Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Η ακροαση μουσικης η ραδιοφώνου είναι ακαριαια.

 

Μπορείς να ακούς FM ράδιο με το ακουστικό αυτό?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

καλησπερα,

 

επειτα απο το διαβασμα των τελευταιων 20 σελιδων (κουραστικη δουλεια αν μη τι αλλο) , μαλλον βλεπω οτι ολα εχουν τα θεματια τουσ. Ηθελα να ρωτησω αν εχει κανενασ απο δω το

Plantronics Voyager Legend Bluetooth Headset να μου πει εντυπωσεις,γιατι γυρω στα 60 ευρω που κανει δεν ειναι λιγα . Αλλα αν αξιζει γιατι οχι. Αλλιωσ να παω σε Μ165 γυρω στα 30. Ευχαριστω.

Αν ασχολείστε με το στοίχημα , μπείτε στην παρέα μας . :)

 

http://whitefenix.co/captainbook/

Link to comment
Share on other sites

...Plantronics Voyager Legend Bluetooth Headset να μου πει εντυπωσεις,γιατι γυρω στα 60 ευρω που κανει δεν ειναι λιγα . Αλλα αν αξιζει γιατι οχι. Αλλιωσ να παω σε Μ165 γυρω στα 30. Ευχαριστω.

Έχω το προηγούμενο μοντέλο HD (με 2 αντί 3 μικρόφωνα αλλά usb φόρτιση) και το M1100 (με 3 μικρόφωνα όπως το legend). Και τα δύο ΑΞΙΖΟΥΝ και είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ (με τέλειο noise reduction) (!) σε αντίθεση με τα φθηνά plantronics (που ο συνομιλητής δυσανασχετεί λόγω κακού noise reduction)!

Τέλος το μικροσκοπικό M1100 βολεύει περισσότερο να το κουβαλάς στην τσέπη, αλλά η ογκωδης σειρά voyager είναι εξαιρετικά άνετη να την φοράς στο αυτί ...και μετά από καμπύλη μάθησης λίγων ημερών, μαθαίνεις να το φοράς με το ένα χέρι σε κλάσμα δευτερολέπτου!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

επειτα απο το διαβασμα των τελευταιων 20 σελιδων (κουραστικη δουλεια αν μη τι αλλο) , μαλλον βλεπω οτι ολα εχουν τα θεματια τουσ. Ηθελα να ρωτησω αν εχει κανενασ απο δω το

Plantronics Voyager Legend Bluetooth Headset να μου πει εντυπωσεις,γιατι γυρω στα 60 ευρω που κανει δεν ειναι λιγα . Αλλα αν αξιζει γιατι οχι. Αλλιωσ να παω σε Μ165 γυρω στα 30. Ευχαριστω.

 

Δεν θα μπορουσες να κανεις καλυτερη αγορα πιστεψεμε.

Το εχω και ταυτοχρονα εχω 3-4 ακομα πρωτοκλασατα BT διαφορων εταιρειων (sony mw1 και το sbh50, Jabra, Motorola, Samsung)

Απλα το Legend δεν υπαρχει.

Μακραν ο καλυτερος ηχος, τελεια διαχειρηση απο Android, αψογη ακουστικη απο τον συνομιλητη σου.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Με την ευκαιρια να πω ότι εχω μεινει με τις καλυτερες των εντυπώσεων για το xiaomi M7300.

Μετα από 5 ημερες καθημερινη χρηση σημερα το πρωι η πρωτη φορτιση.

Καμμια αποσυνδεση ακουω και ακούγομαι καθαρα.

Η ακροαση μουσικης η ραδιοφώνου είναι ακαριαια.

Ευχαριστη εκπληξη αποτελεσε το γεγονος ότι το ξεχασα στο αυτι μου και ανεβαίνοντας στην μηχανη (χωρις κρανος), μεχρι τα 120χλμ δεν κουνηθηκε καν από την θεση του !!!

Προφανως αντικαθιστα στη χρηση το sbh50 και τα μπλεξίματα με τα καλωδια, κτλ.

 

Από noise reduction πως τα πάει πχ μέσα στο αυτοκίνητο?

Λέτε να πάρω το Μ7300 ή το ΜΙΑΤΟΝΕ?

Link to comment
Share on other sites

@paternalistis Το έχω έδώ και ένα χρόνο περίπου το legend, συνδεμένο με 2 συσκευές και δεν μετάνοιωσα στιγμή που το πήρα. Καλή μπαταρία, πολύ καλός ήχος στην λήψη και πολύ καλός ήχος όπως με ακούνε οι συνομιλητές μου. Σε σχέση με το noise canceling έχω εμπειρία μόνο σε αυτοκίνητο και δεν έχω παράπονο. Σε λογικά πλαίσια δουλευει πολύ καλά.

 

Σε όλο τον χρόνο που το έχω, το 80%(στο περίπου) , των κλήσεων τις έκανα με το legend και έχω μιλήσει πάρα πολλές ώρες. Τα έχει βγάλει τα λευτά του.

