Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Εχει μεγαλη διαφορα στην αυτονομια οταν ενα ακουστικο των 4αρων ωραν ομιλιας, ειναι συνδεδεμενο ταυτοχρονα με 3 συσευες.

 

Δεν διαφωνώ. Απλά επειδή όλα τα bluetooth που είχα, τα χρησιμοποιούσα πάντα με ένα τηλέφωνο, μπορώ να πω ότι το m1100 δεν υστερεί σε σχέση με τα άλλα, ίσα ίσα θα έλεγα είμαι αρκετά ικανοποιημένος. Το ίδιο θα ίσχυε αν τα είχα συνδεδεμένα και με περισσότερα τηλέφωνα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

παιδιά επανέρχομαι στο θεμα, διότι το i-tech έχει αρχίσει να κάνει νερά, οπότε σκέφτομαι άμεσα αγορά άλλου..

τα χαρακτηριστικά που θέλω είναι

- να είναι clip on (με καλώδιο δηλαδή και όχι πάνω στο αυτί)

- μεγάλη αυτονομία

- microusb charge

- να υποστηρίζει δύο συσκευές

- προαιρετικά αναγνώριση κλήσεων

 

μέχρι στιγμής στα υπόψιν είναι Sony Ericsson MW600, I-Tech Voice Clip 310m Multipoint, Nokia BH-218, Samsung HM1500

σκέφτηκα το Sony Ericsson MW600 αλλά δεν έχω διαβάσει και τα καλύτερα εδώ μέσα..επίσης δεν ξέρω αν η αναγνώριση κλήσεων είναι συμβατή με άλλα μοντέλα..

για το I-Tech Voice Clip 310m Multipoint δεν έχω διαβάσει κάτι συγκκεριμένο αλλά για την απλή έκδοση (όχι Multipoint) διάβασα παράπονα στον ήχο..επισης δεν ξέρω αν έχει microusb

φίλος μου μου έχει προτείνει το Nokia BH-218..

Link to comment
Share on other sites

παιδιά επανέρχομαι στο θεμα, διότι το i-tech έχει αρχίσει να κάνει νερά, οπότε σκέφτομαι άμεσα αγορά άλλου..

τα χαρακτηριστικά που θέλω είναι

- να είναι clip on (με καλώδιο δηλαδή και όχι πάνω στο αυτί)

- μεγάλη αυτονομία

- microusb charge

- να υποστηρίζει δύο συσκευές

- προαιρετικά αναγνώριση κλήσεων

 

μέχρι στιγμής στα υπόψιν είναι Sony Ericsson MW600, I-Tech Voice Clip 310m Multipoint, Nokia BH-218, Samsung HM1500

σκέφτηκα το Sony Ericsson MW600 αλλά δεν έχω διαβάσει και τα καλύτερα εδώ μέσα..επίσης δεν ξέρω αν η αναγνώριση κλήσεων είναι συμβατή με άλλα μοντέλα..

για το I-Tech Voice Clip 310m Multipoint δεν έχω διαβάσει κάτι συγκκεριμένο αλλά για την απλή έκδοση (όχι Multipoint) διάβασα παράπονα στον ήχο..επισης δεν ξέρω αν έχει microusb

φίλος μου μου έχει προτείνει το Nokia BH-218..

 

 

To Sony Ericsson MW600 δεν συνδεεται ταυτοχρονα με 2 συσκευες. Εγω την πατησα και το διαπιστωσα μετα την αγορα του

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου..

από θέμα αναγνώρισης κλήσεων, σου δούλευε? (σε περίπτωση που δεν είχες sony ericsson κινητό)

οπότε μάλλον επικεντρώνομαι στα υπόλοιπα μοντέλα, εκτός και αν κάποιος έχει κάποια καλύτερη εναλλακτική πρόταση..

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου..

από θέμα αναγνώρισης κλήσεων, σου δούλευε? (σε περίπτωση που δεν είχες sony ericsson κινητό)

οπότε μάλλον επικεντρώνομαι στα υπόλοιπα μοντέλα, εκτός και αν κάποιος έχει κάποια καλύτερη εναλλακτική πρόταση..

 

Να σου πω την αληθεια δεν το δοκιμασα καν. Μου την εσπασε που δεν ηταν multipoint και το εδωσα αμεσως. Εγω θα σου προτεινα να περιμενεις να βγει το Sony Smart Wireless Headset Pro που εχει τα παντα.

