Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αγόρασα πριν λίγες μέρες το jabra classic από eshop.gr στα 22,90€. Τι ωραίο Bluetoothακι... :-D Πολύ καθαρός και δυνατός ήχος. Στην κατηγορία τιμής του το θεωρώ μία από τις καλύτερες επιλογές.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

πολλα εδωσες νομιζω, επαιζε στα 15 και κατι πριν λιγο καιρο, τωρα ειδα εφτασε τα 18 παλι,

μια πανω, μια κατω παει το συγκεκριμενο,

παντως απο ερευνα αγορας που εκανα για μπαταριες που ηθελα να παρω την περασμενη εβδομαδα π.χ.

το eshop δεν τα παει καθολου καλα με τις τιμες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εχω το plantronics m70 το οποίο πριν την αποστολή του κινητού μου για service και αλλαγή πλακέτας (nexus 5x) δούλευε μία χαρά.

Αφού επιστράφηκε το τηλέφωνο από το service και έκανα και αναβάθμιση σε oreo δεν βλέπει το bluetooth.Δεν φταίει το bluetooth γιατί στο κινητό της γυναίκας μου συνδέεται άψογα.

Καμία ιδέα κανείς;;;

 

Κανείς ε;;;;

Link to comment
Share on other sites

Κανείς ε;;;;
Αφού δεν φταίει το ακουστικό, δεν ρίχνεις ένα μυνημα στο νήμα της συσκευής;

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανείς ε;;;;

 

Αφού μόνος σου το λες ότι δεν φταίει το Bluetooth, θες να ρίξουμε τα φασόλια να δούμε τι πρόβλημα παρουσίασε το τηλέφωνο; ή δοκιμάζεις άλλο Bluetooth πάνω στο κινητό σου και αν φταίει το Bluetooth του κινητού το πας ξανά σέρβις ή πας με τη μια στο σέρβις περιγράφοντας το καινούργιο πρόβλημα...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ψάχνω ένα ακουστικό bluetooth που να έχει κουδούνι και να με ειδοποιεί. Με λίγα λόγια θέλω να πετάω το xiaomi redmi note 4 στην τσάντα της δουλειάς μου και να με ειδοποιούν τα ακουστικά για εισερχόμενη κλήση, χωρίς όμως να τα έχω συνέχεια στα αυτιά.

Υπάρχει κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ψάχνω ένα ακουστικό bluetooth που να έχει κουδούνι και να με ειδοποιεί. Με λίγα λόγια θέλω να πετάω το xiaomi redmi note 4 στην τσάντα της δουλειάς μου και να με ειδοποιούν τα ακουστικά για εισερχόμενη κλήση, χωρίς όμως να τα έχω συνέχεια στα αυτιά.

Υπάρχει κάτι τέτοιο;

 

Λίγο άσχετο αλλά εγώ για τον ίδιο λόγω πήρα ένα smart watch , το οποίο με ειδοποιεί με δόνηση και βλέπω και ποιος με καλεί ...

Link to comment
Share on other sites

Λίγο άσχετο αλλά εγώ για τον ίδιο λόγω πήρα ένα smart watch , το οποίο με ειδοποιεί με δόνηση και βλέπω και ποιος με καλεί ...
Θα ήθελα να πάρω κάτι σε ακουστικά και όχι smart watch

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδιαίτερη προτίμηση

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πάρε το iXchange Retractable, κομψό και ωραίο με καλό ήχο, δόνηση και μείωση θορύβου...

Με την δυνατότητα και για δεύτερο ακουστικό για ώρες διασκέδασης και όχι μόνο...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάρε το iXchange Retractable, κομψό και ωραίο με καλό ήχο, δόνηση και μείωση θορύβου...

Με την δυνατότητα και για δεύτερο ακουστικό για ώρες διασκέδασης και όχι μόνο...

Όντως φαίνεται καλό!

Link to comment
Share on other sites

Παίζει και το οικονομικό στη μέση, αν θες να μπεις στην κατηγορία των neck band των 70 plus ευρώ μπορείς να δεις το LG HBS-760 με αυτονομία που ακουμπά τις 15-16 ώρες, αν σε ενδιαφέρει να μιλάς σε συνθήκες θορύβου το Plantronics Backbeat 100 Series μπορεί να σου φανεί ενδιαφέρον.

Πολλοί λένε πως είναι ο βασιλιάς των neck bands μιλάμε για το Sony SBH70 με ήχο που περισσότερο θα πιάνεις τον εαυτό σου να κοπανιεται ακούγοντας την αγαπημένη σου μουσική μιας που έχει τέλειο ακουστικό ήχο και προνόμιο το ip57 (αδιάβροχο) που διαθέτει.

 

Αυτά για τώρα, θα ξανά χτυπήσω...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Παίζει και το οικονομικό στη μέση, αν θες να μπεις στην κατηγορία των neck band των 70 plus ευρώ μπορείς να δεις το LG HBS-760 με αυτονομία που ακουμπά τις 15-16 ώρες, αν σε ενδιαφέρει να μιλάς σε συνθήκες θορύβου το Plantronics Backbeat 100 Series μπορεί να σου φανεί ενδιαφέρον.

