Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τελικα με το καινουργιο ακουστικο της Samsung εχω αρκετα προβληματα. Οταν φτανει η μπαταρια στην μεση, σβηνει και θελει φορτισμα. Μηνυματα, email κτλ δεν μπορω να δω . Αρκετες φορες αοαντω κλησεις και δεν με ακουν και αναγκαζομαι να το αποσυνδεω, αλλα το ιδιο συμβαινει και οτνα κανω εγω κλησεις. Το χρησιμποιω με ενα Samsung Galaxy Nexus και ενα Nokia E6.

 

Πηρα το Sony Smart Headset Pro.

 

Μπερδευτηκα και ειπα οτι πηρα της Samsung.

 

Αυτα που αναφερεις τα ακουστικα δεν εχουν σχεση με αυτα που αντιμετωπιζεις βασικα κανε ενα reset στο bluetooth, για sms/email εχεις εγκαταστησεις το live ware manager και απο το play store τα αντιστοιχα email smart extras-messaging smart extras και οτι αλλο θες αναλογα με τη λειτουργια που θες να κανεις?

Τωρα σου παρουσιαστηκε το προβλημα η απο την αρχη?

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

Εχω ενα Sony Ericsson hbh ds980

Ειχα ενα ατυχηματακι με την μηχανη και εφαγε ενα γερο χτυπηματακι..

Προχτές που δοκιμασα να ακουσω μουσικουλα μετα απο καιρο, διαπίστωσα οτι το δεξι ακουστικό ειναι νεκρο..

Τι αλλο παρομοιο μπορω να παρω? Το είχα βολευτεί και εκτος απο αυτο, ειχε αριστη ποιότητα ήχου.. Εξαιρετικό ηταν και το ειχα απο εποχη k770i..

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αυτα που αναφερεις τα ακουστικα δεν εχουν σχεση με αυτα που αντιμετωπιζεις

 

sorry αλλα δεν καταλαβα τι θελεις να πεις.

 

 

βασικα κανε ενα reset στο bluetooth, για sms/email εχεις εγκαταστησεις το live ware manager και απο το play store τα αντιστοιχα email smart extras-messaging smart extras και οτι αλλο θες αναλογα με τη λειτουργια που θες να κανεις?

Τωρα σου παρουσιαστηκε το προβλημα η απο την αρχη?

 

Εκανα και reset και εχω περασμενα και οσα αναφερεις. Δεν ξερω που ειναι το προβλημα. Στην αρχη πηγαιναν ολα καλα. Ξαφνικα αρχισε να κανει κολπα χωρις καν να το πειραξω ή να κανω κατι διαφορετικο

Link to comment
Share on other sites

sorry αλλα δεν καταλαβα τι θελεις να πεις.

 

 

 

 

Εκανα και reset και εχω περασμενα και οσα αναφερεις. Δεν ξερω που ειναι το προβλημα. Στην αρχη πηγαιναν ολα καλα. Ξαφνικα αρχισε να κανει κολπα χωρις καν να το πειραξω ή να κανω κατι διαφορετικο

Αν θυμαμαι καλα πρεπει να το εχεις κανει αναβαθμιση σωστα?

Εμενα παντως δουλευει αψογα μετα την αναβαθμιση,για δες μηπως εχει βγαλει η Sony νεο update?

Στο κανει και με τα 2 κινητα η' ενα απο τα 2 και αν ναι ποιο?

Δοκιμασε να κανεις 2-3 φορες reset μπας και εφαγε καποιο χοντρο κολλημα σερι καντο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειχα κανει τη αναβάθμιση και δούλευε Μία χαρά. Ξαφνικά και χωρίς να κάνω κάτι, άρχισε τα κολλήματα. Θα τσεκάρω για αναβάθμιση. Μου το κάνει και με τα δύο κινητά πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Εχω εδω και πανω απο 1 χρονο το Sony Ericsson VH-700. Μετα απο διαφορα παραπονα οτι δεν με ακουει καλα ο συνομιλητης μου, σταματησα να το χρησιμοποιω.

Σημερα τυχαια διαβασα κατι reviews και ειδα οτι αναφερουν πως εχει εξαιρετικο ηχο και noise cancellation κλπ κλπ.

