Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Θελω την βοηθεια σας...

Αποφασησα πως ηρθε και η δικια μου ωρα να παρω BT Hands Free...Θελω να μου προτεινετε Hands Free αν γινεται.Η τιμη μου ειναι αδιαφορη.Αυτα που θελω να εχει ειναι τα εξης:

 

1) Πολυ καθαρο ηχο

2) Λογω οτι φοραω γυαλια, να στεκεται παρα πολυ καλα διχως το "αγκιστρο" γυρω απο το αυτι. Δεκτα ειναι και τα BT με καλωδιακι

3) Να ειναι 100% συμβατο με ΝΟΚΙΑ κινητα

4) Να ειναι ελαφρυ

5) Αν ειναι μονιμα στο αυτι να μην ζεστενεται πολυ με πολλες ωρες ομιλιας (τυχαινει να μιλησω και 5 ωρες την ημερα συνεχομενα)

6) Εμφανισιακα δεν με νοιαζει καθολου αν ειναι ασχημο.Θελω να κανει την δουλεια του.

 

Ευχαριστω πολυ.

 

ΥΓ: Εχει παρει κανεις σας το IQUA BHS-302 ή γενικως κανενα προιον της IQUA για να ξερω αν ειναι αξιοπιστα τα προιοντα της;

 

http://www.iqua.com/products_sub.php?navi_id=1220

 

Χωρίς καλωδιάκι, το plantronics 640 ή 655 είναι μια πολύ καλή λύση.

Με καλωδιάκι, είχα το benq-siemens hhb-130 και ήμουν φοβερά ευχαριστημένος. Πολύ όμορφο και με δυνατό ήχο. Είχα επίσης με καλωδιάκι το HS-21w της Nokia αλλά δεν ήταν πολύ δυνατό σε ήχο. Είναι αυτό http://europe.nokia.com/accessorieslink?s=HS-21W ,Νομίζω δεν κυκλοφορεί πια όμως.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα σε όλους.

Ήμουν για επαγγελματικούς λόγους στην Σιγκαπούρη όπου και βρήκα το Motorola S705 Sound Pilot Bluetooth FM Stereo Headphones and Controller και το αγόρασα

για 60 Euro.

Το έχω δύο μέρες και είμαι πολύ ενθουσιασμένος.

Τα χαρακτηριστικά του είναι τα παρακάτω.

Extensive range from Class 1 Bluetooth for up to 330 ft wireless connection - Remotely control your music; SKIP track, lower/raise volume, pause/play - Standard 3.5mm headset jack so you can use your favorite headsets or the ones included - Built-in FM radio with RDS technology - View radio info, pairing status, and caller ID (name or phone number) on the display - Switch from music to call with the press of a button - EasyPair™ for simplified pairing with other Bluetooth devices - Comes with S200 hi-fi stereo headphones for top comfort, a removable shirt clip and adjustable lanyard - Works with any brand of Bluetooth-enabled compatible phone or music devices that support Advanced Audio Distribution Profile (A2DP) and Audio Video Remote Control Profile (AVRCP) -

 

Επειδη βλεπω εχουμε και το ιδιο κινητο:D να σε ρωτησω...

Συνεργαζεται καλα με το ΜΙΟ?

Απο ηχο ακουγεται καλα?? Το ραδιο εχει καλη ληψη?

και τελος απο μπαταρια ποσο κραταει??

Link to comment
Share on other sites

Θελω την βοηθεια σας...

