Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Λοιπόν, έθεσα το ερώτημα στην ίδια την Plantronics. Να τι μου απάντησαν:

 

 

Οπότε το 855 έχει σίγουρα τη δυνατότητα να συνδεθεί με 2 συσκευές.

 

Btw, τι τον χρειάζεστε τον μετατροπέα miniUSB σε microUSB?

 

Αυτό έγραψα και εγώ παραπίσω και επισημαίνω πως σύμφωνα με την plantronics το 855 μπορεί να συνδεθεί ταυτόχρονα με 2 συσκευές αλλά όχι για την πραγματοποίηση κλήσεων αλλά για την αναπαραγωγή μουσικής...και μόνο από μια συσκευή μπορεί να πραγματοποιεί κλήσεις:cool:

Είναι ακριβώς το ίδιο που συμβαίνει και τώρα με το 650 και το 665;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

ΛBtw, τι τον χρειάζεστε τον μετατροπέα miniUSB σε microUSB?

 

Το 815 έχει micro-usb θύρα για τη φόρτισή του και επειδή έχω mini-usb φορτιστές στο αμάξι και στο γραφείο θα ήθελα να μπορώ να το φορτίζω και με αυτούς

 

Πρώτες εντυπώσεις από το 815 μέτριες...

 

1) Δε στηρίζεται στο αυτί όσο καλά θα περίμενα..

μήπως εγώ δε το φοράω σωστά?? πρέπει να "στουμπωθεί" τόσο μέσα στο αυτί για να κάτσει καλά?

 

2) πολύ σιγανός ήχος

βέβαια ίσως να οφείλεται και στο προηγούμενο πρόβλημα αυτό..

ίσως δε το φοράω όπως είνια φτιαγμένο να φοριέται για να ακούγεται σωστά..

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

1) Δε στηρίζεται στο αυτί όσο καλά θα περίμενα..

μήπως εγώ δε το φοράω σωστά?? πρέπει να "στουμπωθεί" τόσο μέσα στο αυτί για να κάτσει καλά?

 

2) πολύ σιγανός ήχος

βέβαια ίσως να οφείλεται και στο προηγούμενο πρόβλημα αυτό..

ίσως δε το φοράω όπως είνια φτιαγμένο να φοριέται για να ακούγεται σωστά..

1) Άλλαξε gel εγώ έχω βάλει το μικρότερο. Στην αρχή κι εμένα ενώ έμπαινε στην αρχή μετά το ένοιωθα να μου φεύγει τώρα είναι μια χαρά :D

2) Ναι οφείλετε στο ότι δε τοποθετήται σωστά εμένα έτσι και ανεβάσω τέρμα και την ένταση του τηλεφώνου μου παίρνει τ' αφτιά.

 

Σήμερα παρήγγειλα ακόμη ένα για ένα φίλο :p

Link to comment
Share on other sites

1) Άλλαξε gel εγώ έχω βάλει το μικρότερο. Στην αρχή κι εμένα ενώ έμπαινε στην αρχή μετά το ένοιωθα να μου φεύγει τώρα είναι μια χαρά :D

2) Ναι οφείλετε στο ότι δε τοποθετήται σωστά εμένα έτσι και ανεβάσω τέρμα και την ένταση του τηλεφώνου μου παίρνει τ' αφτιά.

 

Σήμερα παρήγγειλα ακόμη ένα για ένα φίλο :p

λες? μακάρι!!

θα το δοκιμάσω!!

το χρησιμοποιείς με το "δρεπάνι" ή χωρίς??

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έγραψα και εγώ παραπίσω και επισημαίνω πως σύμφωνα με την plantronics το 855 μπορεί να συνδεθεί ταυτόχρονα με 2 συσκευές αλλά όχι για την πραγματοποίηση κλήσεων αλλά για την αναπαραγωγή μουσικής...και μόνο από μια συσκευή μπορεί να πραγματοποιεί κλήσεις:cool:

Είναι ακριβώς το ίδιο που συμβαίνει και τώρα με το 650 και το 665;)

Με βάση αυτά που κατάλαβα από την απάντηση της Plantronics, το 855 είναι multipoint, οπότε μπορεί να συνδεθεί με δυο συσκευές για κλήσεις.

Δες αυτό:

The Voyager 855 is compatible with any headset with bluetooth technology. If you want to use it just for calls, your mobile should have the Bluetooth profiles of Handsfree and Headset, and if you want to use for music your mobile should have as well the A2DP bluetooth profile.

 

This headset has multi point technology, so you can use it with 2 mobile phones at the same time as well.

 

Ο συνδυασμός αυτών των δυο φράσεων μου δίνει να καταλάβω ότι έτσι είναι.

