Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Ερωτηση παγιδα παιδια!! Το mw1 αναγνωριζει ελληνικους χαρακτηρες σε μηνυματα και ποιος καλει ή θα τα βγαζει αλαμπουρνεζικα?

Να είχες κανένα Κινέζικο να καταλάβω την ερώτηση. Αλλά Sony έχεις μωρέ, είναι δυνατόν να μην παίζει; :p

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τελικά, παρέλαβε κάποιος από την παρέα bluetooth από εδώ;

http://www.cellphoneshop.net/

Ψήνομαι πάρα πολύ, γιατί ακόμη χαμηλά τις έχει τις τιμές.

Λέω να ξαναγοράσω το M1100 Savor.

Αυτος ακομα στο Sony Ericsson εχει μεινει...

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Να είχες κανένα Κινέζικο να καταλάβω την ερώτηση. Αλλά Sony έχεις μωρέ, είναι δυνατόν να μην παίζει; :p

 

Ελα αφου ξερεις οτι κατι τετοια κουλα τα κανουν οι εταιριες..

Στο walkman της συσκευης παντως απο,τι εχουν πει αρκετα παιδια, τα ελληνικα τα βγαζει αλαμπουρνεζικα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, παρέλαβε κάποιος από την παρέα bluetooth από εδώ;

http://www.cellphoneshop.net/

Ψήνομαι πάρα πολύ, γιατί ακόμη χαμηλά τις έχει τις τιμές.

Λέω να ξαναγοράσω το M1100 Savor.

 

Εκανα παραγγελία handsfree με καλωδιο που ηθελα και 2 θηκες για το note 2 στις 11/1/2014 και σημερα τις παρελαβα με δωρεαν μεταφορικα. Οποτε στέλνουν κανονικα, μην ανησυχειτε, ουτε 10 μερουλες δεν πέρασαν..

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Εκανα παραγγελία handsfree με καλωδιο που ηθελα και 2 θηκες για το note 2 στις 11/1/2014 και σημερα τις παρελαβα με δωρεαν μεταφορικα. Οποτε στέλνουν κανονικα, μην ανησυχειτε, ουτε 10 μερουλες δεν πέρασαν..

 

Η ποιότητά τους; Original ή γενόσημα :lol:;

Link to comment
Share on other sites

Η ποιότητά τους; Original ή γενόσημα :lol:;

 

Χαχαχα, κανενα δεν ηταν "επώνυμο", οποτε δεν μπορω να πω αν είναι original ή όχι. .

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/io397hc10h5aer3/smartwirelessheadsetpro.bin

Το βάζεις στην Micro-sd χύμα, όχι σε φάκελο και κάνεις επανεκίννηση. Όταν ανοίξει θα κάνει μόνο του flash. :)

 

Δεν δουλεψε αυτό...

υπαρχει άλλος τροπος να βαλλω την αναβαθμιση????

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα, κανενα δεν ηταν "επώνυμο", οποτε δεν μπορω να πω αν είναι original ή όχι. .

 

Εγώ θα περιμένω κάποιον που έχει παραγγείλει επώνυμο, για να δω αν θα παραγγείλω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα περιμένω κάποιον που έχει παραγγείλει επώνυμο, για να δω αν θα παραγγείλω.

 

Έχω παραγγείλει και εγώ το Plantronics M1100 και περιμένω από μέρα σε μέρα. Μόλις έρθει θα ενημερώσω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Πως μπορώ να βαλω παλαιότερο firmware στο Sony mw1; Υπάρχει κάποια εφαρμογή; ο τρόπος να βαλω το αρχείο στην SD δεν δούλεψε εκτός αν κάνω κάτι λάθος.

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Πως μπορώ να βαλω παλαιότερο firmware στο Sony mw1; Υπάρχει κάποια εφαρμογή; ο τρόπος να βαλω το αρχείο στην SD δεν δούλεψε εκτός αν κάνω κάτι λάθος.

 

Εγώ φλασάρισα το sbh 50 και το smartwatch 2 πηγαίνοντας στο support της σονυ

http://www.sonymobile.com/gr/tools/%20update-service/

 

δες και εδω http://www.sonymobile.com/gr/software/accessories/smart-wireless-headset-pro/

Edited by nnik_1969

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

???????????????