 

http://www.clove.co.uk/sony-smart-wireless-headset-pro

Link to comment
Share on other sites

αρκετά εντυπωσιακό, αν και νομίζω ότι παρέχει πολλά περισσότερα απ'όσα χρειάζομαι..

ένα παρόμοιο μπλιμπλίκι mono και διατηρώντας μόνο την αναγνώριση κλήσεων γιατί δεν βγάζουν?? :P

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα se mw600 και έχασα το ελατήριο του κλιπ. Υπάρχει περίπτωση να βρω ανταλλακτικό ή πρέπει να ξεχάσω το κλιπ;

 

εδιτ: Πήρα τρία τηλέφωνα ,τα δύο στην Θεσ/νίκη , το άλλο στην arvato. Στην arvato η κοπέλα μου ζήτησε να πάω το bt απο εκεί για να δούν τι χάλασε και αν μπορούν να το φτιάξουν :lol::lol::lol:

 

Τέλος πάντων είναι αδύνατο μου είπαν να βρουν κάτι τέτοιο και φυσικά είναι λογικό.

Αν υπάρχει κάποιος εδώ που έχει το εν λόγω bt και για κάποιο λόγο δεν δουλεύει και δεν φτιάχνεται κλπ ας μου στείλει ένα πμ

Ευχαριστώ

 

βρηκατε καμια λύση ή εστω καποια πατέντα;; γιατι και εγω εχασα το δικό σου!

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

παιδιά επανέρχομαι στο θεμα, διότι το i-tech έχει αρχίσει να κάνει νερά, οπότε σκέφτομαι άμεσα αγορά άλλου..

τα χαρακτηριστικά που θέλω είναι

- να είναι clip on (με καλώδιο δηλαδή και όχι πάνω στο αυτί)

- μεγάλη αυτονομία

- microusb charge

- να υποστηρίζει δύο συσκευές

- προαιρετικά αναγνώριση κλήσεων

 

μέχρι στιγμής στα υπόψιν είναι Sony Ericsson MW600, I-Tech Voice Clip 310m Multipoint, Nokia BH-218, Samsung HM1500

σκέφτηκα το Sony Ericsson MW600 αλλά δεν έχω διαβάσει και τα καλύτερα εδώ μέσα..επίσης δεν ξέρω αν η αναγνώριση κλήσεων είναι συμβατή με άλλα μοντέλα..

για το I-Tech Voice Clip 310m Multipoint δεν έχω διαβάσει κάτι συγκκεριμένο αλλά για την απλή έκδοση (όχι Multipoint) διάβασα παράπονα στον ήχο..επισης δεν ξέρω αν έχει microusb

φίλος μου μου έχει προτείνει το Nokia BH-218..

 

Καλημέρα,

 

και εγώ έφυγα από Itech Clip D που μου είχε σπάσει τα νεύρα τόσο με την αναγνώριση κλήσης που έβγαζε μόνο αριθμό και την χάλια ποιότητα κλήσης και πήρα το MW600 και βρήκα την υγεία μου! Η αναγνώρηση δουλεύει κανονικότατα (HTC Desire HD Android) τόσο στα ελληνικά όσο και στα αγγλικά, αυτονομία φοβερή και τέλεια ποιότητα ήχου. Το μόνο θέμα που βλέπω είναι ότι δεν είναι πραγματικο multipoint (όχι ταυτόχρονη σύνδεση). Δεν με ενοχλεί καθόλου, και είναι από τα καλύτερα ΒΤ που είχα ποτέ...

 

Νίκος.

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

παιδια μεχρι αυριο εχω μια δωροεπιταγη απτον κωτσοβολο 20Ευρω...και λεω να τσιμπησω κανα bluetooth...

Μπορω να δωσω συνολικα μεχρι 40

 

Πολλοι θα προτεινεται το wm600,αλλα ειδα και το ΗM1200 που μου αρεσε αρκετα...

 

Για πειτε γνωμες!

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

και εγώ έφυγα από Itech Clip D που μου είχε σπάσει τα νεύρα τόσο με την αναγνώριση κλήσης που έβγαζε μόνο αριθμό και την χάλια ποιότητα κλήσης και πήρα το MW600 και βρήκα την υγεία μου! Η αναγνώρηση δουλεύει κανονικότατα (HTC Desire HD Android) τόσο στα ελληνικά όσο και στα αγγλικά, αυτονομία φοβερή και τέλεια ποιότητα ήχου. Το μόνο θέμα που βλέπω είναι ότι δεν είναι πραγματικο multipoint (όχι ταυτόχρονη σύνδεση). Δεν με ενοχλεί καθόλου, και είναι από τα καλύτερα ΒΤ που είχα ποτέ...

