραγικό πραγματικά.

Τελικά αιτία για όλα αυτά είναι τα δύο τελευταία επίσημα firmware.Μετά από αρκετό ψάξιμο, απποφάσια να κάνω downgrade σε παλιότερο firmware και, ευτυχώς, όλα λύθηκαν...

Ας όψεται ότι είναι το μόνο που έχει FM radio,ενώ όπως είπα είναι πολύ ποιοτικό σε όλα του. Απαράδεκτο βέβαια για ένα τόσο ακριβό προϊόν μιας μεγάλης εταιρίας να χρειάζεται τόσο ψάξιμο και τέτοιες ενέργειες από την πλευρά του καταναλωτή.

Link to comment
Share on other sites

Πώς έκανες επαναφορά σε παλαιότερο firmware?

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Για δες εδώ.

Βάλε το 1.4.A.1.9 και πες μου. Εγώ τις τελευταίες ημέρες έχω πολύ λίγα προβλήματα.

Edited by Voodooman
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάτι σαν απάντηση τελικά στο m70?

έχει τα θέμα τα του αλλά στα χρήματα αυρα υπάρχει κάτι άλλο απο Ελλάδα η εξωτερικό?

Link to comment
Share on other sites

Με την επανακληση.

Και εννοείται θα έπαιρνε πόδι όποιο Bluetooth συναντουσα τέτοιο θέμα με συνοπτικές διαδικασίες.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Μάλλον δεν είχες Samsung, πριν χρόνια είχα ένα της Samsung και είχα ακριβώς το ίδιο θέμα. Το πλέον σπαστικό ήταν όταν ήθελες να κλήσεις, αν προλάβαινε ο συνομιλητής να κλείσει πρώτος εσύ έπαιρνες ξανά τηλέφωνο τον τελευταίο αριθμό. Ευτυχώς το Plantronics που είχα μετά ήθελε double tap για να κάνει κλήση

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν είχες Samsung, πριν χρόνια είχα ένα της Samsung και είχα ακριβώς το ίδιο θέμα. Το πλέον σπαστικό ήταν όταν ήθελες να κλήσεις, αν προλάβαινε ο συνομιλητής να κλείσει πρώτος εσύ έπαιρνες ξανά τηλέφωνο τον τελευταίο αριθμό. Ευτυχώς το Plantronics που είχα μετά ήθελε double tap για να κάνει κλήση

 

Άρα μάλλον είναι bug σε Sammy για να το αναφέρουν χρήστες ότι εκεί συνάντησαν.

 

Ευτυχώς Sammy σε Bluetooth δεν αγγίζω έτσι κι αλλιώς αφού κανένα με έχει συγκινήσει ουδέποτε :p

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι bug. Είναι απλά το πως λειτουργούν τα Samsung bluetooth. Αν ήταν bug θα το είχαν λύσει τόσα χρόνια. Θυμάμαι είχα πάρει bluetooth Samsung γύρω στο 2008 αν θυμάμαι καλά και έφαγε σουτ άμεσα για αυτόν ακριβώς τον λόγο.
Link to comment
Share on other sites

Αν το είχαν πάντα αυτό το "feature" ελπίζω μην περάσει στους υπόλοιπους τότε :lol:

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Nαι ισχύει ότι το Μ70 κάνει με διπλό ταπ, αλλά υπάρχει μεγάλη διαφορά σε σχέση με το Samsung, καθώς είχα και Plantronics και Samsung... Σε Plantronics είναι πάρα πολύ δύσκολο, έως απίθανο να πάρεις καταλάθος κάποιον με redial... Αντίθετα σε Samsung μου συνέβαινε συνέχεια, όπως και σε άλλους απ' ότι καταλαβαίνω....
Link to comment
Share on other sites

Έχεις καποιος εμπειρία από τα καινούργια ασύρματα της one plus;

Έχω το mate 20 pro και με ενδιαφέρουν

 

Huawei mate 20 pro

IMG-0945.png
Link to comment
Share on other sites

Ενσυρματα καλα και οικονομικα ποια προτεινετε;οχι με 50-60 ευρω.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενσυρματα καλα και οικονομικα ποια προτεινετε;οχι με 50-60 ευρω.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Xiaomi Hybrid HD pro, μια χαρά είναι. Επιφυλάσσομαι,βέβαια, για το πόσο καλά θα κάθονται στ αυτιά σου, διαφέρει από άνθρωπο σε άνθρωπο. Και από ανθεκτικότητα τα πάνε καλά, τα έχω ενάμιση χρόνο και ακόμη παίζουν άριστα, αν και τα προσέχω πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω αξιόπιστα earphones wireless κυρίως για αθλητικές δραστηριότητες. Μέχρι 50€. Μπορούμε να προτείνουμε;;

 

 

 

Creative outlier sports

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω αξιόπιστα earphones wireless κυρίως για αθλητικές δραστηριότητες. Μέχρι 50€. Μπορούμε να προτείνουμε;;
Έχω βρει την υγειά μου με τα jbl endurance sprint. Αδιάβροχα, με γάντζο που δεν φεύγει με τίποτα, έχουν δοκιμαστεί σε 20χλμ με βροχή και δεν κατάλαβαν τίποτα...

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.προσπαθω να βρω τα Soundcore Anker Liberty Air αλλα πουθενα δε μπορω να τα βρω.μεσω amazon ή μεσω ebay δεν ερχονται Ελλαδα.υπαρχει αλλος τροπος?ευχαριστω.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ποια η διαφορά των Samsung Galaxy Buds με τα Samsung Gear IconX ;

 

Ποια είναι προτιμότερα ;

Νομίζω πως τα buds δεν έχουν εσωτερική μνήμη και δεν μπορείς να σώσεις πχ τραγούδια για αυτόνομη χρήση

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα,

Ψάχνω neckleband για ταυτόχρονη σύνδεση με το laptop μου και το κινητό μου. Υπάρχουν;

Επίσης, θα ήθελα να μπορώ να βλέπω videos χωρίς να υπάρχει υστέρηση στο audio σε σχέση με την εικόνα.

Υπάρχει τέτοιο set?

OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχετε να προτείνετε κάποιο hands-free με Ραδιόφωνο όπως πχ το SBH52 της SONY που πριν λίγο καιρό τα έπαιξε τελείως;;;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...