Μα αμα δεις στο σαιτ,sony ericsson γραφει.

 

Καλησπέρα. Χρησιμοποιώ εδώ και κανένα τρίμηνο το MW1 με ΝΟΤΕ ΙΙ. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημενος ωστόσο υπάρχει ενα θέμα που έχει καταντήσει κουραστικό. Υπάρχουν φορές που ενώ είναι συνδεδεμένο από το ακουστικό δεν ακούγεται τίποτα. Και για να φτιάξει πρέπει να ανοίγω κλείσει το ακουστικό η και το τηλ κάποιες φορές. Είχε κανείς αντίστοιχο θέμα?

Χαιρετω.

Επειδη βλεπω οτι πηγες στο Note 3,οπως και εγω,και εχεις και το mw1,οπως επισης και εγω,μπορεις να μου πεις αν το mw1,δουλευει καλα με το κινητο ,αν βγαζει και τα 6 εικονιδια του,και αν ακους τον ηχο κλησεως,αμα παιρνεις καποιο τηλεφωνο;

Οπως επισης αν ακους τον αλλο απο το ακουστικο του τηλεφωνου,ή πρεπει να πατας το μεγαφωνο του για να τον ακουσεις;

Η ερωτηση απευθυνεται και σε οποιονδηποτε αλλο φιλο,που εχει το συνδυασμο Note 3- mw1.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη ενδιαφερομαι για το Plantronics Legend Pro

Μπορω να το παρω απο ebay που το εχουν φθηνοτερα? αλλα δεν θα ειμαι καλυμενος με την εγγυηση προφανως ? οποτε εαν χαλασει κατι ...πληρωνω?

αξιζει ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φλασάρισα το sbh 50 και το smartwatch 2 πηγαίνοντας στο support της σονυ

http://www.sonymobile.com/gr/tools/%20update-service/

 

δες και εδω http://www.sonymobile.com/gr/software/accessories/smart-wireless-headset-pro/

 

 

 

 

 

 

αν το κάνω έτσι μου κατεβάζει μόνο την τελευταία έκδοση. Εγώ θέλω παλαιότερη έκδοση την οποία την έχω αλλά δεν μπορώ να βρω τρόπο να την βάλω. Όπως είπα κ παραπάνω δοκίμασα να την βάλω στην SD και με επανεκκίνηση να εγκατασταθεί. Δεν έγινε όμως τίποτα. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος;

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει και εγώ το Plantronics M1100 και περιμένω από μέρα σε μέρα. Μόλις έρθει θα ενημερώσω...

 

Μου ήρθε original φαίνεται να είναι σε bulk συσκευασία

http://www.insomnia.gr/topic/513611-bluetoothheadset-plantronics-discovery-975-ukcellphoneshopnet-3099-%CE%BB%CE%AF%CF%81%CE%B5%CF%82/page-5

 

 

https://www.dropbox.com/s/y7y9tigwtkmagqa/DSCF2207.JPG

Link to comment
Share on other sites

 

Γνησιότατο φαίνεται από όσα βλέπω και διαβάζω στο insomnia. Αύριο λογικά θα έχω και εγώ το δικό μου. Καλορίζικο :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Έχω το Sony mw1 εδώ και 2 εβδομάδες. Η μπαταρία δεν κρατάει σε καμία περίπτωση όπως διαφημίζεται. Μπορεί να είναι ελλαττωματικο; έχει συμβεί σε αλλον; επίσης απο τότε που αναβάθμισα στην τελευταία έκδοση, η ποιότητα του ακουστικού έχει πέσει. Κάποιες φορές ακούγονται διαφοροι θόρυβοι κατά την διάρκεια της κλήσης.

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Έχω το Sony mw1 εδώ και 2 εβδομάδες. Η μπαταρία δεν κρατάει σε καμία περίπτωση όπως διαφημίζεται. Μπορεί να είναι ελλαττωματικο; έχει συμβεί σε αλλον; επίσης απο τότε που αναβάθμισα στην τελευταία έκδοση, η ποιότητα του ακουστικού έχει πέσει. Κάποιες φορές ακούγονται διαφοροι θόρυβοι κατά την διάρκεια της κλήσης.

