Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Έχω ένα Plantronics M55 που το είχα πάρει πριν από 2 χρόνια περίπου.

Εδώ και κανα χρόνο το είχα φυλάξει μιας και δεν μου χρειαζόταν αλλά από χθες που δοκίμασα να το ξανασυνδέσω η ένταση είναι εξαιρετικά χαμηλή σε βαθμό που ακόμα και στο μάξιμουμ να μην μπορείς να το χρησιμοποιήσεις.

Κατά το πρώτο διάστημα χρήσης του λειτουργούσε άψογα.

Έχει τύχει σε κάποιον άλλο και βρήκε λύση ή πάει για πέταμα;

 

 

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω κι εγώ με ένα Plantronics 925 που έχω. Έμεινε στο συρτάρι για πάνω από χρόνο και τις προάλλες που το ξανακυκλοφόρησα, μόλις και μετα βίας ακούω το συνομιλητή μου.

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αν και πολυ στην μοδα τα plantronics τελικα βλεπω πως εχουν τα θεματακια τους....κριμα...

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω κι εγώ με ένα Plantronics 925 που έχω. Έμεινε στο συρτάρι για πάνω από χρόνο και τις προάλλες που το ξανακυκλοφόρησα, μόλις και μετα βίας ακούω το συνομιλητή μου.

 

Έχω ένα Plantronics M55 που το είχα πάρει πριν από 2 χρόνια περίπου.

Εδώ και κανα χρόνο το είχα φυλάξει μιας και δεν μου χρειαζόταν αλλά από χθες που δοκίμασα να το ξανασυνδέσω η ένταση είναι εξαιρετικά χαμηλή σε βαθμό που ακόμα και στο μάξιμουμ να μην μπορείς να το χρησιμοποιήσεις.

Κατά το πρώτο διάστημα χρήσης του λειτουργούσε άψογα.

Έχει τύχει σε κάποιον άλλο και βρήκε λύση ή πάει για πέταμα;

και εμένα το ίδιο! Μετά από έξι μήνες η ένταση στο μισό στο m55! Ποτέ ξανά plantronics δυστυχώς.Και στην αρχή ήταν τέλειο γμτ!

 

Sent via Zopo Speed Plus 7

Link to comment
Share on other sites

Γενικα τα plantronics πολυ αναξιοπιστα. Οσα εχω παρει εχουν χαλασει. Τωρα περιμενω και το Μ90 που εχει αργησει ειναι η αληθεια...

 

Κατι αλλο, πηρα το sbh 70 της σονυ και το εβαλα για φορτιση. Βλεπω ομως οτι η μπαταρια δεν φορτιζει πανω απο 95% το πολυ (το βλεπω απο την εφαρμογη του κινητου). Ειναι φυσιολογικο αυτο ή να τα γυρισω πισω?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο, πηρα το sbh 70 της σονυ και το εβαλα για φορτιση. Βλεπω ομως οτι η μπαταρια δεν φορτιζει πανω απο 95% το πολυ (το βλεπω απο την εφαρμογη του κινητου). Ειναι φυσιολογικο αυτο ή να τα γυρισω πισω?

 

Ωχ ωχ,λέγε μας τέτοια και γλυκοκοιτάζω το αμέσως επόμενο,το sbh 80 της sony:worry::worry:

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Ωχ ωχ,λέγε μας τέτοια και γλυκοκοιτάζω το αμέσως επόμενο,το sbh 80 της sony:worry::worry:

 

Μάλλον έτσι είναι, γιατί και ενός φίλου έχει ίδια συμπεριφορά.

Να είναι και 2 ελαττωματικά?

 

Κάποιος άλλος να μας πεί?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ έχω αγοράσει τρία plantronics (925, m1100, m70) και δουλεύουν άψογα και τα τρία ακόμα. Μάλλον είμαι από τους τυχερούς. :)
Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα ότι όποιος δοκιμάσει plantronics θα ξαναπάρει. Τώρα αν του κάτσει κάποιο μοντέλο προβληματικό, λογικά εντός εγγύησης, τότε το αντικαθιστά. Τα jabra τι λένε βρε παιδιά;
Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα ότι όποιος δοκιμάσει plantronics θα ξαναπάρει. Τώρα αν του κάτσει κάποιο μοντέλο προβληματικό, λογικά εντός εγγύησης, τότε το αντικαθιστά. Τα jabra τι λένε βρε παιδιά;

έχω τώρα το jabra classic και ακούγεται μια χαρά.η δε εμβέλεια θα σας πω ότι σε γήπεδο 5#5 πιάνει άνετα απο το ένα τέρμα στο άλλο ενώ το plantronics m 55 μου είχε σπάσει τα νεύρα με το μήνυμα αποσύνδεσης επανασύνδεσης!