 

Νίκος.

 

Συμφωνώ με όλα μόνο να επισημάνω και εγώ ότι το ΜW600 δεν είναι ουσιαστιά multipoint αλλά πρέπει κάθε φορά να επιλέγεις εσύ με ποιο τηλέφωνο είναι συνδεδεμένο γεγονός που το καθιστά δύσχρηστο με δύο τηλέφωνα.

iphone 6 64GB

iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

έχω αρχίσει να καλοσκέφτομαι πολύ την ιδέα του HM1500 samsung..

αν και μου βάζετε φιτιλιές και με το mw600..

 

από τη μία σκέφτομαι ότι το ένα σαν stereo Μπορώ να ακούσω μουσική (χώρια το θετικό με την αναγνώριση κλήσης)

από την άλλη, επειδή συνήθως με βολεύει να φοράω μόνο το ένα ακουστικό στην συνομιλία, άρα το mono θα ταιριάζει καλύτερα...

 

άσχετα με το mw600

ανάμεσα σε 218 της nokia Και hm1500 της samsung?

Link to comment
Share on other sites

Το HM1500 πάντως σε σύγκριση με το MW600 έχει καλύτερο, πιο δυνατό αμούστακο, δόνηση και άλλη μια σημαντικη παρατήρηση ότι φορτίζει ακόμα και όταν μιλάς! Το 600 δε το κάνει αυτό. . . ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Το HM1500 πάντως σε σύγκριση με το MW600 έχει καλύτερο, πιο δυνατό αμούστακο, δόνηση και άλλη μια σημαντικη παρατήρηση ότι φορτίζει ακόμα και όταν μιλάς! Το 600 δε το κάνει αυτό. . . ;)

κάτι μου έκανε η απάντησή σου, και πήγα και το πήρα καρφί..

οι πρώτες εντυπώσεις δεν είναι ξεκάθαρες..ίσως είχα συνηθήσει το πιο μαζεμένο clip naro, ίσως , ίσως..

μου φάνηκε κάπως το samsung..σαν πιο ψεύτικο..ειδικά όταν δονήθηκε νόμιζα θα σκορπίσει.. :P

δεν πρόλαβα να το χρησιμοποιήσω ιδιαίτερα, μια δυο κλήσεις εξελίχθηκαν ομαλά..και βλέπουμε..

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι η δόνηση που έχει είναι το κάτι άλλο!! Ειδικά αν το αφήσεις πάνω σε επιφάνεια "χορεύει τσαρλεστον" :D

Θα μείνεις ικανοποιημένος!!

Καλορίζικο :)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

βρηκατε καμια λύση ή εστω καποια πατέντα;; γιατι και εγω εχασα το δικό σου!

 

Όχι ακόμη, θα το ψάξω όμως τώρα που έχω λίγο χρόνο. Αν καταφέρω κάτι θα γράψω.

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι η δόνηση που έχει είναι το κάτι άλλο!! Ειδικά αν το αφήσεις πάνω σε επιφάνεια "χορεύει τσαρλεστον" :D

Θα μείνεις ικανοποιημένος!!

Καλορίζικο :)

 

μακάρι.. :)

ευχαριστώ.. :)

Link to comment
Share on other sites

Ο προκάτοχός του (mw600) συνδεόταν με 2 τηλέφωνα και 1 άλλη συσκευή ήχου, απλά όχι ταυτόχρονα (multipoint).

Φαντάζομαι στο καινούριο θα το έχουν φτιάξει σωστά αλλιώς θα είναι για ντομάτες. :p

Δεν μπορώ να σου πω σίγουρα μιας και κανείς δεν το έχει πάρει ακόμα στα χέρια του να μας πει, τώρα βγήκε η συσκευή! :)

 

μακάρι.. :)

ευχαριστώ.. :)

 

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ SAMSUNG ΕΧΕΙ ΥΠΟΔΟΧΗ ΕΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΑΛΛΑ ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ Η ΕΙΝΑΙ ΦΙΞ ΤΑ ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ ΠΟΥ ΦΟΡΑ?

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σήμερα έχασα το Nokia BH-217 μου και σκέφτομαι να αγοράσω κάτι που θα είναι καλό και δοκιμασμένο από την εδώ κοινότητα.

