Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

παιδια ψαχνω και εγω για ενα μπλουτουθ με οθονη και αναγνωριση κλησεις,εψαξα αλλα κατι που να κραταει πολυ η μπαταρια του δεν βρικα .

Εχεται υποψιν τιποτα????????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Με μονό ακουστικό το ΝΟΚΙΑ ΒΗ-902 (~110ευρο) και στερεοφωνικά SE DS980 (100euro), NOKIA BH-903(200ευρο)που έχει και ραδιοφωνο και τις περισσότερες ώρες ομιλίας αλλά δείνεις τόσα λεφτά για ακουστικό;
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Με μονό ακουστικό το ΝΟΚΙΑ ΒΗ-902 (~110ευρο) και στερεοφωνικά SE DS980 (100euro), NOKIA BH-903(200ευρο)που έχει και ραδιοφωνο και τις περισσότερες ώρες ομιλίας αλλά δείνεις τόσα λεφτά για ακουστικό;

γνωριζεις αν ολα αυτα κανουν για ολα τα κινητα η το καθε ενα για συγκεκριμενη συσκευη?????

σε ευχ.... και για την απαντιση σου

 

 

:D:D

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι κατα την γνωμη σας το καλυτερο ΒΤ με καλωδιο;:)
Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι κατα την γνωμη σας το καλυτερο ΒΤ με καλωδιο;:)

 

Από τις itech.. όλα καλά είναι!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Από τις itech.. όλα καλά είναι!!

 

Ποιο ειναι το καλυτερο και ποσο κοστιζει μηπως ξερεις;Ευχαριστω για την αμεση απαντηση:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson DS980 the best apo poiotita ixou,to mono oti den vgazei to onoma tou kalounta me to nokia n95 mono ton arithmo. exo dokimasi oles tis markes den uparxei kalutero apo plevras ixou (sto na se akoune kai na tous akous)+mpataria.
Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι το καλυτερο και ποσο κοστιζει μηπως ξερεις;Ευχαριστω για την αμεση απαντηση:rolleyes:

 

Οι τιμές διάφορες, ανάλογα τα χαρακτηριστικά του καθενός...

από 30 ευρώ έως 60-70 αν δεν κάνω λάθος..

 

είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένη από την συγκεκριμένη εταιρεία. και χρόνο αναμονής έχουν και καλό ήχο έχουν, και μπορείς να ακούς από το κινητό σου μουσική χωρίς να κουβαλάς έξτρα καλώδια... μια χαρά για μένα.. που μιλάω κι αρκετά κ κρατάει και 4-5 μέρες η μπαταρία.. (παλιότερα μιλούσα συνέχεια και κρατούσε 2 μέρες οι μπαταρία)

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι το καλυτερο και ποσο κοστιζει μηπως ξερεις;Ευχαριστω για την αμεση απαντηση:rolleyes:

 

Κατά την γνώμη μου,πέρα από τα plantronics τα οποία είναι τα κορυφαία στον ήχο μόνο τα SE αξίζουν,οπότε για να είσαι σίγουρος επέλεξε αυτό που σου προτείνει ο φίλος gold το οποίο είναι δοκιμασμένο και πάρα πολύ καλό...

Link to comment
Share on other sites

Κατά την γνώμη μου,πέρα από τα plantronics τα οποία είναι τα κορυφαία στον ήχο μόνο τα SE αξίζουν,οπότε για να είσαι σίγουρος επέλεξε αυτό που σου προτείνει ο φίλος gold το οποίο είναι δοκιμασμένο και πάρα πολύ καλό...

 

Ναι αλλα τα Plantronics δεν βγαινουν και με καλωδιο η μηπως κανω λαθος;

Link to comment
Share on other sites

Bρές "αυτάκι" από sony ericsson και βάλε το.Βέβαια πιό λογική λύση είναι να βάλεις το άγκιστρο.

 

καταρχήν ευχαριστώ ( εστω και αργοπορημένα ) για την απαντηση σου.

 

Το έβαλα το άγκιστρο και πάλι δεν μου καθόταν καλά...! αυτό με το αυτάκι που είπες μου άρεσε, δεν έιχα όμως την δύναμη εκείνη την στιγμή να συζητήσω αλλο για Bluetooth ( βλέπετε ήταν το 4 που δοκίμαζα !) .

 

Πήγα και πήρα το 650 και ησύχασα . αυτό το έδωσα στον πατέρα με στόχο άμα δεν του αρέσει να το στείλω, αλλά του άρεσε και το κράτησε.

 

Πάντως η plantronics είναι ένα βήμα πιο μπροστά.