Εγω,που το εχω κανα χρονο,το ιδιο κανει με τη μπαταρια.Λιγη,πολυ λιγη.

Για κοιτα να δεις ποια βερσιον του firmware εχει,και αν δεν εχει το Ε.1.6 ,κανε την αναβαθμιση,κατεβαζοντας το απο την υποστηριξη της Σονυ.

Εμένα,απο τοτε που το εκανα,βελτιωθηκαν ολα,εκτος απο τη μπαταρια.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

 

Πόσα πλήρωσες για μεταφορικά?

Link to comment
Share on other sites

Πωωω μη μου λετε τετοια για την μπαταρια του mw1 και θα το παρω σε λιγες μρες..:/
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: έχω το bluetooth samsung HM1700, που έχει δυνατότητα σύνδεσης με δύο συσκευές. Έχω το Note 3 και το S3 και θέλω να τα έχω και τα δύο συνδεμένα ταυτόχρονα για να δέχομαι κλήσεις, είτε στο ένα, είτε στο άλλο. Έκανα κανονικά την διαδικασία pair, όπως λέει στο manual, αλλά οταν πάω να ξανασυνδέσω την πρώτη συσκευή, δεν συνδέεται..κάπου στο manual λέει ότι ορισμένα τηλέφωνα δεν λειτουργούν σαν δευτερεύουσες συσκευές, είναι δυνατόν δύο ναυαρχίδες της samsung να μην λειτουργεί καμία σαν δευτερεύουσα συσκευή;
Link to comment
Share on other sites

Εγω,που το εχω κανα χρονο,το ιδιο κανει με τη μπαταρια.Λιγη,πολυ λιγη.

Για κοιτα να δεις ποια βερσιον του firmware εχει,και αν δεν εχει το Ε.1.6 ,κανε την αναβαθμιση,κατεβαζοντας το απο την υποστηριξη της Σονυ.

Εμένα,απο τοτε που το εκανα,βελτιωθηκαν ολα,εκτος απο τη μπαταρια.

 

Αυτη την έκδοση εχω, και ακούγονται οι περιεργοι ηχοι καποιες φορες. Μαλλον οταν εχω ενεργο το wifi του τηλεφώνου γίνεται. Με την μπαταρια ειναι χαλια. Θέλει σχεδόν καθε μερα φορτιση, ανεξαρτητα απο τι κλησεις κανω. Θα το παω πισω για ελεγχο. Εχω εκνευριστει. Ειχα το mw600 και δεν είχα τέτοια θεματα, ακομα και τωρα μετα απο 2 χρονια η μπαταρία του κρατάει περισσότερο απο του mw1.

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Πωωω μη μου λετε τετοια για την μπαταρια του mw1 και θα το παρω σε λιγες μρες..:/

Ρωτησες αν ταιριαζει με το κινητο σου;Το λεω γιατι εγω,απο τοτε που μπηκε η 4.3,τοσο στο Note 2,οσο και στο Note 3,to mw1,δεν δουλευει 100%.Δηλαδη,ενω πρεπει να βγαζει 6 εικονιδια,για να δουλευει φουλ,βγαζει μονον 3.

Παιρνει δηλαδη τηλεφωνα και λαμβανει,αλλα τιποτε αλλο απο τις δυνατοτητες του.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησες αν ταιριαζει με το κινητο σου;Το λεω γιατι εγω,απο τοτε που μπηκε η 4.3,τοσο στο Note 2,οσο και στο Note 3,to mw1,δεν δουλευει 100%.Δηλαδη,ενω πρεπει να βγαζει 6 εικονιδια,για να δουλευει φουλ,βγαζει μονον 3.

Παιρνει δηλαδη τηλεφωνα και λαμβανει,αλλα τιποτε αλλο απο τις δυνατοτητες του.

 

Τι στο καλο? Το xperia z εχω..αν εχει κανει πατατα η sony ακομα και αναμεσα στα προιοντα που κατασκευαζει η ιδια, τι να της πω? Εκτος και αν ειναι θεμα ασυμβατοτητας με την 4.3 (την οποια και φοραει το κινητο μου..)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...