 

Τώρα, εγώ θα το πάρω και αν δε μου κάνει αυτό που θέλω θα το δώσω σε κάποιον μουσικόφυλο! :lol:

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εχω ενα se 810 και ψαχνω ενα καλο h/f bluetooth.

απαραιτητο να εχει καλη ποιοτητα οσο αφορα τον ηχο και να στηριζεται καλα χωρις το "δρεπανι".....α....και να μην ξεπερνα τα 50ε:rolleyes:.

τι προτεινετε?

εαν υπαρχει καποιο link θα με βοηθουσε

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται για Bluetooth Headset που να μην χρειάζεται φόρτιση, αλλά να λειτουργεί με μπαταρία ΑΑΑΑ, έχει βγάλει η Jabra ένα άπαιχτο Bluetooth. Είναι το BT 2040. Στο e-bay το βρίσκεις με ~15 € + μεταφορικά. Στην Ελλάδα έχει 28 € σε κάποιο από τα ηλεκτρονικά καταστήματα. Το δίνουν με 8 h λειτουργία και 6 ΜΗΝΕΣ standby.

 

Κατά τα άλλα το ΒΤ250 και το ΒΤ500 της ίδιας εταιρείας, αν και παλιά δίνονται σε τεστ σε γερμανικά περιοδικά ως καλά (Βαθμός 1,2 και 1,3 αντίστοιχα σε κλίμακα 1 - 6, με άριστα το 1).

 

Έκανα τον κόπο και ρώτησα στο πλαίσιο για το ΒΤ 500 και παρόλο που στο ιντερνετ δεν προσφέρεται μου είπαν ότι υπάρχει αποθήκη και η τιμή του είναι 15 €. Για αυτήν την τιμή νομίζω ότι μπορεί κανείς να μπει στην διαδικασία να το δοκιμάσει.

 

Αν έχεις κάποιος εμπειρία ή να παραθέσει κάτι για τα παραπάνω ας γράψει.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς εμπειρία με το Plantronics Voyager 520; Είναι καλύτερο από το Plantronics Voyager 510; Το έχω βρει στο ίντερνετ για 36€. Υπάρχει πουθενά στην Ελλάδα σε ανάλογη τιμή;
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους.εχω το nokia 6120 classic και θα ηθελα να μου προτεινει καποιος ενα bt που να το χρησιμοποιει με το συγκεκριμενο τηλεφωνο,και να μην εχει προβλημα.διοτι εχω 2 ακουστικα.το nokia bh-100 και το bluetrek mini,.το nokia δεν εχει καθολου καλη εμβελεια και δημιοργει πολλα παρασιτα,ενω με το το bluetrek δεν με ακουν καλα οι συνομιλιτες μου.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας πήρα το Nokia BH-902 και έχω το κινητό Nokia N82. Δεν μου λειτουργεί η αναγνώριση κλήσης στο hands free. Μπορώ να δω μόνο τις αναπάντητες στο hands free με αναγνώριση, ούτε τις κλήσεις που έκανα, ούτε αυτές που έλαβα βλέπω στο hands free. Τι μπορεί να φταίει? Τι ρυθμίσεις χρειάζεται? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας πήρα το Nokia BH-902 και έχω το κινητό Nokia N82. Δεν μου λειτουργεί η αναγνώριση κλήσης στο hands free. Μπορώ να δω μόνο τις αναπάντητες στο hands free με αναγνώριση, ούτε τις κλήσεις που έκανα, ούτε αυτές που έλαβα βλέπω στο hands free. Τι μπορεί να φταίει? Τι ρυθμίσεις χρειάζεται? Ευχαριστώ!

Το δοκίμασες με κανένα άλλο κινητό; Αν όχι τσέκαρε το

Αν δεις και δουλεύει σημαίνει ότι θα πρέπει να περιμένεις κάποια αναβάθμιση firmware του Ν82. Αν και πάλι δε δουλεύει το πας σε ένα Νοκια Shop.

Link to comment
Share on other sites

θελω ενα bluetooth που να συνδεεται με 2 συσκευες και να πραγματοποιω κανονικα κλησεις και απο τα 2. το platronics 650 kanei doyleia? απο εμβελεια πως τα παει στα 5 μετρα δουλευει?απο δωματιο σε δωματιο δηλαδη.

!Viva La RaZZa!

www.wwe.com

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας...μπορειτε να μου πειτε ενα καλο bluetooth για αμεση αγορα.με ενδιαφερει να ειναι μικρουλι,επαναφορτιζομενο και να εχει δυνατο ακουστικο και ηχειο.to samsung wep 500 ειναι καλο???