 

Ναι αλλα τα Plantronics δεν βγαινουν και με καλωδιο η μηπως κανω λαθος;

 

έχω την αίσθηση ότι κάνεις λάθος...! Ρίξε μία ματιά στο site της.

 

πάω για ύπνο.!

LiteStep User

Παύλος :p

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει στην Ελλάδα το συγκεκριμένο;

 

από skroutz το βρήκα σε αυτά

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Thanks.Το έχει κανένας;

 

Σε καμια ωρα θα το εχω και θα σου πω;)

Link to comment
Share on other sites

Είναι για χρήστες χαμηλών απαιτήσεων:D

 

Γιατι το λες αυτο φιλε μου δεν ειναι καλο;Πες μου και θα παω σε λιγο να το παρω:confused:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ψάχνω για μονοφωνικό BT ακουστικό με καλώδιο και αναγνώριση κλήσης. Δε με νοιάζει τόσο πολύ να αναγράφεται το όνομα του καλούντος, αλλά κυρίως το νούμερό του. Ξέρω ότι η iTech είχε κάτι τέτοιο, συγκεκριμένα το μοντέλο Clip D, αλλά έχω ψάξει και στην αγορά και στο Internet αλλά δεν μπόρεσα να το εντοπίσω. Έχει αποσυρθεί στην αγορά?

 

Υπάρχει κάτι ανάλογο σε άλλη εταιρία? Με ενδιαφέρει φυσικά η πολύ καλή ποιότητα ήχου και η σταθερή σύνδεση.

Θα το χρησιμοποιήσω με Nokia Nseries.

 

Ευχαριστώ. :bow:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καθόλου χαζομάρες. Φυσικά η ακτινοβολία είναι ελάχιστη σε σχέση με αυτή των κινητών, αλλά υπάρχει.

Όταν μιλάμε με το bluetooth handsfree εκπέμπει maximum 2.5mW και ακόμα λιγότερα όταν είναι σε standby.

Οπότε, άλλο να έχεις 2.5mW στο αυτί σου και άλλο σχεδόν μηδέν (λόγω καλωδίου).

Το ξανατονίζω ότι η ισχύς και ακτινοβολία είναι πολύ μικρότερη αλλά υπάρχει.

Τα bluetooth handsfree με καλώδιο, απλά σχεδόν εκμηδενίζουν την εκπεμπόμενη στο αυτί ακτινοβολία.

 

Ρίξε μια ματιά εδώ: http://www.newsfilter.gr/2008/01/02/ligoteri-aktinovolia-me-bluetooth-akoustiko/

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στο ebay... Αν θέλεις μπορώ να σου συστήσω και αξιόπιστο seller από τον οποίο έχω αγοράσει κι εγώ στο παρελθόν itech και ήταν μια χαρά.. και έχει το συγκεκριμένο που ψάχνεις!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ψάχνω για μονοφωνικό BT ακουστικό με καλώδιο και αναγνώριση κλήσης. Δε με νοιάζει τόσο πολύ να αναγράφεται το όνομα του καλούντος, αλλά κυρίως το νούμερό του. Ξέρω ότι η iTech είχε κάτι τέτοιο, συγκεκριμένα το μοντέλο Clip D, αλλά έχω ψάξει και στην αγορά και στο Internet αλλά δεν μπόρεσα να το εντοπίσω. Έχει αποσυρθεί στην αγορά?

 

Υπάρχει κάτι ανάλογο σε άλλη εταιρία? Με ενδιαφέρει φυσικά η πολύ καλή ποιότητα ήχου και η σταθερή σύνδεση.

Θα το χρησιμοποιήσω με Nokia Nseries.

 

Ευχαριστώ. :bow:

 

Εβγαζε η i.Tech τέτοιο ακουστικό.Είναι αυτόhttp://www.moderntalking.gr/images/product_images/HiResPhoto_ClipD%5B1%5D.gif.

Στην Ελλάδα το συγκεκριμένο δεν υπάρχει.

 

EDIT: Το βρήκα.Υπάρχει στην cosmote στα 69€.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

@gwgw: Σε ευχαριστώ για την απάντηση, ήμουν σίγουρος ότι υπήρχε κάτι τέτοιο, ένας γνωστός μου έχει αυτή τη συσκευή και μου άρεσε ιδιαίτερα το σετ των χαρακτηριστικών της. Θα κοιτάξω αύριο στο τοπικό κατάστημα της Cosmote. :)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το απογευμα πηρα αυτο το ΒΤ και μεχρι τωρα ειμαι πολυ ευχαριστημενος:D

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=22&category=69978020&product=1057979

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...