 

Στα μείον του θα βάλω το καλώδιο φόρτισης που αν το χάσεις πρέπει να βρείς ίδιο . Στο παλιότερο μοντέλο που είχε micro usb μπορούσες να βάλεις όποιο θες.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πια είναι η τελευταία έκδοση για το MW1; Σε μένα δείχνει 0.1.Ε.1.6, αυτή είναι;

 

Υπάρχει κανείς με MW1 να με βοηθήσει σε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ακούς FM ράδιο με το ακουστικό αυτό?

 

από οποια πηγη ηχου και αν επιλεξεις όλα παιζουν μια χαρα !!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από noise reduction πως τα πάει πχ μέσα στο αυτοκίνητο?

Λέτε να πάρω το Μ7300 ή το ΜΙΑΤΟΝΕ?

δεν ετυχε να το δοκιμασω σε μηχανη η αυτοκινητο.

περπατώντας όμως που ετυχε δεν υπηρξε κανενα θεμα !!!

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς με MW1 να με βοηθήσει σε αυτό;

 

http://www.sonymobile.com/global-en/software/accessories/smart-wireless-headset-pro/

 

Αυτή είναι η τελευταία το επιβεβαιώνω !!:D

Link to comment
Share on other sites

από οποια πηγη ηχου και αν επιλεξεις όλα παιζουν μια χαρα !!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν ετυχε να το δοκιμασω σε μηχανη η αυτοκινητο.

περπατώντας όμως που ετυχε δεν υπηρξε κανενα θεμα !!!

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση :)

Κάτι τελευταίο, όταν δεν είσαι σε κλήση αποσυνδέεται και περιμένεις να γίνει pair μόλις σε καλέσουν ή είναι μόνιμα "ετοιμοπόλεμο"?

Link to comment
Share on other sites

To ραδιοφωνο δεν παιζει με κανενα bluetooth.

(Υπαρχουν εφαρμογες που το κανουν mono για να παιξει, αλλα καμια δε μου εχει δουλεψει)

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς με MW1 να με βοηθήσει σε αυτό;

 

Αυτη εχει κι εμενα.

Με ποιο τηλεφωνο το δουλευεις,και με ποιο Αndroid;

Εχει προβληματα;

Εγω το εχω παροπλισει,μεχρι να παω μεχρι τη Σονυ εδω,να μου πουν αν φτιαχνεται.Αλλα ειναι μακρυα,και ολο το αναβαλω.

(Μολις το ανοιξω,μου βγαζει ενα εικονιδιο σαν το συμβολο του ΒΤ,και εμφανιζει διακεκομμένες γραμμες,που φευγουν προς τα δεξια και τα αριστερα.Οταν σταματησει,μετα απο καποια λεπτα,δειχνει το εικονιδιο της μπαταριας,και αμα πατησω το μενου κουμπι,βγαινουν μονον τα 3 απο τα 6 εικονιδια,που εμφανιζε παλια).

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη εχει κι εμενα.

Με ποιο τηλεφωνο το δουλευεις,και με ποιο Αndroid;

Εχει προβληματα;

Εγω το εχω παροπλισει,μεχρι να παω μεχρι τη Σονυ εδω,να μου πουν αν φτιαχνεται.Αλλα ειναι μακρυα,και ολο το αναβαλω.

(Μολις το ανοιξω,μου βγαζει ενα εικονιδιο σαν το συμβολο του ΒΤ,και εμφανιζει διακεκομμένες γραμμες,που φευγουν προς τα δεξια και τα αριστερα.Οταν σταματησει,μετα απο καποια λεπτα,δειχνει το εικονιδιο της μπαταριας,και αμα πατησω το μενου κουμπι,βγαινουν μονον τα 3 απο τα 6 εικονιδια,που εμφανιζε παλια).

 

Το δουλεύω με Note 3 και 4.4 χωρίς το παραμικρό. Και πριν με το Note 2 και 4.3 δούλευε πάλι άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει παρει κανεις το καινουριο jawbone era? Εχω διαβασει τα καλυτερα.Σκεφτομαι να το αγορασω. Το μονο κολλημα η μη ευρεση του σε ελληνικα καταστηματα ακομη και επισης η τσιμπημενη τιμη του. Αποψεις, σχολια δεκτα.
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Το δουλεύω με Note 3 και 4.4 χωρίς το παραμικρό. Και πριν με το Note 2 και 4.3 δούλευε πάλι άψογα.