θα δουλεχει σε W580

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

θελω ενα bluetooth που να συνδεεται με 2 συσκευες και να πραγματοποιω κανονικα κλησεις και απο τα 2. το platronics 650 kanei doyleia? απο εμβελεια πως τα παει στα 5 μετρα δουλευει?απο δωματιο σε δωματιο δηλαδη.

 

To plantronics είναι πολύ καλό για σύνδεση με δύο συσκευές αλλά απο εμβέλεια πάσχει.

Εχει στατικό αν απομακρυνθείς πολύ,απο δωμάτιο σε δωμάτιο πολύ δύσκολα θα έχεις καλή επικοινωνία!

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

πηγα σε πολα καταστηματα δεν το χουν το plantronics 650

το 640 ειναι το ιδιο,καιν συνδεεται με 2 συσκευες ποια η διαφορα τους

!Viva La RaZZa!

www.wwe.com

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερει κανεις κανενα προγραμμα με το οποιο μπορω να ακουω μουσικη απο το handsfree bluetooth μου. Το κινητο μου ειναι το smasung i600 και το handsfree bluetooth ειναι το samsung wep 500
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερει κανεις κανενα προγραμμα με το οποιο μπορω να ακουω μουσικη απο το handsfree bluetooth μου. Το κινητο μου ειναι το smasung i600 και το handsfree bluetooth ειναι το samsung wep 500

Πρέπει να κάνεις εγκατάσταση ένα πρόγραμμα που ονομάζεται Bluetooth Audio Router.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιο απο τα Bluetooth Hands Free που χρησιμοποιούμε για το κινητό μας θα μπορούσε να το χρησιμοποιήσω και σαν ακουστικό/μικρόφωνο στο Pc μου για Voip τηλεφωνήματα μέσω Ιντερνέτ. Σκέφτομαι να αγοράσω το Plantronics 650. Xρησιμοποιώ 2 κινητά SE800i & N82 και με ενδιαφέρει η λειτουργία Multipoint αλλά σκέφτομαι αν μπορώ να συνδυάσω αυτήν την αγορά με την παραπάνω χρήση (Voip).

Ευχαριστώ...:):)

Live your Life, the way you Like....

But don't hurt me....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιο απο τα Bluetooth Hands Free που χρησιμοποιούμε για το κινητό μας θα μπορούσε να το χρησιμοποιήσω και σαν ακουστικό/μικρόφωνο στο Pc μου για Voip τηλεφωνήματα μέσω Ιντερνέτ. Σκέφτομαι να αγοράσω το Plantronics 650. Xρησιμοποιώ 2 κινητά SE800i & N82 και με ενδιαφέρει η λειτουργία Multipoint αλλά σκέφτομαι αν μπορώ να συνδυάσω αυτήν την αγορά με την παραπάνω χρήση (Voip).

Ευχαριστώ...:):)

 

Από την μεριά του ακουστικού γίνεται,φτάνει να το υποστηρίζει και το ΒΤ του υπολογιστή σου,σαν λειτουργεία handset

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πιθανότητα δηλαδή να υπάρχει ασυμβατότητα??? Τι πρέπει να κοιτάξω δηλαδη στην αγορα ΒΤ για τον PC??? Αυτήν την στιγμή δεν έχω ούτε ΒΤ stick για το PC, ούτε ΒΤ Hands free (ένα παλιό που έχω δεν το μετράω). Έχει κάνει κανείς καποιά παρόμοια αγορά, μην τυχόν αγοράσω κάτι και τελικά μετά μου είναι άχρηστο.

Ευχαριστώ Dimitriossara για την απάντηση

Live your Life, the way you Like....

But don't hurt me....

Link to comment
Share on other sites

απόσο ξέρω όλα τα BT stick υποστηρίζουν headset λειτουργία

 

δεν την υποστηρίζουν όμως όλοι οι drivers ;)

 

αν βάλεις τους drivers της microsoft κατά πάσα πιθανότητα δε δουλεύει

 

αν βάλεις drivers της widcomm (συνήθως αυτούς έχουν τα CD που δίνουν τα BT stick) τότε θα δουλεύει

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Οκ.. καταλάβα!!! Πάω να πάρω ένα Stick εν αρχή να δω τι γίνεται με τουσ Drivers και μετά θα δοκιμάσω και το Hands Free και θα σας πω τις εντυπώσεις μου....

Ευχαριστω atrias...

Live your Life, the way you Like....

But don't hurt me....

Link to comment
Share on other sites

ποιο από τα 2 λέτε ότι είναι καλύτερο?το i.tech clip II mini ή το plantronic 610

 

Αυτά που δεν είναι κάποιας μάρκας(nokia,samsung,...) είναι συμβατα με nokia και sharp?

Phone: Nexus 5

ROM: SlimKat

Kernel: ElementalX

Recovery: TWRP

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...