Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Και σε εμενα επισης κανονικα ελληνικους χαρακτηρες,ισως παιζει ρολο και η συσκευη που εχεις και το λογισμικο που φοραει και τι εκδοση ειναι.

Δεν συμπεριφερετε το bt με ολα τα κινητα το ιδιο.

 

Για πιο bt μιλάτε;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημερα και απο εμενα. Να ρωτησω κατι και εγω βρε παιδια.

Ποια ειναι η διαφορα αναμεσα σε bluetooth headset v2.1 και bluetooth headset v3.0; Να μου πειτε τι καλυτερο προσφερει η v3.0, δηλαδη υπαρχει διαφορα σε ποιοτητα κλησης; Τι αλλα χαρακτηριστικα πρεπει να κοιταξω ωστε το bluetooth να εχει οσο ποιο καλη ποιοτητα κλησης, και να τους ακουω και να με ακουνε;

Link to comment
Share on other sites

Το Πλαίσιο έφερε ένα κινητό με ραδιόφωνο δικής του μάρκας. Το μοντέλο είναι το PBL200 και βρίσκεται στο http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Bluetooth-Headsets/Turbo-X-Bluetooth-Clip-with-FM-function-PBL200-S201.htm

Το έχει πάρει κανένας να μας πει την γνώμη του. Με ενδιαφέρει επειδή έχει ραδιόφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μαθω ποσο καλο ειναι το plantronics m50; εννοω ποιοτητα συνομιλιας και συνδεσης με το κινητο (αν κανει συνδεσεις αποσυνδεσεις); και ποσο πραγματικα ξραταει η μπαταρια του;

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μαθω ποσο καλο ειναι το plantronics m50; εννοω ποιοτητα συνομιλιας και συνδεσης με το κινητο (αν κανει συνδεσεις αποσυνδεσεις); και ποσο πραγματικα ξραταει η μπαταρια του;

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Καποιες φορες με ακουνε καλα καποιες οχι. Αν το περιβαλλον ειναι λιγο θορυβωδες τοτε χμ....ε....δεν θα ελεγα οτι παιρνει αριστα. Η μπατατρια του κραταει ανετα 3 μερες συνδεδεμενο με 2 κινητα. Αποσυνδεσεις.....ουτε μια παντως. Γενικα, ειναι αξιολογο ακουστικο αλλα οχι αριστο σαν το Μ100 το οποιο δεν το εχω δοκιμασει αλλα οποιος το εχει, θεωρει οτι ειναι αψογο.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μαθω ποσο καλο ειναι το plantronics m50; εννοω ποιοτητα συνομιλιας και συνδεσης με το κινητο (αν κανει συνδεσεις αποσυνδεσεις); και ποσο πραγματικα ξραταει η μπαταρια του;

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Αν σε ενδιαφέρει κάτι σε plantronics, δοκίμασε το m1100, που είναι το κορυφαίο. Μου κόστισε γύρω στα 53 ευρώ από το αγγλικό amazon και πραγματικά αξίζει κάθε ευρώ. Είναι κάτι που θα το κρατήσεις για χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Sakissalonika και pektis7 ευχαριστω για τις απαντησεις σας. Το θεμα ειναι πως ηδη το παραγγειλα το m50 μιας και το βρηκα στα 21,30€ απο amazon.de με δωρεαν αποστολη εδω στην Γερμανια. Οποτε σε σχεση με το m1100 που βγαινει λιγο παραπανω απο τα διπλασια θεωρησα πως ειναι ευκαιρια το m50 απλα δεν ηξερα αν ειναι καλο η οχι το συγκεκριμενο bluetooth. Το ειχα δει στα saturn στην τιμη των 47€ οποτε η τιμη απο amazon.de στα 21,30€ ηταν κατι παραπανω απο δελεαστικη.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Sakissalonika και pektis7 ευχαριστω για τις απαντησεις σας. Το θεμα ειναι πως ηδη το παραγγειλα το m50 μιας και το βρηκα στα 21,30€ απο amazon.de με δωρεαν αποστολη εδω στην Γερμανια. Οποτε σε σχεση με το m1100 που βγαινει λιγο παραπανω απο τα διπλασια θεωρησα πως ειναι ευκαιρια το m50 απλα δεν ηξερα αν ειναι καλο η οχι το συγκεκριμενο bluetooth. Το ειχα δει στα saturn στην τιμη των 47€ οποτε η τιμη απο amazon.de στα 21,30€ ηταν κατι παραπανω απο δελεαστικη.