Κοιτα,μηπως ερχεσαι καθολου στην Αθηνα,μπας και συναντηθουμε και μου δειξεις τι εχεις κανει και δεν εχει προβλημα.Τι στο καλο,το μουντζουρη πηρα;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα,μηπως ερχεσαι καθολου στην Αθηνα,μπας και συναντηθουμε και μου δειξεις τι εχεις κανει και δεν εχει προβλημα.Τι στο καλο,το μουντζουρη πηρα;

 

Χαχαχα. Αν έρθω σύντομα θα σου πω. Πάντως δεν έχω κάνει τίποτα. Έχεις δοκιμάσει να ξαναπεράσεις το λειτουργικό στο MW1 χειροκίνητα μήπως και στρώσει;

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα. Αν έρθω σύντομα θα σου πω. Πάντως δεν έχω κάνει τίποτα. Έχεις δοκιμάσει να ξαναπεράσεις το λειτουργικό στο MW1 χειροκίνητα μήπως και στρώσει;

Πως να το κανω;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Πως να το κανω;

 

Νομίζω από το site της Sony κατεβάζεις το αρχείο και το περνάς στην sd του MW1 και μόλις το κάνεις reboot θα το τρέξει μόνο του.

Δοκίμασε το, δεν έχεις να χάσεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση :)

 

Κάτι τελευταίο, όταν δεν είσαι σε κλήση αποσυνδέεται και περιμένεις να γίνει pair μόλις σε καλέσουν ή είναι μόνιμα "ετοιμοπόλεμο"?

 

 

Ειναι ετοιμοπολεμο.

Παντως αν παρεις το τηλεφωνο μακρια ( πχ αφησεις το βτ σπιτι και πας στη δουλεια με το τηλεφωνο) μετα απο καποιο χρονο σβηνει.

Και κλειστο ομως να ειναι και να κουδουνισει το τηλεφωνο το ανοιγεις συνδεεται αμεσα και προλαβαινεις να απαντησεις στην κληση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

To ραδιοφωνο δεν παιζει με κανενα bluetooth.

(Υπαρχουν εφαρμογες που το κανουν mono για να παιξει, αλλα καμια δε μου εχει δουλεψει)

 

 

Δεν εχεις δικιο σε αυτο.

Και το xiaomi αλλα και το sbh50 παιζουν μια χαρα Ρυθμο 94.9 ........

Χαχαχαχαχα

Μιλω βεβαια για ιντερνετικο ραδιο !!!!

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Αυτη εχει κι εμενα.

Με ποιο τηλεφωνο το δουλευεις,και με ποιο Αndroid;

Εχει προβληματα;

Εγω το εχω παροπλισει,μεχρι να παω μεχρι τη Σονυ εδω,να μου πουν αν φτιαχνεται.Αλλα ειναι μακρυα,και ολο το αναβαλω.

(Μολις το ανοιξω,μου βγαζει ενα εικονιδιο σαν το συμβολο του ΒΤ,και εμφανιζει διακεκομμένες γραμμες,που φευγουν προς τα δεξια και τα αριστερα.Οταν σταματησει,μετα απο καποια λεπτα,δειχνει το εικονιδιο της μπαταριας,και αμα πατησω το μενου κουμπι,βγαινουν μονον τα 3 απο τα 6 εικονιδια,που εμφανιζε παλια).

αυτό που σου βγάζει είναι για αναζήτηση συσκευής ,όταν συνδεθεί θα σου βγάλει τα 6 εικονίδια .

Link to comment
Share on other sites

 

 

Δεν εχεις δικιο σε αυτο.

Και το xiaomi αλλα και το sbh50 παιζουν μια χαρα Ρυθμο 94.9 ........

Χαχαχαχαχα

Μιλω βεβαια για ιντερνετικο ραδιο !!!!

 

Το πενηνταρι εχει δικο του ρσδιοφωνο και παιζει αψογα :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτη εχει κι εμενα.

Με ποιο τηλεφωνο το δουλευεις,και με ποιο Αndroid;

Εχει προβληματα;

Εγω το εχω παροπλισει,μεχρι να παω μεχρι τη Σονυ εδω,να μου πουν αν φτιαχνεται.Αλλα ειναι μακρυα,και ολο το αναβαλω.

(Μολις το ανοιξω,μου βγαζει ενα εικονιδιο σαν το συμβολο του ΒΤ,και εμφανιζει διακεκομμένες γραμμες,που φευγουν προς τα δεξια και τα αριστερα.Οταν σταματησει,μετα απο καποια λεπτα,δειχνει το εικονιδιο της μπαταριας,και αμα πατησω το μενου κουμπι,βγαινουν μονον τα 3 απο τα 6 εικονιδια,που εμφανιζε παλια).

 

Θεόδωρε οι 3 τελίτσες βγαίνουν όταν κάνουν σάρωση για να προσθέσεις συσκευή. Για να σου βγαίνουν 3 εικονίδια από τα 6 σημαίνει ότι δεν έχει συνδεθεί σωστά με το τηλέφωνο ή δεν έχουν εγκατασταθεί όλες οι απαραίτητες εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Σε 52αρι ποσα εικονιδια σας βγαζει?

Εστω και σε 50αρι

 

5 σε 50αρι

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...