 

Το Plantronics 975 δουλεύει καλά με το Nokia Ν8;

Τσιμπημένη η τιμή του, αλλά αν δουλεύει καλά σε θορυβώδες περιβάλλον, με τα διπλά μικρόφωνα που έχει, όλα τα συστήματα αποθορυβοποίησης κλπ, δε θα λυπηθώ τα 80-90€ που κοστίζει.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σήμερα έχασα το Nokia BH-217 μου και σκέφτομαι να αγοράσω κάτι που θα είναι καλό και δοκιμασμένο από την εδώ κοινότητα.

 

Το Plantronics 975 δουλεύει καλά με το Nokia Ν8;

Τσιμπημένη η τιμή του, αλλά αν δουλεύει καλά σε θορυβώδες περιβάλλον, με τα διπλά μικρόφωνα που έχει, όλα τα συστήματα αποθορυβοποίησης κλπ, δε θα λυπηθώ τα 80-90€ που κοστίζει.

 

Μην πας σε καμια περίπτωση για το 975 σε αυτή την τιμή. Δεν το έχω δοκιμάσει οπότε δεν μπορώ να σου πω για την απόδοσή του, αλλά είναι headset 2,5 ετών. Καλύτερα να πας για το Voyager Pro HD, αν πας σε αυτά τα λεφτά.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σήμερα έχασα το Nokia BH-217 μου και σκέφτομαι να αγοράσω κάτι που θα είναι καλό και δοκιμασμένο από την εδώ κοινότητα.

 

Το Plantronics 975 δουλεύει καλά με το Nokia Ν8;

Τσιμπημένη η τιμή του, αλλά αν δουλεύει καλά σε θορυβώδες περιβάλλον, με τα διπλά μικρόφωνα που έχει, όλα τα συστήματα αποθορυβοποίησης κλπ, δε θα λυπηθώ τα 80-90€ που κοστίζει.

 

Δες το plantronics m1100. Θα το βρεις φθηνότερα και είναι και καλύτερο. Δεν έχει θήκη όμως όπως το 975.

Link to comment
Share on other sites

Δες το plantronics m1100. Θα το βρεις φθηνότερα και είναι και καλύτερο. Δεν έχει θήκη όμως όπως το 975.

 

Α, μια χαρά. Δεν με ενδιαφέρει η θήκη φόρτισης, απλά να έχει πολύ καλή ποιότητα ήχου. Και φαντάζομαι ότι το συγκεκριμένο έχει. Μάλλον προς τα εκεί θα πάω, αν και τελικά το Nokia BH-217 που έχω, το βρήκα, σε ένα συρτάρι είχε παραπέσει. Έτσι κι αλλιώς όμως δεν είμαι τόσο ευχαριστημένος από την ποιότητα ήχου και την αυτονομία του, γι' αυτό και ψάχνομαι και μάλλον θα καταλήξω τελικά στο m1100. :)

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Α, μια χαρά. Δεν με ενδιαφέρει η θήκη φόρτισης, απλά να έχει πολύ καλή ποιότητα ήχου. Και φαντάζομαι ότι το συγκεκριμένο έχει. Μάλλον προς τα εκεί θα πάω, αν και τελικά το Nokia BH-217 που έχω, το βρήκα, σε ένα συρτάρι είχε παραπέσει. Έτσι κι αλλιώς όμως δεν είμαι τόσο ευχαριστημένος από την ποιότητα ήχου και την αυτονομία του, γι' αυτό και ψάχνομαι και μάλλον θα καταλήξω τελικά στο m1100. :)

 

Άριστη ποιότητα ήχου. Δεν έχω ακούσει κανένα παράπονο. Δεν θα σε απογοητεύσει

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ SAMSUNG ΕΧΕΙ ΥΠΟΔΟΧΗ ΕΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΑΛΛΑ ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ Η ΕΙΝΑΙ ΦΙΞ ΤΑ ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ ΠΟΥ ΦΟΡΑ?

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

 

Στο μήνυμα που παρέθεσες μιλάω για το Sony. Το Sony λοιπόν δέχεται και άλλα ακουστικά με υποδοχή 3,5 mm :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρελαβα το mw600 μια χαρα πολυ καλο. Απλα θελω να βρω ενα μονο ακουστικο με κοντο καλωδιο 3,5mm. Δεν βρισκω πουθενα εχει κανεις κατι υποψη?
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...