Αποφασησα πως ηρθε και η δικια μου ωρα να παρω BT Hands Free...Θελω να μου προτεινετε Hands Free αν γινεται.Η τιμη μου ειναι αδιαφορη.Αυτα που θελω να εχει ειναι τα εξης:

 

1) Πολυ καθαρο ηχο

2) Λογω οτι φοραω γυαλια, να στεκεται παρα πολυ καλα διχως το "αγκιστρο" γυρω απο το αυτι. Δεκτα ειναι και τα BT με καλωδιακι

3) Να ειναι 100% συμβατο με ΝΟΚΙΑ κινητα

4) Να ειναι ελαφρυ

5) Αν ειναι μονιμα στο αυτι να μην ζεστενεται πολυ με πολλες ωρες ομιλιας (τυχαινει να μιλησω και 5 ωρες την ημερα συνεχομενα)

6) Εμφανισιακα δεν με νοιαζει καθολου αν ειναι ασχημο.Θελω να κανει την δουλεια του.

 

Ευχαριστω πολυ.

 

ΥΓ: Εχει παρει κανεις σας το IQUA BHS-302 ή γενικως κανενα προιον της IQUA για να ξερω αν ειναι αξιοπιστα τα προιοντα της;

 

http://www.iqua.com/products_sub.php?navi_id=1220

μια ειναι η λυση

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=1_249_96&products_id=4940

 

Το Plantronics Discovery 655 Bluetooth ακουστικό, χρησιμοποιεί τεχνολογία τελευταίας γενιάς και διαθέτει εντυπωσιακή μοντέρνα εμφάνιση ενώ είναι εξαιρετικά μικρό. Είναι εξοπλισμένο με εξελιγμένο DSP που μειώνει τα επίπεδα θορύβου κατά την ομιλία για άριστη ακουστική. Ζυγίζει μόνο 9 γραμμάρια και διαθέτει ευέλικτο σύστημα τροφοδοσίας, αφού είναι εξοπλισμένο με ενσωματωμένη επαναφορτιζόμενη μπαταρία, υποδοχή Mini USB για φόρτιση από PC και ειδικό μετατροπέα φόρτισης από μια μπαταρία AAA. Επιπλέον διαθέτει λειτουργία δόνησης με την κατάλληλη παρεχόμενη θήκη. Αναμφισβήτητα η Plantronics θέτει τα standards για ακόμα μια φορά από άποψη εμφάνισης, επιδόσεων, λειτουργικότητας και μεγέθους.

Link to comment
Share on other sites

Δεν δίνεις και το λινκ του ebay αφου ο seler είναι αξιόπιστος.

Το link δεν το εχω γιατι εχει ληξει η αγγελια πλεον. Παντως το username του πωλητη ειναι mc24_direct και η σελιδα του http://stores.ebay.co.uk/mc24-direct

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για τις ως τωρα απαντησεις σας.

 

Ως τωρα θα προτιμησω το benq-siemens hhb-130 λογω τ'οτι το Plantronics εχει μονο 3,5 ωρες ομιλιας.Πραγμα που σημαινει οτι μπορει να τυχει να το φορτησω και 2 φορες σε μια ημερα...Σιγουρα η Plantronics ειναι κορυφη απο ποιοτητα ηχου αλλα δεν με ικανοποιουν οι χρονοι ομιλιας.

 

Το ΜΟΝΟ αρνητικο με το benq-siemens hhb-130 οπως και με την αντιστοιχη NOKIA προταση ειναι τ'οτι το μικροφωνακι βρισκεται στο "μανταλακι" και οχι καπου στο ενδιαμεσο.Παρ'ολα αυτα φαινεται πολυ καλο το Ben-Q.

 

Αν καποιος εχει αλλες αποψεις θα παρακαλουσα να με βοηθησει αν μπορει.