 

Για τα χρήματα αυτά δεν το συζητώ καθόλου. Απλά εγώ το πλήρωσα περίπου 60€ και θεωρώ οτι δεν άξιζε και τόσο σαν αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Sakissalonika και pektis7 ευχαριστω για τις απαντησεις σας. Το θεμα ειναι πως ηδη το παραγγειλα το m50 μιας και το βρηκα στα 21,30€ απο amazon.de με δωρεαν αποστολη εδω στην Γερμανια. Οποτε σε σχεση με το m1100 που βγαινει λιγο παραπανω απο τα διπλασια θεωρησα πως ειναι ευκαιρια το m50 απλα δεν ηξερα αν ειναι καλο η οχι το συγκεκριμενο bluetooth. Το ειχα δει στα saturn στην τιμη των 47€ οποτε η τιμη απο amazon.de στα 21,30€ ηταν κατι παραπανω απο δελεαστικη.

 

Η τιμή είναι πολύ καλή. Όμως επέτρεψε μου να σου πω, πως από τη στιγμή που έχεις δώσει αρκετά χρήματα για να αγοράσεις το s3, αν κρίνω από το avatar σου, τότε θεωρώ λάθος να μην δώσεις επιπλέον τριάντα ευρώ για κάτι το οποίο θα το κρατήσεις πολλά περισσότερα χρόνια και είναι η συσκευή με την οποία θα μιλάς και θα σε ακούνε, την πιο σημαντική δηλαδή λειτουργία ενός τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το m1100 είναι καλύτερο από το 975 ?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το m1100 είναι καλύτερο από το 975 ?

 

Αυτό που έχει σίγουρα επιπλέον είναι ότι μπορείς να ακούς μουσική μέσω του m1100. Το 975 δεν το είχα. Είχα το 925 και μπορώ να πω ότι το m1100 έχει λίγο καλύτερη ποιότητα ήχου και είναι και πιο μαζεμένο σαν συσκευή. Στα συν του 975 είναι η θήκη φόρτισης, κάτι που δεν έχει το m1100. Πάντως σαν ποιότητα ήχου έχουν εφάμιλλη, από reviews που έχω διαβάσει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχει σίγουρα επιπλέον είναι ότι μπορείς να ακούς μουσική μέσω του m1100. Το 975 δεν το είχα. Είχα το 925 και μπορώ να πω ότι το m1100 έχει λίγο καλύτερη ποιότητα ήχου και είναι και πιο μαζεμένο σαν συσκευή. Στα συν του 975 είναι η θήκη φόρτισης, κάτι που δεν έχει το m1100. Πάντως σαν ποιότητα ήχου έχουν εφάμιλλη, από reviews που έχω διαβάσει.

 

Thx. Αν η ποιότητα ήχου είναι εφάμιλλη, δεν αξίζει να κάνω κάποια αλλαγή.

Απλά το 975 μου έχει γίνει χάλια εμφανισιακά (ξεφλουδίζει το χρώμα για πλάκα) και έλεγα μήπως έβρισκα πάτημα για αλλαγή.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Thx. Αν η ποιότητα ήχου είναι εφάμιλλη, δεν αξίζει να κάνω κάποια αλλαγή.

Απλά το 975 μου έχει γίνει χάλια εμφανισιακά (ξεφλουδίζει το χρώμα για πλάκα) και έλεγα μήπως έβρισκα πάτημα για αλλαγή.

 

Το m1100 που το έχω έξι μήνες περίπου, δεν έχει πάθει τίποτα ακόμα εμφανισιακά. Αν κάνει τη δουλειά του καλά, που είναι σίγουρο ότι θα την κάνει, δεν υπάρχει λόγος να το αλλάξεις. Είναι πολύ καλό το 975

Link to comment
Share on other sites

Το m1100 που το έχω έξι μήνες περίπου, δεν έχει πάθει τίποτα ακόμα εμφανισιακά. Αν κάνει τη δουλειά του καλά, που είναι σίγουρο ότι θα την κάνει, δεν υπάρχει λόγος να το αλλάξεις. Είναι πολύ καλό το 975

Ναι, εντάξει, δουλεύει καλά, δεν έχω παράπονο. Θα το κρατήσω εννοείται.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Να πω κιεγώ την εμπειρία μου για το Μ1100, το οποίο το είχα κατηγορήσει σε προηγούμενα πόστ.

Πλέον δουλεύει τέλεια πραγματικά σε κάθε περίπτωση, ακόμη και χθες που για πρώτη φορά το χρησιμοποίησα ενώ έκανα ποδήλατο και ο άλλος με άκουγε παρα πολύ καλά ενώ έτρεχα με 20km/h στην παραλία στη Θεσσαλονίκη βράδυ με άπειρο κόσμο γύρω.

Ο λόγος που το κατηγορούσα τόσο καιρό ήταν επειδή όντως δεν με άκουγαν καλά, και ο λόγος που δεν με άκουγαν καλά φαντάζομαι οτι ήταν οτι χρησιμοποιούσα το άγκιστρο για το αυτί. Τουλάχιστον μόνο αυτό μπορώ να φανταστώ γιατί είναι το μόνο που άλλαξα σε σχέση με παλιά που δεν με ακούγανε. Μια χαρά κάθεται στο αυτί και χωρίς το άγκιστρο, όσο έκανα ποδήλατο δε φοβήθηκα μη μου πέσει, αν και το έστρωσα κανα δυο φορές στο αυτί έτσι για σιγουριά (μιλούσα περίπου μισή ώρα).