Εχει τυχει σε αλλον κατι αντιστοιχο ? Υπαρχει περιπτωση να παιζει ρολο η αποσταστη που τοποθετω το bluetooth πανω στο ρουχο ?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι νέος σε αυτό το post τι γνώμη έχετε για το Sony Ericsson MW600? Ψάχνω για bluetooth με ραδιοφωνο ή Hands free με ραδιοφωνο. Κάποιο άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι νέος σε αυτό το post τι γνώμη έχετε για το Sony Ericsson MW600? Ψάχνω για bluetooth με ραδιοφωνο ή Hands free με ραδιοφωνο. Κάποιο άλλο?

 

 

Διαβασε λιγο τις προηγουμενες σελιδες και νομιζω θα βγαλεις συμπερασμα για την συσευη που ρωτας :)

Link to comment
Share on other sites

Σε κινητό optimus 2x έβαλα το bluetooth lg hbm-220. Η σύνδεση έγινε κανονικά έκανα κάποιες δοκιμαστικές κλήσεις έκανα και καταχωρήσεις για φωνητικές κλήσεις και έπαιζαν μια χαρά. Απο κάποιο σημείο και μετά ενώ είναι συνδεδεμένο το headset η συνομιλία γίνεται απο το τηλέφωνο και όχι απο το headset. Υπάρχει κάποια ρύθμιση στα android για το από που θα μεταδίδεται ο ήχος;
http://eppforum.cretaforce.net/TOM-F/F43001.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δειτε εδω ενα εργαλειο που βγαζει η μοτορολα

http://www.mobilefun.co.uk/motorola-elite-silver-bluetooth-headset-p32788.htm

Μπορεις να μιλας με το ακουστικο ακομα και αν εισαι σε αποσταση μεγαλυτερη απο 100μετρα απ το τηλεφωνο!!!

Αφηστε που ολες οι συσκευες της μοτορολα εχουν αριστη ποιοτητα συνομιλιας

Link to comment
Share on other sites

Εχω τα sony ericsson mw600 και θελω να κανω reset τις δυο συσκευες που εχει το bluetooth αποθηκευμενες για να βαλω δυο καινουργιες. Γνωριζει καποιος ποια ειναι η διαδικασια για να γινει αυτο;

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Εχω τα sony ericsson mw600 και θελω να κανω reset τις δυο συσκευες που εχει το bluetooth αποθηκευμενες για να βαλω δυο καινουργιες. Γνωριζει καποιος ποια ειναι η διαδικασια για να γινει αυτο;

 

 

Google it ;)

 

http://www.hardreset.eu/sony_ericsson_mw600_reset_en.html

Link to comment
Share on other sites

Ειδα τις οδηγιες του οδηγου που παρεθεσε ο φιλος παραπανω, τις κανω βημα βημα αλλα και παλι το mw600 δεν κανει reset. Προφανως κατι κανω εγω λαθος αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι;

Ο οδηγος λεει πως ανοιγουμε το bluetooth και μετα παταμε ταυτοχρονα το πληκτρο εκκινησης και το πληκτρο απαντησης κλησεων αλλα κατι δεν γινετε σωστα.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Τα κρατάς για λίγη ώρα πατημένα;

 

Ναι εννοειτε αυτο, αλλα δεν γινετε κατι. Παλι εχει τις δυο συσκευες μεσα αποθηκευμενες, θελω να πω πως δεν κανει reset και μενει οπως ηταν.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, υπάρχει τρόπος να βρω original ear tips σιλικόνης για το Plantronics m1100 μου; Χρησιμοποιώ μόνο το ένα από τα 3 εναλλακτικά μεγέθη που έχει στο πακέτο (το small), αλλά έχει κοπεί λιγάκι σε ένα σημείο, και πολύ φοβάμαι ότι δεν έχει πολλή ζωή ακόμα. Υπάρχει ελληνικό μαγαζί για να το παραγγείλω;

 