Πολλοί λένε πως είναι ο βασιλιάς των neck bands μιλάμε για το Sony SBH70 με ήχο που περισσότερο θα πιάνεις τον εαυτό σου να κοπανιεται ακούγοντας την αγαπημένη σου μουσική μιας που έχει τέλειο ακουστικό ήχο και προνόμιο το ip57 (αδιάβροχο) που διαθέτει.

 

Αυτά για τώρα, θα ξανά χτυπήσω...

Το σονυ, επειδή το έχω κάμποσο καιρό , έχει καλούτσικη αυτονομία, καλό ήχο, αδιάβροχο, αλλά στήνεις αυτί για να ακούσεις. Είναι χαμηλό παιδιά και σε συνδυασμό με την μη απομόνωση εξωτερικών ήχων, είναι πρόβλημα σε ορισμένες περιπτώσεις. Για ποδήλατο - γυμναστήριο είναι μια χαρά. Για μετρό, όχι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παίζει και το οικονομικό στη μέση, αν θες να μπεις στην κατηγορία των neck band των 70 plus ευρώ μπορείς να δεις το LG HBS-760 με αυτονομία που ακουμπά τις 15-16 ώρες, αν σε ενδιαφέρει να μιλάς σε συνθήκες θορύβου το Plantronics Backbeat 100 Series μπορεί να σου φανεί ενδιαφέρον.

Πολλοί λένε πως είναι ο βασιλιάς των neck bands μιλάμε για το Sony SBH70 με ήχο που περισσότερο θα πιάνεις τον εαυτό σου να κοπανιεται ακούγοντας την αγαπημένη σου μουσική μιας που έχει τέλειο ακουστικό ήχο και προνόμιο το ip57 (αδιάβροχο) που διαθέτει.

 

Αυτά για τώρα, θα ξανά χτυπήσω...

Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια. Δεν ψάχνω κάτι για να το φοράω τρέχοντας ή κάνοντας γυμναστική, αλλά κυριώς οδηγώντας ή περπατώντας

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες αληθινές εικόνες λάβαμε με email από Kickstarter από Liberty+: The First Zero-Compromise Total-Wireless Earphones by Zolo.

 

58507dbb9c8db7f59d20fbf62c520973.png

 

3f2a9078351036b3226c77b841861f5f.png

 

bd562a7d38b66d4350fb068df66e9075.png

 

a9fa4fba567affb88d1ad9cb2250784b.png

 

Έχω επιλέξει από τα 3 χρώματα το τελευταίο.

 

 

 

 

Sent from my iPad Pro using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να σου έρθει και να μας πεις εντυπώσεις κυρίως από μπαταρία και από noise cancellation.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα τα Sony XB80BS Splashproof, NFC, Bluetooth Wireless Sports Headphones απο το amazon.de

Όντως είναι πανάλαφρα, κάθονται πολύ καλά στο αυτί και στο τρέξιμο είναι ακούνητα.

 

Δυστυχώς δεν υπολόγισα τα γυαλιά τρεξίματος. Λόγω στραβωμάρας μου είναι απαραίτητα και δεν μπορούν να φορεθούν ταυτόχρονα. Με λύπη μου, τα πουλάω. Εχουν φορεθεί μόνo μια φορά σε τρέξιμο.

 

Για πληροφορίες, στο σχετικό νήμα.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=457945

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα είχε και φίλος μου και του πρότεινα τα Dhb Ultralite Sunglasses κάνουν 15€ πήγε σε ένα οπτικό και του έκανε τους φακούς για μυωπία στο βαθμό που φοράει και βρήκε την υγεία του.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω τα Sony mw600, ενώ συνδέονται κανονικά με το τηλέφωνο δεν δουλεύουν σε κλήσεις.σε ήχους πολυμέσων όλα καλά.έκανα reset όμως τίποτα.καμία ιδέα;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Σε τι κινητό συνδέονται;

Έχεις ενεργοποιήσει τον ήχο τηλεφώνου;

Μέσα στις ρυθμίσεις της συσκευής έχει 3 επιλογές.

Ήχος τηλεφώνου

Ήχος πολυμέσων

Κοινή χρήση επαφών

 

Παίξε λίγο μαζί τους, θα τη βρεις τη λύση.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω δοκιμάσει, περνά μόνο ήχος πολυμέσων.άλλαξα ακουστικά , έκανα δουλειά όμως δεν ακούγομαι.

 

Τα παλιά μου jabra παρέδωσαν και εκείνα πνεύμα, δεν φορτίζουν.κρίμα γιατί είχαν οθόνη, κατάλογο επαφών και περνούσε το όνομα του καλούντος.τίποτα παρόμοιο γνωρίζετε;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Τα έχω δοκιμάσει, περνά μόνο ήχος πολυμέσων.άλλαξα ακουστικά , έκανα δουλειά όμως δεν ακούγομαι.

 

Τα παλιά μου jabra παρέδωσαν και εκείνα πνεύμα, δεν φορτίζουν.κρίμα γιατί είχαν οθόνη, κατάλογο επαφών και περνούσε το όνομα του καλούντος.τίποτα παρόμοιο γνωρίζετε;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ποιά jabra είχες; Γτ δεν παίρνεις τα ίδια;

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Παλιά είναι δεν βγαίνουν.σχεδόν 10ετια έχουν

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...