Το BenQ παντως το βρηκα στα 38,6 €

Link to comment
Share on other sites

Αν αγοράζεις από ebay, από εδώ θα το πάρεις πολύ πιο οικονομικά http://cgi.ebay.de/ORIGINAL-BENQ-SIEMENS-BLUETOOTH-CLIP-HHB-130_W0QQitemZ330098379060QQcategoryZ111335QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem στα 23 ευρώ, καινούριο εννοείται:)
Link to comment
Share on other sites

Κανω αγορες απο eBay και η αληθεια ειναι πως δεν το κοιταξα καθολου εκει...Ευχαριστω για το link ;)

Εγω απο καταστημα βρηκα αυτη την τιμη σε τιμη χονδρικης κιολας...Αποκτησε ιδιαιτερο ενδιαφερον το πραγμα.Την Κυριακη ή την Δευτερα θα το δω απο κοντα και αναλογως θα κινηθω για ebay.Το μονο κακο ειναι οτι ειμαι μελος στο αμερικανικο eBay και τα γερμανικα δεν τα παω...Οποτε θα κοιταξω στο .com

 

EDIT: Μολις ειδα στο ebay.com και δεν το εχει καθολου!!Βλεπω να γινομαι μελος και στο Γερμανικο..

Link to comment
Share on other sites

Το μονο κακο ειναι οτι ειμαι μελος στο αμερικανικο eBay και τα γερμανικα δεν τα παω...Οποτε θα κοιταξω στο .com

 

EDIT: Μολις ειδα στο ebay.com και δεν το εχει καθολου!!Βλεπω να γινομαι μελος και στο Γερμανικο..

 

Δεν χρειάζεται να γίνεις μέλος και στο γερμανικό.

Μπορείς να αγοράζεις κανονικά και από Γερμανικό και από Αγγλικό,

οι κωδικοί ισχύουν για όλα.

"Μόνο οι νεκροί βλέπουν το τέλος του πολέμου" (ΠΛΑΤΩΝ)
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να γίνεις μέλος και στο γερμανικό.

Μπορείς να αγοράζεις κανονικά και από Γερμανικό και από Αγγλικό,

οι κωδικοί ισχύουν για όλα.

 

Thanx ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Είχα αγοράσει πέρυσι το Samsung WEP 150 αλλά χρησιμοποιώντας το με το κινητό μου έκαναν παράπονα ότι δεν ακούγομαι καλά.. Το παράτησα αλλά επειδή μιλάω αρκετά από το κινητό και τα σχόλια δεν είναι πολύ ενθαρρυντικά για χρήση της συσκευής σκέφτομαι μήπως πάρω κάποιο άλλο γιατί τα ενσύρματα δεν με βολεύουν....

Έχετε να προτείνεται κάτι?? Όχι, πολύ ακριβό γιατί για το WEP 150 είχα δώσει 69 ευρώ και δεν μπορώ να πω ότι τα άξιζε...!

Ευχαριστώ..

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

ayto to clip-on bt headset tis i-tech ( CLIP II MINI 69 EURO ) leei oti syndeetai tautoxrona me 2 syskeyes. Prokeitai na to agorasw, ksereis kaneis an einai symbato gia tautoxroni syndesh me nokia N72 kai 6230?

 

Tha akoygontai oi odigies toy route66 navigator sto akoystiko?

 

opoios gnwrizei kati as apantisei.

 

eyxaristw ek twn prwterwn.

Link to comment
Share on other sites

ayto to clip-on bt headset tis i-tech ( CLIP II MINI 69 EURO ) leei oti syndeetai tautoxrona me 2 syskeyes. Prokeitai na to agorasw, ksereis kaneis an einai symbato gia tautoxroni syndesh me nokia N72 kai 6230?

 

Tha akoygontai oi odigies toy route66 navigator sto akoystiko?

 

opoios gnwrizei kati as apantisei.

 

eyxaristw ek twn prwterwn.

 

Έγώ το πήρα απο το πλαίσιο και τους το ξαναπηγα πίσω...άθλια ακουστική,δεν θα στο συνιστούσα:(

Link to comment
Share on other sites

το καταπληκτικό με αυτά που παίζουν με 2 κινητά έιναι ότι παίζουν με τηλέφωνο και με laptop.

 

Εχεις και skype και mobile μαζί!!!

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

το καταπληκτικό με αυτά που παίζουν με 2 κινητά έιναι ότι παίζουν με τηλέφωνο και με laptop.

