Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Καλά, δεν είναι λύση αυτό ρε Μήτσο:). Να αλλάξει κινητό? Για όνομα του θεού. Εγώ π.χ. με N95 δεν αντιμετωπίζω τέτοιο πρόβλημα. Ας πάει το ακουστικό εκεί που το πήρε και να απαιτήσει άλλο ακόμα και με extra χρήματα.

 

Το γνωρίζω πως δεν είναι λύση αυτή βρε Κωστή αλλά εαν απαιτείς να έχεις δυο συσκευές ταυτόχρονα συνδεμένες με ένα ακουστικό σαν το 650 και ένα κινητό εκ των δύο σου είναι symbian,δυστυχώς είναι αρκετά δύσκολο να το καταφέρεις.Κάποια στιγμή ένα εκ των δύο θα στο πετάξει εκτός:cry:

Απο προσωπική εμπειρία πάντα με ΝΟΚΙΑ Ν80,Ν70,Ν73 και 6680:(

Εγώ αυτήν την στιγμή χρησιμοποιώ ένα Νοκια 6267 και ένα 6233 και τα συνδέω μεταξύ τους με το 650 και τα αποσυνδέω το βράδυ πια.Όπως επίσης και μ'ενα HTC X7500 που έχω:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

παιδια ο ηχος μ ενδιαφερει κυριως. πολλες φορες ακου παρασιτα και καποιες αλλες δε μ ακουνε οι αλλοι καλα. φταιει δλδ το λειτουργικο συστημα του κινητου ? το symbian φταιει δλδ?

 

με τα αλλα λειτουργικα συστηματα θα εχει πιο καθαρο ηχο ας πουμε?

 

ενα ακουστικο που να κανει και για symbian υπαρχει ?

Link to comment
Share on other sites

Να καταθέσω και εγω κάποιες εμπειρίες. Επειδη 90% των συνομιλιών μου γίνονται μέσω bluetooth απαιτώ τουλάχιστον αξιοπρεπή ποιότητα γαι να μη μου σπάνε και τα νευρα με τα "τι είπες;" "έλα σε χάνω" κλπ.

Εχω αλλάξει και κινητό γιατί "έπαιζε"χάλια με πολλά διαφορετικά bluetooth. Μέχρι και 150 ευρώ για jabra έχω πληρώσει και τελικα κατέληξα οτι το ακριβότερο δεν είναι πάντα και καλύτερο.

Οι συσκευές που συνεργάζονται καλύτερα με τα πιο πολλά ακουστικά είναι sonyericsson και τα πιο συμβατά ακουστικα sonyericsson. Δεν το λέω αυτο επειδή εχω το 880,εχω χρησιμοποιήσει και άλλες μάρκες, απλώς αυτο το συμπέρασμα έχω βγάλει.

Τα μοναδικά ακουστικα που ειχαν δουλέψει καλά με όλες τις συσκευες,και με symbian,ήταν τα sonyericsson 835 kai 705. Και το wep200 είναι πολύ καλό και συνεργάζεται καλά με πολλές συσκευες απλώς σ'εμένα έκανε πολλές διακοπές με ένα V3xx. Κατί lg και τα φτηνά nokia ακουστικά που δοκίμασα με απογοήτευσαν.

Τώρα ένα παλιο φτηνό jabra που έχω δουλευει τέλεια με το 880.

Δυστυχώς όμως σε τελική ανάλυση μπορει να καταλήξει κουραστικο να βρούμε πιο ακουστικό ταιριάζει καλύτερα με τις συσκευές μας.

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια ηρθε στα χερια μου σαν δωρο ενα turbo x bluetooth headset

και δεν μπορω να το λειτουργησω καθολου ,το κινητο μου δεν το εντοπιζει καν το manual δεν το εχω αν καποιος μου πει τις οδηγιες θα του ημουν ευγνωμων

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια ηρθε στα χερια μου σαν δωρο ενα turbo x bluetooth headset

και δεν μπορω να το λειτουργησω καθολου ,το κινητο μου δεν το εντοπιζει καν το manual δεν το εχω αν καποιος μου πει τις οδηγιες θα του ημουν ευγνωμων

Έλα ρε, δε σε ξέχασα:). Στείλε μου με pm το κινητό σου να σε πάρω να σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Μερικες ερωτησειςη για το SE HBH-DS200:

Εχει "μανταλακι" ή αλλο συστημα για να κρεμιεται στα ρουχα ή κρεμιεται μονο με κορδονι; Στο site της SE γραφει μονο "Περάστε το ελαφρύ μπρελόκ στην κορυφή όπου μπορείτε να το κρεμάσετε".