 

Sent via Zopo Speed Plus 7

Link to comment
Share on other sites

Το JABRA CLASSIC συνδέεται με παραπάνω από μια συσκευή ταυτόχρονα?
Link to comment
Share on other sites

Το JABRA CLASSIC συνδέεται με παραπάνω από μια συσκευή ταυτόχρονα?

Ναι εγω το έχω συνδέσει με 2

Link to comment
Share on other sites

Το JABRA CLASSIC συνδέεται με παραπάνω από μια συσκευή ταυτόχρονα?

Ναι μια χαρά.Εγώ μόλις το ανοίγω συνδέεται αυτόματα ταυτόχρονα και με το android κινητό και με το windows tablet!

 

Sent via Zopo Speed Plus 7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουμε κάποιο φτηνό Bluetooth με ενσωματωμένο ραδιόφωνο τύπου mw600 για να χρησιμοποιώ;;; γιατί το xiaomi μου δςν έχει ράδιο και τρώω όλα τα δεδομένα μου στο tune in...

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουμε κάποιο φτηνό Bluetooth με ενσωματωμένο ραδιόφωνο τύπου mw600 για να χρησιμοποιώ;;; γιατί το xiaomi μου δςν έχει ράδιο και τρώω όλα τα δεδομένα μου στο tune in...

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μια από τα ίδια. Αλλά τα μοναδικά που βλέπω με radio είναι της sony αλλά έχουν σχεδόν 70€. Χώρια ότι διαβάζω από ορισμένους για αποσυνδέσεις και δεν το ψηνω για πειραματόζωο.

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια. Αλλά τα μοναδικά που βλέπω με radio είναι της sony αλλά έχουν σχεδόν 70€. Χώρια ότι διαβάζω από ορισμένους για αποσυνδέσεις και δεν το ψηνω για πειραματόζωο.

To SBH-50,πόσο έχει;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

To SBH-50,πόσο έχει;

 

Έχει αποσυρθεί ουσιαστικά.

Σε skroutz δεν υπάρχει καθόλου & σε bestprice είναι στα 71.

 

Μόνο το sbh54 υπάρχει στα 68 (και sbh52 προς απόσυρσιν το βλέπω), αλλά από προσωπική εμπειρία θα πρότεινα να αποφευχθεί.

 

Το χειρότερο είναι ότι η sony φαίνεται να αποσύρθηκε τελείως από την κατασκευή bt ακουστικών :(

Link to comment
Share on other sites

Έχει αποσυρθεί ουσιαστικά.

Σε skroutz δεν υπάρχει καθόλου & σε bestprice είναι στα 71.

 

Μόνο το sbh54 υπάρχει στα 68 (και sbh52 προς απόσυρσιν το βλέπω), αλλά από προσωπική εμπειρία θα πρότεινα να αποφευχθεί.

 

Το χειρότερο είναι ότι η sony φαίνεται να αποσύρθηκε τελείως από την κατασκευή bt ακουστικών :(

Λοιπόν,έχουμε και λέμε.

Σου βρηκα ένα φοβερό μηχάνημα σε ασύλληπτη τιμή, SONY mw1.Πήγαινε και δες το στο ebay.http://www.ebay.com/itm/Sony-MW1-Smart-Wireless-Headset-Bulk-Bluetooth-with-mp3-player-radio-/331693465334 .

Λέει ότι το πουλάει σκέτο,χωρίς ακουστικά,χωρίς φορτιστή,και χωρις την καρτούλα που παίρνει.

Επειδή θεωρώ ότι θα έχεις ακουστικά και φορτιστή,και καρτούλα άμα θες αγοράζεις όποτε σε βολεύει,πάρτο.