 

Εχεις και skype και mobile μαζί!!!

Ποιά είναι αυτά που παίζουν με 2 κινητά?

Thanks

Link to comment
Share on other sites

πολλά είναι τι να σου λεω τώρα.... Ακόμα και στον internet αμα ψάξεις για pair with two phones
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Για το SAMSUNG WEP410 τι λετε?Το εχει καποιος ωστε να μας πει γνωμη κλπ?Εχει καλο ηχο?
Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις σας δοκιμασει το Benq-Siemens HHB-130;;;Αν ναι, τι εντυπωσεις εχει απο πλευρας ηχου;Ειχε καθολου προβληματα να αποσυνδεεται απο μονο του ξαφνικα;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.

Αγόρασα εδώ και 4 ημέρες το BT I-Tech Clip II που συνδέεται με δύο κινητά τηλέφωνα. Είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Το καλό είναι ότι έχει έναν βομβιτή και σε ειδοποιεί για εισερχόμενη κλήση )πολύ καλό αν έχεις το κινητό σου σε χαρτοφύλακα ή στην τσέπη και έχει πολύ θόρυβο στο εξωτερικό περιβάλλον).

Η μπαταρία του διαρκεί 3 ημέρες (άλλα ΒΤ διαρκούν περισσότερο).

 

Η τιμή του είναι 69 euros.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.

Αγόρασα εδώ και 4 ημέρες το BT I-Tech Clip II που συνδέεται με δύο κινητά τηλέφωνα.

 

με καλώδιο όμως έτσι?

Το ΒΤ συνήθως σημαίνει BlueTooth και.. πώς να συνδέεται με 2 κινητά αν είναι με καλώδιο? :)

Link to comment
Share on other sites

kalimera....exo pira prosfata ena motorola H350 se mauro...32e...k mu exei kanei entyposi to poso kali poiotita hxou exei...anamoni treli....mu ebgale sxedon 5 meres me medium-range xrisi....k mono tis proalles mu parusiase ena mikro problima aposyndesis...to to ekana uninstall to fortisa k k to xanaperasa k ola kala...
:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι με καλώδιο το ΒΤ. Το κακό είναι ότι 2-3 φορές την ημέρα παρατήρησα ότι αποσυνδέθηκε. Θα σας ενημερώσω και τις επόμενες μέρες για το πόσο καλό είναι. Ας το παιδέψω λίγο ακόμη:).
Link to comment
Share on other sites

Perimenoyme nea sou periklis. paidepse to oso mporeis. ksezoymise to !!! :lol:

 

Parapanw o dimitriossara mas leei pws to epestrepse pisw logo kakis akoustikis, gia pes mas kai tin diki soy akoustikh empeiria. Pes mas, ean exeis tin kalosini kai me poia kinita to xrisimopoieis.

 

Kala den perimenoyme kai tipota eksopragmatiko ston ixo alla na min einai kai teleiws apogoiteytiko...:X

 

te leme paides...

Link to comment
Share on other sites

Perimenoyme nea sou periklis. paidepse to oso mporeis. ksezoymise to !!! :lol:

 

Parapanw o dimitriossara mas leei pws to epestrepse pisw logo kakis akoustikis, gia pes mas kai tin diki soy akoustikh empeiria. Pes mas, ean exeis tin kalosini kai me poia kinita to xrisimopoieis.

 

Kala den perimenoyme kai tipota eksopragmatiko ston ixo alla na min einai kai teleiws apogoiteytiko...:X

 

te leme paides...

 

Παιδιά εγώ δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος με την ακουστική του...πολύ χαμηλή ένταση με αποτέλεσμα στο αυτοκίνητο μέσα να μην ακούω τίποτα:cry:

Προσέξτε πολύ προτού προβείτε στην αγορά του...αν μπορείτε δοκιμάστε το πρώτα;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...