http://www.sonyericsson.com/cws/products/accessories/overview/hbh-ds200?cc=gr&lc=el

 

Ποια η διαφορα του με το DS220; (εγω δεν βλεπω καμια...)

http://www.sonyericsson.com/cws/products/accessories/overview/hbh-ds220?cc=gr&lc=el

 

Ειστε ευχαριστημενοι οσοι το εχετε;

 

Εχω το iTech Clip IIs και ειμαι γενικα ικανοποιημενος. Θελω να παρω δωρο στην αδερφη μου ενα στερεοφωνικο ΒΤ και σκεφτομουν τα SE γιατι ειναι πιο ομορφα. Ποιο θα προτιμουσατε μεταξυ iTech IIs και SE DS200;

Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω πως δεν είναι λύση αυτή βρε Κωστή αλλά εαν απαιτείς να έχεις δυο συσκευές ταυτόχρονα συνδεμένες με ένα ακουστικό σαν το 650 και ένα κινητό εκ των δύο σου είναι symbian,δυστυχώς είναι αρκετά δύσκολο να το καταφέρεις.Κάποια στιγμή ένα εκ των δύο θα στο πετάξει εκτός:cry:

Απο προσωπική εμπειρία πάντα με ΝΟΚΙΑ Ν80,Ν70,Ν73 και 6680:(

Εγώ αυτήν την στιγμή χρησιμοποιώ ένα Νοκια 6267 και ένα 6233 και τα συνδέω μεταξύ τους με το 650 και τα αποσυνδέω το βράδυ πια.Όπως επίσης και μ'ενα HTC X7500 που έχω:)

Έχω πάρει και εγώ ένα hands-free το οποίο συνδέεται με δύο κινητά. Είναι της grandvue αλλά ενώ συνδέεται με ένα Nokia του τύπου 6110 ή κάτι τέτοιο, δεν έχω καταφέρει να το συνδέσω με το N73 που έχω, είτε σαν πρώτο κινητό είτε σαν δεύτερο. Και μάλιστα καταφέρνω στο N73 να βάλω το handsfree ως αξιόπιστη συσκευή αλλά όταν πατάω σύνδεση και γίνεται τίποτα. Είναι τόσο προβληματικά τα smartphone ή κάνω κάτι λάθος;

Link to comment
Share on other sites

είχα ένα Motorola hs 850 και είμουν απόλυτα ευχαριστημένος μέχρι που χάθηκε.

Το αντικατέστησα με ένα Motorola H700 για 2 λόγους, 1.ότι το προηγούμενο ήταν αρκετά καλό, 2.έχει μίνι USB φορτιστή όπως το κινητό μου (κάνω συχνά ταξίδια και θέλω να κουβαλω όσο το δυνατόν λιγότερα πράγματα!)

 

Έχω όμως το εξής πρόβλημα, η απόσταση που μπορεί να είμαι μακριά από το κινητό είναι πολύ μικρή. Μιλάμε για 1-2 μέτρα ενώ το παλιό έφτανε πολύ παραπάνω πάντα με τα ίδια κινητά.

Συμβαίνει και σε εσάς αυτό;

άλλο πράκτωρας και άλλο εισπράκτωρας... ΘΟΥΒΟΥ 000
Link to comment
Share on other sites

mporite na mou protinete ena kalo buetooth pou na exei kai radio ensomatomeno? kata protimisi me kalodio... nomizw pos einai pio efxrista!

 

me to platronics 650 mporw na akousw mousika arxia apo to ppc mou? exei bt 1.2 , ala diavasa apo kapion oti leei vrike programa kai mporei na to kanei kai auto. einai alithia?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Με ενα ΒΤ handsfree μονό, με πρωτοκολλο ΒΤ 2.0, θα ακουω μουσικη απο το handsfree, αν φυσικα και το τηλ. εχει το προφιλ A2DP;

 

Τι γνωμη εχετε για το ΝΟΚΙΑ ΒΗ100;

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα την γνωμη σας για το ΒΤΚ

δεν την ξερω σα μαρκα,απλα μου εδειξαν ενα και το βρηκα χαριτωμενο.μικροσκοπικο,χωρις γαντζακια για το αυτι.