Θενξ. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, υπάρχει τρόπος να βρω original ear tips σιλικόνης για το Plantronics m1100 μου; Χρησιμοποιώ μόνο το ένα από τα 3 εναλλακτικά μεγέθη που έχει στο πακέτο (το small), αλλά έχει κοπεί λιγάκι σε ένα σημείο, και πολύ φοβάμαι ότι δεν έχει πολλή ζωή ακόμα. Υπάρχει ελληνικό μαγαζί για να το παραγγείλω;

 

Θενξ. ;)

 

Θα βρεις σίγουρα στο ebay απομίμηση αλλά δεν θα έχει την ίδια ποιότητα. Την δουλειά του όμως την κάνει. Πως τα κατάφερες και το χάλασες όμως, δεν κόβεται έτσι εύκολα

Link to comment
Share on other sites

Θα βρεις σίγουρα στο ebay απομίμηση αλλά δεν θα έχει την ίδια ποιότητα. Την δουλειά του όμως την κάνει. Πως τα κατάφερες και το χάλασες όμως, δεν κόβεται έτσι εύκολα

 

Δεν κόπηκε το άγκιστρο του clip, αλλά το τμήμα που πιάνει πάνω στο ακουστικό. Είναι λίγο περίεργη η κατασκευή του. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, υπάρχει τρόπος να βρω original ear tips σιλικόνης για το Plantronics m1100 μου; Χρησιμοποιώ μόνο το ένα από τα 3 εναλλακτικά μεγέθη που έχει στο πακέτο (το small), αλλά έχει κοπεί λιγάκι σε ένα σημείο, και πολύ φοβάμαι ότι δεν έχει πολλή ζωή ακόμα. Υπάρχει ελληνικό μαγαζί για να το παραγγείλω;

 

Θενξ. ;)

 

Πάρε ένα τηλέφωνο στη Logitel που είναι η επίσημη αντιπροσωπεία. Λογικά θα έχουν.. Τώρα δεν ξέρω αν θα σε συμφέρει η αποστολή αφού από ότι βλέπω δεν είσαι Αθήνα αλλά αυτό το βλέπεις.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σ όλους,

Εχω το blueant q2 το οποιο το εχω παρει από ενα e-shop της Κυπρου.Το εχω 4,5 μηνες περιπου και δεν είχα κανενα πρόβλημα.Ξαφνικά σημερα,μολις αποφορτίστηκε το συνεδεσα στο φορτιστή του αλλα τίποτα.Ουτε φόρτιση,ουτε το ενδεικτικο λαμπάκι φόρτισης.(Να σημειώσω εδω οτι επειδη ο φορτιστης ηταν με πριζα αγγλικου τυπου,χρησιμοποιω ανταπτορα για ελληνικη πριζα).Τωρα που μιλαμε το εχω στη φορτιση για 3 ωρες αλλα τιποτα.Δοκιμασα και σε usb port,αλλαξα και το καλώδιο φορτισης δοκιμαζοντας του κινητου μου,αλλα τιποτα.Μου έχει ξαναπαρουσιασει καθυστερηση στην εκκινηση της φορτισης,αλλα ποτε τοση ωρα.Καμια ιδέα?Ευχαριστω

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα τηλέφωνο στη Logitel που είναι η επίσημη αντιπροσωπεία. Λογικά θα έχουν.. Τώρα δεν ξέρω αν θα σε συμφέρει η αποστολή αφού από ότι βλέπω δεν είσαι Αθήνα αλλά αυτό το βλέπεις.

Σε ευχαριστώ. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχει πάρει μήπως κανείς το MW600s;

Το είδα εδώ και είπα ότι για να έχει τόσο μεγαλύτερη τιμή από το MW600 θα είναι πραγματικά κάποιο καινούριο μοντέλο (εκτός κι αν έχουν βάλει 40Ευρώ παραπάνω οι αθεόφοβοι μόνο για τα ακουστικά) το οποίο μπορεί να έχει διορθωμένα κάποια λάθη (π.χ. real multipoint και μνήμες σταθμών). Διάβασα μερικά posts πριν και είδα ότι πιθανολογούμε να είναι το παλιό με καινούρια ακουστικά. Είναι δυνατόν όμως τόσο μεγάλη διαφορά στην τιμή;

Αν το έχει πάρει κάποιος ας μας διαφωτίσει :)

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...