Για την ακρίβεια μάλλον κάθεται καλύτερα, γιατί με το άγκιστρο (στο δικό μου αυτί τουλάχιστον) ήταν στον αέρα το κάτω μέρος του, ενώ χωρίς το άγκιστρο ακουμπάει στο μάγουλό μου, το οποίο μάλλον είναι καλύτερο, αν κρίνω από την εμπειρία συνομιλίας (εκτός και αν τα φαντάζομαι και απλώς έφτεγε κάτι άλλο... :P )

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας παιδες :)

 

Παρακολουθω καιρο το forum ηρθε η ωρα να ζητησω και εγω την βοηθεια σας!

 

Εχω το galaxy s 9000. Επειδη τα ακουστικα του δεν με βολεουν καθολου εχω βαλει κατι ασπρα απο ipod που εχω και ετσι ακουω μουσικη επανω στον διαδρομο στο γυμναστηριο. Θα ηθελα ομως να παρω ενα hands free bluetooth να εχω τα χερια μου ελευθερα και να εχω ακουστικο στο αυτι (θα προτειμουσα διπλο) και να περναει η μουσικη του κινητου στο ακουστικο.

 

Τι μπορω να αγορασω που να καλυψει μονο αυτη την αναγκη ? Απλα δεν θελω να εχω καλωδιο και να ακουω δυνατη μουσικη για να τρεχω με ορεξη στον διαδρομο :D

 

Ευχαριστω :)

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω να σου προτείνω κάποιο μοντέλο ακουστικού. Αυτό που σίγουρα θα πρέπει να υποστηρίζουν τα ακουστικά είναι το πρωτόκολλο Α2DP. Ρίξε μια ματιά και σε αυτά που ίσως είναι καταλληλότερα σαν θέματα.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=300856

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=63796

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω να σου προτείνω κάποιο μοντέλο ακουστικού. Αυτό που σίγουρα θα πρέπει να υποστηρίζουν τα ακουστικά είναι το πρωτόκολλο Α2DP. Ρίξε μια ματιά και σε αυτά που ίσως είναι καταλληλότερα σαν θέματα.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=300856

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=63796

 

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση! Οπως διαβασα στο αλλο topic...ειναι ολα ενσυρματα! Θα ηθελα να μου πειτε κανα ασυρματο εαν γνωριζεται :p

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δοκίμασα διάφορα στερεοφωνικά bluetooth ακουστικά το μεγαλύτερο πρόβλημα τους όταν γυμνάζεσαι είναι ότι τα χαλάει ο ιδρώτας... Μετά από κάποια Nokia που χάλασαν σε 2 ημέρες κατέληξα σε αυτα που δουλεύουν χωρίς κανένα πρόβλημα...

Motorola S10-HD Bluetooth Stereo Headset ....

 

Είναι sweat-proof και πραγματικά 4 μήνες τώρα δεν έχουν πάθει τίποτα. Ο ήχος τους είναι πολύ καλός.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του Plantronics M1100 πόσο διαρκεί συνδεδεμένο με 2 κινητά? Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος που το έχει καιρό και το δούλεψε?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του Plantronics M1100 πόσο διαρκεί συνδεδεμένο με 2 κινητά? Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος που το έχει καιρό και το δούλεψε?

 

Ευχαριστώ

 

Αν και το δουλεύω σε ένα κινητό, έχει καλή μπαταρία και φορτίζει γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Αν και το δουλεύω σε ένα κινητό, έχει καλή μπαταρία και φορτίζει γρήγορα.

 

Δηλ ποσο σου διαρκει? Με ενδιαφερει ομως να μου πει καποιος που το εχει καθημερινα με δυο συσκευες συνδεδεμενο.

 

 

Edit: Έχει αγοράσει κανείς το Nokia BH-806 να μου πει εντυπώσεις γιατί είμαι στην διαδικασία αναζήτησης νέου ακουστικού.

 

Δέχομαι και αλλες προτάσεις :)

Edited by sakissalonika
Link to comment
Share on other sites

Δηλ ποσο σου διαρκει? Με ενδιαφερει ομως να μου πει καποιος που το εχει καθημερινα με δυο συσκευες συνδεδεμενο.

 

 

Edit: Έχει αγοράσει κανείς το Nokia BH-806 να μου πει εντυπώσεις γιατί είμαι στην διαδικασία αναζήτησης νέου ακουστικού.

 

Δέχομαι και αλλες προτάσεις :)

 

4-5 μέρες, ανάλογα τη χρήση.

Link to comment
Share on other sites

4-5 μέρες, ανάλογα τη χρήση.

 

 

Το Μ1100 κραταει τοσο με δυο συσκευες συνδεδεμενες? :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...