Μόνο ρώτα αν θα κάνει στο τηλέφωνο σου.Τι Android έχεις πχ;Εγώ,με το 6.0.1 δεν έχω πρόβλημα,ενώ με το προηγούμενο είχα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είμαι ανάμεσα στο plantronics M70 και το Jabra classic. Ποιο θεωρείτε οτι είναι καλύτερο αλλά και πιο αξιόπιστο;
Nokia lumia 520-Huawei P9 lite
Link to comment
Share on other sites

Για το Jabra είχε γράψει ένας φίλος ότι του έκανε αποσυνδέσεις. Εγώ έχω ένα χρόνο το m70 και δεν έχει αποσυνδεθεί ποτέ. Οπότε στο θέμα αξιοπιστίας είναι καλύτερο το plantronics
Link to comment
Share on other sites

Κατανοητό αλλά υπάρχει κάποιος φίλος που να τα έχει δοκιμάσει και τα δύο. Σεβαστή η κάθε άποψη και θα εκτιμούσα οποιαδήποτε βοήθεια.
Nokia lumia 520-Huawei P9 lite
Link to comment
Share on other sites

Κατανοητό αλλά υπάρχει κάποιος φίλος που να τα έχει δοκιμάσει και τα δύο. Σεβαστή η κάθε άποψη και θα εκτιμούσα οποιαδήποτε βοήθεια.

Αν διαβάσεις λίγες σελίδες πιο πίσω θα δεις αναφορές και από εμένα και από άλλους.

Με λίγα λόγια έχω πάρει τα τελευταία χρόνια 2 m70 και 1 m55 για μένα και την γυναίκα.

Τα 2 από τα 3 μετά από μήνες δεν ακουγόταν ο συνομιλητής σχεδόν καθόλου. Το ίδιο ανέφεραν και κάποιοι συνφορουμιτες για τα plantronics.

Το jabra classic έχει σαφώς πιο δυνατό ήχο 0 αποσυνδέσεις σε εμένα τουλάχιστον με Note 3 με custom rom .το μόνο αρνητικό για εμένα ότι δεν λειτουργει η εφαρμογή που δείχνει υπόλοιπο μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αποσυρθεί ουσιαστικά.

Σε skroutz δεν υπάρχει καθόλου & σε bestprice είναι στα 71.

 

Μόνο το sbh54 υπάρχει στα 68 (και sbh52 προς απόσυρσιν το βλέπω), αλλά από προσωπική εμπειρία θα πρότεινα να αποφευχθεί.

 

Το χειρότερο είναι ότι η sony φαίνεται να αποσύρθηκε τελείως από την κατασκευή bt ακουστικών :(

Αλήθεια,έχει καταφέρει κανείς να ανοίξει ΒΤ για να αλλάξει τη μπαταρία του αν χρειαστεί;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια,έχει καταφέρει κανείς να ανοίξει ΒΤ για να αλλάξει τη μπαταρία του αν χρειαστεί;

 

Προσωπικά, δεν έχω μάθει κάτι τέτοιο.

Καταρχάς υπάρχει διαθέσιμη μπαταρία για να την αλλάξεις?

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, δεν έχω μάθει κάτι τέτοιο.

Καταρχάς υπάρχει διαθέσιμη μπαταρία για να την αλλάξεις?

Μόνο άμα το ανοίξουμε θα μάθουμε.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις λίγες σελίδες πιο πίσω θα δεις αναφορές και από εμένα και από άλλους.

Με λίγα λόγια έχω πάρει τα τελευταία χρόνια 2 m70 και 1 m55 για μένα και την γυναίκα.

Τα 2 από τα 3 μετά από μήνες δεν ακουγόταν ο συνομιλητής σχεδόν καθόλου. Το ίδιο ανέφεραν και κάποιοι συνφορουμιτες για τα plantronics.

Το jabra classic έχει σαφώς πιο δυνατό ήχο 0 αποσυνδέσεις σε εμένα τουλάχιστον με Note 3 με custom rom .το μόνο αρνητικό για εμένα ότι δεν λειτουργει η εφαρμογή που δείχνει υπόλοιπο μπαταρίας.

Υπάρχει ανάλογη εφαρμογή στο store? πχ αυτή που ονομάζεται ΜΙΚΡΟΕΦΑΡΜΟΓΕΣ δεν μου εντοπιζει το jabra classic .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...