με ωρες αναμονης και ομιλιας σα τα μοτορολα...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει και εγώ ένα hands-free το οποίο συνδέεται με δύο κινητά. Είναι της grandvue αλλά ενώ συνδέεται με ένα Nokia του τύπου 6110 ή κάτι τέτοιο, δεν έχω καταφέρει να το συνδέσω με το N73 που έχω, είτε σαν πρώτο κινητό είτε σαν δεύτερο. Και μάλιστα καταφέρνω στο N73 να βάλω το handsfree ως αξιόπιστη συσκευή αλλά όταν πατάω σύνδεση και γίνεται τίποτα. Είναι τόσο προβληματικά τα smartphone ή κάνω κάτι λάθος;

Το πιο ωραίο είναι πως κατάφερα να ακούσω μουσική από το hands-free αλλά όταν πρόκειται για κλήση δεν ακούω τίποτα... Εντελώς κουφό!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το iTech Clip IIs (stereo clip on BT), που το παινεψα παραπανω, παρουσιαζει το εξης προβλημα:

Η αναμονη του ειναι μολις 2-3 ημερες, με ελαχιστη ομιλια. Και επιπλεον, κλεινει ξαφνικα, χωρις καμια προειδοποιηση (αλλαγη στο χρωματισμο του led και ηχητικο σημα). :mad:

Η συσκευη ειναι μολις 2 εβδομαδων. Το παω πισω ή δεν θα βγαλω ακρη;

Και που, στη Wind απ' οπου το πηρα ή σε service της iTech [υπαρχει τετοιο πραγμα;] :worry:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ζητάω πολλά...:confused:

 

Ψάχνω για bluetooth ακουστικό...

1. να είναι stereo,

2. να υποστηρίζει το profile A2DP,

3. να συνδέεται με δύο κινητά ταυτόχρονα

4. η θύρα φόρτισης να είναι USB.

 

Μπορώ να κάνω μια μικρή παραχώρηση στο 4 αλλά τα πρώτα 3 τα θέλω οπωσδήποτε.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ζητάω πολλά...:confused:

 

Ψάχνω για bluetooth ακουστικό...

1. να είναι stereo,

2. να υποστηρίζει το profile A2DP,

3. να συνδέεται με δύο κινητά ταυτόχρονα

4. η θύρα φόρτισης να είναι USB.

 

Μπορώ να κάνω μια μικρή παραχώρηση στο 4 αλλά τα πρώτα 3 τα θέλω οπωσδήποτε.

Plantronics voyager 855 αλλά δεν ξέρω πού μπορείς να το βρείς...

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανένας το FREE TOUCH BTH750 που δίνει το E-SHOP προς 48 ευρώ? http://www.eshop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003403

 

Έχει ωραίο design αλλά απ' ότι βλέπω δεν έχει παραπάνω λειτουργίες (φωνητική κλήση, redial, κτλ) που είχε το i-tech V που είχα πριν..

Link to comment
Share on other sites

Thanks για την άμεση απάντηση. Υπάρχει κάποιο της σειράς που να είναι v.2 και να συνδέεται με 2 κινητα;
Εγκαταλείψτε την ελπίδα για ένα καλύτερο παρελθόν!
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Το ξέρω γιατί το ρώτησα

 

Στην COTE μπορείς να πάρεις, καθώς επίσης εάν πάρεις συσκευή με κόστος λιγότερο της επιδότησης μπορείς να πάρεις ΒΤ με το υπόλοιπο...

 

Έχει δοκιμάσει κανένας το FREE TOUCH BTH750 που δίνει το E-SHOP προς 48 ευρώ? http://www.eshop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003403

 

Έχει ωραίο design αλλά απ' ότι βλέπω δεν έχει παραπάνω λειτουργίες (φωνητική κλήση, redial, κτλ) που είχε το i-tech V που είχα πριν..

 

???

Link to comment
Share on other sites

Στην COTE μπορείς να πάρεις, καθώς επίσης εάν πάρεις συσκευή με κόστος λιγότερο της επιδότησης μπορείς να πάρεις ΒΤ με το υπόλοιπο...

 

Πότε καθιερώθηκε αυτό? Πριν 20 μέρες με την επιδότηση του πατέρα μου το ρώτησα πάλι και μου είπαν πως δε γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ακουστικά bluetooth για ν'ακούς ράδιο από το SE K800i? :worry:

Γιατί ζητά πάντα να συνδέσεις ακουστικά ενσύρματα handsfree για κεραία!:blink:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ετσι ειναι.

Δεν γινεται να ακους ραδιοφωνο μεσω BT...

 

Ευχαριστώ πολύ! Το διαπίστωσα πριν λίγο και μόνος μου :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...